ZA KOGA NAVIJATI U TURSKOJ

Za koga navijate u Turskoj?

  • za kemaliste

  • za Erdogana


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Majka svih Srba, republika Turska, ovih dana prelama svoju sudbinu.

Za koga navijati u tom sukobu?

Na jednoj strani su moderni Turci, kemalisti, koji piju rakiju i mirišu na Srbiju. Oni su nešto poput proEvropskih snaga kod nas, naprednjaka i demokrata. Kemal Ataturk je konsolidovao Tursku u trenutku njenog raspada, i uspeo je da odbrani Stambol koji bi definitivno pao u ruske ili grčke ruke da nije bilo njegovog vojničkog genija i organizacione sposobnosti.

Na drugoj strani je gospodin Erdogan, čovek koji je mnogo učinio za Tursku. Znatno je podigao ekonomiju, vojsku, industriju, nauku. U isto vreme zemlja je krenula ka slavnom osmanskom periodu i zlatnom vremenu dominacije, uz povećanje konzervativizma i daljeg jačanja islamizacije i azijatizovanja društva.
 
Baš bih voleo da živim u Istambulu.

Imam osećaj da bih tamo bio glavna faca, žene bi se lepile za mene a i raja bi me gotivila i stalno bi me zvali da pijemo rakiju(kemalisti) ili čaj (pristalice Erdogana).

Uvozio bih zlatiborski kajmak i osvojio bih čitavo tržište Turske od sto miliona insana.
 
Za Putina.

Već sada se vidi da će biti prelazni vrhovni gospodar nekadašnje teritorije pod okupacionim imenom Turska. Ne treba zaboraiti da je ta zemlja bila 6 vekova pod nasilnom kontrolom plemena iz srednje Azije koja sebe nazivaju turci seldžuci.
Ta dugo okupirana teritorija i onako će na kraju morati da se vrati zakonitom vlasniku .... pola Grčkoj i pola Srbiji.


A ti hamzo vratićeš se sa tatom i mamom u Turkmenistan. U zemlju svojih dalekih predaka.
 
Poslednja izmena:
Majka svih Srba, republika Turska, ovih dana prelama svoju sudbinu.

Za koga navijati u tom sukobu?

Na jednoj strani su moderni Turci, kemalisti, koji piju rakiju i mirišu na Srbiju. Oni su nešto poput proEvropskih snaga kod nas, naprednjaka i demokrata. Kemal Ataturk je konsolidovao Tursku u trenutku njenog raspada, i uspeo je da odbrani Stambol koji bi definitivno pao u ruske ili grčke ruke da nije bilo njegovog vojničkog genija i organizacione sposobnosti.

Na drugoj strani je gospodin Erdogan, čovek koji je mnogo učinio za Tursku. Znatno je podigao ekonomiju, vojsku, industriju, nauku. U isto vreme zemlja je krenula ka slavnom osmanskom periodu i zlatnom vremenu dominacije, uz povećanje konzervativizma i daljeg jačanja islamizacije i azijatizovanja društva.


Можда је Турска твоја мајка, моја није.
 
Majka svih Srba, republika Turska, ovih dana prelama svoju sudbinu.

Za koga navijati u tom sukobu?

Na jednoj strani su moderni Turci, kemalisti, koji piju rakiju i mirišu na Srbiju. Oni su nešto poput proEvropskih snaga kod nas, naprednjaka i demokrata. Kemal Ataturk je konsolidovao Tursku u trenutku njenog raspada, i uspeo je da odbrani Stambol koji bi definitivno pao u ruske ili grčke ruke da nije bilo njegovog vojničkog genija i organizacione sposobnosti.

Na drugoj strani je gospodin Erdogan, čovek koji je mnogo učinio za Tursku. Znatno je podigao ekonomiju, vojsku, industriju, nauku. U isto vreme zemlja je krenula ka slavnom osmanskom periodu i zlatnom vremenu dominacije, uz povećanje konzervativizma i daljeg jačanja islamizacije i azijatizovanja društva.

ko je podigao tursku????? erdogan????? ili zapadni krediti?
 
Za Putina.

Već sada se vidi da će biti prelazni vrhovni gospodar nekadašnje teritorije pod okupacionim imenom Turska. Ne treba zaboraiti da je ta zemlja bila 6 vekova pod nasilnom kontrolom plemena iz srednje Azije koja sebe nazivaju turci seldžuci.
Ta dugo okupirana teritorija i onako će na kraju morati da se vrati zakonitom vlasniku .... pola Grčkoj i pola Sribji

Kome? :hahaha:

Aaaaaaaa smešan si.
 
С обзиром на то да је глумац који је тумачио лик Сулејмана Величанственог у истоименој хит-серији био на страни кемалиста, капирам да су Срби већински против Ердогана.
 
Baš bih voleo da živim u Istambulu.

Imam osećaj da bih tamo bio glavna faca, žene bi se lepile za mene a i raja bi me gotivila i stalno bi me zvali da pijemo rakiju(kemalisti) ili čaj (pristalice Erdogana).

Uvozio bih zlatiborski kajmak i osvojio bih čitavo tržište Turske od sto miliona insana.

Hmmmm koliko gluposti u par rečenica.
U takozvanoj turskoj živi 80 miliona stanovnika a od toga pola su Kurdi. Ima i 9 miliona Srba. Ostalo su Grci. Turaka uskoro neće ni biti tamo.
 
Baš bih voleo da živim u Istambulu.

Imam osećaj da bih tamo bio glavna faca, žene bi se lepile za mene a i raja bi me gotivila i stalno bi me zvali da pijemo rakiju(kemalisti) ili čaj (pristalice Erdogana).

Uvozio bih zlatiborski kajmak i osvojio bih čitavo tržište Turske od sto miliona insana.

Nije Istambul vec Istanbul

Ne znas ni kako se zove grad u kom bi voleo da zivis
 
Naravno. I to u varoši Ćupriji koja se nalazi u Pomoravlju, u Regionima. To je inače prilično bleda varošica i nedostaje joj jedan monumentalni objekat, a najlogičnije je da to bude jedan lepi mostić.

Потребно је успоставити равнотежу јер Јагодина, српски Станбол, својом монументалношћу још више истиче заосталост околних касаба.
 
Poslednja izmena:
Потребно је успоставити равнотежу јер Јагодина, српски Станбол, својом монументалношћу још више истиче заосталост околних касаба.

U Ćupriji sam bio jedanput i tamo sam navatao konobaricu u jednom kafiću u blizini policijske stanice. Neke džudže su nam se mrštile dok smo su ćućorili sa konobaricom i njenom ortakinjom, ali nas je bilo više i delovali smo opasnije tako da je sve ostalo samo na mrštenju.

A u Jagodini sam bio isto samo jedanput, i to povodom nekog šverca. A valjalo bi da se ode nekad, onaj akva park je udarna vest u dnevniku tv palma plus već tri godine.
 
Наравно, за грађански рат до истребљења.:cool:

Nemojmo biti zlobni. Uostalom, jedino Srbi i Rusi mogu međusobno ratrovati do istrebljenja. Čak ni Rusi više ne, pošto su se konačno formirali kao nacija, proces koji su Evropski narodi prošli još odavno.

A Srbi se još nisu formirali kao nacija, tako da se može očekivati još jedan građanski rat, a to je dobra prilike da se krade. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top