Србија плаћа 160 милиона евра одштете због соларног парка?

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...dsteta_160_miliona_evra.4.html?news_id=265195

Srbija suočena sa potencijalnom tužbom pred Međunarodnim arbitražnim sudom

Zbog solarnog parka odšteta 160 miliona evra

Autor: G. Vlaović
Beograd - U slučaju da do 23. avgusta Vlada Srbije, odnosno nadležno Ministarstvo energetike, ne dodeli adekvatnu lokaciju na kojoj bi prema ranije postignutom sporazumu kompanija Securum Equity Partners izgradila najveći solarni park na svetu, advokati te kompanije će pred međunarodnim sudovima pokrenuti tužbu za nadoknadu štete u iznosu od 160 miliona evra, saznaje Danas.
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...ra.4.html?news_id=265195#sthash.3emYP6mh.dpuf


Ministarka iz SNS potpisala sporazum za izgradnju NAJvECEG SOLARNOG PARKA NA SVETU koji bi se prostirao na cak 3000 hektara ! Srbija nema tu povrsinu pa ce sada zbog propalog ugovora morati da plati 160 miliona evra odstete!:hahaha::rotf:
To su ti experti i strucnjaci iz SNS!:rotf:
Zamislite mnoge sredjenije,bogatije i pametnije zemlje od Proserbije nemaju ovakve solarne parkove, a Proserbistan ce da napravi!:hahaha:
Cak i da napravi to bi zarobilo 3000 hektara zemlje , pa je investicija sama po sebi neodrziva i neisplativa!
Geniji iz vlade nisu imali pojma da nemaju toliko zemljiste na raspolaganju ili ih to nije interesovalo i napravili stetu od 160 milona evra! Koliko je za te pare moglo skola i bolnica da se pomognu da se poprave da ne izgledaju kao stracare, da ne govorim o tome da vec grcamo u dugovima!
 
Kako prisrasan komentar. Ovaj forum je pun stranackih osoba stranaka ispod.cenzusa.

A da li vidis koliko je bedna ta tvoja recenica... evo neko ko nije u nikakvoj stranci jer mu je to ispod dostojanstva sa gadjenjem konstatujem da si rekao - mi vladamo i boli nas dupe..

A stetu ko placa? Toma prodaje brlju pa ce da nadoknadi?
 
Vazno je pokusati .... dignemo PDV i sve reseno , ministarka nece ni osetiti .... :ok:

Треба уважену владу и још уваженије министре замолити да ништа не раде, биће мање штете! Треба им дати по 10 000 евра само да ништа не пипају, јер све чега се дотакну претвори се у гомно!:hahaha: Смејем се али од муке!
 
I da pricamo o 160 miliona.. cega vec... sta moze za te pare da se uradi, koliko plata, socijalnih davanja... ili investicija za irigaciju zemljista da nas ne hebe susa, potom protivgradna zastita, jer grad je dobro mlatio... i tako kojesta..

I koja to budala koja motikom nije ubola u zemlju zna sta su 3.000 (30 km2) hektara.. i da li ta budala namerno nesto obecala sa nemerom da ce biti odsteta, a ugradila se radi procenta... dajte imena tih "genija" i "eksperata"..
 
Poslednja izmena:
I da pricamo o 160 miliona.. cega vec... sta moze za te pare da se uradi, koliko plata, socijalnih davanja... ili investicija za irigaciju zemljista da nas ne hebe susa, potom protivgradna zastita, jer gradi je dobro mlatio... i tako kojesta..

I koja to budala koja motikom nije ubola u zemlju zna sta su 3.000 hektara.. i da li ta budala namerno nesto obecala sa nemerom da ce biti odsteta, a ugradila se radi procenta... dajte imena tih "genija" i "eksperata"..

Тачно тако! Само је проблем што тих 160 милиона евра нема него ће из кредита.... Задужићемо се још да платимо нечије будалаштине .... са каматом ко зна колико ће то да нас кошта!
Али г. Вучићу ,првоме подпрешједнику рејтинг скаче из дана у дан! Бар тако кажу његови медији које он "не контролише".... вероватно због оваквих успеха....
 
Solarnu tehnologiju ne rade ni najbogatije drzave jer je veoma skupa, tj. neisplativa... citave pustinje kao Sahara, Arabijska, Americki srednji zapad (ima nesto malo, ali malo).. zverjaju prazne, a satro nasli Srbiju
gde sunca godisnje ima 3 puta manje.. mislim..

Znam to.. Jako se malo energije dobije , a zauzima veliku povrsinu plus jos odrzavanje, a sistem ako ima pokretne panele da moze da prati sunce i sam trosi energiju.....
treba ti 10 kvadrata panela da leti kad ima najvise sunca mozes da ukljucis mikser.... i to smo mikser.....
 
Znam to.. Jako se malo energije dobije , a zauzima veliku povrsinu plus jos odrzavanje, a sistem ako ima pokretne panele da moze da prati sunce i sam trosi energiju.....
treba ti 10 kvadrata panela da leti kad ima najvise sunca mozes da ukljucis mikser.... i to smo mikser.....

Za sad samo nekih 10% energije sunca se iskoristi za dobijanje el. energije po jedinici povrsine... na tome treba da se radi da se izvuce maksimum od preko 90%.. to bi bio napredak, a ne
****** koji postoje jos od antike i nicemu ne vrede... i jos kukaju ...
 
Solarnu tehnologiju ne rade ni najbogatije drzave jer je veoma skupa, tj. neisplativa... citave pustinje kao Sahara, Arabijska, Americki srednji zapad (ima nesto malo, ali malo).. zverjaju prazne, a satro nasli Srbiju
gde sunca godisnje ima 3 puta manje.. mislim..

Бар по лудости да предњачимо. Колико ли је министрица "добра", тј. колики је њен део?:whistling:
 
Треба уважену владу и још уваженије министре замолити да ништа не раде, биће мање штете! Треба им дати по 10 000 евра само да ништа не пипају, јер све чега се дотакну претвори се у гомно!:hahaha: Смејем се али од муке!


A nisi se zapitao da li je po Srbiju štetan sporazum koji je potpisala prethodna vlada. Ili se nešto takvo uvek razbije o tvoju radikalsku glavu.
 
http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...dsteta_160_miliona_evra.4.html?news_id=265195

Srbija suočena sa potencijalnom tužbom pred Međunarodnim arbitražnim sudom

Zbog solarnog parka odšteta 160 miliona evra

Autor: G. Vlaović
Beograd - U slučaju da do 23. avgusta Vlada Srbije, odnosno nadležno Ministarstvo energetike, ne dodeli adekvatnu lokaciju na kojoj bi prema ranije postignutom sporazumu kompanija Securum Equity Partners izgradila najveći solarni park na svetu, advokati te kompanije će pred međunarodnim sudovima pokrenuti tužbu za nadoknadu štete u iznosu od 160 miliona evra, saznaje Danas.
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...ra.4.html?news_id=265195#sthash.3emYP6mh.dpuf


Ministarka iz SNS potpisala sporazum za izgradnju NAJvECEG SOLARNOG PARKA NA SVETU koji bi se prostirao na cak 3000 hektara ! Srbija nema tu povrsinu pa ce sada zbog propalog ugovora morati da plati 160 miliona evra odstete!:hahaha::rotf:
To su ti experti i strucnjaci iz SNS!:rotf:
Zamislite mnoge sredjenije,bogatije i pametnije zemlje od Proserbije nemaju ovakve solarne parkove, a Proserbistan ce da napravi!:hahaha:
Cak i da napravi to bi zarobilo 3000 hektara zemlje , pa je investicija sama po sebi neodrziva i neisplativa!
Geniji iz vlade nisu imali pojma da nemaju toliko zemljiste na raspolaganju ili ih to nije interesovalo i napravili stetu od 160 milona evra! Koliko je za te pare moglo skola i bolnica da se pomognu da se poprave da ne izgledaju kao stracare, da ne govorim o tome da vec grcamo u dugovima!

A jesi li se Ti mozda slucajno raspitao ne daj Boze video nekad sta se desava u tim solarnim parkovima...Mislim toi je mozda za ukras amo ili sta...? Jbt ljudi daj ne lupajte gluposti o NECEM O CEM< NEMATE POJMA! U Nemackoj solarnih panela ima na sve strane i to JE INVESTICIJA! >koja se isplati i drzavi i gradjanima posle nekog vremena....Znaci u svacijem interesu...Bolje da se uloze pardon INVESTIRAJU pare u takvo nesto konkretno sto ce pre ili kasnije da vrati ulozen kapital nego u druge kojestarije...
 
A jesi li se Ti mozda slucajno raspitao ne daj Boze video nekad sta se desava u tim solarnim parkovima...Mislim toi je mozda za ukras amo ili sta...? Jbt ljudi daj ne lupajte gluposti o NECEM O CEM< NEMATE POJMA! U Nemackoj solarnih panela ima na sve strane i to JE INVESTICIJA! >koja se isplati i drzavi i gradjanima posle nekog vremena....Znaci u svacijem interesu...Bolje da se uloze pardon INVESTIRAJU pare u takvo nesto konkretno sto ce pre ili kasnije da vrati ulozen kapital nego u druge kojestarije...

Ne isplati se... kao elektricni auto koji ne zagadjuje a za svaki kilovat radi termoelektrana.. kao sto rekoh 10% energije sunca se iskoristi od danasnje tehnologije, a sto rece kolega 10m2 tih panela treba za jedan mikser..
 
Znam to.. Jako se malo energije dobije , a zauzima veliku povrsinu plus jos odrzavanje, a sistem ako ima pokretne panele da moze da prati sunce i sam trosi energiju.....
treba ti 10 kvadrata panela da leti kad ima najvise sunca mozes da ukljucis mikser.... i to smo mikser.....

Gluposti...ali BUKVALNO GLUPOSTI!! Zapitaj se zasto ih kod Nemaca koji su poslovicno skrti/ekonomicni ustvari ima more solarnih panella...?ako se isti ne isplati...? Mislim da li ikad ukljucite mozak pre nego sto nesto napisete...? Znaci ja sam svojim ocima voideo MORE SOLARNIH PANELA na svakom koraku u bavarskoj i pricaop s ljudima i svi se slazu da je to super investicija....

- - - - - - - - - -

Ne isplati se... kao elektricni auto koji ne zagadjuje a za svaki kilovat radi termoelektrana.. kao sto rekoh 10% energije sunca se iskoristi od danasnje tehnologije, a sto rece kolega 10m2 tih panela treba za jedan mikser..

Proccitaj moj posiznad tvog da ne pisem dvaput...i da..MOLIM TE:rtfm: pre stavljanja jezika u pogon obavezno ukljuciti mozak
 
Gluposti...ali BUKVALNO GLUPOSTI!! Zapitaj se zasto ih kod Nemaca koji su poslovicno skrti/ekonomicni ustvari ima more solarnih panella...?ako se isti ne isplati...? Mislim da li ikad ukljucite mozak pre nego sto nesto napisete...? Znaci ja sam svojim ocima voideo MORE SOLARNIH PANELA na svakom koraku u bavarskoj i pricaop s ljudima i svi se slazu da je to super investicija....

Verovatno subvencije... kao recimo sto im je bila ziva vaga svinjetine jedno vreme 80 eur centi a troskovi preko 1 evro za isti kilogram..

- - - - - - - - - -

Proccitaj moj posti ispod da ne pisem dvaput...i da..MOLIM TE:rtfm: pre stavljanja jezika u pogon obavezno ukljuciti mozak

Ako hoces da se vredjas.. naleteo si na van tvojih ocekivanja strucnjaka... zato se smiri..
 
Ko normalan hoće da pravi solarni park u Srbiji ako z alternativu ima Grčku, Tursku, Severnu Afreiku, Siciliju itd. To se odmah znalo da je niki trik.

Isplanirano da ce pasti od odsetete 10% ... znaci 16 miliona necega.. nit' orao, nit' kopao.. a zalog ti , ja i onaj gore sto bi da se vredja..
 

Back
Top