Problem sa telekomovim adsl-om!

gost 64200

Zainteresovan član
Poruka
156
Naime pre nekih sedmicu dana sam zamenio stari paket click1 (1.5Mbs) sa ovim novim net5 i dobio net10Mbs za iste pare. Medjutim problemi sa vezom su poceli da se javljaju vec prvog dana. Veza je pucala na svakih 5 min, i tako i sutradan. Zvao sam podrsku, rekli su da ce oni pokusati nesto i da ce ispitati stvari,uzeli podatke i nista. Nakon toga sam zvao lokalnu podrsku i poslali su tehnicara koji mi je rekao da proverim vezu izmedju kompa i dovodne uticnice uz spliter naravno... zamenio sam kablove, pojacao kontakte,jer su prethodni istina bili jako losi. Nakon toga dolaze 3 dana mira na 10Mbs, ma uzivancija, download 1MBs, prezadoljan... medjutim evo ceo dan gubim opet vezu. Ne znam sta da radim, onaj stari paket clik1 je radio posao savrseno, jedino sto sam bio ogranicen sa downoadom na 150kbs, ahhh koja steta,hm...
Ako neko ima slicnih problema te neki predlog za resenje molim da podeli ovde.
E da tehnicar mi je rekao da toliku brzinu cesto ne moze da uspostavi zbog losih instalacija pa se pitam zasto mi to ne rekose pre potpisivanja novog ugovora na 24meseca. Bio sam srecniji na prastarom paketu nego ovom najnovijem uz onu promociju i sve sto nude.. Ne znam vise sta da radim, izludjuje me.
 
Isti problem i ovde,sve radilo bez problema i onda odjednom net puca non stop... Od tehničke podrške nema nikakve koristi,još te prave budalom. Razmisljam da odem tamo i raskinem ugovor jer vise nisu u stanju da obezbede normalni internet...

Dešava se kad podigneš brzinu da linija ne može da pruži odgovarajuće karakteristike koje je mogla dok je linijska brzina bila niža.


Zato prijavljuj , prijavljuj i prijavljuj, dokle god ne poprave to jest osposobe liniju za uslugu koju su ti prodali.
 
Znaš kako, u zavisnosti gde živiš u kom delu grada negde su centrale novije, neke starije. Ja sam isto takav problem imao pre par godina sve dok nisu došli da zamene/poprave centralu.
Možda im se ne isplati da samo zbog tebe šalju tehničara da čačka po centrali,a možda su samo idioti.
 
a sta bi da ti kroz tel liniju ide i tv signal i net i fiksni :)
nema tu mnogo polemike, ako nisu u stanju da otklone kvar, a ugradili na nevidjeno bez provere da li centrala i instalacije mogu tu brzinu da podrze, samim tim ne ispunjavaju obavezu koja je ugovorom deklarisana, raskidas ugovor bez bilo kakvih penala.
ja sam tako 10 dana bio bez neta, 5x je moj provajder telekomu slao dopis da provere portove , 4x su rekli da nije do njih da bi peti put otklonili kvar, znaci jasna ti je situacija, ili im je tesko bilo da ostave flasu iz ruku, odu i provere, ili ne znaju to da urade
 
Problem jos uvek traje, nikoga iz telekome nije briga za to tako da cu da podnesem zahtev za reskidanje ugovora i obratiti se svom kablovskom operateru. Uzas bre puko sam ko zvecka nakon ovoga. Telekom me je razocarao potpuno. Hvala vam na odgovorima. Pogledajte stabilnost veze u retkim momentima kada je uspostavljena...

suma2.jpg
 
Problem jos uvek traje, nikoga iz telekome nije briga za to tako da cu da podnesem zahtev za reskidanje ugovora i obratiti se svom kablovskom operateru. Uzas bre puko sam ko zvecka nakon ovoga. Telekom me je razocarao potpuno. Hvala vam na odgovorima. Pogledajte stabilnost veze u retkim momentima kada je uspostavljena...

Pogledajte prilog 296643

Total nudi mix net do 20 mbps plus televizija za 2400 dinara (gore dole sto dinara). Bio kod coveka povezao mu adsl modem i odusevio se. Meri preko 16 Mbps, za te pare nema nigde bolje.

A telekom na tu foru oko losih linija godinama potkrada korisnike. Naplati ti 20 pusti 16 i uziva (a u nekim slucajevima i manje).
 
Total nudi mix net do 20 mbps plus televizija za 2400 dinara (gore dole sto dinara). Bio kod coveka povezao mu adsl modem i odusevio se. Meri preko 16 Mbps, za te pare nema nigde bolje.

Uh ovo je veoma povoljna ponuda. SBB koji je moj kablovski provajder (steta...na ovaj totalov paket bih pristao momentalo) na svom sajtu ima u ponudi neke pakete ali su bas zakomplikovali stvari. Po onome sto sam procitao paketi su osmisljeni sa ogranicenjima razmene podataka u MB :D
http://www.sbb.rs/Internet+paketi/328/Tarifni+Prepaid.shtml/nav_start=0/nav_start2=0 Moze li neko da mi pojasni na sta se konkretno odnose ovi MB-i u toj razmeni koju bih ostvario? Nije mi jasno, da ne lutam po forumima veovatno ce se javiti neko ko zna..
Koliko sam ukapirao kablovski internet paketi su jako dobri sa veoma stabilnom vezom.
Ocigledno da moja centrala i linija ne mogu da mi pruze vece brzine tako da ce adsl postati proslost u mom slucaju. Nakon vise od 48h nikakve veze evo malo se stabilizovala i kao radi normalno ali ne i zadugo, po dosadasnjem sablonu samo je pitanje casa kada ce opet poceti da pravi probleme.
 
Opet se javlja isti problem! Gubim konekciju na svaka 2 minuta. Ne znam vise sta da radim, serviseri su dolazili 10 puta kod mene, nikakav konkretan odgovor nisam dobio, zaludjivanje dok ne puknem... e pa sad sam eksplodirao, raskidam ugovor jer ne mogu da ostvare ono na sta su se obavezali u ugovoru, ma boli me djon, ne mogu vise ovako. Zar ovo da placam i da im punim kasu?! A ne ne!!!!
Neki predlog za dobrog i pouzdanog provajdera mozda neko da predlozi i tako?
Telekom-uzas!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top