Zdravlje pre svega!

helenbeo

Obećava
Poruka
77
Dragi prijatelji,
ja se dugo nisam javljala na krstarici, imala sam puno obaveza oko faksa i nisam ni stigla da dodjem da vidim sta sve ima novo!
Znam da sam nekima rekla da cu ih zvati, ali nije se dalo jer sam bas tih dana imala ispit!
Pre nego sto stvarno odem, volela bih da vam ispricam jednu pricu, sa srecnim krajem.
Oduvek sam zivela bezbrizno, vise ili manje sam mislila da je ceo svet moj, da iako sam imala dosta muka i problema, da ce sve jednog dana doci na svoje...Doslo je pre par dana, ali nije ni malo bezazleno i bezbolno.Devojke i muskarci dopustite mi da vam dam jedan iskren savet:cuvajte svoje zdravlje i svoje srce!
Tek kad izgubite oba videcete, ne daj Boze koliko su vazni, mada je iskreno srce mnogo vaznije, jel ako nemate cisto srce necete moci da vidite mnoge stvari, necete shvatiti da je zdravlje jedino vazno...Ostavite se ludovanja, laganja, jurenja za nekim manje vrednim i prolaznim stvarima, jer vam se zivot moze u trenutku srusiti.To mi se desilo prekjuce i verujte mi da sve ono sto mi se nekad desavalo gledam kao na nesto malo i beznacajno, u svakom slucaju, beznacajnije od gubitka zdravlja!Ali sam srecna jer sam mogla i mnogo gore da prodjem, mogla sam da nestanem do sad i ne bih imala vremena da ispravim svoje greske, da postanem makar malo bolja..Za one od vas koji veruju u Boga kazem, samo se molite za zdravlje, da vam ostane dovoljno vremena da ispravite i pokajete se za sve grehe koje ste pocinili!
Znam da ima puno i mladjih od mene, koji suvise olako shvataju zivot, koji se ponasaju vrlo rizicno u svakom pogledu:nemojte biti toliko sebicni prema sebi, jednog dana cete shvatiti da to bas i nije bilo pametno, kazem vam iz licnog iskustva, kao osoba koja nije bila pcelica nikad, koja je sta vise bila povucena, ali sam dozvolila sebi jednu noc ludovanja, jednu noc koja me sad kosta celog zivota...
Rekla sam na pocetku da je ovo prica sa srecnim krajem!Uvek ga mora i biti, shvatila sam sta su mi prioriteti u zivotu, ko su mi pravi prijatelji, otvaram se prema meni najblizima, koje sam godinama lagala za gluposti, nalazim utesu u veri i jednu neverovatnu snagu da se borim i izborim do kraja, srecna sam jer sam mogla da prodjem i gore, i hvala Bogu nisam...
Ovo se vec oduzilo zato cu stati, nek vam moja prica posluzi da naucite nesto, da znate da je pet sekundi dovoljno da sav vas trud i predjasnji zivot ode bespovratno, i da nema kukanja zasto se to meni desilo, ja sam fino dete, a vidi ovaj\ova kako se ponasa godinama i nista....
Samo hrabro i uvek budite srecni ma sta vas zadeslio, ko zna zasto je to dobro!
Zelim vam puno srece u zivotu i puno zdravlja i mirne duse, ljubavi i mnogo dece!!!
Pozdrav od Jelene
 
gurmanci:
Sta ti se dogodilo?
:cry: Na zalost i na srecu, nista mi se nije dogodilo, dobila sam ono sto sam zasluzila, ono sto mi svi mislimo da se dogadja samo nekom tamo, udaljenom od nas, sto nas zaobilazi...
Otkrila sam da sam ozbiljno bolesna!
Sta znaci jedna noc nepaznje i misljenja da je ceo svet moj!!!
Ne dogadja se nista, sve ima svoj uzrok i posledicu!Pozdrav :D
 
Uh breee....?! Molim te kazi da nisi dobila neki hepatitis C?! HIV sigurno nisi jer rece da prica ima srecan kraj i da je moglo i gore da prodje, ali daj bar nam kazi sta se desilo pa da onda ova lekcija bude kompletna i da - ako je to cilj - momci i devojke stvarno nesto nauce iz zivotnog primera. Ovako, sve je samo prica koju inace svi teorijski razglabamo svaki dan, koja se procita, cuje, i zaboravi vec sledeceg trenutka.
Nadam se da si dobro, sta god da ti se desilo, i da ce zaista imati srecan kraj.
Pozz.
 
WithdrawnWater:
Uh breee....?! Molim te kazi da nisi dobila neki hepatitis C?! HIV sigurno nisi jer rece da prica ima srecan kraj i da je moglo i gore da prodje, ali daj bar nam kazi sta se desilo pa da onda ova lekcija bude kompletna i da - ako je to cilj - momci i devojke stvarno nesto nauce iz zivotnog primera. Ovako, sve je samo prica koju inace svi teorijski razglabamo svaki dan, koja se procita, cuje, i zaboravi vec sledeceg trenutka.
Nadam se da si dobro, sta god da ti se desilo, i da ce zaista imati srecan kraj.
Pozz.
Hvala na poruci!Izvini na svemu!
Zamolila si me da kazem da nisam dobila hepatitis C!Pa ne mogu!!!
Odoh ja pre dve nedelje kod dr. da izvadim krv, da bih mogla da pocnem sa hormonalnom terapijom, jer mi inace ni oni bas ne funkcionisu, imala sam povisene transaminaze i internista me je "cisto rutinski uputila u konzilijum" da se testiram na hepatitis B i C!
Pozitivna sam na C!
Za hiv nadam se da nisam, jos cu i to morati da vidim, ali cvrsto verujem da ce sve biti u redu!
To je sve od jedne noci nepaznje sa jednim pogresnim covekom, koji mi nikad nije pripadao, niti bi o ikad mogao, na letovanju u dalekom Tunisu!Zato kazem da se nista "ne desava"!Sami smo krivi za sve!
Pozzdrav i tebi draga wdw!!!Srecno svima i pamet u glavu!Ako neko pomisli nekad da jedanput moze da se izvuce nek se seti mene, koji je taj jedan out bio i jedini!
 
Tacno sam pomislila...Bre, bas mi je zao....Sr*anje. Ali srecom i lecenje hep C je uznapredovalo, nadam se da ces se najozbiljnije posvetiti tome, i da ces praktikovati do kraja zivota siguran sex. Cuvaj se kolko mozes psihickog stresa, misli na sebe i svoje zdravlje.
Ako ti treba neka pomoc ili podrska - javi se.
Pozdrav
 
WithdrawnWater:
Tacno sam pomislila...Bre, bas mi je zao....Sr*anje. Ali srecom i lecenje hep C je uznapredovalo, nadam se da ces se najozbiljnije posvetiti tome, i da ces praktikovati do kraja zivota siguran sex. Cuvaj se kolko mozes psihickog stresa, misli na sebe i svoje zdravlje.
Ako ti treba neka pomoc ili podrska - javi se.
Pozdrav
:D :wink: Hvala na podrsci!!!!
Cim se malo sredim od ovih ispita i razgovora koji me cekaju, nastavljamo tamo gde smo stali!Sad je krajnje vreme da iskoristim sansu i prestanem da lazem osobu do koje mi je najvise stalo!!!!!Trenutno se dobro drzim, imam puno vere!!!Pa nije smak sveta! :D
Pozzz
 

Back
Top