Prevara Benetona

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.419
Ogroman novac uložen za dolazak poznate italijanske kompanije u Niš, ali od toga malo vajde. Miloš Delibašić: Za 116,9 miliona evra država je mogla da dobije 10.000 radnih mesta

eko-beneton_620x0.jpg


ZA nešto više od tri miliona evra, koliko je italijanska kompanija „Beneton“ pre dve godine platila tekstilnu fabriku „Niteks“, od države je dobila zemljište, poslovni prostor i keš u vrednosti od 116,9 miliona evra.

Italijanski investitor je trebalo da u roku od tri godine uposli 2.700 radnika, ali trenutno radi njih 1.000 koje nije angažovao on nego njegovih desetak kooperanata.

U nekadašnjoj tekstilnoj fabrici, koja je imala 15 zaokruženih tehnoloških celina, od prediva do konfekcije, trenutno radi 50 radnika koje je „Beneton“ angažovao da farbaju džempere. Ostali radnici, oko 1.000 ili „približno 1.600“, prema podacima niške Filijale NSZ, rade za „Anri“, „Nisear“, „Nora Serbia“, „Planet System“, „Tuscan Family“, „Tessil, Martyte“, „Olipias Knitting“ koji su u stvari kooperanti iz Hrvatske, Rumunije i Grčke.

Pored jeftine radne snage, radnicima se isplaćuje od 5.800 do 17.000 dinara mesečno, a od države poslodavci dobijaju subvencije po devet hiljada evra, s tim da nemaju obavezu da sa radnicima produže ugovor duže od šest meseci.

- Naša država je dovela „Beneton“, ali „Beneton“ nije kupio „Niteks“ - smatra Miloš Delibašić, dugogodišnji rukovodilac u ovoj niškoj fabrici i dobar poznavalac prilika u ovom kolektivu.

- Po svim zakonima ekonomije, država je mogla za 116,9 miliona evra da dobije 10.000 radnih mesta, a ne samo 1.000. Zemljište i atraktivna lokacija u ovom trenutku vrede 24 miliona evra, u funkciji je bilo 65.000 kvadrata čija je tržišna vrednost 40 miliona evra, a država se odrekla dugovanja od 22 miliona evra i platila 4,6 miliona evra za otpremnine radnicima.

Sve je to „Beneton“ dobio za tri miliona evra! Po ugovoru treba da investira 43 miliona evra, ali nisam siguran da će se to i ostvariti. Videćemo kakav će biti rasplet...

Lokalna samouprava je platila još milion evra za rušenje i raščišćavanje terena da bi Italijani gradili nove hale. Međutim, pre godinu dana na toj lokaciji otkriveno je arheološko nalazište, pa su radovi zaustavljeni da bi se zaštitila istorijska baština!

eko-beneton-MALA.jpg


U Filijali NSZ u Nišu su nam, u dopisu, naveli da je „Beneton“ zaposlio „približno 1.600 radnika“. U prethodne tri godine ova kompanija je, sa svojim kooperantima, isključivo koristila aktivnu meru „obuka na zahtev poslodavca“, i po tom programu je angažovano dosad 660 osoba. Poslodavac obučava polaznike, zasniva radni odnos sa njima i zadržava ih u radnom odnosu najmanje šest meseci po završetku obuke.- Poslodavac plaća 5.800 dinara mesečno svakom polazniku tokom trajanja obuke - pojasnili su iz NSZ.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:450338-Prevara-Benetona

Gde DS-SNS prodju tu trava vise ne raste...
 
Opet falisfikat originala.
Nista novo...

Prevara Benetona

------
---

ZA nešto više od tri miliona evra, koliko je italijanska kompanija „Beneton“ pre dve godine platila tekstilnu fabriku „Niteks“, od države je dobila zemljište, poslovni prostor i keš u vrednosti od 116,9 miliona evra.
-
P.S. Zaboravio si da pomenes Vucica, on je ta DRZAVA koja je pre DVE godine...itd.itd..
:lol:
 
Opet falisfikat originala.
Nista novo...

Prevara Benetona

------
---

ZA nešto više od tri miliona evra, koliko je italijanska kompanija „Beneton“ pre dve godine platila tekstilnu fabriku „Niteks“, od države je dobila zemljište, poslovni prostor i keš u vrednosti od 116,9 miliona evra.
-
P.S. Zaboravio si da pomenes Vucica, on je ta DRZAVA koja je pre DVE godine...itd.itd..
:lol:

Jel se sećaš kako je Tihi ispljuvao Šljivančanina kada je neko pusto lažnu vest da ga je Šešelj tukao?
 
Biljo ja sam zaposlio unazad 3 godine 10 radnika, i meni vi na vlasti dugujete 30.000 evra na osnovu podsticajnih sredstava tj subvencija za zaposljavanja nezaposlenih. Nisam do sada dobio ni dinara ni od onih iz DS-a ni od vas iz SNS-a i ako sam ja gradjanin Srbije i neko ko ovde placa porez.

istovremeno , strancima dajete stotine miliona evra nasih para na lepe oci.


I posle se pitate - sto vas mrzimo.
 
Opet falisfikat originala.
Nista novo...

Prevara Benetona

------
---

ZA nešto više od tri miliona evra, koliko je italijanska kompanija „Beneton“ pre dve godine platila tekstilnu fabriku „Niteks“, od države je dobila zemljište, poslovni prostor i keš u vrednosti od 116,9 miliona evra.
-
P.S. Zaboravio si da pomenes Vucica, on je ta DRZAVA koja je pre DVE godine...itd.itd..



:lol:

Prevare nas unistavaju a lopovi na vlasti se samo rotiraju.
 
Biljo ja sam zaposlio unazad 3 godine 10 radnika, i meni vi na vlasti dugujete 30.000 evra na osnovu podsticajnih sredstava tj subvencija za zaposljavanja nezaposlenih. Nisam do sada dobio ni dinara ni od onih iz DS-a ni od vas iz SNS-a i ako sam ja gradjanin Srbije i neko ko ovde placa porez.

istovremeno , strancima dajete stotine miliona evra nasih para na lepe oci.


I posle se pitate - sto vas mrzimo.
Sada si vec dogurao do 10 radnika a prosli put je bilo dva. Za koju godinu ima da postanes najveci poslodavac u Srbiji.
 
Biljo ja sam zaposlio unazad 3 godine 10 radnika, i meni vi na vlasti dugujete 30.000 evra na osnovu podsticajnih sredstava tj subvencija za zaposljavanja nezaposlenih. Nisam do sada dobio ni dinara ni od onih iz DS-a ni od vas iz SNS-a i ako sam ja gradjanin Srbije i neko ko ovde placa porez.

istovremeno , strancima dajete stotine miliona evra nasih para na lepe oci.


I posle se pitate - sto vas mrzimo.

Tihi, ja ovde, kao sto vidis, retko obitavam, ponekad kad bas predje dara meru, ali te ovom prilikom MOLIM, da mene izostavis kad trazis bilo kakva POTRAZIVANJA i bivsih i sadansnjih i buducih, ja NISAM CLAN nijedn partije niti cu ikad biti, pa ako toliko ne mozes da upamtis, ZAPISI!!!
Nista ti ne dugujem, nista ti ne trazim, osim da makar koliko toliko pokusas da ne prepravljas naslove tema i izvrces istinu a onda svi drugi krivi, samo ti stalno tlacen. Tlacis li ti koga osim nas nekoliko koji svratimo s vremena na vreme? A, andjele?

Mrzi ti mene koliko hoces, tvoj problem, ja tebe ne mrzim, niti to zelim. Ja najcesce PREZ(I)REM ako ima potrebe za tim, mrznju ostavljam neprijateljima to im je najveca kazna za nepravde, lazi i kradje koje cine drugima a onda urliknu: Dr*ste lopova!
 
DS-SNS su strancima na subvencije do sada dali preko milijarde evra za navodno zaposljavanje nezaposlenih - i kod njih Srbi uglavnom rade za platu do 20.000 dinara - npr ovi u nisu rade za od 6000 do 17.000 din mesecno

Kod mene radnici imaju 30.000 din , i pored toga nisam dobio dinar jedan od drzave i ako mi po zakonu duguju ta sredstva.

Kad odem da pitam u zavod sta se desava sa tim, samo se naprave blesavi i kazu "nema para".
 
DS-SNS su strancima na subvencije do sada dali preko milijarde evra za navodno zaposljavanje nezaposlenih - i kod njih Srbi uglavnom rade za platu do 20.000 dinara - npr ovi u nisu rade za od 6000 do 17.000 din mesecno

Kod mene radnici imaju 30.000 din , i pored toga nisam dobio dinar jedan od drzave i ako mi po zakonu duguju ta sredstva.

Kad odem da pitam u zavod sta se desava sa tim, samo se naprave blesavi i kazu "nema para".

Odgovor je jasan Tihi.Izdajice i plaćenice CIA , poznatiji na ovom forumu kao SNS, su otkrili da si patriota i žele da te unište jer si ih provalio.
 
Jel se sećaš kako je Tihi ispljuvao Šljivančanina kada je neko pusto lažnu vest da ga je Šešelj tukao?
Izvinjavam se moderatorima na maloj digresiji, pogledaj veceras postu, Sale..

I, ovo da napisem za onog koji rece da me mrzi: Tihoj moj, meni su danima uzimali novac neki nazovi doktori za racunare, a jedan mi rece da mi je neko "budzio" hard-disk, pa to sve od toga:eek:
Dobro, novi hard-disk 7 000, nekakav premoscivac skoro toliko, kanda (rekose) ni grafitna kartica ne valja, pa onda...
Koliko kosta nova kutija?
20 000, dajte i dovidjenja, a onda diyi sistem, a onda nece ona tastatura na ovaj *budyeni", daj i to (vidi se da je nova) i ja rekoh sebi: More, radikalci, dss'ovci i dverjani, nosite se vise, opljackaste me:mrgreen:
;)
 
Izvinjavam se moderatorima na maloj digresiji, pogledaj veceras postu, Sale..

I, ovo da napisem za onog koji rece da me mrzi: Tihoj moj, meni su danima uzimali novac neki nazovi doktori za racunare, a jedan mi rece da mi je neko "budzio" hard-disk, pa to sve od toga:eek:
Dobro, novi hard-disk 7 000, nekakav premoscivac skoro toliko, kanda (rekose) ni grafitna kartica ne valja, pa onda...
Koliko kosta nova kutija?
20 000, dajte i dovidjenja, a onda diyi sistem, a onda nece ona tastatura na ovaj *budyeni", daj i to (vidi se da je nova) i ja rekoh sebi: More, radikalci, dss'ovci i dverjani, nosite se vise, opljackaste me:mrgreen:
;)

wow biljo nema te na politici 100godina.... ni tebe ni fate....da lupate klecece naklone predsedniku i vicepremijeru....nedostajete nam...

- - - - - - - - - -

Ja ne znam ni gde radi i tih 1.600 ljudi, jer svaki put kad tamo prodjem je pusto.

pa kod kooperanata....oni sasiju po narucenim specifikacijama, beneton lupi etiketu i ide u prodaju....genijalno smisljeno...
 
wow biljo nema te na politici 100godina.... ni tebe ni fate....da lupate klecece naklone predsedniku i vicepremijeru....nedostajete nam...

- - - - - - - - - -



pa kod kooperanata....oni sasiju po narucenim specifikacijama, beneton lupi etiketu i ide u prodaju....genijalno smisljeno...

Da,ali ti kooperanti bi trebalo da su smešteni u tim zgradama,a tamo je pustara.
 
DS-SNS su strancima na subvencije do sada dali preko milijarde evra za navodno zaposljavanje nezaposlenih - i kod njih Srbi uglavnom rade za platu do 20.000 dinara - npr ovi u nisu rade za od 6000 do 17.000 din mesecno

Kod mene radnici imaju 30.000 din , i pored toga nisam dobio dinar jedan od drzave i ako mi po zakonu duguju ta sredstva.

Kad odem da pitam u zavod sta se desava sa tim, samo se naprave blesavi i kazu "nema para".
Budi srečan što opstaješ, nemaš pojma šta se sve ovde dešava, kako stradaju oni koji ulete u šemu otvaranja firme.
A da nepričam koliko su tokom godina unazad pokrali i upropastili privatnike, doveli do prosjačkog štapa.
 
Катоново правило или на латинском regula Catoniana је чувено правило настало у доба класичног Римског права.
Његов творац је римски правник Марко Порције Катон и у оригиналу гласи:"Quod ab initio vitiosum est non potest tractu temporis convalescere или у преводу: "Оно што је неваљано од почетка не може се оснажити протоком времена."
Чувени правник Валтазар Богишић превео га је у свом Општем имовинском законику за Црну Гору из 1888 године реченицом " Што се грбо роди ни вријеме не исправи".

ДС је била странка у коју су полагане велике нада након васпостављања вишестраначја, али се је веома брзо напустили они заиста поштени, чим су приметили како и ко и за какве циљеве је финансира. Сви знамо у шта се даље то претворило.

СНС је странка заснована на издаји, прво свих принципа за које су до оснивања странке "залагали" а касније и на издаји свега онога што је преостало.

Ако оно чувено - "удружени злочиначки подухват" - може негде одговарајуће да се примени то су ове две "странке" и њихови заједнички сателити.

Тешко нама са њима и нама са нама.
 
DS-SNS su strancima na subvencije do sada dali preko milijarde evra za navodno zaposljavanje nezaposlenih - i kod njih Srbi uglavnom rade za platu do 20.000 dinara - npr ovi u nisu rade za od 6000 do 17.000 din mesecno

Kod mene radnici imaju 30.000 din , i pored toga nisam dobio dinar jedan od drzave i ako mi po zakonu duguju ta sredstva.

Kad odem da pitam u zavod sta se desava sa tim, samo se naprave blesavi i kazu "nema para".
Ti si pravi gazda. Sta je bre za tebe Beneton. Nego 30.000 ono bas si se pretrgao.Jos malo pa ces i kineske plate da dostignes.:rotf:
 
Катоново правило или на латинском regula Catoniana је чувено правило настало у доба класичног Римског права.
Његов творац је римски правник Марко Порције Катон и у оригиналу гласи:"Quod ab initio vitiosum est non potest tractu temporis convalescere или у преводу: "Оно што је неваљано од почетка не може се оснажити протоком времена."
Чувени правник Валтазар Богишић превео га је у свом Општем имовинском законику за Црну Гору из 1888 године реченицом " Што се грбо роди ни вријеме не исправи".

ДС је била странка у коју су полагане велике нада након васпостављања вишестраначја, али се је веома брзо напустили они заиста поштени, чим су приметили како и ко и за какве циљеве је финансира. Сви знамо у шта се даље то претворило.

СНС је странка заснована на издаји, прво свих принципа за које су до оснивања странке "залагали" а касније и на издаји свега онога што је преостало.

Ако оно чувено - "удружени злочиначки подухват" - може негде одговарајуће да се примени то су ове две "странке" и њихови заједнички сателити.

Тешко нама са њима и нама са нама.
- Dokazano.

- Kontinuitet vlasti.
 
U Filijali NSZ u Nišu su nam, u dopisu, naveli da je „Beneton“ zaposlio „približno 1.600 radnika“. U prethodne tri godine ova kompanija je, sa svojim kooperantima, isključivo koristila aktivnu meru „obuka na zahtev poslodavca“, i po tom programu je angažovano dosad 660 osoba. Poslodavac obučava polaznike, zasniva radni odnos sa njima i zadržava ih u radnom odnosu najmanje šest meseci po završetku obuke.- Poslodavac plaća 5.800 dinara mesečno svakom polazniku tokom trajanja obuke - pojasnili su iz NSZ.

Dobro je. Minimalna neto zarada po radnom satu iznosi 115 dinara što je zavisno od mesečnog fonda radnih časova oko 17000...
Bolje išta nego ništa...Samo da se radi...
 

Back
Top