Problem sa LINUX-om

runner

Početnik
Poruka
31
Pored windows-a instalirao sam i linux. Sledeci put posle intalacije hteo sam da izaberem widows - rekao mi je da nesto nije u redu oko particije. Sve sam izbrisao i krenuo da instaliram windows, kada je zavrsio formatiranje i kopirao windows fajlove, posle restartovanja mi kaze error loading operating system. ne znam sta mogu da uradim - jedino hoce isti linux da instalira - sve ostalo ne (iako sam formatirao disk). Ne znam u cemu bi bio problem!
 
Кулиража:
Ubacis win cd, formatiras, kopira win fajlove, restartuje....i kaze da ne valja.
Ili skroz zavrsi instalaciju i kad tad restartuje javi da ne valja win?

Znaci ubacim WIN cd, formatiram - kopira fajlove - uradi reboot i kaze error loading operating system. Znaci ne zavrsi instalaciju, a posle toga sam uspeo ponovo da instaliram taj isti linux i apsolutno nista vise (i to u safe modu).
 
Boot loader izgleda da je mao pobrkan, najverovatnije zbog Linuxa, ali mi ne ide u glavu da ne reaguje ni nakon formatiranja.

Probaj da uradis Full format i istrebis sve particije (tj. konvertujes u FAT ili NTFS) na kojima je postojao Linux (ext)
 
Tako sam i mislio (a i to se pokazalo kao Ok), prvo sam formatirao disk, a oda sam pomocu "active kill hard disk eraser" programa formatirao sve particije, (prethodno sam morao da formatiram posto ni ovaj program nije mogao da pristupi nekim sektorima), verovatno je LINUX nesto bio pobrljavio, i kada sam ga "sprzio" pomocu ovog sve je bilo Ok - tako da sam uspeo da instaliram WIN.

Hvala u svakom slucaju
 
Kod nekih racunara instaliranje Linux operativnog sistema moze da dovede do toga da Windows operativni sistem prilikom reinstaliranja nije u mogucnosti da pise po boot sektoru. Boot sektor se za njega ponasa kao da je zarazen virusom. Resenje je vrlo jednostavo, a bez ubijanja svih particija i krljanja po disku. Potrbno je uzeti bar Mandrake instalacioni disk, CD 1, i ici na opciju linux rescue. Sve sto treba dalje da uradis je da kroz meni omogucis podizanje Windows operativnog sistema.

P. S. Zao mi je sto se ranije nisam ukljucio u raspravu.
 
Kad brishes linux treba obratiti paznju na njegov boot loader ja bih preporucio pre nego shto izbrishes linux da uninstalirash boot loader i neces imati problema....
A zashto si uopshte briso linux.... :?
 
Problem je sto si instalirao GRUB loader i nakon toga obrisao Linux particiju i ode dodjavola.

Popravka je laka. Ubacis sistemsku disketu i ukucas
FDISK /mbr

Vrati ti se stari windowsov boot-loader.
Nakon toga, ako hoces da vratis linux, samo ubacis instalacioni CD, udjes u Repair opcije i popravis boot loader, tj stavis GRUB nazad i to je to.

Nikakvo formatiranje nije potrebno.
 

Back
Top