Muzicka skola za odrasle ?

retriver123

Početnik
Poruka
37
Pozdrav,

Zanima me da li u Novom Sadu postoji muzicka skola za odrasle. Ja imam 20 godina i bavim se djingom, hteo bih da krenem da se bavim i produkcijom pa bih zeleo da odem na neki kurs tipa teorija muzike ili tako nesto. Nesto tipa ovo:
http://www.slavenski.com/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=12

Samo sto je ovo osnovna skola.

Zanima me da li postoji nesto tako za odrasle, koja je cena i ako moze neki link ? Hvala unapred.
 
Pozdrav,

Zanima me da li u Novom Sadu postoji muzicka skola za odrasle. Ja imam 20 godina i bavim se djingom, hteo bih da krenem da se bavim i produkcijom pa bih zeleo da odem na neki kurs tipa teorija muzike ili tako nesto. Nesto tipa ovo:
http://www.slavenski.com/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=12

Samo sto je ovo osnovna skola.

Zanima me da li postoji nesto tako za odrasle, koja je cena i ako moze neki link ? Hvala unapred.

Možeš da upises vanredno srednju muzičku školu.
Ako si isao u nizu muzicku školu, potrebno je samo da polazes prijemni za srednju muzicku.
Za muzicku produkciju se polažu solfedjo i teorija muzike.
Test iz teorije - max 100 bodova
Solfedjo-diktat - 100 bodova max
Solfedjo-usmeni - max 100 bodova

Ako nisi isao u nizu muzicku školu, polazes prvo diferencijalni ispit koji se sastoji iz ispita iz instrumenta/solo pevanja i to ti vuče max 10 bodova, a isto toliko ti vuku i ispit iz solfeđa i ispit iz teorije muzike.
Znači, maximum za diferencijalnom ti je 30 bodova i položio si ako imaš minimum po 6 poena na svakom delu, a na prijemnom je max 300 bodova i položio si ukoliko imaš minimum po 60 bodova na svakom delu.
Kada to završiš onda se upisujes, videces koja ti dokumenta trebaju,...
• Kako ti imas sada vise od 20 godina, mozes upisati vanrednu srednju muzičku školu, raspitaj se za cene. Pretpostavljam da si isao u neku srednju školu, tako da bi polagao samo ispite iz razlike predmeta.
e,sad,ne znam sve predmete za muzičku produkciju,ali evo ti predmeta koji su zajednički za sve smerove:
Srpski - sve 4 god.
Engleski sve 4
Strani jezik 2 - sve 4
Istorija (opsta) - I,II,III
Filozofija -samo četvrta
Sociologija -samo druga
Psihologija -samo treća
Informatika -sve 4
Fizičko -sve 4,ali posto si stariji,ne moraš da polazes
Verska/Građ. -sve 4
Fizika -samo prva
Biologija -samo prva
Solfeđo sve 4
Teorija muzike samo prva
Muzicki instrumenti samo prva
Uporedni klavir sve 4
Hor sve 4
Harmonija -II,III,IV
Muzicki oblici -II,III,IV
Istorija muzike - II,III,IV
kontrapunkt -III,IV
etnomuzikologija-III,IV
nacionalna Istorija muzike -samo četvrta
Audio-vizuelna tehnika -samo IV

Tako da,uporedi koje predmete si imao u srednjoj, polagaces samo one koje nisi imao u srednjoj koju si pohađao.
Plaća se vanredno školovanje, ali posto hoćeš muz.produkciju,imas još neke predmete,tako da ovi koje sam naveo gore nisu svi predmeti koje bi imao. Ako te još nesto zanima pitaj.
Pozz
 

Back
Top