Kopaonik-kako je leti?

Nada i Darko

Početnik
Poruka
21
Devojka i ja, razmisljamo da uplatimo Kopaonik 7 dana, ima nekih povoljih aranzmana. Gledamo prognozu i vrti se danju od 15-20C, nocu pada i do 4-5C.
Zanima nas (prvenstvano devojku), kako je tad u hotelu, da li je hladno? Ne bi bas voleli onaj osecaj da moramo da se natrontamo u sobi ili da ti je neprijatno kad se istusiras.
Nikad nismo bili na Kopaoniku, jedino na Zlatiboru, ali tamo su temperature mnogo vece.
Ima li neko iskustva?
 
Na Kopu je divno...ne brini ako ste u hotelu radijatori uvek nocu rade msm bude toplo taman koliko treba, necete pogreshiti jer ima puno sadrzaja da se zabavite...shetnja, otvoreni bazen + sadrzaji koje nudi hotel...a imacete i priliku da jedete borovnice sa livacheta;)
 
Ja sam bila pretprosle nedelje samo za vikend
U Bgd +38 a gore +17
tokom dana ide do 23-24 i na suncu je prilicno toplo
Medjutim,kad sunce zadje i kad se smraci ne mozes da sedis bez jakne ili debljeg duksa
Jutarnje temperature su oko 12-13,ali ako budes imao srece :lol:
desi se da bude i svega 2-3

sto se sadrzaja tice,cetvrtak-nedelja su dani kad radi zicara Pancic...jedna voznja kosta 340 dinara
Mozes da iznajmis bajs i da se popnes zicarom i spustis bajsom,ako imas hrabrosti...:)
Ili mozes da se prosetas do sledece zice i uvalis se na neku od korpi i kuliras (sto smo mi radili,priznajem )
Borovnica ima na sve strane i super su :)
Cene u kaficima su prilicno nadrndane...vecina kafica ne radi,osim onih u Konacima i oko Granda
zato ovi koji rade ubijaju sa cenama :roll:
 
U Beogradu 37, na Kopaoniku 28...juče...Nećete se smrznuti, ne boj se!
Lepo ali pusto...Rade kafići u Konacima, cene -ko zimi, ma šta to značilo.A znači-skupo...Ima pokušaja da se oživi planina biciklističkim turama, šetnjama, blablabla...ali ostalih sadržaja nema...Radi Pančić-na gore se voziš a odozgore polako možete da se spuštate peške i berete borovnicu...Na zalost-to je sve od sadržaja...
Evo nekih slika...
20120826_110245.jpg


20120826_112837.jpg


20120826_115446.jpg
 
Dobro, hvala! Sta znam, ne zvuci tako lose...
Najvise nas brine prognoza koja se non stop menja. Juce je bilo 20C i suncano,(sto je fino) danas vec 13-14C i oblacno, grmljavina, ma, i oni nikad da prognoziraju kako treba. Moracemo izgleda, brdo stvari da nosimo :)
Cuo sam za cene po kaficima da ubijaju, to je malo bezveze. Na Zlatiboru smo znali posle setnje da sednemo i pre i po podne u kafic. Ovde izgleda, to nece biti slucaj.
A ta zicara, to je cena u jednom pravcu? Ako hocu i da se vratim zicarom, onda ponovo platim ili ne moze, moram peske?
I te Nebeske stolice, video sam da ima neka pesacka tura, koliko treba do tamo? Moze li opusteno da se proseta ili treba neka oprema za planinarenje bas?
 
Dobro, hvala! Sta znam, ne zvuci tako lose...
Najvise nas brine prognoza koja se non stop menja. Juce je bilo 20C i suncano,(sto je fino) danas vec 13-14C i oblacno, grmljavina, ma, i oni nikad da prognoziraju kako treba. Moracemo izgleda, brdo stvari da nosimo :)
Cuo sam za cene po kaficima da ubijaju, to je malo bezveze. Na Zlatiboru smo znali posle setnje da sednemo i pre i po podne u kafic. Ovde izgleda, to nece biti slucaj.
A ta zicara, to je cena u jednom pravcu? Ako hocu i da se vratim zicarom, onda ponovo platim ili ne moze, moram peske?
I te Nebeske stolice, video sam da ima neka pesacka tura, koliko treba do tamo? Moze li opusteno da se proseta ili treba neka oprema za planinarenje bas?

Cena je za zicaru u oba pravca...samo sacuvas kartu kad sidjes i pokazes je ciki kad hoces da sednes ponovo na zicu da se spustis.
Ne treba ti oprema za planinarenje,samo udobne patike :)
 
Hvala ti puno na odgovorima.
Zanima me jos da li je 7 dana puno za Kopaonik? Da li cemo se smoriti? Na Zlatibor smo obicno isli na 3-4 dana najvise i to je bilo ok.
I culi smo da postoji i neki Maxi, na Kopu, da li je to istina? Cisto ako nesto zatreba :) (nadam se da su normalne cene)
 
Ima i drugih sadrzaja vezanih za hotel:zper:chisto ako se bash smorite:lol:..za sedam dana napravite plan...recimo obici malo severnu stranu, pa istochnu...pa to ti je vec chetiri dana, pa malo zichara, pa bazen djakuzi ma ochas prodje, rekoh da Kop divan i leti i zimi...inache ima Maxi ne brini:ok:
 
Mi smo bili porodicno na Kopaoniku, tasnije smo bili smesteni u Brzecu (ne preporucujem). Sto se tice vremena, na Kopaoniku zna da bude veoma hladno i promenljivo, temperatura je duplo niza nego u Beogradu, kisa moze da padne svaki cas, uvece je obavezna jakna, znaci, duksevi, dzemper, trenerke, kisna jakna, nista sorc ili neka laka garderoba, obavezno slojevito. Mi smo bili u soku koliko moze biti hladno. Preporucujem neku malo ozbiljniju sportsku obucu ili jos bolje gojzerice. Ono sto nas je odusevilo je priroda, prelepo, cisto, postoje uredjene staze za setnju (Metodje, Mackov kamen, Jelovarnik, sa Pancicevog vrha sa ide na Nebeske stolice), kupite kartu i sve su staze ucrtane. Nacionalni park Kopaonik (raspitajte se za njihove prostorije u centru) takodje organizuje pesacke ture po veoma povoljnoj ceni (mislim da je 200 din po osobi), pa mozete njima da se pridruzite. Postoji i Avantura park kojim smo se mi odusevili. Mi smo se nagledali lepote i zelenila za ceo zivot.
Znaci, sem setnje po prelepoj prirodi nema sta mnogo, ali stvarno morate da pogodite lepo vreme (bez kise ) ili ce da sedite u hotelu. Ne znam za grejanje u hotelu :)
 

Back
Top