Nagrada na besplatnoj lutriji?

MirjanaS

Početnik
Poruka
1
Dobila sam mail sa cestitkom da sam na besplatnoj lutriji dobila neverovatnu sumu novca. Traze od mene da im posaljem bankarske koordinate ili postansku adresu (za cek) i da mi posalju novac. Ne smem jer ne znam u cemu je stos. Moze li neko da pomogne savetom?
HVALA! :o
 
:( Ne padaj na to, prvo ce ti traziti broj racuna, pa fotokopiju pasosa, pa onda ce cak i kao da se javi neki tip iz te organizacije koja se bavi lutrijom da potvrdi dobitak...I sve ce da deluje ozbiljno dok ti ne traze da uplatis nekih stotinu evra da "pokriju troskova", ili da ih doneses, u (u mom slucaju u Amsterdam...) neki grad u inostranstvu... Suma je oko milion dolara, mislim suma kojom "masu" kao dobitkom... Naravno da je prevara, zamisli koliko mejlova su poslali, pa nek samo 10% nasedne i uplati im tih stotinu evra...
 
NenaS:
:( Ne padaj na to, prvo ce ti traziti broj racuna, pa fotokopiju pasosa, pa onda ce cak i kao da se javi neki tip iz te organizacije koja se bavi lutrijom da potvrdi dobitak...I sve ce da deluje ozbiljno dok ti ne traze da uplatis nekih stotinu evra da "pokriju troskova", ili da ih doneses, u (u mom slucaju u Amsterdam...) neki grad u inostranstvu... Suma je oko milion dolara, mislim suma kojom "masu" kao dobitkom... Naravno da je prevara, zamisli koliko mejlova su poslali, pa nek samo 10% nasedne i uplati im tih stotinu evra...

Naravno , ako ne traže keš već oduzmu od dobitka kao proviziju , slobodno pristani....
Ionako nemaju ništa od toga što im pošalješ broj deviznog računa kod koga treba izvršiti wire transfer...

A pasoš je već ozbiljnija stvar, a rešava se tako što se na fotokopiji zacrni jedno slovo...Tako traže naši organi , tako kaži...
 

Back
Top