Американска отимачина на више начина!

Poruka
60.354
Да САД могу прећи преко свих дипломатских норми и канона међународног права одавно је јасно, али да овако одеру властите грађане представља нешто што руши све снове домаћих атлантиста!
Човек који је на лутрији освојио 149м$ на руке је после свих пореских отимачина добио око 2,5 пута мање, 58,3м%!!!
Линк:
http://vesti.krstarica.com/svet/osvojio-na-lutriji-149-mliona-dolara-a-dobio-samo-58-3/
А ни оптерећење бизниса није занемарљиво док капитал бежи из САД у незабележеном обиму...додуше неки то зову и инвестиције.
 
Pa oni su zbog toga i urušili svoju ekonomiju. Pogledaj Detroit, Pitsburg i sve gradove oko Velikih jezera, sve je to puklo zato što su "investitori" u čelik pobegli u Brazil, Kinu i ko zna gde.

Sve je to deo iste priče.
Урушена економија и пропала инфраструктура сигурно није нешто за пример, али урушено јавно школство је сигуран корак у амбис.
 
Урушена економија и пропала инфраструктура сигурно није нешто за пример, али урушено јавно школство је сигуран корак у амбис.

Ima gore i od toga. Urušena protestantska porodica. U ovome Bžežinski vidi osnovni razlog njihovih problema. A kada to Bžežinski kaže tu mora da ima istine, jer taj slavenomrzac iskreno želi da identifikuje njihov problem i ponudi rešenja.
 
Ima gore i od toga. Urušena protestantska porodica. U ovome Bžežinski vidi osnovni razlog njihovih problema. A kada to Bžežinski kaže tu mora da ima istine, jer taj slavenomrzac iskreno želi da identifikuje njihov problem i ponudi rešenja.
Taj je , jel katolik i kao takav nikako ne ume da razume tu sektu protestanata.
Zar taj nije poc.?

- - - - - - - - - -

au baš ga žalim dobio samo 58mil$
jadnik sigurno sad hoda gol i bos.

ps. veći dobitak - veći porez. i treba tako (i na plaće, pa kazne veće za one imućnije itd).

Pa to brat Srbin niikako da razume. zaista jednostavan poreski sistem u USA.
 
Pa to brat Srbin niikako da razume. zaista jednostavan poreski sistem u USA.
Rayela, колико је велики твој проблем, покушавајући да дајеш "одговоре" приземним лупетањем??? :think:

ШТА ти уопште знаш о америчком "пореском систему"? Да ли је твоје "мишљење" меродавније
од америчких правника и бивших агената ИРС-а који чињенично доказују да амерички
"порески систем" није заснован ни на једном правном документу већ на насиљу и отимачини!

Можда твој домашај разумевања новчаних токова досеже само
 
au baš ga žalim dobio samo 58mil$
jadnik sigurno sad hoda gol i bos.

ps. veći dobitak - veći porez. i treba tako (i na plaće, pa kazne veće za one imućnije itd).
Није проблем у апсолутној суми која јесте масна, али држава прво узме 50% од укупне уплаћене суме, а потом од суме исплаћене за добитке реже по неописаној стопи.
 
Taj je , jel katolik i kao takav nikako ne ume da razume tu sektu protestanata.
Zar taj nije poc.?

- - - - - - - - - -



Pa to brat Srbin niikako da razume. zaista jednostavan poreski sistem u USA.
Много је да однос добијене и исплаћене суме превазилази 2,5 пута.
Брат Србин би то разумео да је нека од држава благостања као Данска, ШвеЦка, 'Оландија, али земља храбрих и домовина одважних....
 
Taj je , jel katolik i kao takav nikako ne ume da razume tu sektu protestanata.
Zar taj nije poc.?

- - - - - - - - - -

Nije blaženopočivši još uvek. Vrlo je aktivan. Možeš da proguglaš i nađeš listu brojnih "američkih problema" koje identifikovao u svojoj poslednjoj knjizi. Temelj problema upravo vidi u "urušavanju vrednosti protestantske porodice".
 
Ima gore i od toga. Urušena protestantska porodica. U ovome Bžežinski vidi osnovni razlog njihovih problema. A kada to Bžežinski kaže tu mora da ima istine, jer taj slavenomrzac iskreno želi da identifikuje njihov problem i ponudi rešenja.

Безвезински је пољски католик. Сумњам да му је жао уништених протестантских вредности.
 
Није проблем у апсолутној суми која јесте масна, али држава прво узме 50% од укупне уплаћене суме, а потом од суме исплаћене за добитке реже по неописаној стопи.
sa linka
njegov deo je 149 miliona.

On je međutim odlučio da odmah uzme svoje pare ,a ne da mu dobitak isplaćuju u višegodišnjim ratama, pa mu je zato pripalo 86 miliona, a posle odbijanja poreza ostalo mu je “samo” 58,3 miliona dolara .


otkuda ti da je stopa neutvrđena, bacio si grah pa vidio?
 
Poslednja izmena:
Безвезински је пољски католик. Сумњам да му је жао уништених протестантских вредности.

Nikako. On jeste poljski katolik, ali je slavenomrzac i naročito rusofob celim svojim bićem. Možda mu nije žao protestantske porodice ali mu nije pravo što Amerika ima probleme i nastoji svojom savetodavnom ulogom da pomogne u identifikaciji problema.

Vrlo dobro poznajem njegov rad. Obrisao bi sve slovene sa mape Evrope i Azije sa velikim zadovoljstvom.

Sve to ima veze sa istorijom njegove porodice pre i za vreme DSR.
 
Да САД могу прећи преко свих дипломатских норми и канона међународног права одавно је јасно, али да овако одеру властите грађане представља нешто што руши све снове домаћих атлантиста!
Човек који је на лутрији освојио 149м$ на руке је после свих пореских отимачина добио око 2,5 пута мање, 58,3м%!!!
Линк:
http://vesti.krstarica.com/svet/osvojio-na-lutriji-149-mliona-dolara-a-dobio-samo-58-3/
А ни оптерећење бизниса није занемарљиво док капитал бежи из САД у незабележеном обиму...додуше неки то зову и инвестиције.

On je međutim odlučio da odmah uzme svoje pare ,a ne da mu dobitak isplaćuju u višegodišnjim ratama, pa mu je zato pripalo 86 miliona, a posle odbijanja poreza ostalo mu je “samo” 58,3 miliona dolara .

dakle nije mu porezna smanila dobitak 2.5 puta nego ni za polovicu dobitka.
što je normalno na tako velike dobitke, mislim i da je kod nas bio porez 40%
 
sa linka
njegov deo je 149 miliona.

On je međutim odlučio da odmah uzme svoje pare ,a ne da mu dobitak isplaćuju u višegodišnjim ratama, pa mu je zato pripalo 86 miliona, a posle odbijanja poreza ostalo mu je “samo” 58,3 miliona dolara .


otkuda ti da je stopa neutvrđena, bacio si grah pa vidio?
Није неутврђана већ неописано(висока).
Ако се нисам потпуно изјаснио онда, сада јесам.
Дакле одрали су га по стопи од преко 2,5 пута.
 
Nikako. On jeste poljski katolik, ali je slavenomrzac i naročito rusofob celim svojim bićem. Možda mu nije žao protestantske porodice ali mu nije pravo što Amerika ima probleme i nastoji svojom savetodavnom ulogom da pomogne u identifikaciji problema.

Vrlo dobro poznajem njegov rad. Obrisao bi sve slovene sa mape Evrope i Azije sa velikim zadovoljstvom.

Sve to ima veze sa istorijom njegove porodice pre i za vreme DSR.

Ја мислим да је он типичан Пољак, сви Пољаци са којим сам разговарао су такви, неки мање неки више. Они себе више сматрају латинима него словенима.

А у Америци има доста белих Католика и латино Католика, можда Безвезински унижава протестанте јер види у њима алтернативу за спас америке.

Признајем, нисам га много читао јер ми је јако одбојан...
 
Ја мислим да је он типичан Пољак, сви Пољаци са којим сам разговарао су такви, неки мање неки више. Они себе више сматрају латинима него словенима.

А у Америци има доста белих Католика и латино Католика, можда Безвезински унижава протестанте јер види у њима алтернативу за спас америке.

Признајем, нисам га много читао јер ми је јако одбојан...

Da ne spemujemo temu, nađi njegovu biografiju i videćeš o kome se radi i koliko je opasan taj čovek.
 
oder'o je on sam sebe kad je uzeo opciju isplaćivanja dobitka odjednom i to za 63mil$.
Заборављаш да би му онако исплаћивали по мало док суму једе инфлација која је пуно већа од званичне.
Нпр наследник свемирског телескопа Хабл, ИЦ телескоп Џон Веб је око 2000. процењен на 1,3 милијарде $, а данас иако смањене апертуре и слабије обраде огледала ,,отишао" је на 8 милијарди $!
Слично је и са Ф-22 раптором, Ф-35 итд, свугде где се не примењује амерички систем обрачуна инфлације према функционалној замењивости.
 

Back
Top