Od Portoroza do Budve

ravana2

Domaćin
Banovan
Poruka
4.865
kako ste proveli ljeto i da li ga mislite provesti na jadranu ? kakvi su planovi i mogucnosti ? evo jedna pjesmica posvecena svim ceskim turisticama na jadranu . a moze i srbijankama . nadam se da cete razumjeti tekst ...


:whistling:
 
ma put je najgori, jedino avionom da se ide a avio karte od srbije do crne gore su skuplje nego od pariza do andaluzije, korzike ili madere, pa i tenerifa i majorke.
mislila sam da skoknem sa sinom na nekoliko dana pre nego sto odem u avgustu na more, ali mi je previse cimanja za tako kratko vreme.
 
ma put je najgori, jedino avionom da se ide a avio karte od srbije do crne gore su skuplje nego od pariza do andaluzije, korzike ili madere, pa i tenerifa i majorke.
mislila sam da skoknem sa sinom na nekoliko dana pre nego sto odem u avgustu na more, ali mi je previse cimanja za tako kratko vreme.

ja tako volim voznju magistralom uz more..
planiram ako uspem da ukalupim i bude lepo vreme, da negde u oktobru uhvatim magistalom put od beograda do marseja..sa zadrzavanjima tamo gde mi se narocito dopadne od dan dva..
a ako ne uspem ove, bice u planu za sledece prolece ili jesen..
 
ma put je najgori, jedino avionom da se ide a avio karte od srbije do crne gore su skuplje nego od pariza do andaluzije, korzike ili madere, pa i tenerifa i majorke.
mislila sam da skoknem sa sinom na nekoliko dana pre nego sto odem u avgustu na more, ali mi je previse cimanja za tako kratko vreme.



Madera...:aha: cula sam da je prelepo.

Od Portugala videla sam Algarve i Estoril pored Lisabona....san snova, ali voda.....:sad2:
 
temperatura u atlantiku je u sred leta oko 18 / 19°C i to kad je najtoplije u fr. ali je zato kod tenerifa super, sve zavisi gde si :) .
atlantik je prelep i ima mnogo manje turista nego na mediteranu, egejskom moru, ili jadranu ali treba da se proveri temperatura vode pre nego sto podjes na put.
dive ako dolazis u fr, vrlo si dobrodosla u centar da vidis i dvorce loare, prelepi su.
 
ma put je najgori, jedino avionom da se ide a avio karte od srbije do crne gore su skuplje nego od pariza do andaluzije, korzike ili madere, pa i tenerifa i majorke.
mislila sam da skoknem sa sinom na nekoliko dana pre nego sto odem u avgustu na more, ali mi je previse cimanja za tako kratko vreme.

pre par godina je bila 120 e... samo karta u jednom pravcu :pop:
voznja magistralom je iskustvo posle kog se osecam kao da sam sisla peske do mora

mm ne voli crnu goru :roll: kaze da se ne oseca dobrodoslim dole, i da se ponasaju kao da niko drugi nema more i kao da smo mi srbi dosli da im ga ukrademo, a ne da im ostavimo pare da ne pocrkaju od gladi :lol:
meni svejedno, samo da je slano... ali sam odusevljena cistocom plaza i vode u grckoj, a i putovanje autopotem smo moj zeludac i ja mnogo lakse podneli
 
temperatura u atlantiku je u sred leta oko 18 / 19°C i to kad je najtoplije u fr. ali je zato kod tenerifa super, sve zavisi gde si :) .
atlantik je prelep i ima mnogo manje turista nego na mediteranu, egejskom moru, ili jadranu ali treba da se proveri temperatura vode pre nego sto podjes na put.
dive ako dolazis u fr, vrlo si dobrodosla u centar da vidis i dvorce loare, prelepi su.
:zag:
al da ne dolazim bez cvaraka :lol:
 
e zbog Atlantika je madera dobra jer tu prolaze neke tople struje koje se sudaraju i moze da se kupa
ali iskreno , Jadrana nema skoro pa nigde
mada menja se klima i inace hladno more kojima pripada postalo je jos hladnije
 
pa ako prezivi neki siroti cvarak taj put :lol: udomicu ga
jeste iva, i cap vert i acores su meni lepi i temperatura vode je prijatna, a nisu tako popularne destinacije kod nas. mora na koja nasi turisti uglavnom idu su toplija, mada meni je i azurna obala topla kao jadran. u kanu i nici mozes jos u maju mesecu da se kupas, i da ti bude prijatno a nije ni skupa - jedino mi se ne svidja sto ima previse turista u sezoni.
 
temperatura u atlantiku je u sred leta oko 18 / 19°C i to kad je najtoplije u fr. ali je zato kod tenerifa super, sve zavisi gde si :) .
atlantik je prelep i ima mnogo manje turista nego na mediteranu, egejskom moru, ili jadranu ali treba da se proveri temperatura vode pre nego sto podjes na put.
dive ako dolazis u fr, vrlo si dobrodosla u centar da vidis i dvorce loare, prelepi su.



Jest. Samo se oni muceni englezi kupali

A Saint Tropez...mi je zeljaaaa...:zaljubljena:
 
sto bre:) , tamo osim sto se koriste jahte umesto automobila i sto ces da vidis filmske zvezde i milionere na ulici ili na festi na jahti a u buticima odecu koja kosta po par hiljada jura po komadu, plaze nisu posebno lepe. samo, imali su odlican marketing kad ga niko nije imao i imaju odlicnu infrastrukturu.
ako hoces lepu prirodu, najlepsa mesta tamo meni su litice oko cassis, uvale oko marseja, kamarga sa njenim divljim konjima i flamingosima i mozda banyuls i njegove plaze, pored nice, kana, monaka i kanjona verdona.
 
sto bre:) , tamo osim sto se koriste jahte umesto automobila i sto ces da vidis filmske zvezde i milionere na ulici ili na festi na jahti a u buticima odecu koja kosta po par hiljada jura po komadu, plaze nisu posebno lepe. samo, imali su odlican marketing kad ga niko nije imao i imaju odlicnu infrastrukturu.
ako hoces lepu prirodu, najlepsa mesta tamo meni su litice oko cassis, uvale oko marseja, kamarga sa njenim divljim konjima i flamingosima i mozda banyuls i njegove plaze, pored nice, kana, monaka i kanjona verdona.



A jel?
Neam pojma. To mi ostalo neka zelja iz detinjstva.
Nica, Kan...ne bih se bunila takodje :)
 

Back
Top