Avionsko putovanje:koliko je bijezbedno putovati avionom na ljetovanje,zimovanje?

Avionsko putovanje:koliko je bijezbedno putovati avionom na ljetovanje,zimovanje?

  • BEJBEZDNO JE

  • NIJE BIJEZBEDNO


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Uzasno se bojim letenja avionom, cesto sam putovala i putujem (najmanje jednom godisnje) i proliv dobijem od straha kad treba da se leti. Sad, naravno to je moj subjektivni dozivljaj, ali ne, uopste ga ne smatram bezbednim, posebno ove nase stare izandjale letelice, ma ne samo nase, letela sam i stranim krsevima (olympic npr) koji mi uopste nisu ulivali poverenje.
 
pa onako...sta znam. super je sto kada avion padne smrt je trenutna, najcesce. ne razmisljam o toj mogucnosti....volim one emisije istrazivanje avionskih nesreca, volela bih da znam da letim. najlepse mi je kada krene pistom i taj trenutak poletanja, sto je ujedno i najrizicniji deo leta zajedno sa sletanjem. stedi vreme na kratkim i srednjim rastojanjima, koliko sam putovala. i uvek bih pre sela u avion, nego da se guzvam u smrdljivom autobusu satima, ko stoka.... problem je sto kada avion tresne male su sanse za prezivljavanje i to je ono sto plasi ljude, ali ni u vozu ili autobusu, kolima niko ne daje garanciju da ces bas ti preziveti, ako dodje do nesrece.
msm, volim avione generalno, volim da letim.

ne mogu da kazem ni da jeste, ni da nije bezbedno. koliko aviona poleti dnevno, koliko bude kvarova u toku letova i uspesnih sletanja. al' to je taj problem izgine masa ljudi i covek zna da je u vazduhu bespomocan i da nista nema pod kontrolom, ako nesto podje naopako i odatle potice strah.
 
najgluplja stvar je roknuti se necime za smirivanje straha, a ako se nesto desi time se umanjuje sansa za prezivljavanje, ako je sletanje delimicno uspesno i ako avion mora brzo da se napusti. uvek se setim one emisije gde su ljudi u panici otvarali pojase za spasavanje pre nego sto je avion pao u vodu. mnogi su preziveli, a mnogi su se jednostavno udavili, zbog otovrenih pojasa su ostali zalepljeni za plafon aviona. dakle, pojase ne otvarati dok avion ne dodje u kontakt sa vodom.
 
Letim svaki mesec 2-3 puta, do sada nije bilo nikakvih losih iskustava. Bude turbolencija, poneki pilot malo grublje dotakne pistu i to je sve. Statisticki je daleko bezbednije nego autom. Nevolja je , ako se nesto desi u vazduhu, onda je to bye bye ...

Ovde se vidi akteulno stanje u vazduhu u celom svetu, kad vidis koliko je aviona svake sekunde u vazduhu, mislim da je jasno koliko je vazdusni saobracaj bezbedan i pouzdan.

(Zanimljivo je kad se donja karta uveca, prikazano je realno kretanje svakog aviona, sto se karta vise uveca, avioni su logicno brzi ;))

http://www.flightradar24.com/
 
Letim svaki mesec 2-3 puta, do sada nije bilo nikakvih losih iskustava. Bude turbolencija, poneki pilot malo grublje dotakne pistu i to je sve. Statisticki je daleko bezbednije nego autom. Nevolja je , ako se nesto desi u vazduhu, onda je to bye bye ...

Ovde se vidi akteulno stanje u vazduhu u celom svetu, kad vidis koliko je aviona svake sekunde u vazduhu, mislim da je jasno koliko je vazdusni saobracaj bezbedan i pouzdan.

(Zanimljivo je kad se donja karta uveca, prikazano je realno kretanje svakog aviona, sto se karta vise uveca, avioni su logicno brzi ;))

http://www.flightradar24.com/




To tacan sajt ili simulacija(kao igrica)
 
To tacan sajt ili simulacija(kao igrica)

Nije igra.

Tzv ADS-B (Automatic Dependent Surveillance – Broadcast) transporder kojim su opremljeni avioni salje svake dve sekunde svoju poziciju, pored ostalog i na ovaj sajt, tako da je pracenje putnickih aviona u realnom vremenu.

Problem je sto nemaju svi avioni tu vrstu transpondera, pa se na onoj karti takvi i ne vide. Ali vecina ih ima. Mislim da je u celoj EU cak i zakonska obaveza (znam za Nemacku, za ostale nisam siguran).

Osim polozaja, transporder salje i vise drugih informacija, identifikacijski broj leta, visinu, brzinu i sl, pa tako npr. ne treba radar da bi se znalo gde se konkretna masina nalazi.
 
ma siguran si samo ako ne letis montenegroairlines jer mozes imati sletanje pored piste ili iznenadne kvarove,to im se cesto desava

nevijjerujem jer FOKKER 1OO je proglašen za najbolji avion montenegroairlinesa.

- - - - - - - - - -

ma siguran si samo ako ne letis montenegroairlines jer mozes imati sletanje pored piste ili iznenadne kvarove,to im se cesto desava

nevijjerujem jer FOKKER 1OO je proglašen za najbolji avion montenegroairlinesa.
 

Back
Top