Pričamo, dakle postojimo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Necu spavati mirno nocas. Nisam u vodi, ali voda jeste kod bliskih. Za par sati, unistila mukom zivot steceni, a ljude saterala na tavan, u mraku i teskobi, sa nesigurnim signalom mobilnog telefona.
PN, drzi se...iako je ocajno...nadam se da nije sve izgubljeno :(.
 
Ogromna šteta zbog neobezbeđenih vodotokova...Tamnava i Kolubara ,a i Morava redovno plave ,a i još neke reke...
Važno da na Dedinju ima vila koje vrede i po milion evra,a i novoizgrađenih hramova skupljih od svih potrebnih nasipa...
Važno zapažanje:Koliko je informacija s terena,skoro toliko i Vučića na malom ekranu...I to s kojim bespogovornim stavom!
Mislim da nije đaba sprdnja na mreži na njegov račun...Mogao bi on malo da porazmisli o tome...Za dobro svih nas!
 
Na vestima javise da fali samo 30 cm do potpunog prestanka rada termoelektrane Nikola Tesla..
a u Obrenovcu je totalna katastrofa..kazu da je nocas Sabac na redu..Nadam se svim srcem
da nece i da ce sve ovo da stane...iako predvidajju jos 3 dana kise...:(
 
Ogromna šteta zbog neobezbeđenih vodotokova...Tamnava i Kolubara ,a i Morava redovno plave ,a i još neke reke...
Važno da na Dedinju ima vila koje vrede i po milion evra,a i novoizgrađenih hramova skupljih od svih potrebnih nasipa...
Važno zapažanje:Koliko je informacija s terena,skoro toliko i Vučića na malom ekranu...I to s kojim bespogovornim stavom!
Mislim da nije đaba sprdnja na mreži na njegov račun...Mogao bi on malo da porazmisli o tome...Za dobro svih nas!

za branu u valjevu mnogi tvrde da nema nikakvu funkciju i da je promasena investicija koja ce izgleda vise posluziti kao tempitrana bomba iznag glava stanovnika ovog grada sve sa ciljem samo da bi se gluperde i pojedinci u politici bogatili.
 
Na vestima javise da fali samo 30 cm do potpunog prestanka rada termoelektrane Nikola Tesla..
a u Obrenovcu je totalna katastrofa..kazu da je nocas Sabac na redu..Nadam se svim srcem
da nece i da ce sve ovo da stane...iako predvidajju jos 3 dana kise...:(


Ovo je patka.

Brat moje ujne je trenutno u TENT-u - tačnije, preko 40 sati je u TENT-u, tamo su zarobljeni kao na ostrvu, voda svud okolo, ali održavaju TE funkcionalnom.

poplavljena su naselja koja su daleko od reke, Grabovac, recimo, poplavljen je zbog preusmeravanja vode (pa preusmerili na naselje :roll: )
Do njih još niko nije došao, nemaju struju, vodu za piće, od hrane ono što je u kući, lekovi isto.

problem nije u ljudstvu, jer ljudi za pomoć ima, TEHNIKA je problem, organizacija je problem, nema dovoljno čamaca.

- - - - - - - - - -

a ovo je vezano za šabac:

"PA DA LI JE OVO MOGUCE? GDE MI ZIVIMO ***** TI DRZAVU!
PA KAVI BOLESNICI VODE OVU ZEMLJU GOVNA JEDNA!!!

"Ljudi nemojte nasedati na propagandu, pa nismo mi u Sapcu idioti da ne cuvamo svoje domove. Znam bar 30-tak ljudi zajedno samnom koji smo se prijavili kriznom stabu koji nam se zahvalio uzeo brojeve telefona i rekao zvacemo ako zatreba. Zvali smo mi njih i jos im ne treba. Sve mi ovo lici na licnu promociju vladajuce "elite" na zataskavanje neuspeha u odbrani Valjeva, Obrenovca, Cacka...., "odbranom" Sapca koji u stvari i nije trebalo vanredno braniti. Kao da gledam za 4-5 dana udarnu vest "odbranili smo Sabac" a ovi jadni ljudi iz Obrenovca i neuspeh odbrane se nece ni spominjati. Pecaros sam i na Savi sam 40 godina, danas sam tri puta obilazio camac, obisao 3-4 km nasipa i strasno jeste ali ni blizu kako je to predstavljeno. Nasip sa sremske strane je dosta nizi od nasipa Sapca tako da se Sava uvek razliva na tu stranu. Apolitican sam koliko kod je to moguce ali ovo mi lici na rusenje vlasti (koja i jeste za rusenje ali ne na ovakav nacin) u Sapcu. Hvala svim ljudima dobre volje koji zele da pomognu ali Ja bih pre polaska nazvao stab u Sapcu i pitao ima li potrebe. Svako dobro vam zelim. "
(Kemza-savska neman, 16. maj 2014 22:32)

"Bruka i sramoota!!!!Upravo sam se vratio iz Sapca,otisao sam zajedno sa sigurno vise od 1000 ljudi iz Beograda. Mogu samo da kazem i ako ne znam da li ce iko ovo objaviti: ovo je najveca sramota i razocaranje koje smo doziveli..Kod Sava centra svi su bili zivotno ugrozeni u pokusajima da udju neki autobus. Bez ikakve organizacije medju prvima su otisla deca klinci sa punim rukama piva u autobusima koje su jurili po autoputu...Sa njima i ljudi vidno pijani. U Sapcu nas niko nije sacekao, mucni vozaci autobusa su vozili po gradu ne znajuci kuda da idu. Na kraju je nas vise od hiljadu odvezeno u selo Dragojevac odakle smo bez ikakve informacije isli peske 10km do sela Sevarice. Tamo je par ljudi kao nesto organizovali,ali to je bio jedan uzas,u mrklom mraku,na seoskom putu,autobusima koji su se zaglavljivali pokusavajuci da okrenu autobuse pijanim ljudima koji su se samo derali-najteze bilo sacuvati svoju glavu.Neki ljudi su cak ne znajuci poupadali u delove poplavljenih nasipa.Posle dva sata haosa i bezanja po njivama od jednog traktora sa prikolicom koji je kao poslat da sa vise od 1000 ljudi "brani Sabac" ljudi su besni poceli da napustaju taj haos i da peske se vracaju za Sabac, jer drugacuje nisu imali kako.Prikupljali smo jedni druge i pokusavali da se nekako izvucemo iz tog haosa.Tokom puta atobusi koji su nailazili zaustavljali svojim telima da bi nas povezli bar do prvog naselja.2,3 km u jednom sumarku stajalo je vise od 150 policajaca,koji su nam rekli da ne smeju da rade nista dok se ne smeni krizni stab u Sapcu.Kako smo saznali od ljudi tamo sve je sabotirano da bi se smenila lokalna vlast..A mi smo iskorisceni da bi se napravio haoss!Vecina ljudi je ili uspela da ode iz Sapca oni koji nisu verovatno jos hodaju po selima okolnim i gradu pokusavajuci da se vrate. Nikome nije jasno zasto se pozvalo i odvelo vise hiljada ljudi iz Beograda i ostavilo po njivama prepusteno samo sebi ugrozavajuci i te ljude,pa zar je malo ugrozenih tamo?Tuga je medju svima bila i tamo i u povratku. Ljudi su u soku.sSamo moja grupa je pronasla i povela vise od 7..8.maloletnika uplasenih koji ne znaju ni gde su ni kako ce kuci.Po smeni tog kriznog staba odjednom se pojavila i policija i kiperi sa peskom ali ogorceni ljudi su ostavili dzakove na ulicama i spasavajuci sami sebe krenuli nazad kuci.Sve ovo mogu da vam potvrde svi vozaci lastinih autobusa koji i sami nisu znali kuda da se vrate i bili u cudu sta se desava.Poslusali smo premijera i poziv da pomognemo i ovim putem mu se zahvaljuljem i neka nas nikada vise ne zove,sram ih bilo!!ZAHVALJUJEM se Bogu sto sam se vratio svojoj kuci i molim ga da sacuva one ljude u Sapcu jer ovi koji ih kao spasavaju bore se za vlast u gradu i u ovakvoj situaciji ugrozavajuci dodatne zivote.Ovo ce te cuti i procitati od jos mnogo mnogo ljudi koji su se sa gorcinom u ustima napustili sabac,blatnjavi i posramljeni!HVALA Vladi Srbije i sram vas bilo!!HVALA vam ako ovo objavite,a raspitajte se malo i sve cete i sami cuti."
(DUSAN, 17. maj 2014 06:54)
 
Ovo je patka.

Brat moje ujne je trenutno u TENT-u - tačnije, preko 40 sati je u TENT-u, tamo su zarobljeni kao na ostrvu, voda svud okolo, ali održavaju TE funkcionalnom.

poplavljena su naselja koja su daleko od reke, Grabovac, recimo, poplavljen je zbog preusmeravanja vode (pa preusmerili na naselje :roll: )
Do njih još niko nije došao, nemaju struju, vodu za piće, od hrane ono što je u kući, lekovi isto.

problem nije u ljudstvu, jer ljudi za pomoć ima, TEHNIKA je problem, organizacija je problem, nema dovoljno čamaca.

- - - - - - - - - -

a ovo je vezano za šabac:

Je l' može neko da potvrdi ove poruke od branioca Šapca????
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top