Trejsi Ševalije

nina_gov

Primećen član
Poruka
776
Vidim ovde se cesto iznose misljenja o pojedincima, pa reko da i ja otvorim temu nekome...Za pocetak:

Sta mislite o Trejsi Shevalije, njenom radu, knjigama, koja vam se najsvise svidja...

pozz svima
 
Devojka sa bisernom mindjusom je jedini roman koji se meni licno svidja.Svi ostali su mi prilicno bizarni-Pali andjeli-jos i nekako,ali -Devicansko plavo- i -Dama i jednorog-nikako, nisam mogla da ih svrstam u bolje knjige.Ovo je iskljucivo moje misljenje i ne bi trebalo nikog da obavezuje.Jednostavno po mom misljenju posle-Devojke sa bis.....-nije vise postigla onu lakocu pripovedanja niti znimljivost teme koja meni diktira uspeh jedne knjige.Pozdrav...
 
Bila sam odusevljena "Devojkom..", a onda sam procitala "Andjele" i odusevila se jos vise. Ali....onda nesretnom logikom (sta cu kad sam zensko i to plavo!)
"dve dobre knjige-mora da je dobar pisac"
uzeh da procitam i ostale dve. Kakvo razocarenje! Dobro, kapiram da nema zena bas uvek inspiraciju, i da je nekad tesko ponoviti nesto dobro, ali ipak...kakva blamaza sa onim (ispod)prosecnim knjigicama! Sorry ako se nekome jako svidjaju, pa se oseca uvredjenim, ali "Devicansko plavo" je kniga za nesretne domacice, a "Dama i jednorog" neuspesni izlet u bljutavu erotiku...
 
Nije loša, mogu da je čitam, ali se ne oduševljavam.
Pročitala sam: ''Dama i jednorog', ''Devojku s bisernom minđušom'', ''Plameni sjaj'' i ''Devičanski plavo''. Ova prva mi se najviše dopala.
 
Prvo sam procitala "Devicanski plavo". Svidela mi se. Tada sam imala nesto manje godina, tako da mi se misljenje verovatno dosta promenilo, ali ne zelim da je ponovo uzmem u ruke i razocaram se.
"Devojka sa bisernom minjdjusom" ima divne opise. Fino napisano.
"Pali andjeli" su mi je po temi bila najzanimljivija.
"Dama i jednorog"... pf. Prosecno.
"Plameni sjaj" sam procitala, al' jedva. Nije me dovoljno zainteresovala.
"Izuzetna stvorenja" - Solidno.

Nervira me sto su vecina njenih knjiga napisane tako da su prve 3/4 knjige bez zanimljivih radnji, a onda smesti glavni dogadjaj u poslenju cetvrtinu i zbrzi ga.
 

Back
Top