Zakleti nezenja...

Ali pazi, ta prica za brak je nastala dosta davno kada je muskarac ima potpuni primat i dominaciju nad zenom.
Znaci 18. ili 19.vek kada se zena nista nije pitala,

Nikada nije muskarac imao potpuni primat i tapiju nad zenom. Zena je oduvek bila trofej , doduse inteligentan trofej, onaj najjaci najsposobinij dobija pikane. Ostali su ili mrtvi ili ih nema. Ja tu ne vidim toliko ugnjetavanje zene, koliko vidim ugnjetavanje muskaraca radi zene.

- - - - - - - - - -

Izvini, ali da li bi isto pitanje postavio i svom ocu?

Vec sam ga postavio.
 
tako je shvatio si za bete je monogamija jer se jedva dokopaju vagine pa zinu da se zene sto pre i prihvataju ular sa radoscu debila , alfa menja kako mu se cefne i brak je upravo veliki i tezak jaram za svakog pravog muskarca i ubrzava njegovo psihofizicko propadanje ...
zato su drustva i sramotila samacki zivot i nabijala komplex da nisi pravi muskarac ako se ne ozenis (da bi vukao za sve okolo osim za sebe) a bas je suprotno...

Po toj logici ja sam najgori alfa muzjak.:D
 
Po meni brak ima smisla samo kada su deca u pitanju.
Jedina druga i za nase pojmove izopacena varijanta je partnersko-poslovni odnos, kao u politici gde politicari moraju biti ozenjeni i imati "uzornu" porodicu.
zena se tek tada promeni i dobije jos vecu moc kad ima decu ,naravno na gore po muskarca ,tad tek krece lista beskonacnih zahteva i uslovljavanja naravno opravdavajuci se bebom... jos ako je bila neka razbusena manipulatorka ,a takvih je 2/3 danas ,pa se uvalila i ostvarila cilj tek onda nema vise sexa -nikad...
 
kad je vec tako, postoji i bracni terapeut, samo sto su ljudi kod nas skloni da (pomalo primitivno) reaguju na cinjenicu da im neka "treca osoba" vrslja po intimnom zivotu.
sustina skoro svakog bracnog problema je hronican nedostatak komunikacije i terapeut je tu da pomogne da se ta komunikacija ponovo uspostavi.
mozda vam bas neka neutralna ali strucna osoba moze pomoci da otkrijete gde je i zbog cega nastala kriza u vasem odnosu.
naravno, ovo u slucaju da postoji obostrana zelja da se brak sacuva.
ako ne, takav zivot lici na pakao i ne znam ko normalan to moze da podnese.

Sa moje tacke gledista to je obicno potrebno dosta zatvorenim i manje inteligentnim osobama.
Ali mozda gresim, ne znam.
 
Moj otac je jednom sebi postavio to pitanje preda mnom i dobio je dranje kakvo nikad nije ocekivao.

Mozda zato sto si bio mlad i razmazen i egocentrican kao i svako dete koje ne vidi roditelje nikako drugacije nego kao roditelje (provajdere egzistencije i ljubavi)?
Probaj svog oca da zamislis, bez osude, na primer, da li bi bio srecniji, ili u krajnjem slucaju kako bi bio srecan da nije tolike pare morao da trosi na tvoje skolovanje, oblacenje, generalno porodicnu egzistenciju i trud i rad, vec recimod a je to troskario onako lepo mladalacki, putovao, uzivao, upoznavao ljude oko sebe i zivot, *****, imao neke ispunjene hobije koje je morao da zrtvuje zarad porodice, mozda drugaciji posao, jer mozda morao da zrtvuje i to zarad stabilnije plate i td....
 
Kako vam se cini ideja da se nikad ne ozenite?
Dobro ili lose? Zasto?
Ozenjeni, kako biste ocenili vas brak? Neki savet, zrnce mudrosti nije na odmet.
Koliko ima razvedenih ovde i da li misle da su nasli pogresnu i zele da probaju ponovo ili ne?
Ima li nekog ko namerava da se uskoro razvede?


Vidjala sam mnoge koje je bio glas *nezenje* ,
i svi su jednom dolijali :mrgreen:

Znam taj soj vrlo dobro, a razlozi zasto su dugo solo... napisacu kasnije :)
 
vidim ja da je ovaj pdf pozitivno uticao na tebe i da si debelo promenio stavove ,ako ako i treba svako normalno musko prirodno tezi tome ,to nam "lezi" ,neka ti se uvek dive -nikad sazaljevaju :super:

Ih bio sam ja uvek isti.
Volim devojcice od 19-20 godina pa to ti je, a blizim se 30-toj.:)

- - - - - - - - - -

Mozda zato sto si bio mlad i razmazen i egocentrican kao i svako dete koje ne vidi roditelje nikako drugacije nego kao roditelje (provajdere egzistencije i ljubavi)?
Probaj svog oca da zamislis, bez osude, na primer, da li bi bio srecniji, ili u krajnjem slucaju kako bi bio srecan da nije tolike pare morao da trosi na tvoje skolovanje, oblacenje, generalno porodicnu egzistenciju i trud i rad, vec recimod a je to troskario onako lepo mladalacki, putovao, uzivao, upoznavao ljude oko sebe i zivot, *****, imao neke ispunjene hobije koje je morao da zrtvuje zarad porodice, mozda drugaciji posao, jer mozda morao da zrtvuje i to zarad stabilnije plate i td....

Nije to tako, ali ne bih o sebi. Ja sam njemu dosta para ustedeo, a da me je slusao ustedeo bih mu jos mnogo vise, no nebitno, necu o tome.
 
Sa moje tacke gledista to je obicno potrebno dosta zatvorenim i manje inteligentnim osobama.

to su predrasude.
a sta je po tebi inteligentnije u ovo slucaju, cutati i trpiti?
ne razumem u cemu je problem. ne zele da se razvedu a ovamo kukaju kako im je brak pakao, zbog toga sam spomenula neku vrstu pomoci u vidu savetovalista. ne znam koje je trece resenje:confused:
 
Ih bio sam ja uvek isti.
Volim devojcice od 19-20 godina pa to ti je, a blizim se 30-toj.:)

- - - - - - - - - -



Nije to tako, ali ne bih o sebi. Ja sam njemu dosta para ustedeo, a da me je slusao ustedeo bih mu jos mnogo vise, no nebitno, necu o tome.

Pa mozda ne bi ni upadao u finansijske krize da nije pocinjao porodicu i ulazio u dugove ili ko zna sta.. i ok, postujem bolje da ne iznosimo previse licnih stvari ovde....
 
Sa moje tacke gledista to je obicno potrebno dosta zatvorenim i manje inteligentnim osobama.
Ali mozda gresim, ne znam.

bracni tarapeut kako izgleda taj moderni sablasni naziv je tu da pomogne zeni i podjarmi sirotog muza jos vise...
procitaj ti pripovetku : prvi put sa ocem na jutrenje . pa mi javi imal takvih zena danas?
 
Vidjala sam mnoge koje je bio glas *nezenje* ,
i svi su jednom dolijali :mrgreen:

Znam taj soj vrlo dobro, a razlozi zasto su dugo solo... napisacu kasnije :)
Pisi sto vise, samo ne znam da li cu i ja dolijati...;)

- - - - - - - - - -

bracni tarapeut kako izgleda taj moderni sablasni naziv je tu da pomogne zeni i podjarmi sirotog muza jos vise...
procitaj ti pripovetku : prvi put sa ocem na jutrenje . pa mi javi imal takvih zena danas?
Cito sam ja to Kizo, znam sve to...
Ali, opet drugo to vreme bilo.
Secam se da sam imao 3-4 godine i kada udjem u kucu na selu, moja prababa koja je imala 89 godina je ustajala sa stolice.
Ulazi musko u kucu... To je to vreme.
 
to su predrasude.
a sta je po tebi inteligentnije u ovo slucaju, cutati i trpiti?
ne razumem u cemu je problem. ne zele da se razvedu a ovamo kukaju kako im je brak pakao, zbog toga sam spomenula neku vrstu pomoci u vidu savetovalista. ne znam koje je trece resenje:confused:

Po meni su savetlovalista glupost. Drustvo tako opravdava disfunckiju braka. Pa to svrstavaju u nekakvu psiholosku bolest. Jednostavno je, prestanes da volis nekoga i to je to...Nema tu pilule, savetovanja i razgovora. To nije poslovni slucaj gde moras da si vezan poslom za nekoga pa trazis savete kako da sto lakse prodjes to. Ovo je ljubav, tu ne treba da bude popravke. Ahaaaaa osim kada su deca u pitanju, i ugovori, i posledice razvoda...hmmmm
 
bracni tarapeut kako izgleda taj moderni sablasni naziv je tu da pomogne zeni i podjarmi sirotog muza jos vise...
procitaj ti pripovetku : prvi put sa ocem na jutrenje . pa mi javi imal takvih zena danas?

Pa da, prvi savet koji je tu nametnut je da razgovaraju o emocijama. Tipicno zenski, za muskarca je to drugacije. Jednostavno ili ima sta da se uradi povodom problema ili nema, ako nema do vi dze nja. Taj profil savetovanja i metodologija je po zenskom principu i naravno da je benifit tu zenama. Sta imam ja da pricam tamo sa nekom dilejom kako da olaksam svakodnevnicu sa nekim koga ne podnosim jer mi je trestala godinama na uvo i crpela energiju pola zivota. Sta? Da razgoavaramo? Da se igramo saveta iz casopisa Uostalom ti si u braku zbog nje i pomoci deci, tebi ne treba brak, boli te uvo za brak, tebi je u glavi tvoj zivot i 10 brazilskih goozica. I to je de fakto. Njoj ako treba pomoc kako da te zadrzi u braku, neka potrazi te brazilkse goozice. Neces? Cijaooo.
 
Po meni su savetlovalista glupost. Drustvo tako opravdava disfunckiju braka. Pa to svrstavaju u nekakvu psiholosku bolest. Jednostavno je, prestanes da volis nekoga i to je to...Nema tu pilule, savetovanja i razgovora. To nije poslovni slucaj gde moras da si vezan poslom za nekoga pa trazis savete kako da sto lakse prodjes to. Ovo je ljubav, tu ne treba da bude popravke. Ahaaaaa osim kada su deca u pitanju, i ugovori, i posledice razvoda...hmmmm

prolazak kroz neku vrstu krize u braku ne znaci da je obavezno nestala ljubav. u tome i jeste zackoljica, sto je brak mnogo vise od "samo" ljubavi i to je onaj deo gde se mnogi osecaju prevareno, nasamareno, razocarano.
trebalo bi edukovati mlade ljude u sta se upustaju, da shvate kako se u brak lako ulazi ali zebeno izlazi, a drustvo je upravo tu da taj izlazak oteza sto vise, kao sto smo videli, cesto na stetu dece, oceva ali i zena, da se ne lazemo.
prosto receno, ako si se vec kao kizo zajebao, ajde da na neki nacin popravis sto se popraviti moze.
ostalima pouka, neka dobro i debelo razmisle o svemu.
 
jes ti jos nevina hahahaaaaaa????
mislim da je zenama nesto sasvim drugo u prirodi a da se tek vaspitanjem i cvrstom rukom drze kako treba

Pazi ovako,

ima kuccki, koje bi te napustile kada nesto ne ide kako treba....

Ali iza tih devojaka najcesce stoji rasturena porodica, nemoralni roditelji i nefunkcionalna porodica.

Ako je devojka imala primernu porodicu, znaci drzali su se zajedno bez obzira na sve - oistupace i nesvesno po tom naucenom modelu.

Primer majke, a i ostalih zenskih clanova porodice je najvazniji ^^
 
to su predrasude.
a sta je po tebi inteligentnije u ovo slucaju, cutati i trpiti?
ne razumem u cemu je problem. ne zele da se razvedu a ovamo kukaju kako im je brak pakao, zbog toga sam spomenula neku vrstu pomoci u vidu savetovalista. ne znam koje je trece resenje:confused:
Kada si sa nekim ceo dan logicno je da se razumete i logicno je da razgovarate.
Bar ja to tako gledam.
Po meni brak treba da bude saradnja. Guramo zajedno da napravimo nesto, a ako je brak lecenje tudjih kompleksa i ujarmljivanje nekog onda meni to ne treba i onog momenta kada to shvatim nastaju veliki problemi.
Meni u nekoj najsiroj teoriji ne bi bio problem ni "otvoreni brak", imamo decu, znam da je moje, pa ja kresem sa strane, zena se krese, zajedno radimo da zaradimo pare, a zabava je drugo...
I u Ani Karenjini je bas takav odnos. Kresi sa strane koga hoces, ali ne rusi porodicu, a ona je pokusala da srusi porodicu te je bila izbacena iz drustva i na kraju se ubila.

Ako si gledala seriju "Kula od karata" o korumpiranom engleskom premijeru gde mu sama zena nalazi ljubavnice i bira koja je dobra za njega, jer ga ona bolja poznaje nego on sam sebe... Eh, taj bracni odnos ja ne mogu da ne postujem koliko god bio izopacen, jer se zasniva na iskrenosti.
 
Kako vam se cini ideja da se nikad ne ozenite?
Dobro ili lose? Zasto?
Ozenjeni, kako biste ocenili vas brak? Neki savet, zrnce mudrosti nije na odmet.
Koliko ima razvedenih ovde i da li misle da su nasli pogresnu i zele da probaju ponovo ili ne?
Ima li nekog ko namerava da se uskoro razvede?
znas kako, brak sam po sebi nije bitan, kao papiri ili daleko bilo neka slavlja i ostalo suludo trosenje vremena i novca
ali retko koji covek je po prirodi samotnjak da ga provede sam od pocetka do kraja
lakse je biti sam kad si u dvadesetim tridesetim
nego kad doguras do sezdesete sedamdesete
kako vec zoves zajednicu nije ni bitno, brak, veza sta god vec
sam brak mi nikad nije bio cilj koliko obostrani osecaj voljenosti,privrzenosti, prijatnosti u necijem prisustvu, i mogucnost da sa nekim drugim budes ono sto i inace jesi...
naravno ljudi su razliciti,ali znam da je meni taj osecaj ko dom kojeg mozes imati gde god da si i koji ko i dom mora da se neguje cuva obnavlja itd od strane oba ucesnika koji tu zive i da je neko dovoljno uporan i srecan da u tome uspe, a neko ne, a to je vec lutrija.tako da sam brak je formalost koja je trivijalna ako ne postoji sustina iza njega...
 
Ne znam da li je tako Pink, ali od narkomanke ili neke zavisnice ja bih pobegao samo tako.
Mislim da bi i ti.
Doduse, porok kocke jeste nekako blazi, ali opet isto razara sve.

Zavisnike bilo koje vrste ne bih ni ja uzimala u obzir , ako vec znam da je takav pre vencanja..

Ali ze mene je poenta ove pripovetke - zena koja ne ostavlja svoj muskarca,ili glavu kuce, i kada trpi poraze,gubitke, i kada razocarava... na neki nacin.. i sam sebe :)

Postoji i jedna druga strana: Da je ona svojim primerom mu pokazala da postoji dobro i ljubav izvan svake logike....
Onda covek veruje u to . I veruje da postoji ta ljubav kojom i Bog voli ljude... iako stalno gresimo... ali to je tema za Religiju :)
 
Pazi ovako,

ima kuccki, koje bi te napustile kada nesto ne ide kako treba....

Ali iza tih devojaka najcesce stoji rasturena porodica, nemoralni roditelji i nefunkcionalna porodica.

Ako je devojka imala primernu porodicu, znaci drzali su se zajedno bez obzira na sve - oistupace i nesvesno po tom naucenom modelu.

Primer majke, a i ostalih zenskih clanova porodice je najvazniji ^^

Pink, to uopste ne mora da znaci. Dovoljno je da nije neka velika lepotica i da je imala jednu propalu ljubav u detinjstvu pa da postane nadrndana do maksimuma prema celom zenskom rodu i da se nervira sto muskarci vole dobre ribe.
Kao jedna moja frendica. Zakljucak, ne dolaze sve frustracije iz porodice. Mnogi i nisu vezani za porodicu.

- - - - - - - - - -

Zavisnike bilo koje vrste ne bih ni ja uzimala u obzir , ako vec znam da je takav pre vencanja..

Ali ze mene je poenta ove pripovetke - zena koja ne ostavlja svoj muskarca,ili glavu kuce, i kada trpi poraze,gubitke, i kada razocarava... na neki nacin.. i sam sebe :)

Postoji i jedna druga strana: Da je ona svojim primerom mu pokazala da postoji dobro i ljubav izvan svake logike....
Onda covek veruje u to . I veruje da postoji ta ljubav kojom i Bog voli ljude... iako stalno gresimo... ali to je tema za Religiju :)
Covek u pripovetci "Prvi put sa ocem na jutrenje" je zavisnik od poroka kocke.
Par bivsih strastvenih kladionicara mi govore da je to zarazno ko heroin.
 
Kada si sa nekim ceo dan logicno je da se razumete i logicno je da razgovarate.
Bar ja to tako gledam.
Po meni brak treba da bude saradnja. Guramo zajedno da napravimo nesto, a ako je brak lecenje tudjih kompleksa i ujarmljivanje nekog onda meni to ne treba i onog momenta kada to shvatim nastaju veliki problemi.
Meni u nekoj najsiroj teoriji ne bi bio problem ni "otvoreni brak", imamo decu, znam da je moje, pa ja kresem sa strane, zena se krese, zajedno radimo da zaradimo pare, a zabava je drugo...
I u Ani Karenjini je bas takav odnos. Kresi sa strane koga hoces, ali ne rusi porodicu, a ona je pokusala da srusi porodicu te je bila izbacena iz drustva i na kraju se ubila.

Ako si gledala seriju "Kula od karata" o korumpiranom engleskom premijeru gde mu sama zena nalazi ljubavnice i bira koja je dobra za njega, jer ga ona bolja poznaje nego on sam sebe... Eh, taj bracni odnos ja ne mogu da ne postujem koliko god bio izopacen, jer se zasniva na iskrenosti.


jos neko mi je preporucio seriju:)
sad vec svakako moram pogledati..a narocito zbog k. spejsija.

slazem se sa tobom, ali kada oboje shvatite i prihvatite taj koncept braka o kojem pricas.
ali ako su vam vidjenja drasticno suprotna ili se negde onaj pocetnicki entuzijazam, dogovor i raspolozenje izgube, onda nastanu problemi o kojima pisemo i nekada su ljudi previse ostrasceni da bi razborito sagledali situaciju. tada moze pomoci smirivanje sa strane, i samo sam zbog toga navela primer terapeutske pomoci, da ne pomazu kojekakve komsike, svastike, svekrve i forumasi, a nasa sredina je poprilicno tome sklona.

edit. jel mislimo na istu seriju?
http://www.imdb.com/title/tt1856010/
:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top