Filozofska mesta na web-u

Misanthropos

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.051
Dobro bi bilo da ovde napravite neku zbirku linkova (referenci) ka mestima gde se mogu naci filozofski tekstovi, ili uopste sajtovi koji imaju veze sa filozofijom.

Nisam primetio da Forum Krstarice ima takav odeljak, tj. odeljak za linkove takve vrste (ima ono Zanimljivi sajtovi, ali tu ne spadaju filozofski, barem za puchku gomilu).

Sem sto bi mogao da pomogne laksoj orijentaciji ljudi kojima je potrebno nesto iz filozofije, moglo bi da zainteresuje mnoge i neobavezno, te bismo mozda mogli da imamo u nekoj buducnosti i komunikaciju na visem nivou (na ovom podforumu).

Ja cu ovde obavestavati kad budem naisao na takvo mesto, sto predlazem da rade i ostali clanovi ovog podforuma.
 
U redu. Ja cu ovde izloziti a ako moderator odluci da izbaci, nek obrazlozi (argumentuje) taj potez.

Pre mesec dana sam naisao na neki sajt koji su izgleda pokrenuli neki studenti sa bgdskog filozofskog, sa grupe za filozofiju. Sajt izgleda uzasno, dizajn je nikakav, linkovi razbacani, baneri neorganizovani i sareni, pozadina bez ukusa, itd. Ali navodim ga jer se mogu skinuti tekstovi iz nekih filozofskih disciplina, i to dosta materijala. To su tekstovi iz procitanih knjiga ili iz raznih skripti, mada je tuzno sto nisu naveli izdavaca, godinu izdanja, stranu iz knjige, itd.

Konacno, moj komentar je da nije lose pogledati ako zelite da se upoznate s materijom, ali da taj materijal nije bas moguce iskoristiti u smislu citiranja ili slicnog poziva na to sto ste procitali. Pa ipak, ne vidim da neko ovde pise neki ozbiljniji rad ili da se uopste bavi ozbiljno filozofijom, tako da ovo zaista vredi pogledati i poskidati te zipovane tekstove.

evo linka:
http://www.geocities.com/filozofskeskripte/
 
Vecina danasnjih sajtova se bavi kompjuterima, internetom, politikom i ostalim slicnim temama. Upravo zato sto vecina ljudi to trazi.
Namjera ovog sajta je da predstavi teme koje nadahnjuju, inspirišu i daju jedan dobar osjećaj.

http://www.putsvijesti.com

Teme na sajtu:
Tekstovi o spoznaji i samorazvoju, savjeti, testovi, impresije, poezija, mudre izreke, price, vase misli, diskusije i slicno.
 
zeleni obad:
bivsi profesor estetike na filozofskom fakultetu u sarajevu, sada research fellow na london university college, dr. predrag finci ima vrlo zanimljivu stranicu, doduse sve na engleskom. ali, kako se on uglavnom bavi temama koje obicno nisu u fokusu klasicne filozofije, mislim da vrijedi pogledati.

www.predragfinci.com

Odlicna preporuka. Evo linka ka fragmentima iz njegovog mozda najznacajnijeg dela, mada nije iz oblasti estetike: Ishodište pitanja, prigodno za one koji od oktobra pocinju sa studiranjem filozofije.
 
Fina ideja za sajtove, ali šta je sa diskusijom o njima ovde? Forum je krajnje iskasapljen i osiromašen. :( Samo iščitavanje sajtova je korisno (ali i smorno :lol: ), međutim to je tek samo podloga, bar bi trebala da bude, zar ne, za razmenu mišljenja. Samoukida se Forum Filozofija na Krstarici?
 
zainteresovana:
Fina ideja za sajtove, ali šta je sa diskusijom o njima ovde? Forum je krajnje iskasapljen i osiromašen. :( Samo iščitavanje sajtova je korisno (ali i smorno :lol: ), međutim to je tek samo podloga, bar bi trebala da bude, zar ne, za razmenu mišljenja. Samoukida se Forum Filozofija na Krstarici?

Sto se mene tice, ovo nikad nije ni bio filozofski forum. Slazem se s tim da se i ovako defektan ukida. Ne vidim neku diff. spec. u odnosu na opsti chit-chat...
 
Da. Zaboravio sam o tome da obavestim. Radi se o otvorenom dijalogu, tipa foruma, s tim sto je pokusaj to malo srediti, izabrati samo ono sto bi moglo da ima smisla (ocisceno od uvreda). A pseudonime sam birao bez mnogo obzira i paznje, radilo se samo o tome da neke stavove (veceg broja ljudi) koji zauzimaju slicne stavove sazmem u jedan pseudonim kako ne bi bilo previse sudionika u tom dijalogu koji bi se javljali samo jednom. I Novinar je jedan "sinteticki" lik :)

Ako ko zeli sta da doda, izmeni, prigovori, ako neko zeli da izuzme svoje reci iz tog dijaloga (ko se prepozna), neka bude otvoren da kaze.
 
zeleni obad:
bivsi profesor estetike na filozofskom fakultetu u sarajevu, sada research fellow na london university college, dr. predrag finci ima vrlo zanimljivu stranicu, doduse sve na engleskom. ali, kako se on uglavnom bavi temama koje obicno nisu u fokusu klasicne filozofije, mislim da vrijedi pogledati.

www.predragfinci.com

potpuno novo informaticko i graficko uredjenje www.predragfinci.com predstavlja i najznacajniju promjenu: svi tekstovi sada dostupni i u adobe .pdf formatu, pogodnom za ispis.

uzivajte. :)
 

Back
Top