PMS

malo medicinskih podataka, oko 25% zena ima izrazenije simptome pmsa.
od tih 25% neke boli glava, neke imaju grceve u stomaku a neke su sklone promenama raspolozenja ili su razdrazljive. 75% nas kao jedini simptom ima blage grceve u stomaku vece pre nego sto ce da dobije ili ga nema uopste.
ja sam u toj grupi.

a neke sve to zajedno :lol: plus totalni pad energije, plus glad, plus mucnine, plus vrtoglavice... kao drugo stanje, osim sto krace traje
 
Ajde da komentarisemo na ovu temu.. ;)
Kako se osecate za vreme ovih dana?
Da li zelite da "polomite" nekoga?

demotivacija.rs_PMS-Omoguava-eni-da-se-jednom-u-mesec-dana-ponaa-kao-mukarac-celog-meseca_130807978658.jpg
Pušim k'o Turčin i osećam se k'o krava muzara (porastu, ne budu one velike, ali na ovo moje jadno stanje i previše, poiskaču vene, bole u tri lepe....) i jedem mnoooogo paradajza...i čilija... ma sve što je ljuto.
 
Jel se i vama za vreme menstruacije javlja bol u ledjima, sto bi babe rekle krstima :)? Toliko boli da ne mogu da sedim.
Juce popila poslednju tableticu, znaci u utorak dobijam i vec se polako naduvavam:(
 
Jel se i vama za vreme menstruacije javlja bol u ledjima, sto bi babe rekle krstima :)? Toliko boli da ne mogu da sedim.
Juce popila poslednju tableticu, znaci u utorak dobijam i vec se polako naduvavam:(

i nama se javlja
a u poslednje vreme pocele i glavobolje i mucnine :roll: i onda dok se ja snadjem i skapiram sta je ono krene
 
Drage dame, sto se mog stanja u PMS tice neodnosljiva sam, kako po sebe tako i po druge :) mada mi ni menstrualni ciklus nije bolji, obilan i bolan, tako da sam pola meseca van funkcije i u potrazi sam za resenjem i spasom od ovih ne bas malih i ni malo prijatnih tegoba. Svaka pomoc dobro dosla :)
 
na temi pms-a nigde zena :) jel moguce da nemate problema te vrste ili ste imale pa resile? Pomagajte :) U totalnom haosu od teskog pms-a, do poremeceja ciklusa, bolnih menstruacija....nudi se sve i svasta po forumima ali nista provereno da cujem. Dakle?
 
Moj je razvod od mene hteo zbog pms-a, pa ajd sto to nego kada dobijem onda problem bol. Kaze covek od pola meseca pola zene nije imao. Salu na stranu.Meni je pomoglo sto sam uvela fizicku aktivnost mimo ciklusa,kojom se nisam bavila, konkretno na zumbu sam posla i pocela da pijem makamu to je mesavina zlatne make i camu camu biljke koja sadrzi mnogo vitamina c. Sve to u kombinaciji je dovelo da sam skroz sad podnosljiva i ok.Mada sam cula od dosta zena da im je pomogao caj maticnjak,zova,kantarion hajducka trava itd, meni ne, ali ima ih.
 
na temi pms-a nigde zena :) jel moguce da nemate problema te vrste ili ste imale pa resile? Pomagajte :) U totalnom haosu od teskog pms-a, do poremeceja ciklusa, bolnih menstruacija....nudi se sve i svasta po forumima ali nista provereno da cujem. Dakle?

Ostani u drugom stanju. :D
Nakon porodjaja se sve dosta smiri. Niti su menstruacije vise tako bolne, niti ces biti razdrazljiva.

Salu na stranu ovo gore je istina, tj bar se kod mene pokazalo kao istina, a inace su mi pomagale fizicke aktivnosti. Krenem sa biciklom i pored bolova ili uhvatim neki kucni fitnes i prodje brze. Ne samo bol, vec se nekako i psihicki izbalansiram.
 
Ostani u drugom stanju. :D
Nakon porodjaja se sve dosta smiri. Niti su menstruacije vise tako bolne, niti ces biti razdrazljiva.

Salu na stranu ovo gore je istina, tj bar se kod mene pokazalo kao istina, a inace su mi pomagale fizicke aktivnosti. Krenem sa biciklom i pored bolova ili uhvatim neki kucni fitnes i prodje brze. Ne samo bol, vec se nekako i psihicki izbalansiram.

Pa koliko puta treba da zatrudnim? :) meni je iskreno posle porodjaja postalo gore, ili sam postala senilna pa se ne secam mladosti rane haha. Cak ni moj ginekolog ne zna sta sa mnom da radi vise. Zato sam se i bacila da terapiju trazim po forumima, ocajnica u potpisu :)
 
Pa koliko puta treba da zatrudnim? :) meni je iskreno posle porodjaja postalo gore, ili sam postala senilna pa se ne secam mladosti rane haha. Cak ni moj ginekolog ne zna sta sa mnom da radi vise. Zato sam se i bacila da terapiju trazim po forumima, ocajnica u potpisu :)


:D Joj Biksi, nasmeja me.
I ako mi je zao sto kod tebe nije upalilo ovo sa trudnocom.
Mene vise plasi onaj drugi deo, tj klimaks. Starije koleginice kazu da im je bio kao produzeni PMS. :eek:
Imam valjda jos jedno 15-20 godina do klimaksa. Optimista sam! :lol:
 
ja:
PMS: :)
ja: Nemoj
Pms: Nisi plakala već 15 min, moramo to da promenimo
ja: Ne opet molim te
Pms: Da vidimo šta ćemo ovog puta
ja: M o l i m t e
Pms: Jutros si zgazila mrava
ja: "nekontrolisano jeca" "NISAM HTELA
Pms: Prekasno, nosićeš taj greh na duši do kraja života :)))
 
nijednoj normalnoj ženi menstruacija nije potrebna da bi bila razdražljiva.
pms je samo pokriće inače može ona i bez njega da zaprži....
 
Ja vam lepo kazem zene moje drage, svi problemi su resivi, zumbajte, oslobadjate se stresa pod jedan, pod dva dobijate neverovatnu energiju, uz to neki biljni preparat i da vas bog vidi :) ja sam protivnik hemije zato i kazem biljno samo. Kada cujem da se zene kljukaju raznim sedativima, analgeticima nije mi dobro. Ja sam protivnik toga zato sam i pocela makamu da koristim. Ima sve sto mi treba. Zlatnu maku plus camu camu koji je prepun vitamina c. Sta ce vam vise sta.
 
Ja vam lepo kazem zene moje drage, svi problemi su resivi, zumbajte, oslobadjate se stresa pod jedan, pod dva dobijate neverovatnu energiju, uz to neki biljni preparat i da vas bog vidi :) ja sam protivnik hemije zato i kazem biljno samo. Kada cujem da se zene kljukaju raznim sedativima, analgeticima nije mi dobro. Ja sam protivnik toga zato sam i pocela makamu da koristim. Ima sve sto mi treba. Zlatnu maku plus camu camu koji je prepun vitamina c. Sta ce vam vise sta.

Tebe svugde na svim temama i to za makamu :) ako ne radis za njih onda bi trebala da pocnes iskreno mnogo dobro svugde hvalis taj proizvod. Opet ti se izvinjavam ako nije reklama,nego iskustvo. Svasta sam probala pa cu i to,uspela si i mene da nagovoris da probam taj cudesni napitak. Jel to ok?

- - - - - - - - - -

A sad da se ne salim vise, tezak PMS je mnogo za*ebano stanje, posebno ako nakon toga ide teska i bolna menstruacija. To je kod masu zena slucaj. Zato i treba ozbiljno ovo shvatiti,nije meni problem da probam sve, ali bar nesto da mi pomogne. Umorna sam od laznog podvaljivanja radi marketinga.Dajte zaista ono sto pomaze ljudima.
 
Tebe svugde na svim temama i to za makamu :) ako ne radis za njih onda bi trebala da pocnes iskreno mnogo dobro svugde hvalis taj proizvod. Opet ti se izvinjavam ako nije reklama,nego iskustvo. Svasta sam probala pa cu i to,uspela si i mene da nagovoris da probam taj cudesni napitak. Jel to ok?

- - - - - - - - - -

A sad da se ne salim vise, tezak PMS je mnogo za*ebano stanje, posebno ako nakon toga ide teska i bolna menstruacija. To je kod masu zena slucaj. Zato i treba ozbiljno ovo shvatiti,nije meni problem da probam sve, ali bar nesto da mi pomogne. Umorna sam od laznog podvaljivanja radi marketinga.Dajte zaista ono sto pomaze ljudima.

Pisala sam ti na temi bolne menstruacije o svemu sto je vezano za makamu, tamo gde si i ostavila komentar. Ukoliko ti nesto nije jasno javi se slobodno, mozes i na mail da ne davimo ljude ovde i ne ulazimo u polemiku sa nevernim tomama :)
 
Ja vam lepo kazem zene moje drage, svi problemi su resivi, zumbajte, oslobadjate se stresa pod jedan, pod dva dobijate neverovatnu energiju, uz to neki biljni preparat i da vas bog vidi :) ja sam protivnik hemije zato i kazem biljno samo. Kada cujem da se zene kljukaju raznim sedativima, analgeticima nije mi dobro. Ja sam protivnik toga zato sam i pocela makamu da koristim. Ima sve sto mi treba. Zlatnu maku plus camu camu koji je prepun vitamina c. Sta ce vam vise sta.
zumbajte...u mom rečniku znači jedno nadam se da mislimo na istu stvar :lol:

a vidim u nastavku posta zlatna maka cama cama sve supstitucije za rešavanje problema ...nigde ne vidim pravi lek.
 

Back
Top