dal je bilo ovo?

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
daklen...upoznash nekoga..nebitno kako i gde...i krene pricha...e sad...prichi je kraj ako taj neko : voli miloshevitja il radikale il tako neshto (nisam bash politichar al zna se neka granica), krene da pricha kako su narodnjaci super i kako ih voli (ne smeta da slusha al da voli ne mozhe), krene da pricha kako ide u crkvu i kako je blizha bogu . ima josh tema al ovo bi bila crna trojka...mrzi me da pishem nashiroko...to vazhi i za potencijalne prijatelje i za simpatije i za bilo koji oblik komunikacije...daklen ako ima neki od ova 3 stava...end of story....imatel vi tako neke trojke il shta vetj?
 
AntunTun:
daklen...upoznash nekoga..nebitno kako i gde...i krene pricha...e sad...prichi je kraj ako taj neko : voli miloshevitja il radikale il tako neshto (nisam bash politichar al zna se neka granica), krene da pricha kako su narodnjaci super i kako ih voli (ne smeta da slusha al da voli ne mozhe), krene da pricha kako ide u crkvu i kako je blizha bogu . ima josh tema al ovo bi bila crna trojka...mrzi me da pishem nashiroko...to vazhi i za potencijalne prijatelje i za simpatije i za bilo koji oblik komunikacije...daklen ako ima neki od ova 3 stava...end of story....imatel vi tako neke trojke il shta vetj?
Teska je to tema!
 
Groucho_Marx:
Giovanna:
Prijatelje ne biram po tome da li pripadaju ovoj ili onoj stranci,slusaju narodjake,mole se Bogu ili su ateisti...vec kakvi su kao ljudi! To mi je mnogo vaznije od svega gore nabrojanog...

Promašila si ne temu, nego forum :P
Ovo je LJiS, daklem ne priča se o prijateljstvu...

Pa....ne bi ja ni partnera po tome cenila....vec po tome kakav je ..kao covek...prema meni.....Umela sam ja da iskuliram-i sto je neko bio subotar, i sto je neko slusao hevi metal,i sto nije demokrata kao ja.....(i ako mi je sve to smetalo...nije bio razlog za -rastur-)..vec bi moja -trojka- bila -1-lenjost,2-nevernost,3-glupost....stvari koje ne prolaze kod mene ako iz muskarac ima....i jedna je dovoljna za the-end...
 
Suzy:
Groucho_Marx:
Giovanna:
Prijatelje ne biram po tome da li pripadaju ovoj ili onoj stranci,slusaju narodjake,mole se Bogu ili su ateisti...vec kakvi su kao ljudi! To mi je mnogo vaznije od svega gore nabrojanog...

Promašila si ne temu, nego forum :P
Ovo je LJiS, daklem ne priča se o prijateljstvu...

Pa....ne bi ja ni partnera po tome cenila....vec po tome kakav je ..kao covek...prema meni.....Umela sam ja da iskuliram-i sto je neko bio subotar, i sto je neko slusao hevi metal,i sto nije demokrata kao ja.....(i ako mi je sve to smetalo...nije bio razlog za -rastur-)..vec bi moja -trojka- bila -1-lenjost,2-nevernost,3-glupost....stvari koje ne prolaze kod mene ako iz muskarac ima....i jedna je dovoljna za the-end...

znachi nije bitno kakvi su mu stavovi i shvatanja...bitno je da je dobar prema tebi...mala cena sestro....mala cena
 

Pa, generalno, to je razlog za isključenje iz sopstvenog okruženja. Ali, nije sve crno-belo (možda), pa bih joj napravio i klasifikacioni test, Dakle, ne može da voli Miloševića i da ide u crkvu npr.(znam da si primer proizvoljno dao), svejedno.
Ako ume da diskutuje na zadatu temu, onda je vec na dobrom putu da mi bude zanimljiva. Stav mi je bitan.
Pf..muzika je ključna, tu nema ispravke. Narodnjački background ne bih mogao da podnesem.
Meni je i vizuelizacija jako bitna. Sve mi je važno.
Iz jata se odvajaju ptice.
Ako odeš na splav, upoznaćeš i takve cice. Nije to moje jato, to je jedino što znam unapred.
Bitno je kako i gde si nekoga upoznao.
 
Mislim da je malo komplikovano...
Kad nekoga upoznajem, mnogo kasnije dođe na red priča za koga glasa, i da li ide u crkvu... Što se tiče muzike, ne smeta mi da sluša šta god; ali mi smeta da je bilo kojom muzikom zaluđen - kao, način života je muzika koju sluša i muzika koju sluša je jedina dobra i najvažnija u životu. U svakom slučaju - takvi se primete odmah i po tome kako su obučeni, tako da sa njima ni ne stupam u kontakt.
Što se tiče crkve - ok je da ide u crkvu, i da je vernik; dokle god to ne zahteva i od mene i dokle god mi ne popuje o mojim grehovima... mada i takve ljude jednostavno nemam puno prilike da upoznajem :? Recimo, moj brat je jedan od takvih (kod njega mi ne smeta) i znam da se nikada u tom cilju ne upoznajem sa njegovim drugarima.
Za politiku me isto tako zabole, dok neko nije preterano glasan i dok mu isto to nije najvažnije u životu.

O, raspisah se ja i došla sam do zaključka da mi takve stvari ne smetaju ukoliko su umerene; ukoliko to nije jedino o čemu priča, ukoliko ne zahteva od mene da menjam svoje stavove i ukoliko to ne određuje ceo način njegovog života.

A svoju 'crnu trojku'... Nemam.
 
Ipak moram da odgovorim... Od svega što si nabrojao, samo jedno bi mi smetalo. Nisam razumeo o kakvoj to granici govoriš u politici, ali meni ne bi smetalo bilo kakvo političko opredeljenje. Pretpostavljam da su to stvari koje postaju važne u zajedničkom životu, ali nisi za to pitao. Vrsta muzike je stvar ukusa, potpuno je nebitno šta neko voli da sluša.
Jedino ne mogu da dozvolim da mi postanu bliske one osobe koje veruju da je život nastao slučajno. Ne zato što sam veliki vernik, nego zato što je to jedno od suštinskih pitanja koje odredjuju čovekov pogled na svet. Ako se tu ne slažeš sa nekim, nećeš se složiti ni u većini drugih stvari. I nisam isključiv, prihvatam i agnostike i muslimane i budiste, jedino ne tolerišem štovaoce Atoma i Kvanta.
 
Vazno je da ima bar dve sive celije u glavi i da ume da ih upotrebi, kao i da lici na ljudsko bice (pre svega u psihickom smislu)... Sve ostalo je sporedno...

E sad, malko je teze zamisliti da neko sa istim tim celijama, ako su funkcionalne, uopste moze da voli navedene retrogardne kretene (s' tim sto ti je lista suvise kratka - ja bih tu gurnuo jedno 90% trenutne politicke strukture), ma politicare uopste, da slusa nesto sto ni gluv covek ne moze kvalifikovati kao muziku (jer muzika je umetnost)... A od verskih fanatika bezim k'o djavo od krsta :lol: ... Mislim za to tek treba nemati sive celije (ili ih imati u dubokom hibernacijskom stanju) pa upijati sve bajke koje ti kazu...

Pored navedenih kvalifikacija, klonim se ljudi 's one strane zakona', devojaka koje ne umeju pristojno da se obuku, narkomana, ljudi koji i sa 30 godina zavise od nekoga materijalno (ne, nisam materijalista, ali nesto mora faliti osobi koja ne moze sopstven zivot da sredi ni do 30-te godine), patoloskih lazova, vojnih lica (i ljudi koji imaju veze sa doticnom agencijom za placene ubice), i tako jos po nekih...

Smatram da jedinke koje potpadaju u moju 'puke kategoriju' ni ne mogu biti ljudi, te gledam da nemam nista sa doticnima... Mada, svakome dajem sansu da mi dokaze suprotno...
 
Ja ne navedoh soviniste, seksiste, fasiste, naciste, nacionaliste, ksenofobe, fundamentaliste, malogradjanstinu itd. - takve ni ne vidim, ne postoje za mene... Mada se sasvim sigurno mogu naci u nekoj od kategorija koje gore navedoh...
 
stav i sive tjelije se podrazumevaju...al kad ti neko kazhe "slobodan miloshevitj je nejvetji srbin"....mozhe da balavi o tome kolko otje...taj nema sive tjelije...za religiju mozhemo da polemishemo...al ima onih neo-hard-core vernika...koji veze nemaju o chemu se tu radi...znaju da veruju i da tako treba da bude...muziq mozhe da slusha ko kakvu hotje..al ako kazhe "ma sve to na engleskom je njesra ne znam kako to neko mozhe da slusha,ja volim cecu" nema tu neke priche...mozhe da bude ne znam kakav mozak pricha down..naravno josh hrpa stvari odluchuje al to je neshto elementarno za nastavak bilo chega...
 
Verovao ili ne, na ovoj planeti ima jos uvek LJUDI... kojima nije bitna rasa, nacija, pol, vera, seksualno opredeljenje, itd... Samo sto po pravilu ne urlaju kao gorile, ne ponose se pripadnoscu nekoj grupi (cak naprotiv), itd. te izgleda da ih nema...
 
Incognito:
Verovao ili ne, na ovoj planeti ima jos uvek LJUDI... kojima nije bitna rasa, nacija, pol, vera, seksualno opredeljenje, itd... Samo sto po pravilu ne urlaju kao gorile, ne ponose se pripadnoscu nekoj grupi (cak naprotiv), itd. te izgleda da ih nema...

Ima, ima....evo, meni rasa, nacija, vera..nisu bitni...
ali pol jeste... :wink:
 
Izvini to bi bilo kao Ja navijam za Partizan i ako neko ko je iz mog drustva ili neko koga upoznajem navija za Zvezdu automatski mi ide na zivce i stavljam ga na listu.Taj neko verovatno ima kvalitete kao osoba i meni je vazan, imamo slicna interesovanja...Uostalom kako spajati nespojivo?
 
Moze ona da slusha Zoricu Brunclik... ali to nije toliko stvar muzichkog ukusa koliko je stanje uma. Drugim rechima, Z. Brunclik je simptom da devojka jednostavno nije na mojoj talasnoj duzini.
 
jel se secate one teme u fazonu : desilo se nije bitno kom,nema veze ni kada...bas tacno u detalje takodje nije bitno...uglavnom...da li ispravno postupio?

mnogo smo se smejaali.
 

Back
Top