Sta mislite o "kibanju" iz.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi ovde su u stanju da me nateraju da odem i vise nikada se ne osvrnem, zato sto mi je buducnost nevidjeno nepredvidiva!Svakako bih odrzavao kontakte sa domovinom i dolazio bih ovamo kad god mogu, ali mislim da bih mogao da zivim u inostranstvu!
 
Master_Chief:
Svi koji iole fino zive u Srbiji tje retji da ne bi nikad otisli u neku drugu zemljud a zive...a sta za one sto zive loshe?


Glupost.
Dobrostojecih (kao i siromasnih) imas svuda, ne samo u Srbiji.
Ja ne mogu sebe nazvati burzujem, ali da imam za "normalan " zivot.Radimo i keva i cale i ja i snalazimo se.
Koja je poenta tvoje konstatacije, da bi ti ljudi negde drugde bolje ziveli?
Glupost.
Vazno da ovde svi znaju da kukaju i to me uzasno nervira kod ovog naroda. Nikad nije dovoljno, nikad nemaju vremena. A uporedi samo kako stranac koji dodje ovde reaguje. Primer mog rodjaka iz Nemacke kojeg smo izveli uvece(radnim danom) i koji je zbunjeno prokomentarisao kolicinu ljudi po kaficima i klubovima, "Kod nas se nema vremena za tako nesto".
I onda cujem kako ljudi kenjaju kao, joj ovo ono, u Srbiji radish a ne zaradish. E pa potrudi se malo jace, radi ko Ameri sto rade, cele nedelje otpadaj i onda uzivaj u vikendu.
Al neee svi bi hteli puno para a da u isto vreme lade i rukama i nogama.
Naravno, nije uvek lako. Postoje ljudi koji nisu sebi u stanju da privredjuju novac, ljudi koji se nisu snasli ali covece toga ima svuda.
Ni u drugim zemljama nema para bato ako ne radish, zar ne?Ili mozda gresim?
 
pa kako bi ljudi i hteli da odlaze odavde kad mogu da studiraju do preko tridesete i da do tada zhive u roditeljskim jaslama, kada mogu da se zayebavaju po cele dane, da zabushavaju na poslu, a za lovu se mogu lako snacji ako su "shalazhljivi" i tako to.... ovo je bwe raj na zemlji 8)
 
jedina zemlja u kojoj bi (pored oce nase) mogla da zivim je Spanija, tj. neprirodno sam zaljubljena u Barcelonu...
inache planiram da ostanem ovde, pa kud puklo da puklo...mada nikad se ne zna, ja ne pravim nikad dugorocne planove...
volim da zivim ovde, lepo mi je...nisam bogata ni siromasna...dosta sam putovala i videla sveta, ali ne znam nekako "svuda podji kuci dodji"...
 
Kad_LupimLupim:
Ziveti sa roditeljima :roll:
Iskreno da ti kazem meni to nesto i nije neka prednost...

meni i tebi nije. drugima jeste s obzirom da nemaju bash odgovornosti. jedino ovde vidim ljude koji i dan danas zhive sa roditeljima u kucji, a imaju i svoju porodicu. ima ovde i neki nezaposleni, ucjurili se kod matoraca, a moja baka ide kod njihovih i dala jednom 100din. klincu da kupi chokoladu, a matorci mu uzeli i kupili sebi pljuge :roll:
 
wild_child:
Master_Chief:
Svi koji iole fino zive u Srbiji tje retji da ne bi nikad otisli u neku drugu zemljud a zive...a sta za one sto zive loshe?


Glupost.
Dobrostojecih (kao i siromasnih) imas svuda, ne samo u Srbiji.
Ja ne mogu sebe nazvati burzujem, ali da imam za "normalan " zivot.Radimo i keva i cale i ja i snalazimo se.
Koja je poenta tvoje konstatacije, da bi ti ljudi negde drugde bolje ziveli?
Glupost.
Vazno da ovde svi znaju da kukaju i to me uzasno nervira kod ovog naroda. Nikad nije dovoljno, nikad nemaju vremena. A uporedi samo kako stranac koji dodje ovde reaguje. Primer mog rodjaka iz Nemacke kojeg smo izveli uvece(radnim danom) i koji je zbunjeno prokomentarisao kolicinu ljudi po kaficima i klubovima, "Kod nas se nema vremena za tako nesto".
I onda cujem kako ljudi kenjaju kao, joj ovo ono, u Srbiji radish a ne zaradish. E pa potrudi se malo jace, radi ko Ameri sto rade, cele nedelje otpadaj i onda uzivaj u vikendu.
Al neee svi bi hteli puno para a da u isto vreme lade i rukama i nogama.
Naravno, nije uvek lako. Postoje ljudi koji nisu sebi u stanju da privredjuju novac, ljudi koji se nisu snasli ali covece toga ima svuda.
Ni u drugim zemljama nema para bato ako ne radish, zar ne?Ili mozda gresim?
Pa naravno da netjes itji u zemlju u kojoj se ne moze ziveti bolje.Nigde nisam rekao da chim odesh iz Srbije vishe ne morash da radish,nego jednostavno lakse nadjes posao i zaradish ono za kolko radish.U srbiji kao prvo moras dobro da isplaniras koju skolu ces zavrsiti da ne bi ostao ne zaposlen(npr ekonomisti i pravnici).Takodje se ubijesh od rada i opet nista.Nije ni cudo zasto su nasi ljudi trazeni u drugim zemljama jer rade kolko im dash i ne bune se.
Ali opet svima bih posavetovao da idu odozdo sto pre mogu jer dole neke budutjnosti dobre i nema.
Takodje kad dolazim dole u posetu(u Srbiju) ljudi izlaze uveche i radnim danima,kod mene toga ovde nema,tacno se zna da je petak i subota dan za izlaske,nedelja je dan za odmaranje i treznjenje a ponedeljak pa do petka se radi.
A opet gledam one klince sve nose mobilne telefone,markirano odelo,auti,skuteri...Odakle?Svi se zale da nema para...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top