Da li da verujem sebi ili njemu?

girl in love

Obećava
Poruka
84
Da li je moguce biti u vezi skoro celu godinu, vidjati se svaki dan, 99.99% bez prevare sa obe strane, i da mi onda decko kaze da sam mu jako draga, da mu je stalo do mene, ali da nije siguran da me voli, posto nikada nije voleo neku devojku?
I tako ide dalje ta veza, a ja svaki put kada pozelim da mu kazem da ga volim zastanem i zadrhtim, posto znam da ce mi on odgovoriti sa nekim: "Hvala", ili vec nekom slicnom izjavom, zbog cega cu se osecati u najmanju ruku bedno.
Stvar je u tome sto se on prema meni zaista divno ponasa, ja mislim da su njegova osecanja prema meni ista kao moja prema njemu, i sve je savrseno dok ne dodje trenutak da mi on to i kaze.
Interesuje me vase misljenje: da li je moguce biti tako dugo sa nekim i zaista ne osecati ljubav? Posto u tom slucaju, iako nam je lepo, nisam sigurna da sve ovo ima nekog smisla.
 
Ja sam jednom davno uprskao jedni divnu vezu koju sam imao... samo zato što sam se uplašio od "ozbiljnosti" veze.

Moj iskren savet tebi jeste pitaj ga baš to što si ovde nas pitala. Razgovaraj sa njim.

P.S. Muškarci imaju tendenciju da se plaše "ozbiljnih" veza.
 
girl in love:
Da li je moguce biti u vezi skoro celu godinu, vidjati se svaki dan, 99.99% bez prevare sa obe strane, i da mi onda decko kaze da sam mu jako draga, da mu je stalo do mene, ali da nije siguran da me voli, posto nikada nije voleo neku devojku?
I tako ide dalje ta veza, a ja svaki put kada pozelim da mu kazem da ga volim zastanem i zadrhtim, posto znam da ce mi on odgovoriti sa nekim: "Hvala", ili vec nekom slicnom izjavom, zbog cega cu se osecati u najmanju ruku bedno.
Stvar je u tome sto se on prema meni zaista divno ponasa, ja mislim da su njegova osecanja prema meni ista kao moja prema njemu, i sve je savrseno dok ne dodje trenutak da mi on to i kaze.
Interesuje me vase misljenje: da li je moguce biti tako dugo sa nekim i zaista ne osecati ljubav? Posto u tom slucaju, iako nam je lepo, nisam sigurna da sve ovo ima nekog smisla.

Kako da nije.Pogotovu ako se dobro pampricite.
 
upravi si to nema nikakvog smisla...

Sad samo treba da raskines sa njim i da se zaljubis u mene jer ja znam na 120 jezika da ti kazem VOLIM TE 8)

samo nisam bas toliko pazljiv i verovatno ne bih bio ni fin prema tebi :twisted: ...

pa sad ti razmisli da li ti te dve reci toliko znace :wink:

opet kenjam :oops:
 
girl in love:
Da li je moguce biti u vezi skoro celu godinu, vidjati se svaki dan, 99.99% bez prevare sa obe strane, i da mi onda decko kaze da sam mu jako draga, da mu je stalo do mene, ali da nije siguran da me voli, posto nikada nije voleo neku devojku?
I tako ide dalje ta veza, a ja svaki put kada pozelim da mu kazem da ga volim zastanem i zadrhtim, posto znam da ce mi on odgovoriti sa nekim: "Hvala", ili vec nekom slicnom izjavom, zbog cega cu se osecati u najmanju ruku bedno.
Stvar je u tome sto se on prema meni zaista divno ponasa, ja mislim da su njegova osecanja prema meni ista kao moja prema njemu, i sve je savrseno dok ne dodje trenutak da mi on to i kaze.
Interesuje me vase misljenje: da li je moguce biti tako dugo sa nekim i zaista ne osecati ljubav? Posto u tom slucaju, iako nam je lepo, nisam sigurna da sve ovo ima nekog smisla.
Jako je važno koliko imate godina.
Ako ste mlađi od recimo 25, daj mu vremena, muškarci ponekad ne mogu izreći ono što osećaju(boje se da im to ne smanji mačo muškost i ta sranja).Ako ste stariji i razmišljate ozbiljno(mislim na brak), mora ti reći da te voli i moraš znati da li to stvarno misli.
 
Alo,da li ti znas koliko je kretena u ovom gradu i sire sto ce da ti kazu VOLOM TE a iza toga nema nicega.Sve dok je on pazljiv prema tebi i lepo vam je zajedno,dok si ti sigurna da je tvoj 100%nema razloga za paniku.Ono sto ti ocekujes docice kad se najmanje budes nadala,uzivaj u lepoj vezi,trudi se da i njemu bude lepo s tobom a reci ce doci same po sebi.Postoje ljudi koji nisu vesti u recima ali njihova dela sve govore i obrnuto mnogi koji su slatkorecivi LAZOVI.
 
blizance:
Alo,da li ti znas koliko je kretena u ovom gradu i sire sto ce da ti kazu VOLOM TE a iza toga nema nicega.Sve dok je on pazljiv prema tebi i lepo vam je zajedno,dok si ti sigurna da je tvoj 100%nema razloga za paniku.Ono sto ti ocekujes docice kad se najmanje budes nadala,uzivaj u lepoj vezi,trudi se da i njemu bude lepo s tobom a reci ce doci same po sebi.Postoje ljudi koji nisu vesti u recima ali njihova dela sve govore i obrnuto mnogi koji su slatkorecivi LAZOVI.
Hvala :)
Samo problem je u tome što kada pomislim na to da ga volim, osećam se grozno i ne mogu da se izborim sa tim.
 
girl in love:
blizance:
Alo,da li ti znas koliko je kretena u ovom gradu i sire sto ce da ti kazu VOLOM TE a iza toga nema nicega.Sve dok je on pazljiv prema tebi i lepo vam je zajedno,dok si ti sigurna da je tvoj 100%nema razloga za paniku.Ono sto ti ocekujes docice kad se najmanje budes nadala,uzivaj u lepoj vezi,trudi se da i njemu bude lepo s tobom a reci ce doci same po sebi.Postoje ljudi koji nisu vesti u recima ali njihova dela sve govore i obrnuto mnogi koji su slatkorecivi LAZOVI.
Hvala :)
Samo problem je u tome što kada pomislim na to da ga volim, osećam se grozno i ne mogu da se izborim sa tim.
Pobogu zašto?
 
Obi-wan:
girl in love:
Da li je moguce biti u vezi skoro celu godinu, vidjati se svaki dan, 99.99% bez prevare sa obe strane, i da mi onda decko kaze da sam mu jako draga, da mu je stalo do mene, ali da nije siguran da me voli, posto nikada nije voleo neku devojku?
I tako ide dalje ta veza, a ja svaki put kada pozelim da mu kazem da ga volim zastanem i zadrhtim, posto znam da ce mi on odgovoriti sa nekim: "Hvala", ili vec nekom slicnom izjavom, zbog cega cu se osecati u najmanju ruku bedno.
Stvar je u tome sto se on prema meni zaista divno ponasa, ja mislim da su njegova osecanja prema meni ista kao moja prema njemu, i sve je savrseno dok ne dodje trenutak da mi on to i kaze.
Interesuje me vase misljenje: da li je moguce biti tako dugo sa nekim i zaista ne osecati ljubav? Posto u tom slucaju, iako nam je lepo, nisam sigurna da sve ovo ima nekog smisla.
Jako je važno koliko imate godina.
Ako ste mlađi od recimo 25, daj mu vremena, muškarci ponekad ne mogu izreći ono što osećaju(boje se da im to ne smanji mačo muškost i ta *).Ako ste stariji i razmišljate ozbiljno(mislim na brak), mora ti reći da te voli i moraš znati da li to stvarno misli.

Mlađi smo... Oboje studiramo.
Tako da je ovo sada najozbiljnije što može biti - da nekoliko puta nedeljno prespavamo jedno kod drugog, gotovo nikad ne izlazimo a da nismo zajedno, i u principu ne podnosimo kada smo razdvojeni... Pa me baš zato to što je očigledno da ne može biti ozbiljnije, i što ja ništa ne očekujem da on uradi posle tih fatalnih i očigledno teških reči (ako se jelte izgovore), s obzirom na naš odnos, malo i vređa sve to...
 
girl in love:
Hvala :)
Samo problem je u tome što kada pomislim na to da ga volim, osećam se grozno i ne mogu da se izborim sa tim.

moguce da te razumem i da sam na pragu neceg silcnog. (ok malo patetike). nemam pojma kao zavisna si malo. ("nisam!")...valjda radi na sebi kao trudi se oko shkole, odbojke, pite od vishanja..radi nesto novo menjaj neke navike..moyhda...moras valjda drugacije da se dozivljavas jer ti je urezano u mozak da si ti takva kuku lele..el me neko cita ne el me neko slusa ne el mi se spava. ne :) ja teoretisem al yavrsim na krstarici i posle mi je bljak...to je valjda kao kod narkomana kad im se smuci droga :) ovo ne uyimaj ozbiljno ovo su neke misli nabacane bez smisla mozda ali eksperimentisem sebe radi. a mozda je to stvarno seks ja nemam pojma izvinite. fuj ovo ja sebii
npr ako ti je glupo da se ofarbas u plavo kao neeeee ja to nikad ne bi onda bash namerno uzmi i ofarbaj se.. e tako. ovo ja ne radim ali sada piskaram
 
worm:
girl in love:
blizance:
Alo,da li ti znas koliko je kretena u ovom gradu i sire sto ce da ti kazu VOLOM TE a iza toga nema nicega.Sve dok je on pazljiv prema tebi i lepo vam je zajedno,dok si ti sigurna da je tvoj 100%nema razloga za paniku.Ono sto ti ocekujes docice kad se najmanje budes nadala,uzivaj u lepoj vezi,trudi se da i njemu bude lepo s tobom a reci ce doci same po sebi.Postoje ljudi koji nisu vesti u recima ali njihova dela sve govore i obrnuto mnogi koji su slatkorecivi LAZOVI.
Hvala :)
Samo problem je u tome što kada pomislim na to da ga volim, osećam se grozno i ne mogu da se izborim sa tim.
Pobogu zašto?
Zato što ne mogu to da mu kažem. Blokira me to što će on ostati leden.
 
A pitanje, da li ti to govoriš delima?

Po tvojoj prvoj poruci vidimo da ton čini.

Tebi konkretno smeta što ti to ne govori?

Zašto ti imaš potrebu za time, da to govoriš? <-- glupo pitanje.

Da li si njega pitala ovako otvoreno kao nas? Ako jesi koji si odgovor dobila (kompletnije od onog nikad nije voleo pliz.
 
worm:
A pitanje, da li ti to govoriš delima?

Po tvojoj prvoj poruci vidimo da ton čini.

Tebi konkretno smeta što ti to ne govori?

Zašto ti imaš potrebu za time, da to govoriš? <-- glupo pitanje.

Da li si njega pitala ovako otvoreno kao nas? Ako jesi koji si odgovor dobila (kompletnije od onog nikad nije voleo pliz.

Ma da, pitala sam ga. Tada mi je i rekao da sam mu draga i da mu je stalo do mene, ali da me ne voli. U tome je i stvar. Da mi samo ništa ne priča, ne bi bilo "strašno".
On se ponaša kao da me voli, ali mi kaže da me ne voli.
Ako me stvarno ne voli, iako nam je lepo, mislim da ova veza stvarno nema previše smisla, jer mene sada boli to što njega volim, zato me interesuje da li je moguće da me ne voli, ili da me voli a to ni ne zna.

Imam neki osećaj da sam vas baš smorila. Izvinite.
 
girl in love:
Imam neki osećaj da sam vas baš smorila. Izvinite.
Daleko od toga.

Ovo kroz šta prolaziš me sve podseća na moju grešku koju sam ja uradio. Tada sam imao oko 20 godina.

Naime bio sam u najlepšoj vezi koju sam ikad imao (još uvek je od svih najlepša), super je bilo. I isto nisam govorio volim te, slične stvari sam i ja rekao (i ako sada znam da sam tada stvarno voleo, prvi i do sada poslednji put), kao to da ne volim ali mi je drago. Koja sam budala tada bio (ko priznaje pola mu se dodaje).

No ja sam pobegao od te veze, nismo pričali o tom mom "problemu". A problem je bio taj da sam se ja plašio da veza ne postane "ozbiljna".

Moj predlog tebi jeste da mu kažeš svu istinu u lice, znači to da te je bolelo to što ti je on rekao, ali i da ga razumeš.

Jednu istinu sigurno ne zna. Tipove kvari muško društvo. U tim okruženjima poprime informacije tipa:
1a) Što više devojki promeniš to si veća faca
1b) Laž, što više menjaš, nikad nećeš spoznati šta je žensko

2a) Ako kriješ emocije lepiće se za tebe
2b) Laž, ako kriješ emocije misliće da te boli ona stvar za njih, i otićiće

3a) Plač nikako
3b) Koja budalaština...

No mogao bih još satima i satima da kucam.

Ukratko porazgovaraj 100% iskreno, ali ne da ga pritiskuješ. Stavi sebe na njegovo mesto.
 
šta li je ovo ... možda skrivena kamera ???

šta studirate ???

mislim vaš problem je digitalne prirode ...

dakle : sve što misliš o vezi kaži njemu isto onako kao što si i nama ...

ako te voli = to će ti i reći ...= digitalno 1 ... problem je rešen i nastavi dalje do sledećeg .

ako te ne voli + to ti kaže = digitalno 0 ... traži drugog dečka ...

p.s.: ako ne poštuješ sebe ne očekuj ni da te drugi poštuju .

:wink:
 
worm:
Jednu istinu sigurno ne zna. Tipove kvari muško društvo. U tim okruženjima poprime informacije tipa:
1a) Što više devojki promeniš to si veća faca
1b) Laž, što više menjaš, nikad nećeš spoznati šta je žensko

2a) Ako kriješ emocije lepiće se za tebe
2b) Laž, ako kriješ emocije misliće da te boli ona stvar za njih, i otićiće

3a) Plač nikako
3b) Koja budalaština...

No mogao bih još satima i satima da kucam.

Ukratko porazgovaraj 100% iskreno, ali ne da ga pritiskuješ. Stavi sebe na njegovo mesto.
Kako bi bilo lepo da ti popricas sa njim. :)
Ili da je on stariji i prosao vec kroz to, pa sve to zna...
Hvala ti mnogo na savetu!!!

Sada mi samo preostaje da skupim hrabrost i da mu objasnim koliko mi to smeta, zar ne? Samo toliko... :(
 

Back
Top