procena

Aadon Tegonai

Primećen član
Banovan
Poruka
705
zašto većina ceni druge na osnovu toga kakav tretman od njih imaju?

da li je to zato što misle da su oni sami savršeni pa ako njih neko ne ceni, mrzi itd onda je taj 'loš' čovek? ili su toliko pogođeni lošim tretmanom, a pritom glupi ko k, pa je njihov abiliti da objektivno sagledaju situaciju konsekventno slepo subjektivisan?

ili nešto treće?
 
iskrenost, pazi... može neko iskreno da misli za nekoga da je idiot a opet da bude u krivu jer je sam idiot, a ovaj što nije idiot da ga onda s razlogom mrzi. ali ne pričamo ovde o tome... ovde je reč o onima kojima je neko dobar samo ako je dobar s njima a loš samo ako je loš s njima. zašto to?
 
iskrenost, pazi... može neko iskreno da misli za nekoga da je idiot a opet da bude u krivu jer je sam idiot, a ovaj što nije idiot da ga onda s razlogom mrzi. ali ne pričamo ovde o tome... ovde je reč o onima kojima je neko dobar samo ako je dobar s njima a loš samo ako je loš s njima. zašto to?

Па управо искреност, ниси лицемеран, кажеш заиста шта мислиш. Не мислим лично, било ко.
Можда је сва мудрост у томе да не треба рећи оно што мислиш, да сачуваш за себе.
Али, она нема ни дискусије, ни реакције, не мислим само на форум.

Друго, људи се плаше својих мана ако су прочитане и то им без проблема саспеш у лице.
Није пријатно.
 
zašto većina ceni druge na osnovu toga kakav tretman od njih imaju?

da li je to zato što misle da su oni sami savršeni pa ako njih neko ne ceni, mrzi itd onda je taj 'loš' čovek? ili su toliko pogođeni lošim tretmanom, a pritom glupi ko k, pa je njihov abiliti da objektivno sagledaju situaciju konsekventno slepo subjektivisan?

ili nešto treće?

Nesigurnost i potreba za odobravanjem od strane drugih.
 
Па управо искреност, ниси лицемеран, кажеш заиста шта мислиш. Не мислим лично, било ко.
Можда је сва мудрост у томе да не треба рећи оно што мислиш, да сачуваш за себе.
Али, она нема ни дискусије, ни реакције, не мислим само на форум.

Друго, људи се плаше својих мана ако су прочитане и то им без проблема саспеш у лице.
Није пријатно.



opet kažem, iskrenost je ok, ali šta tebi recimo vredi što si iskren ako pogrešno misliš? jer u tom slučaju onaj koji te mrzi zbog tvoje iskrenosti zasnovane na grešci ima i pravo da te mrzi jer si glup. znači postoji objektivan razlog zašto te ne podnosi, odnosno on sam nije subjetkivan. mene ovde interesuju ljudi koji su strogo subjetkivni u proceni drugih, zašto su takvi? zato što nemaju predispoziciju da budu objektivni ili misle o sebi da su savršeni ili su toliko iskompleksirani istinom o sebi da im afekat nadvlada objektivnost ili...?
 
Zato sto smo ograniceni sopstvenim culima tj. percepcijom. Univerzalno dobro i univerzalno lose ne postoji zato se oslanjamo na subjektivnu procenu dobrog i loseg.



ja mislim da to malo veze ima sa čulima a više sa inteligencijom i snagom, odnosno sposobnošću da budeš realan kad si pogođen, odnosno ono što je suprotno od sujete

- - - - - - - - - -

Nesigurnost i potreba za odobravanjem od strane drugih.



pa više ovo prvo nego drugo, cenim
 
ja mislim da to malo veze ima sa čulima a više sa inteligencijom i snagom, odnosno sposobnošću da budeš realan kad si pogođen, odnosno ono što je suprotno od sujete

Ja mislim da je to osnova ljudske prirode.

Kao i sve zivotinje kad povredis coveka on ce da te smatra za loseg. Kad sutnes kera on ce da te se plasi. Isto je sa ljudima.
 
Ja mislim da je to osnova ljudske prirode.

Kao i sve zivotinje kad povredis coveka on ce da te smatra za loseg. Kad sutnes kera on ce da te se plasi. Isto je sa ljudima.



naravno
da li to onda znači da oni koji ne pate od tog momenta jesu na neki način ... viša bića?
a ovi koji pate od toga su bliže životinjama?
 
zašto većina ceni druge na osnovu toga kakav tretman od njih imaju?

da li je to zato što misle da su oni sami savršeni pa ako njih neko ne ceni, mrzi itd onda je taj 'loš' čovek? ili su toliko pogođeni lošim tretmanom, a pritom glupi ko k, pa je njihov abiliti da objektivno sagledaju situaciju konsekventno slepo subjektivisan?

ili nešto treće?

Većina ljudi, ako ne svi, meri sebe po drugima.

Znam da je kretenski, al nisam ja pisala zakone.
 
evo na primer ti ja stavila onu sliku salila sam se a ti sasuo paljubu na mene
a nemam nista protiv tebe dakle

demantuj me



to što sam ja rešio da te naučim pameti nema veze niti je uticalo na moje mišljenje o tebi. to je bilo u svrhe dresure :lol:
s druge strane ti koja si kazala da sam zao samo zato što sam hteo da te prosvetim, e to je upravo ono o čemu ja pričam ovde

- - - - - - - - - -

Većina ljudi, ako ne svi, meri sebe po drugima.

Znam da je kretenski, al nisam ja pisala zakone.



a kako bi se drugačije merila?
 
Не мисле о себи да су савршени, просто нису у могућности или немају предиспозиције да објективно посматрају ствари.
Али имају одбр. механизме далеко агресивније и перфидније него објективнији људи. Они који посматрају са лица и наличја. Дакле, много тражиш од људи, да се преиспитију, а то људи не воле.

У сваком сл. ћу пре ценити искреност глупог човека него лажну наклоност паметног.
Чак и кад бирам куповину столице, на пример.
 
Не мисле о себи да су савршени, просто нису у могућности или немају предиспозиције да објективно посматрају ствари.
Али имају одбр. механизме далеко агресивније и перфидније него објективнији људи
. Они који посматрају са лица и наличја. Дакле, много тражиш од људи, да се преиспитију, а то људи не воле.


e to. znači na neki način deluju više instinktivno nego misaono.



У сваком сл. ћу пре ценити искреност глупог човека него лажну наклоност паметног.
Чак и кад бирам куповину столице, на пример.


glup nije obavezno i na ovaj način sujetan
ali recimo... šta ako onaj koji je glup iskreno priča gluposti?
 
to što sam ja rešio da te naučim pameti nema veze niti je uticalo na moje mišljenje o tebi. to je bilo u svrhe dresure :lol:
s druge strane ti koja si kazala da sam zao samo zato što sam hteo da te prosvetim, e to je upravo ono o čemu ja pričam ovde

- - - - - - - - - -



?
kada sam rekla da si zao i to zato

nisam bre
mozda si me nesto izvredjao pa sam onda na to rekla da si zao

jel jasnije?

dakle tebi je normalno da sasujes paljbu na mene jel :lol:
 
naravno
da li to onda znači da oni koji ne pate od tog momenta jesu na neki način ... viša bića?
a ovi koji pate od toga su bliže životinjama?

Ako ti i jos jedan hodate ulicom i obojica padnete, ja pridjem i tebe sutnem a ovog drugog podignem, jesam li ja dobar ili los u tvojim ocima?

Logicno je da ces ti smatrati mene za loseg a da ce me tvoj saputnik smatrati za dobrog zar ne?

Nisam jednom bio u situaciji kad sam nekome vrlo ostro kazao sta mislim, potpuno iskreno u cilju da mu otvorim oci. Naravno da sam u njihovim ocima bio los jer sam im pricao ono sto su oni smatrali za lose.

Kao sto rekoh, sve je stvar percepcije, mogu tvoje namere da budu i dobre, ako se tvoj postupak ili reci kose sa njihovom percepcijom "dobra" tj. njihovim interesom ti si los za njih.
 

Back
Top