Pravi muskarci i zene

Koja je odlika pravog muskarca i zene, ono sto bi rekli sta cini da je musko musko i zensko zensko?

Imamo eto temu, mislim na Muskarcima, gde se kaze da je muskarac, valjda onaj pravi, potpora zeni, oslonac i sl, i ok, ja mislim da je to pravi muskarc, ima svoje formirano misljenje, stav, ima neku cvrstinu, ne daje da ga gaze, ume da bude dobar, ali nije naivan niti glup.

Moje drugo pitanje je, ima li mesta za muskarce i zene koji nisu "pravi" muskarci tj. zene, ili oni nemaju apsolutno nikakvu cenu jer su na ceni oni pravi muskarci?
Da li to znaci da ovi obicni, manje sposobni, stidljivi, mekani, beta muskarci, zovite ih kako god, jedino mogu da foliraju da su "frajeri", da zive u senci ovih prvih, ili jednostavno treba da prihvate da su druga liga, i da dobijaju ljubav, seks i postovanje, samo ako im se posreci.

Isto pitanje vazi i za zenski pol naravno.

I jeste, znam za ono "svaka vreca nadje zakrpu", ali zar zene ne bi zelele nekog ko je vise "pravo" musko, oslonac, cvrstina ili koje vec kvalitete ima pravi muskarac, radije nego nekog sonju? A i da se kojim slucajem spandjaju sa nekim "sonjom", zar ne bi pomislile nekada "e gledaj kakav je smotan, nikakav, da mi je jedno pravo musko".

Ne znam, mislim da u muskom svetu nema toliko price oko "prave zene" ili je kvaliteti prave zene drugacije od kvaliteta pravog muskarca.
svaka vreća nađe zakrpu, iliti i ćorava koka nabode zrno, iliti sličan se sličnom raduje...
 
To je prirodna podela na osnovu hromozoma, ali drustvo nam namece neke, da tako kazem, uloge u koje se muskarci i zene uklapaju.

Primera radi, muskarac koga mozda ne zanima sport, besna kola i sl. drangulije, ili nema neke crte licnosti tipicno povezane sa muskim polom smatra se manjim muskarcem.
Isto tako, zena koja je mozda malo vise muskaraca, psuje kao kocijas, agresivna je, gleda se manje kao zena u ocima drugih.

Mene u ovom slucaju zanimaju te podele i uloge koje nam drustvo namece.
Postoje razna drustva s'raznim normama ponasanja vezanih za oba pola,zato na tvoje pitanje ne moze da se odgovori drugacije.
Svako od nas ima sopstveno vidjenje pravog i ne postoji univerzalan odgovor niti objasnjenje.
 

Back
Top