SIVOTA -GRČKI KARIBI

:lol:
A nacitala sam se tako hvalospeva i kako uplatim nedelju dana odjednom krene talas negativnih komentara :(
Sad sve mislim da sam se dobrano presla. Kamenjari mi ne smetaju, ni ladna voda al volim da je dobra voda i da mi gnjurco-ronioci imamo i sta da vidimo kad uronimo :(

Pilot, kakvo je stanje s bubama. Znam da ima komaraca ali posto si bio i na Krfu a vidim da se gomila ljudi zali na kojekakve stonoge, paukcine itd, jel mnogo gora situacija? :/
Mislim komarci se podrazumevaju ali komentari koje citam u poslednje vreme...ocekujem otprilike dzungle amazona....

Hvala unapred:heart:
 
Poslednja izmena:
:lol:
A nacitala sam se tako hvalospeva i kako uplatim nedelju dana odjednom krene talas negativnih komentara :(
Sad sve mislim da sam se dobrano presla. Kamenjari mi ne smetaju, ni ladna voda al volim da je dobra voda i da mi gnjurco-ronioci imamo i sta da vidimo kad uronimo :(

Pilot, kakvo je stanje s bubama. Znam da ima komaraca ali posto si bio i na Krfu a vidim da se gomila ljudi zali na kojekakve stonoge, paukcine itd, jel mnogo gora situacija? :/
Mislim komarci se podrazumevaju ali komentari koje citam u poslednje vreme...ocekujem otprilike dzungle amazona....

Hvala unapred:heart:

Izvini molim Te.... nisam svracao ovih dana, pa nisam ni video tvoje pitanje/poruku!

Neeeema buba, niti ikakvih karakondzula! :hahaha: Uostalom, Amazon je s'druge strane zemljine kugle! ;)

:think: E, sad.... shto se moskitosa tiche.... prvi put sam bio na nekoj destinaciji, gde aparati sa raznim technostima i tabletama ne pomazu bash mnogo! U principu, najbolji je Raid, na tabletice.... medjutim, kote se u vashim kupatilima/kuhinji.... pa ne pomazu ni komarnici na prozorima/vratima. Najbolje je poneti neki insekticid i odmah po ulasku isprskati sve oko slivnika, lavaboa, sudopere.... Svuda gde mogu da se zavuku i poloze jaja, gde je vlazno.
Vreme inkubacije komaraca (na oko 30*C) je 1-2 dana.... isto toliko im treba, da postignu polnu zrelost.... tako da dolazi nova generacija posle samo 2-4 dana, poshto je i ona sama bila jaje. Svaka jedinka moze da polozi 50-500.... pa ako ih se ne reshite na vreme, imacete rock&roll po celu noc!
Moja je preporuka, svima (ako vec nemate)....
.... u Ioannini, sidjite sa autoputa i krenite prema Arti samo par kilometara.... sa desne strane su JUMBO i IKEA (H&M, Eurosport....).... odvojte nekoliko evrica i kupite u IKEI baldahin/mrezu protiv tih krvopija i necete imati problem sa njima! :ok:

Shto se 'prelazenja' tiche.... nisi se preshla, ako planirash ronjenje.... na dobrom si mestu! Samo ce Ti trebati chamac, kako bi mogla odlaziti na najbolje destinacije za ronjenje. NE ZABORAVI ronilachku bovu!!!! Chamci, gliseri, itd.... ma, svako korito koje moze da plovi, procice Ti iznad glave. :per: Naime, Sivota im je omiljena destinacija!

Dobar provod! :bye:
 
Poslednja izmena:
Ne videh dosad post nijednog forumasha koji je bio u doticno mesto .
Preporuke , " mora da je dobro " i informacije sa neta , su brutalno trivijalne .
Ne izgleda mi to mesto ni blizu na paradajzstream ... kazem mozda je dobro , al mirishe na skupo .
Na kraju, u zivotu se sve svodi na " perceived value " , a ako je neshto neproporcionalno skupo u odnosu na ono shto pruza >>> jednostavno ne vredi ni koliko neko najbezveznije affordable mesto , za koje vredi uzrecica , vredi za sve pare .
Evo ja znam jednu forumašicu...Ona kaže da uopće nije skupo a i mjesto gdjrje bila smještena je sasvim OK...
 
Vratila se ja jutros.
Sivota je slatko mestasce, Grcki Karibi jeste malo preteran opis ali je simpaticno i po meni cene nisu nista znacajno vise od nekih drugih lokacija. Imam osecaj da sam vise para potrosila na Krfu prosle godine.
Apartmani su takodje bili ok ( Villa Spyros).

Yu-Pilot je to dosta realno opisao uostalom.

Evo ja cu se malo nadovezati,

Ima lepih plaza,nisam ih obisla sve igrom slucaja ( mi smo nevozaci, sve smo obilazili na pesaka) ali sam ja zakacila neki stomacni virus ( ili mi je sunce bilo prejako) tako da sam poslednja 4 dana nazalost bila sprecena da radim bilo sta van apartmana pa pola nismo stigli.

Marina je preslatka i lepo uradjena sa dosta slatkih kafica i taverni , nije za neki ludi nocni provod. Mi smo provodili veceri uz vodu gledajuc zvezde ...ali to je individualno, koga sta zanima...
Centar je uredjen, ostatak Sivote je djene djene. Ima jako puno lepih vila, moram da kazem. Onako spolja estetski, ima bas lepotica.

Ima dosta pasa lutalica i svi su isti,ali bukvalno, samo su im mrlje drugacije. Sve isto leglo i veliki su ko telad. I miroljubivi :lol:
Sivota je dobro opremljena, ima i mesara i pekara i lekar i apoteka i policija pa cak i farbara :lol: I skola uostalom....

Plaze kako koja,
moram da priznam da ja inace volim sljunak ali nisam uspevala da se izborim s velikim delom plaza u Sivoti....
Mega Drafni je predivna, predivna plaza za ronjenje. Boje su nestvarne, od plave do zelene, podvosni svet divan ali boze me prosti, da udjes i nekako al da izadjes nikako bez ozbiljnije opreme. Nedaleko od nje ima i jedna divlja plazica. Sve sam noge izranjavala :lol:
Mikri i Mega Amos su lepo sredjene plaze s tim da je Mikri Amos malo previse fensi za moj ukus . Mega Amos, velicanstveni talasi. Najlepsa je ujutro, od 8 pa negde do 10/11 dok je ne okupiraju. Sednes u plicak ( pod uslovom da imas tapacirano dupe ko ja) i uzivas.
Zavia je divna, jedina koja ima pescano dno. U nju se uliva i neka recica, sta li , pa je voda manje slana ali je i hladnija. Ona mi je bila favorit, za razliku od prethodno pomenutih, more je pitomo, plicak je dug. Mozes da plivas unedogled.
Galikos Molos je solidna gradska plazica, nije nista posebno ali moze da posluzi.
Zeri mi se nije svidela.
Dei jeste kamenjar, lep ali kamenjar a od Dei plaze ima jos jedna plazica do koje se spusta kanapcetom ali nisam stigla da je osmekam.
Ni do Agie Paraskevi nisam otisla.
Bela Vraka je lepa za videti.

Imali smo srece, moskitosa je bilo samo poslednjih par dana a ostalih buba nista.
Iz mog iskustva i onoga sto sam slusala, Sivota je najbolja u avgustu i septembru ( od sredine jula). More je tada toplije , u junu kazu ljudi nikako.
Srba je bilo ko u prici.

Ne znam, uostalom, ako nekoga nesto bude zanimalo, nek pita.

Ja cu sledece godine ipak na Krit, negde u pesak :lol:
 
Da kao i jos par kolega s posla otprilike u isto vreme ili par dana pre toga a zamisli nismo se svi kupali u Sivoti.

Ili možda treba da tumačim tvoj komentar drugačije?

Zaista je nepotreban.

U krajnjem slučaju, kao što rekoh, ne znam ni dal je bio :) Bilo mi je loše, moglo je biti hiljadu stvari.
Tako da chill ;)
 
Vratila se ja jutros.
Sivota je slatko mestasce, Grcki Karibi jeste malo preteran opis ali je simpaticno i po meni cene nisu nista znacajno vise od nekih drugih lokacija. Imam osecaj da sam vise para potrosila na Krfu prosle godine.
Apartmani su takodje bili ok ( Villa Spyros).

Yu-Pilot je to dosta realno opisao uostalom.

Evo ja cu se malo nadovezati,
.................................
..................................
Ja cu sledece godine ipak na Krit, negde u pesak :lol:


HOCU I JA, NA KRIT!!!! :gace:

P.S.
Drago mi je da sam uspeo, koliko-toliko verno da opishem Sivotu. Tj. da barem malo pomognem!

Tachno! :ok:
Naziv "Grchki Karibi je (prilichno) preteran!
Jedno stoji. Sivota, kao i njene plaze su prilichno chisti.... chak i sama marina! Shta inache, nije tako chest sluchaj sa vecinom marina.

Agia Paraskevi, nije losha, ali nishta spektakularno.
Zanimljiva je zbog ostrvceta. Neshto slichno, kao u Pargi..... samo da ne bude zabune, Pargi vodu ne moze da donese! :rtfm:
 
Eto je i Sivota u ponudi na 70 eura sa prevozom .
Price o nekakvoj vajnoj ekskluzivi i manje shanse da sretnesh nekog seljobera iz komshiluka , ode bestraga

Hahahaha.... ma, ne verujem da je Sivota ikad bila, k'o Santorini?! ;)

Ima par zeshcih hotela/klubova, za jedrilichare.... i toliko. Nishta spektakularno, ali nije ni ruzno.... pre zanimljivo.... samo, zbog onih ostrvaca i velikog izbora, kada su plaze u pitanju. :ok:
 
Evo da se i ja oglasim povodom Sivote kao destinacije za letovanje. Iako često raznim povodima čitam forume, pa i ovaj, ovo je prvi put da nešto postujem na njemu. Tako da mi je ovo prvi post, ali uveravam vas da nisam predstavnik turističke agencije, niti vlasnik ičega na Sivoti, tako da nemam nikakvih interesa te vrste da pričam bilo lepo ili manje lepo o ovom mestu.

Iskreno o Sivoti nisam puno čuo do momenta kada sam ove godine u potrazi za onim čuvenim „gde na more“ u jednoj agenciji dobio info da je sve rasprodato i da eto ima još jedan apartman u Sivoti. Onda sam se bacio u mini-istraživanje, kako to obično i radim, te naišao i na ovu diskusiju na forumu. Na osnovu iskustava napisanih ovde, nisam bio pametan šta da očekujem jer se pronalaze vrlo različiti utisci i doživljaju istih stvari. Shvatio sam sledeće: da mesto ima puno plaža u walking-distance (ne za svakog) radijusu, da je negde na plažama pesak a negde krupno kamenje, da su neke plaže skoro pa divlje dok su druge potpuno komercijalizovane, da je mesto malo ali da ima svega što je potrebno, da je ponegde voda hladna…

Pa, ovo je sve bilo tačno, kao objektivna slika resursa u Sivoti. Ali sada, nakon boravka tamo, mogu da razumem i ove velike razlike u doživljaju Sivote.

Prvo, moram da potvrdim ono oko čega je uglavnom i bilo slaganja ovde u diskusiji, a to je da je epitet „grčki Karibi“ vrlo preuveličan, da ne kažem – pogrešan. Istina, nikada nisam bio na Karibima, ali zaista ne vidim ni jedan mogući razlog za pravljenje takve analogije.

Drugo, more u Sivoti nema onu tirkiznu boju kakvu viđate na slikama iz Lefkade, Zakintosa, Kefalonije. Čuo sam i na licu mesta kako nekolicina ljudi govori da je voda takva na ovoj ili onoj plaži, ali činjenica je da ti ljudi nisu bili na ovim drugim mestima i ne znaju o čemu pričaju ������ Ja lično u Sivoti ni blizu te boje nisam video, osim na plaži Piscina do koje se ide brodićem.

Treće, prednost Sivote u odnosu na mnoga druga mesta, a koju je i naš predstavnik agencije istakao u prvi plan, jeste da ima 12+ plaža na 8+ km razdaljine. Ovo jeste tačno i jeste prednost. Ja nisam zaista čuo da postoji slično pozicionirano mesto u Grčkoj. Naravno, kada se ovo kaže obično se implicira na to da je moguće te plaže obići pešaka, ne treba vam auto i slično. Međutim, ono što je mana u ovoj jednačini jesu kontekstualni faktori koji se zanemaruju: vrućina, nigde hlada usput, uzbrdice. Ja zaista volim da pešačim i kada sam na moru i kada nisam, ali mi je u Sivoti to dojadilo već posle 2 dana. Prosto, plaže koje su se meni dopale nisu bile baš tu blizu, već one koje su na granicama te razdaljine od 8 km. Kao posledica toga – iznajmili smo skuter. Spasio nas je ������

Što se prevoza do plaža tiče vozić i dalje radi i vozi do određenih plaža, a postoje i brodići koji voze do i od plaže Piscina na svaki sat. Mislim da je cena brodića 5 evra povratno, a cene vožnje vozićem su između 5 i 7 evra za povratnu kartu (5 evra za Mikri i Mega Amos, 7 za Agias Paraskevi). Polasci voza nisu baš česti, ali su prihvatljivi – recimo prepodne idu na jedan sat (u 10, 11, 12), tokom dana ih nema, a onda su povratci posle 4 ili 5, s tim da je jedino sa plaže A.Paraskevi poslednji povratak ipak preprano – u 17.45. Bilo kako bili, mi smo vozić koristili samo jednom, jer smo shvatili da za dvoje povratna karta ispada skuplje nego iznajmiti skuter za jedan dan.

Četvrto, samo mesto na mene nije ostavilo neki poseban utisak. Tipično grčko primorsko turističko mesto: dve glavne ulice što seku se kod pošte (tačnije kod policije), magistrala koja „seče“ mesto na pola, luka i korzo, ringišpili, puno sličnih restorana i puno razbacanih uličica sa vilama. Ništa što bi mestu dalo neki poseban šarm, nešto specifično. Jedino to brdo koje se uzdiže iznad luke, ali iskreno ja ni u njemu nisam video bog zna šta lepo i posebno. Setio sam se puno puta jedne rečenice koju je neko ovde napisao: Sivota lepše izgleda iz vazduha, nego uživo. Parafraziram, ali razumete poentu… Osim ako imate brod, pa možete da stvarno doživite sva ta razbacana ostrvca oko Sivote ������

Mesto ima većinu stvari koje bi vam mogle biti potrebne (osim diskoteka, ako vam je to potrebno): nekoliko dobrosnabdevenih marketa, dovoljno restorana, crkva, lekar, čak i frizer, rent-a-car/motor/bike… Ipak, veliko ograničenje je što ne postoji nikakav javni prevoz koji prolazi kroz mesto (osim školskog autobusa za Igumenicu, čiji termini su potpuno sumanuti u periodu leta). Dakle, ukoliko želite da odete do Igumenice ili Parge i Perdike, to nećete moći da uradite bez auta. U Sivoti nema šta da se vidi, ali naravno postoje organizovani izleti do Parge (Parga noću i reka Ahiron, ne sećam se cena), kao i do Krfa (40 eura), ostrva Paxos i Antipaxos (50 eura). Pa ko voli – nek izvoli ������

U vreme kada smo mi bili u Sivoti (početak avgusta), među gostima su dominirali Italijani, ali je bilo puno ljudi i iz Francuske i Nemačke. Puno Grka bude tokom vikenda, kao i svuda. Ljudi iz Srbije bilo je umereno, meni se čini manje nego na ostalim mestima gde sam letovao do sada.

Peto, a nekome i najvažnije, jesu plaže. Sve što sam ovde pročitao o plažama bilo je zaista tako. A drugi deo priče je to što o ukusima ne vredni raspravljati, čak i kada su u pitanju plaže; tako da se na tome ne bih ni zadržavao. Broj plaža je veliki zaista i sigurno ćete pronaći neku koja vam se dopada. Pitanje je samo koliko će ona biti daleko ������

U mom slučaju, bile su daleko, dovoljno daleko da me je zamaralo pešačiti svakodnevno do i od njih, tako da kada to uparim sa svojim doživljajem mesta, mislim da u Sivotu ne bih rado letovao opet. Ali ovo je ipak samo moja jednačina i moj doživljaj. Sivota nije ni tako blizu da bi to bio razlog da se bira u odnosu na druge destinacije, a kada se već dođe do nje, pa radije bih nastavio još malo ka Lefkadi, recimo.
 
Da li je neko boravio u vili Lina u Sivoti? Kakvi su utisci? Pozdrav

Boravio u njoj, nisam. Daklem.... kakva je vila, ne znam?!

Nalazi se na izlasku, iz Sivote. U sporednoj ulici, posle crkve.... u ulici, paralelnoj sa putem za Perdiku.... Pargu.

Mane:
- Prilichno udaljena od svih plaza!

Prednosti:
- Nalazi se u ravnom delu, Sivote.
- U neposrednoj blizini..... u glavnoj ulici (put za Perdiku.... Pargu)..... nalazi se najjeftiniji i odlichno snabdeven, super market! I to pravi super market, a ne ono shta grci obichno nazivaju tim imenom, dok bi mi vecinu krstili drakstor!

Savet:
- Kada birate smeshtaj u Sivoti.... gledajte da to bude, blize luci ili izmedju luke i magistrale, tj. u zaledju Gallikos Molos plaze, izmedju magistrale i mora.

P.S.
Ako Vam trebaju, neke dodatne informacije ili preporuke za vile i agencije, obratite mi se privatnom porukom?! :)

Ako se dobro secam.... novi chlanovi, nemaju odmah opciju pisanja privatnih poruka.... vec posle trece poruke, na forumu.... i to ne odmah (jer neko moze poslati 3 poruke, za minut).... vec kad odobri moderator?! :rtfm:
 
Poslednja izmena:

Back
Top