Kolika su ulaganja u pekaru?/?

AlexandarNS

Domaćin
Poruka
3.703
Pozdrav

Zanima me da li ima nekih koji imaju pekaru ili su imali ili znaju nekog ko ima pekaru.

Zanima me da mi kazete koliko se mora uloziti u nju da bi se otvorila.. Recimo da pravis, bureke, peciva itd.... Sve osim hleba jer hleb je najbolje nabavljati od druge pekare jer verovatno masine i pekaci za hleb su najskuplje.
 
Tebi brašo kolko ja kontam ne treba ništa sem duvaljke, vitrine, tezge i prostora na dobroj lokaciji.


Sve ostalo imaš gotovo i zamrznuto u oglasima. Počevši od peciva, gibanica, kifli, žu žu ,bureka, kroasana i tako dalje.

1329839787_312958710_1-Slike--Pec-duvaljka-Mive.jpg
 
Poslednja izmena:
ima pekara koje prave i daju cenu da duplo zaradis ali to je samo testo ni na sta ne lici,ako se otvara pekara trebas imati dobrog majstora i recepte da se malo izdvojis ko trpkovic i toma,kolko kostaju peci nove ili polovne,prostor,vitrine,radnici,ko to zna boga oca
 
Pozdrav

Zanima me da li ima nekih koji imaju pekaru ili su imali ili znaju nekog ko ima pekaru.

Zanima me da mi kazete koliko se mora uloziti u nju da bi se otvorila.. Recimo da pravis, bureke, peciva itd.... Sve osim hleba jer hleb je najbolje nabavljati od druge pekare jer verovatno masine i pekaci za hleb su najskuplje.
6000 eura bez HACCP sistema;dakle oprema za radionu i prodajni prostor.Sve sto se moze napraviti samostalno kod lokalnih majstora-uraditi,a pec,frizideri,prodajna vitrina,mixer-kupiti ispravno,ali polovno sa tim da uz to skupiti papire zbog inspekcije Zastite na radu( oprema mora imati ateste kao i el.instalacije za takvav lokal).Preko 6000 eura ne bi smelo da izadje nikako.

Tebi brašo kolko ja kontam ne treba ništa sem duvaljke, vitrine, tezge i prostora na dobroj lokaciji.


Sve ostalo imaš gotovo i zamrznuto u oglasima. Počevši od peciva, gibanica, kifli, žu žu ,bureka, kroasana i tako dalje.

1329839787_312958710_1-Slike--Pec-duvaljka-Mive.jpg
Nisam bas siguran da je to dobitna kombinacija.

Jest brajo, ali mislim da nemas neku racunicu ako preprodajes pecivo.

Vise se zaradi ako proizvodis valjda....
Tako je i nikako drugacije.
 
Pozdrav

Zanima me da li ima nekih koji imaju pekaru ili su imali ili znaju nekog ko ima pekaru.

Zanima me da mi kazete koliko se mora uloziti u nju da bi se otvorila.. Recimo da pravis, bureke, peciva itd.... Sve osim hleba jer hleb je najbolje nabavljati od druge pekare jer verovatno masine i pekaci za hleb su najskuplje.

Ako nisi iz te branse ne vataj se za to . Zarada je ako imas svoj lokal opremu znas posao da mozes i sam da radis i da kontrolises kada ti drugi radi. Ako sve placas od kirije do majstora tesko da ces opstati i majstoru nesmes da kazes A.
 
Ako nisi iz te branse ne vataj se za to . Zarada je ako imas svoj lokal opremu znas posao da mozes i sam da radis i da kontrolises kada ti drugi radi. Ako sve placas od kirije do majstora tesko da ces opstati i majstoru nesmes da kazes A.

Ne moze se postati majstor i specijalista za nesto o cemu nemas pojma, svejedno da li je pekara, poslasticara, frizerski-kozmeticarski salon,
restoran u pitanju. Aleksandar bi zeleo da kao penzioner malo uveca svoje mesecne prihode, ja bih mu savetovala da se bavi onim cime se
bavio pre odlaska u penziju.
 
Pa i drugi imaju neke biznise a da stim nisu puni verglali kao pre....

Trebas biti samouveren, lukav i lako baratati sa racunicama.


Jedino je KianyRiws da neke konkretne odgovore.... Za to mu hvala....

Ma meni je penzija mala.... A imam neku ustedjevinu .

Citao sam da pekare, apoteke i kladionice odolevaju krizi. Tacno je da se moras razumeti u materiju tog posla.
 
Na zeleznici, ali bavio sam se sa svim i svacim ovako u slobodno vreme, trgovina ali sam uvek radio legalno pa se nisam obogatio....

Imam negde do 6000 eu ustedjevine na banci pa bi nesto sam da okrenem , da otvorim a ni sam ne znam sta....

To je moj problem.... A da imam njuha za biznis imam.
 
Na zeleznici, ali bavio sam se sa svim i svacim ovako u slobodno vreme, trgovina ali sam uvek radio legalno pa se nisam obogatio....

Imam negde do 6000 eu ustedjevine na banci pa bi nesto sam da okrenem , da otvorim a ni sam ne znam sta....

To je moj problem.... A da imam njuha za biznis imam.

Pekara, mesara,, knjizara, apoteka nisu nikakav biznis.

To ce ti kolega KianyRews objasniti. Usput i kakva je frka sa administracijom sanitarnom inspekcijom.
Ja znam ljude ( Zajecar) kojima jako lepo ide" biznis" sa pekarama, ali oni su te pekare
nasledili od oca, zanat su ucili kod oca jos kao deca, decaci, kada je otac umro preuzeli su " biznis", kod njih se ceka red
da bi se kupio burek, hleb, pogacice i sta vec jos prave. Obojica brace imaju svoje lokale, u njima rade i njihove zene,
u medjuvremenu ( ali to "medjuvreme" traje decenijama) imucni su ljudi za prilike i uslove u kojima zive i rade.
I da dodam , radi se o porodici Goranaca.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znaci direkotr BMW je trebo da proved 3 godine u kanalu popravljajuci aute kao auto mehanicar da bi preuzeo mesto direkotra.


Ti si negativc i ne mesaj se u biznis.

Pa ne mislis valjda da je direktor za konstrukcije u BMW-u penzionisani ekonomista ili lekar?z:D
Provode oni svaki dan po nekoliko sati u kanalu ili pored.

Automobile ziv covek vise ne popravlja u kanalima.

More bre otvaraj, razradjuj biznis, ja sam dobrornamerna samo, ne bih zelela da ostanes bez te svoje crkavice.
 
Apoteka nikako. Ko ti je rekao da one odolevaju krizi, taj pojma nema o toj delatnosti.
Pekara odoleva, ali samo ako
1. ima lokal na dooobrom mestu i to u poslovnom delu grada (jer tad možeš prodati i što inače ne bi mogao)
2.pravi pecivo (hleb ne), i to razno, uključujući i sendviče i razne stare poslastice za koje današnje domaćice nemaju vremena
3. ima dooobrog majstora koji se naravno mora isto tako dooobro platiti
4. oprema.....obrati pažnju na ventilaciju, odžak, HASAP, tople i hladne vitrine, frižideri (par komada), zamrzivači (par komada), peć duvaljka, i još nekakve peći, mašine na mešenje, mikseri, kamara plehova, vangli, noževa, escajzi za mušterije, tona salveta, kesa, mesarskog papira, kutija, čaša, šolja, mašina za sudove, odvojen prostor za proizvodnju po svim standardima, odvojen prostor za prodaju, čini mi se dva mokra čvora, kasa, osoblje zdravo, sanitarne knjižice na 6 meseci, proizvodi se nose jednom mesečno na proveru, atesti za struju i instalacije, internet (ako se ima mesta i maleni prostor za mušterije da zasednu u surfuju), stolovi, stolice da ljudi sednu....itd

I još nešto, pekara je robija od posla...24 sata, posebno ako si gazda.
I još nešto.....ne gledajte Hleb i kifle ili nekog drugog ko je počeo ko zna kad i sa ko zna koliko ulaganja. Oni su počinjali i razrađivali biznis u neko drugo vreme i pitanje sa koliko novca su počeli i sa koliko sreće. To nikako ne znači da će i danas biti tako.....posebno ne danas.
 
Poslednja izmena:
Ja kapiram da ti za pekaru netreba ko zna sta,tj. treba ti dobra lokacija(recimo da je imas),treba ti neka pec posebna valjda nmp.? I treba ti radna snaga i knjigovodja? Mislim nemoras da pravis hleb i nemoras da imas neke majstore samo spustis u ovoj drzavi nasoj cene i kupovace narod sigurno.Netrebaju ti neznam kakvi recepti i obicna kifla kad je topla ko je nebi smazao u dva zalogaja.Da li sam donekle upravu?
 
Ja kapiram da ti za pekaru netreba ko zna sta,tj. treba ti dobra lokacija(recimo da je imas),treba ti neka pec posebna valjda nmp.? I treba ti radna snaga i knjigovodja? Mislim nemoras da pravis hleb i nemoras da imas neke majstore samo spustis u ovoj drzavi nasoj cene i kupovace narod sigurno.Netrebaju ti neznam kakvi recepti i obicna kifla kad je topla ko je nebi smazao u dva zalogaja.Da li sam donekle upravu?

slabo,ne znam dal je novootvorena pekara pola godine radila u sredjivanom prostoru i ko zna kolikom ulaganju,jer su zanemarili jednu malu sitnicu,da je iza coska jedna od najacih pekara u gradu
 

Back
Top