Papa Franjo: Ko sam ja da sudim homoseksualcima?

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Papa Franjo: Ko sam ja da sudim homoseksualcima?

Papa Franjo izjavio je u ponedjeljak da ljudi ne trebaju osuđivati niti marginalizrati homoseksualce.
Obraćajući se novinarima po povratku iz Brazila, on je izjavio: "Ako je neka osoba homoseksualac, u potrazi je za Bogom i ima dobre namjere, ko sam ja da mu sudim?"

On je također aludirao na učenje Katoličke crkve, prema kojem su homoseksualni akti grijeh, ali homoseksualna orijentacija nije griješna.

Današnja Papina izjava smatra se mnogo pomirljivijom od komentara njegovog prethodnika na temu homoseksualnosti, javio je BBC.
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svijet/papa-franjo-ko-sam-ja-da-sudim-homoseksualcima
:think:
 
Ako je neka osoba homoseksualac, u potrazi je za Bogom i ima dobre namjere, ko sam ja da mu sudim?

:klap::klap::klap:

Konacno covek shvatio gde se nalazi u koordinatnom sistemu svemira i da je znacajan isto koliko i taj homoseksualac. Svaka cast, stvarno u ovom svetu manijaka, neko ima mooda da izadje i kaze istinu, pa makar bio lincovan od strane bezglavih muva.

Znaci, coveku za hrabrost treba izliti bronzanu statuu visoku bar dvajs metara. Ja ne bi imo mooda to tek tako da izjavim, a da sam na toj poziciji.
 
Poslednja izmena:
Kako to ne shvatate???

Nije to normalan stav jednog coveka.

Odakle mu takav stav?

Pa od cinjenice da preko 90 posto svestenika jesu homoseksualci.

Posto ljudi odbacuju i osudjuju homoseksualce zbog toga sve vise osudjuju i odbacuju crkvu.

DA NEBI DALJE ISLO TAKO PAPA PROGLASI DA JE TO NORMALNO DA TE LJUDE TREBA PRIHVATITI.

I sada opet ljudi idu u crkvu iako znaju da je svestenik homo.

Jer je to postala normalna pojava posto je on to izjavio.

Tako je papa spasio svoju crkvu sto je i bio njegov zadatak, i zato je morao tako da kaze.
Ovaj pre njega je odbio da da takvu izjavu i morao je da ode.

A onda je rekao da je cin los.

Dakle rekao je. Krij te se a koga uhvate sam je kriv jer je papa od krivice crkve posto je ona homo, sve zbacio na cin.

Tako vise nece gledati na crkvu vec na cin.

Ustvari papa je ovim priznao da je crkva u vecini homo i da je to njihov problem jer njihovi homo sve vise prave problema i ne kriju se.

Jer je ljudima sve vise jasnije a pogotovo informacije koje je papin sluga nedavno izneo.
Pa pre nego ljudi skroz shvate i osude Vatikan, Papa ga je spasio.
 
Poslednja izmena:
Nemoguće je biti vernik, "pripadnik" jedne religije poput hrišćanstva, a biti gej. Nepoštovanje rigidnih pravila to ne dopušta. Oni koji su krenuli tim putem možda veruju u Boga, ali ga svakako ne poštuju samim svojim odvratnim činom seksualnog odnosa sa istim polom. Nije reč ovde o ugrožavanju, već veri, ličnom osećanju svakog vernika.
 
Ma ko ih osudjuje???
Kad ih Bog trpi zasto da mi ne?
Briga papu za njih.
Radi se o tome da papa zeli da opravda homoseksualizam u crkvi.
Jer je vecina svestenstva homo.

Sve vise vernika ih napusta zbog toga.
Kako se osecas kada je pop homo.
Medjutim kada se kaze da je to normalno onda opet vecina ne gleda to vise tako strasno.
I problem crkve resen.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguće jer Crkva postoji zbog grešnika. Svakako, taj gej bi trebalo da se suzdržava tog nastranog čina kako bi pobijedio grijeh i ostao poslušan Crkvi.

Upravo je suština u činu, niko ne govori o ljudima. Može neko da ima takve misli, ali da se suzdržava. Ali ako je neko gej, to znači i da se tako ponaša, što je u suprotnosti sa Crkvom.ž
To je kao kad bih ja rekao da navijam za Zvezdu, ali se svaki put oduševim kad je Partizan pobedi. Baš bih bio iskreni zvezdaš. :mrgreen:
 
Upravo je suština u činu, niko ne govori o ljudima. Može neko da ima takve misli, ali da se suzdržava. Ali ako je neko gej, to znači i da se tako ponaša, što je u suprotnosti sa Crkvom.ž
To je kao kad bih ja rekao da navijam za Zvezdu, ali se svaki put oduševim kad je Partizan pobedi. Baš bih bio iskreni zvezdaš. :mrgreen:

U suprotnosti sa Crkvom je i da se laže, da se imaju seksualni odnosi prije braka, da se krade, da se imaju bludne pomisli, pa bi prema tvom shvatanju većinu ljudi trebalo protjerati iz Crkve.
 
Nije valjda da znaš vernike koji lažu i kradu? Meni to nije blisko, a svako od nas odgovara za svoja dela. Što se tiče seksa pre braka, nije baš da Crkva to brani, ali jeste tačno da savetuju da se ne čini. Neke stvari jednostavno moraju da se menjaju, pa eto i to je primer evolucije, prilagođavanja okolini. U vreme pisanja Svetog Pisma nije bilo kontracepcije ni savremene medicine kakavu danas imamo. Ni moralne norme nisu bile u današnjim granicama.
 

Back
Top