"Moguci" Mozdani udar-18 godisnjak

Dejo95

Početnik
Poruka
15
Znaci, juce na cas fizickoga dok sam igrao kosarku sam osjetio da mi trne lijeva ruka, loptu nisam osjecao te mi je ista ispala 2 puta iz nje.
Osjetio sam da nesto nije u redu, ruka je trnula u dijelu sake i malo iznad i nije islo dalje. Izaao sam na vazduh, umio se, sve normalno, nisam imao problema ostalih. Ta utrnulost je trajala 10-ak minuta i prestala je, otpjesacio sam kuci 2 km, a posle sam imao blagu glavobolju. Na netu sam procitao niz tekstova o mozdanom udaru i tnjenju ruka i udova. Zanima me jel u ovom slucaju to bilo opasno i da li ima posljedica ? Naravno, kuci nisam nista rekao, ne bih da prepadam roditelje. Hvala unaprijed.
 
Naravno da prvo moraš reći roditeljima,pa ti si njino dete,"dete je dete da ga razumete "reče D.Radović,pa lepo bez srama sa njima otići kod lekara ,na jedan detaljan pregled.Roditelju su deca i kada imaju sviju decu deca i uvek brinu,barem ja tako radim i mislim.
Obavezno poseti lekara i umesto da ovde kuckaš ispričaj lekaru to što ti se dogodilo.Pozdrav.
 
Могућ је.
Школска другарица из основне која ради као медицинска сестра у иституту у Сремској Каменици је говорила да су се годишта за инфаркт и шлог запањујуће спустила.
Но шта једете, пијете и с обзиром на конзумацију масе синтетичких и осталих дрога није за чуђење.
 
Могућ је.
Школска другарица из основне која ради као медицинска сестра у иституту у Сремској Каменици је говорила да су се годишта за инфаркт и шлог запањујуће спустила.
Но шта једете, пијете и с обзиром на конзумацију масе синтетичких и осталих дрога није за чуђење.

Nema to veze sa cim sta deca jedu kad je slog u pitanju (za dijabetes i infarkt itd. se slazem).

Ali konkretno kod sloga neka deca se prosto radjaju sa aneurizmama na arterijama mozga koje tako puknu u pubretetu jer to je doba kad se osoba ubrzano razvija, i to izazove slog. To se uvek desavalo, samo sto se danas prepoznaje i klasifikuje.

Ali da ne traumiram postavljaca teme, to se njemu sigurno nije dogodilo jer ne bi bio ziv 24 sata kasnije da nam o tome pise.

Najverovatnije je povredio neki nerv ruke (verovatno ulnarni), i zato mu je trnela, a glava ga je bolela zbog manjka kiseonika nakon fizickog naprezanja.

Ipak, za svaki slucaj, neka kaze roditeljima sta mu se desilo, pa neka ga oni odvedu na pregled.

NIkad nijednu zalbu na zdravlje ne treba odbaciti.
 
Znaci, juce na cas fizickoga dok sam igrao kosarku sam osjetio da mi trne lijeva ruka, loptu nisam osjecao te mi je ista ispala 2 puta iz nje.
Osjetio sam da nesto nije u redu, ruka je trnula u dijelu sake i malo iznad i nije islo dalje. Izaao sam na vazduh, umio se, sve normalno, nisam imao problema ostalih. Ta utrnulost je trajala 10-ak minuta i prestala je, otpjesacio sam kuci 2 km, a posle sam imao blagu glavobolju. Na netu sam procitao niz tekstova o mozdanom udaru i tnjenju ruka i udova. Zanima me jel u ovom slucaju to bilo opasno i da li ima posljedica ? Naravno, kuci nisam nista rekao, ne bih da prepadam roditelje. Hvala unaprijed.

desava se narocito u kombinaciji visok pritisak, dijabetes i visoka telesna tezina moze da prouzrokuje mozdani kod mladih, takodje konzumiranje droge u koje spada i nikotin kao i kokain, ekstezy i ostale. Desava se takodje da se rodimo sa anomalijom arteria ili vena uz kombinaciju "guste" krvi takodje moze da dodje do mozdanog

Trnjenje ruke moze da znaci da je doslo do neke povrede ili je cak do nekog zivca koji je kratkotrajno bio uklesten a moze da je i do kicme

posto si mlad ti dakle treba da znas u koju grupu spadas ali ti savetujem da ne citas po internetu vec da se obratis svojoj majci i da konstatujete doktora.
 
Ljudi, ne pusim, ne drogiram se, bavim se sportom, nisam gojazan, visok sam 188cm a imam 75 kg, ne bolujem od dijabetisa,i ovo mi se prvi put desilo...
Najvjerovatnije je da je taj nerv, znaci, nisam osjecao saku citavu, saka mi je bila u grcu i mali dio iznad sake, samo malo. Evo sada se osjecam normalno, sutra uvece sam isao na fudbal i igrao sat vremena i sve normalno... Nadam se da sam uzalud panicio.
 
Imao sam osjecaj da mi je cijela saka u grcu, nisam je osjecao, otrcao sam do wc-a, umio se i izasao na vazduh, i sve mi je bilo bolje i bolje....Posle je bilo kao sto sam napisao, glava me boljela. Sutri dan i posle nisam imao problema... Istina, imam 18 godina ali svakoga je strah otici kod doktora i te stvari.
 
Ma zna covek po necemu ima "ludih" (naravno u pozitivnom smislu) doktora,ja sam imala doktorku koja je sad u penziji kod koje dodjem i boli me grlo ovo ono i ona mi ne pogleda uopste grlo samo mi pipne neke zlezde na vratu i napise recept.Tacno je znala o cemu se radi znaci profesionalac.
 

Back
Top