.. zdravo ..

...nastvak...

... kaloričnost znači život... a životna stanja su izgledni oblici života... dobijena stanja su slaganje stopala... potkolena... kolena... butina... karlice... kičme... grudnog koša... ramena... podlakta ... lakta... dlanova... prstiju ... potkolenica iii ... i ... gospodo draga dokolenica ... rozih... potom... vratnih pršljenova i lobanje...ovakvo stanje čini konstrukciju slojeva u kojima se nalazi.... bela visoka svest sa njenim orjentirima... odnosno crtama... tačkama... izbočinama i usecima kao rekama... za visoku svijest sloj misli se nalazi odozgo... i pokriven je sa nekoliko slojeva zaštitne istine... zaštitne istine su morale da prođu kroz misaone blokade... blokade su brežuljci... doline i šume...u šumama ima pečuraka koje niču posle kiše... kiša pada u maju... septembru i oktobru... hvala krstarici što je primila ove redove...

zdravo...
 
.. hrvati imaju neki referendum .. .. ne mogu izdržati .. ****** ..

.. vidio sam temu o smjehu .. pa da vam objasnim .. ovdje .. da tamo ne smetam ..

.. tjelesna .. podloga .. smijeha je kontrakcija i opuštanje ..
.. ta bi .. fiziologija .. bila .. za proučiti .. možda .. još ponegdje .. .. vi ćete se odmah sjetiti seksa .. .. ali bi da vas podsjetim i teretana .. i nekih sportova ..
.. stvar je u tome da se .. neki djelovi tjela mogu dovesti .. nekakvom aktivnošću .. u nekakvo stanje ..

.. smijeh .. zadržava .. tu šemu .. i .. iza tijela .. .. prema misli .. osjetu .. i psihi ..
.. šema je kao kod stanlia i olia .. .. stalno padaju .. ali to je smješno .. .. objašnjenje .. .. naša psiha dovodi .. bože ubiti će se .. i .. neće mu biti ništa to je film .. stalno jedno preko drugog .. kao valove .. ili kontrakciju i opuštanje ..
.. slična šema je u vicevima .. .. u preklopljenom značenju .. .. kao .. u mog strica osam kobasica .. sedam prži osmu strina drži .. .. ili nagloj promjeni tenzije .. kao kod jagode i repića .. što su slatki .. .. ili kod veličanstvenog velmožu .. uz grm divlje ruže ..
.. razumijete .. ?
.. pitajte ako nešto nije jasno ..
 
evo ja ne razumijem zašto su mog prijatelja strpali u ćuzu...i ja sam za to da se izađe na referendum da se vidi da li je moj prijatelj Drćka (on ne zna da kaže š pa umesto drška govorio drćka)... da li je on nešto kriv... tako je ... svi znamo da je on taj koji je pocepao pevaljki gaće... ali ...ali ne ide se u zatvor zbog toga... dakle... prijatelj je žrtva njihovog delovanja... oni su postali tako jaki na ovim prostorima da uspevaju da organizuju nadzor nad tuđim ličnostima... idu dotle da reklamiraju vatrene aparate... podmeću ljudima smrtonosne špriceve... htela bih ovom prilikom da se zahvalim našoj vladi jer su mi omogućili da mi se izradi lična karta... pasoš i ... vozačka dozvola.... ne verujem ljudima uopšte... sve je počelo kad su mi ukrali radio kasetofon iz automobila marke Zastava 101 ... umesto da su pomogli privredi da stane na noge... koliko.... toliko... viškove iz fondova su u trenutku delili... ološki su pozdravljali iznesene stavove... kao da su tuđi stavovi mnogo bolji od njihovih.... a po kugli našoj zemaljskoj širili su životinjsko bezumlje... ipak sve ću ovo da iznesem na izložbi aktuelnih pitanja u budvi...

... zdraavo...
 
.. pa o postojanju sam vas naučio .. zašto sad opet .. ?

.. materija postoji .. atom .. .. ali je uglavnom prazan .. elektron postoji .. .. ali je pitanje .. postoji li u svakoj točci svoje putanje i koliko su točke blizu .. mogao bi to biti bljesak postojanja koje nestane i pojavi se dalje .. po statistici .. .. i još .. moguće da svoju masu dobiva .. iz polja .. .. on postoji .. jer mu higsovo polje daje masu ..
.. ali .. atom postoji .. jedno veliko .. jebeno događanje .. jebeno malih .. kvarkova i elektrona ..

.. čovjek postoji .. kao tijelo .. djelo .. kao riječi .. misao .. ili kao osjet .. .. možda je on skup svojih osjećaja .. .. ili je on .. onaj koji sve sebe .. samo gleda ..
.. kao ptice iz indije .. jedna jede plodove sa drva .. druga ju samo promatra ..

.. razumijete .. ?
 
.. sokrat ili platon je krivi naslov .. pravi naslov je aristotel ili platon .. .. to je hegel ili marks .. .. idealizam ili materjalizam ..
.. ovaj je svijet aristotel .. ova nauka ova misao .. .. dopunjena .. prividom .. idejom .. platona ..
.. sokrat je .. čovjek .. .. on je prije njih .. .. on je egzistencija.. sartr hajeger ,, kierkegard .. onaj popić .. .. egzistencija je .. strah tjeskoba briga panika .. sutra .. koje hoćemo i koje nećemo ..

.. razumijete .. ?
 
.. sokrat ili platon je krivi naslov .. pravi naslov je aristotel ili platon .. .. to je hegel ili marks .. .. idealizam ili materjalizam ..
.. ovaj je svijet aristotel .. ova nauka ova misao .. .. dopunjena .. prividom .. idejom .. platona ..
.. sokrat je .. čovjek .. .. on je prije njih .. .. on je egzistencija.. sartr hajeger ,, kierkegard .. onaj popić .. .. egzistencija je .. strah tjeskoba briga panika .. sutra .. koje hoćemo i koje nećemo ..

.. razumijete .. ?
Ma vidiš ti vrageca...
Sokrat=Sartr,Hajdeger,Kjerkegor... Egzistencija kažeš...
Ma varijacije glupih reči novim i novim sinapsama...Kao u kombiniranju Loto brojki...
A štos je samo u značenju pojedinih reči...Značenje ,kaj ti je to koji...Nekaj kaj je isto ili samo
podjseća...Ovisi-koliko sinapsi koristiš!
Naučio Sokrata i sve drži u malom prstu...Hajde i u domalom...
Ne bih se ja kladio na Sokrata-taj je zgubil na domaćem terenu...
A Sartr kad je trebal gostvat v Sarajevu,čul Mujo pak veli:
-Ućeraće i njima Željo tri komata...
 
...dopuna na prethodne postove... cenjenih kolega gore... navedenih...
…. nešto o apsolutnoj istini... što se tiče apsolutne istine... ona je pretrpana sadržajem zaštitne istine... o zaštitnoj istini sam mnogo pisala i ona je ... visoka svest koja je nekada bila u formi bele lobanjske mase... da bih takvu formu... formu bele mase... pretočila u reči ... morala sam da napišem sledeće knjige ...

nemojte me pitati da l razmišljam... vanzemaljska zemlja... vera sedmoglavih životinja... sunce nije na svom mestu... ista planeta... a šta smo mi ... zašto smo budale...

u knjizi vera sedmoglavih životinja ... objasnila sam tajnu sedmoglavih životinja koje stalno stoje ne znajući upamet ništa... nikad ne sede... o ostalim knjigama ću pisati nekom drugom prilikom... to što ste čuli... čuli ste ... od mene toliko što se tiče sadržaja zaštitne istine koja induktivnim putem može da dovede ... do spoznaje ... apsolutne istine...
 
...dopuna na prethodne postove... cenjenih kolega gore... navedenih...
…. nešto o apsolutnoj istini... što se tiče apsolutne istine... ona je pretrpana sadržajem zaštitne istine... o zaštitnoj istini sam mnogo pisala i ona je ... visoka svest koja je nekada bila u formi bele lobanjske mase... da bih takvu formu... formu bele mase... pretočila u reči ... morala sam da napišem sledeće knjige ...

nemojte me pitati da l razmišljam... vanzemaljska zemlja... vera sedmoglavih životinja... sunce nije na svom mestu... ista planeta... a šta smo mi ... zašto smo budale...

u knjizi vera sedmoglavih životinja ... objasnila sam tajnu sedmoglavih životinja koje stalno stoje ne znajući upamet ništa... nikad ne sede... o ostalim knjigama ću pisati nekom drugom prilikom... to što ste čuli... čuli ste ... od mene toliko što se tiče sadržaja zaštitne istine koja induktivnim putem može da dovede ... do spoznaje ... apsolutne istine...
Ali prvo od Alima traži da te nauči logičkoj indukciji...Frensisa Bacona...
Aristotelov Organon valjda znaš...
Mene mrzi-ja sam na skupovima i algoritmima,a nekad i na pivkanima...:mrgreen:
 
.. postoji li budućnost .. ? .. pa budućnost je jedino što ti uopće postoji .. .. budućnost je temeljno vrijeme .. hajdeger ..
.. ti ništa ne radiš zato da bi sada postojao .. .. ti sve radiš .. da bi sutra .. .. poživio .. .. kad napraviš ovo plus ono plus ono i ono .. kad se potrefi još ono .. i kad se politika promeni i šljiva bolje rodi .. .. tek se tada ti i možeš ponadati nekom životu ..
.. problem je .. starenje .. .. i na kraju ćeš umrijeti .. .. ****** .. u kurcšlusu si .. .. ako žuriš najebeš ako stojiš najebeš ..
 
.. um je sve .. ? .. um je ***** ..
.. i razum je sve i osjet .. i djelo i tjelo .. .. to su samo stakla .. .. kroz crveno staklo gledan svijet je crven ..
.. razumijete .. ?
 
Ali prvo od Alima traži da te nauči logičkoj indukciji...Frensisa Bacona...
Aristotelov Organon valjda znaš...
Mene mrzi-ja sam na skupovima i algoritmima,a nekad i na pivkanima...:mrgreen:

Za koju ocenu? Da li je ovo dovoljno za dvojku?

Aristotelova logika

Nasuprot sofističkom relativizmu u teoriji saznanja, Aristotel je smatrao da se ne može saznati objektivna istina ako ne postoje sigurni, stalni i uvek važeći principi. Da bi se utvrdili principi i zakonitosti u mišljenju, treba prvo utvrditi odnos između pojmova i konkretnih predmeta. Treba odgovoriti na pitanje šta je izvor saznanja. Za Aristotela je indukcija put saznanja. Misao se kreće od pojedinačnog i čulnog ka opštem, odnosno ka pojmu. Mišljenje ne ostaje na običnom pojmu već prelazi na kategorije kao najopštije predikate. Aristotel je smatrao da ima deset kategorija. Korišćenje kategorija kao najopštijih pojmova pretpostavlja da mišljenje poseduje opšte zakone odnosno aksiome. Najviši aksiom mišljenja po Aristotelu je princip neprotivurečnosti. Pored ovog principa Aristotel je formulisao i princip identiteta i princip isključenja trećeg ili srednjeg. Po njemu, ovi principi nisu slučajni, već su uvek važeći zakoni mišljenja. Njegova logika se ne bavi praznim apstrakcijama, već polazi od realnog, pojedinačnog predmeta i pokazuje kako se on saznaje. Po Aristotelu objekat opažanja postoji i pre opažanja, a kad opažanje prestane, objekat i dalje postoji. Ovaj materijalistički stav čini osnovu Aristotelovog učenja o logičkom sudu. Osnovni sadržaj Aristotelove logike čini njegovo učenje o dedukciji – iz opšteg se deduktivnim putem dolazi do pojedinačnog. Aristotel je detaljno razradio silogistički oblik deduktivnog zaključivanja, ali je on svu dedukciju sveo ona silogizam. Logika koju je postavio Aristotel, a kasnije razvili stojičari bila je jedina sve do 17. veka. Njegova logika je i danas značajna iako je bila kritikovana sa pozicije induktivizma u 17. veku od Frensisa Bekona, u 19. veku od Hegela sa pozicije dijalektičkog idealizma, od Džon Stjuart Mila sa gledišta pozitivizma, a u 20. veku od Bertranda Rasela.
 
antigoneta, zaboravila si link

Teško ti je da prihvatiš da žensko zna nešto o Aristotelovoj logici, zar ne? Da bi ti bilo lakše, pretraži internet da vidiš odakle sam ovo pokupila, pa okači taj link, majku mu. Ako ti uspe pretraga, možeš da tražiš od mene neku satifakciju koja će zadovoljiti tvoju sujetu. Ako ne uspeš da dođeš do takvog linka, bar ćeš nešto naučiti istražujući o filozofiji.
 
.. e da .. tako je .. .. to je aristotel .. .. sirovi kamen tesani kamen hram .. gradnja .. .. i gradnja pojmova ..
.. kaže .. svaki je stvarni konj stvarniji od platonove ideje konja ..
.. ali .. ima jedno ali ..
.. platonova ideja konja može biti .. ništa .. .. ali .. veoma stvaran svijet .. negdje u sebi ima .. mogućnost .. šemu konja .. doboko zapisanu .. .. i ona djeluje kao .. štanca .. projekt .. za svakog konja ..
.. vidiš .. ? .. to je druga stvar .. ?
 
ali .. veoma stvaran svijet .. negdje u sebi ima .. mogućnost .. šemu konja .. doboko zapisanu .. .. i ona djeluje kao .. štanca .. projekt .. za svakog konja ..

šema se prenosi genetski i promenljiva je. Stvari evoluiraju. Ta šema nije neka kosmička šema po kojoj se prave svi konji u univerzumu, ti imaš razlike između konja u dve različite države. Između 2 različita konja imaš razlike, samo su u malom opsegu pa ti oba prepoznaješ kao "konj".
 
.. da .. ali nije tu .. razmeđe .. aristotela i .. kažimo .. boga .. .. jer platon nije dobro ..
.. njihova nasuglasnost se traži .. ovdje ..
.. aristoteli ide .. prema slaganju .. usložnjavanju .. stvaranju sve grandioznijeg .. .. i treba na početku imati .. točku koja eksplodira i koja se širi .. i koja tako stvara svijet i adu ciganliju .. i sve sile svijeta .. i morale i etike ..
.. bog gradi drugačije .. u svijetu .. ili djelu svijeta .. u kojem postoji samo tama nad bezdanom .. jedan se putić malo osvijetli .. kao potočić .. i njime poteče .. sava .. ili biljka .. ili konj ..
.. i potočić je tu .. ništa .. on je zarez .. u reljefu .. u kolanju vode svijetom .. u vjetrovima .. .. a negdje dalje najtaje drugi potočić .. jer ovaj ne može pokupiti onu vodu preko brda ..
.. tako konji .. i vrste i sorte .. tako ljudi .. tako sve ..
.. a zakon je uvjek jedan .. cjelina mora biti sačuvana .. .. ako ovdje ima viška nečega .. tamo mora faliti ..
.. to je suprotno od aristotela .. .. ne stvaraju atomi svijesti velikih ljudi .. svi su djelovi najveće svijesti .. boga ..
.. razumiješ .. ?
 
Poslednja izmena:
.. e da .. tako je .. .. to je aristotel .. .. sirovi kamen tesani kamen hram .. gradnja .. .. i gradnja pojmova ..
.. kaže .. svaki je stvarni konj stvarniji od platonove ideje konja ..
.. ali .. ima jedno ali ..
.. platonova ideja konja može biti .. ništa .. .. ali .. veoma stvaran svijet .. negdje u sebi ima .. mogućnost .. šemu konja .. doboko zapisanu .. .. i ona djeluje kao .. štanca .. projekt .. za svakog konja ..
.. vidiš .. ? .. to je druga stvar .. ?

Pa da,teorija amorfnog kalupa.
Vezano za plinovito stanje.
 

Back
Top