ULIČNA TUČA - koja veština, sport ili kombinacija istih pobeđuje?!

Улична туча је посебна ствар.

1 - Пре свега озбиљан тренинг, нпр: атлетике (спринт 100м, скок у даљ), ИЛИ гимнастике, рукомета, кошарке, ...
И
2 - Природна обдареност (нећу рећи чиме...).
И
3 - ИСКУСТВО.

Ето, чак није нужно познавати борилачки спорт-спортове. Али ако је ова горња три и бокс, рвање, кик-бокс, самбо, џица... онда екстра.

ПС. :)
Шалим се,
под број један је бити пендрекаш, тј пандур сас моторолом...
:D
 
Poslednja izmena:
Kombinacija boks+dzudo+taekwondo je napravljena po sledećem principu.. Od boksa nema bolje rucne tehnike, od taekwonda nema bolje nožne tehnike i dzudo kao borilačka veština za parter odnosono borbu u klinču.

- - - - - - - - - -

U velikoj meri se slažem. Zapravo u većini slučajeva vrhunski borci u borilačkim veštinama izuzimajući možda MMA i tome slično su povučeni ljudi koji izbegavaju nasilje i kavgu.
 
Улична туча је посебна ствар.

1 - Пре свега озбиљан тренинг, нпр: атлетике (спринт 100м, скок у даљ), ИЛИ гимнастике, рукомета, кошарке, ...
И
2 - Природна обдареност (нећу рећи чиме...).
И
3 - ИСКУСТВО.

Ето, чак није нужно познавати борилачки спорт-спортове. Али ако је ова горња три и бокс, рвање, кик-бокс, самбо, џица... онда екстра.

ПС. :)
Шалим се,
под број један је бити пендрекаш, тј пандур сас моторолом...
:D

Zanimljivo...na slicnoj temi si tvrdio da "ako imas 120 kg "ne moze ti niko nista!Ajd me zivo zanima kako trci taj na 100m sa svojih 120 kg..?Znaci ajd odluci se-jel bitnija brzina ili snaga, tj.veca telesna/misicna masa...?Jer su RETKI oni koji imaju i jedno i drugo...
 
Zanimljivo...na slicnoj temi si tvrdio da "ako imas 120 kg "ne moze ti niko nista!Ajd me zivo zanima kako trci taj na 100m sa svojih 120 kg..?Znaci ajd odluci se-jel bitnija brzina ili snaga, tj.veca telesna/misicna masa...?Jer su RETKI oni koji imaju i jedno i drugo...
Otprilike je i najtacnije da je spoj brzine i snage a sto se zove eksplozivnost najbitnija i najfunkcionalnija fizicka osobina barem sto se tice borilackog sporta. A tema je ulicna tuca pa onda to sigurno i tu moze realno da se primeni jer snazan i eksplozivan protivnik je uvek ozbiljna opasnost cak i bez neke tehnike.

Moze covek od 120kg da bude i jak i brz - ne brz kao onaj od 90kg ali bitno je da radi na brzini i bice brz za svoju tezinu ali sve je u prirodi stvar kompromisa.

Postoje specificni sistemi treninga nije to vise nikakva tajna gde MMA borac od 120kg ima iznenadjujucu brzinu za svoju kilazu a sto je uslovljeno i genetski i sistemom treninga.

Neki najglavniji vid snage borca bila bi eksplozivna izdrzljivost sto znaci da moze sto duze da zadaje eksplozivne udarce, bacanja,...
 
Moze covek od 120kg da bude i jak i brz - ne brz kao onaj od 90kg ali bitno je da radi na brzini i bice brz za svoju tezinu ali sve je u prirodi stvar kompromisa.
Слажем се за експлозивност и дуготрајну експлозивност (да је тако назовемо...).

О, итекако има људи од 120 кг који су брзи!
Сваки бацач кугле, кад би ви видели како граби на 100 м, никад не би пожелели да га видите за противника!
Да не говорим дизачи тегова, 120 кила, а као носорог...

Вишебојци, гимнастичари (и лакши и нарочито тежи), рукометаши, кошаркаши, ...

Цео низ људи, (а да не заборавим вредне сељаке!!!), може бити много опаснији у тучи, него "школовани" макљатор: боксер, рвач, џудиста, кик-боксер, итд...

Често борилачки спорт уљуљка таквог спортисту.
 
Danas je fizicka i tehnicka priprema borca dosla do vrhunca... ne znam sta bi sledece trebalo da se desi da napravi novi pomak kao sto je to uradio poslednjih dvadeset godina novi sport sad necu da ga imenijem znate svi

- - - - - - - - - -

inace, ako se neko nekad realno tukao na ulici zna koliko dugo moze da traje tuca. Kratko. Retke su tuce koje traju duze od minut-dva a cesto i krace.
Sad necu da davim u sta spada i odakle crpi energiju taj kratkotrajni napor, uglavnom spada u ono sto rade sprinteri i kratkoprugasi recimo njih sam uzeo kao primer
 
Ulični tučaroš se rodi i nemora trenirati ništa -jedino mora biti eksplozivan-u uličnoj tuči pobjeđuju hladnokrvni tipovi koji udare tamo gdje ne očekuješ i onda kad ne očekuješ

dovoljan je udarac laktom sa 20% snage da nekoga pošalješ na pod,kratki udarci sa distance od 15 cm mogu biti brutalni-ulična tuča nema veze sa sportom uuličnoj tuči udara kost u kost najopasniji su udarci glavom koje pravi tučaroši savršeno izvode
 
Poslednja izmena:
Pošto vidim da je na ovom PDF-u glavna rasprava i prepucavanje na ovu temu i da je očigledno interesantna, a nakon što sam prelistao sve strane PDF-a i ovakvu nisam našao reših da je otvorim.

Iako lično mislim da svaka veština ima neka svoja pravila i da je pravo poređenje teško u ovom slučaju su ulična fer pravila u pitanju dakle samo svoje telo i veština bez pomoćnih oružja ili oruđa :) pa ajd da vas vidim u tekstu u u videu :)

Moj izbor nije jedna veština, već kombinacija i mislim da je najbolji izbor za ulicu borac sa ručnom boks tehnikom, nožnom TKD tehnikom i polugama i bacanjima iz Dzudoa, pa ima li neko jači :) svako dokazivanje osim vređanja je dozvoljeno :p


Ona koju znas da upotrebis! :super:
 

Back
Top