Samohran otac

Lukrecija Vitriola

Primećen član
Banovan
Poruka
627
Mi ovde govorimo o stvarnim tipovima, znaci o muskarcima koji privredjuju, rade 9 sati, stvaraju i peru sudve, peru vesh, brishu prashinu i nose se sa tinejndzeskim problemima svoje dece. za razliku od samohrane majke koja dobija lovu od bivsheg muza, nit kuva, nit testerise nit placajuy alimentaciju (statistika kaze da majke skoro uposte ne placaju alimentaciju) - svoju decu da babi itd. prosto je zabole.
jel ima ovde samohranih oceva? kako se nosite sa problemima, pogotovo kad vam je dete tinejdzer?
ovo je topik da se ispomazemo, mi samohrani ocevi.

ako pocrnim, to ne znaci da je tema nestala.
 
Poslednja izmena od moderatora:
sta bi, nema samohranih oceva? niko nije uspeo da razbije srbijanski zakon koji kaze da do 7-s godine majka je bolji roditelj?

alo!
ima vas ovde, neki prepustaju decu narkomankama i raznim kurvestijama a cutite. aj se organizujemo, ljudi. to su nasa deca
 
OK, nisam samohrani otac vec samohrani hranitelj. Imam u kuci tinejdzera. Ne kapiram poentu teme. Sta je problem? Brisanje prasine? Kuvanje? Peglanje?
Jedini problem s kojim se samohrani roditelji mogu suocavati jeste organizovanje oko cuvanja/brige oko malog deteta i finansije. Sve ostalo... Budmo realni jeste stvar organizacije. Sto se tice alimentacije ne kapiram zbog cega samohrani roditelji (nebitno da li ocevi ili majke) ne koriste zakonska resenja da ukoliko majka/otac ne placaju alimentaciju ona se moze sudski traziti od oca i majke (dakle bake i deke) tog roditelja. Sve je to zakonodavstvo Republike Srbije predvidelo. Oni koji ne daju alimentaciju se cesto kriju da (kao) ne rade, laziraju iznose plata i sl. Lep broj baka i deka je u penziji i tu nema puno problema jer penzioni fond na osnovu sudskog resenja stavlja administrativnu zabranu i direktno preusmerava odredjen iznos od penzije. Cinjenica je da oni cesto nisu krivi ali i jesu jer su oni zapravo vaspitavali neodgovornog roditelja.S druge strane, kada se to uradi baka i deka zanju da se aktiviraju i nateraju svoje 'cedo' da placa alimntaciju za svoju decu.
A sto se tice brige o tinejdzerima... Iskreno meni je to mnogo lepse (uz sve glavobolje koji taj uzrast donosi) od malog deteta.
 
Mi ovde govorimo o stvarnim tipovima, znaci o muskarcima koji privredjuju, rade 9 sati, stvaraju i peru sudve, peru vesh, brishu prashinu i nose se sa tinejndzeskim problemima svoje dece. za razliku od samohrane majke koja dobija lovu od bivsheg muza, nit kuva, nit testerise nit placajuy alimentaciju (statistika kaze da majke skoro uposte ne placaju alimentaciju) - svoju decu da babi itd. prosto je zabole.
jel ima ovde samohranih oceva? kako se nosite sa problemima, pogotovo kad vam je dete tinejdzer?
ovo je topik da se ispomazemo, mi samohrani ocevi.

ako pocrnim, to ne znaci da je tema nestala.

- - - - - - - - - -

oo fu..k Hellen i Вед su moderatorke ovde. ode topik pod led

Jesi li ti samohran otac ili mati?
 
sta bi, nema samohranih oceva? niko nije uspeo da razbije srbijanski zakon koji kaze da do 7-s godine majka je bolji roditelj?

alo!
ima vas ovde, neki prepustaju decu narkomankama i raznim kurvestijama a cutite. aj se organizujemo, ljudi. to su nasa deca

Ajde ja da te pitam nešto dali ti želiš da se mi solidarišemo sa tobom ili da te hvalimo ili da ti pošaljemo neku paru da imaš za trošak ili da te žalimo jer si samohrana mama.
 
Mi ovde govorimo o stvarnim tipovima, znaci o muskarcima koji privredjuju, rade 9 sati, stvaraju i peru sudve, peru vesh, brishu prashinu i nose se sa tinejndzeskim problemima svoje dece. za razliku od samohrane majke koja dobija lovu od bivsheg muza, nit kuva, nit testerise nit placajuy alimentaciju (statistika kaze da majke skoro uposte ne placaju alimentaciju) - svoju decu da babi itd. prosto je zabole.
jel ima ovde samohranih oceva? kako se nosite sa problemima, pogotovo kad vam je dete tinejdzer?
ovo je topik da se ispomazemo, mi samohrani ocevi.

ako pocrnim, to ne znaci da je tema nestala.

i samohrane majke ikuvaju i privređuju i brinu o detetu :aha:

btv,sve samohrane roditelje razumem,nije lako biti roditelj, još teže je kad se ćovek sam brine o detetu
 
Najgori su samohrani roditelji (ne ulazim majke ili ocevi) koji od sebe zele da naprave mucenika, pacenika, zrtvu... Ljudi, zene uzivajte u svojoj deci i nemojte da vas ono lose izjeda iznutra! Zivot je kratak da se bavimo tricama.

imam jednu takvu u komsiluku
ajd sto pravi od sebe mucenicu
nego vodi dete po lekarima, logopedi, defektolozi, da "dokaze da mali ima autizam" a eto tata nas je ostavio....
a dete, hvala Bogu, zdravo i pravo....
 
Najgori su samohrani roditelji (ne ulazim majke ili ocevi) koji od sebe zele da naprave mucenika, pacenika, zrtvu... Ljudi, zene uzivajte u svojoj deci i nemojte da vas ono lose izjeda iznutra! Zivot je kratak da se bavimo tricama.

manje više svi samohrani roditelji na kraju pokušaju da život prihvate takav kakav jeste, da se hrabro suoče sa problemom i realnošću, bla bla, ali nekad je zaista težak teret kada onaj koji bi trebalo da pokaže minimum odgovornosti to jednostavno nonšalantno zaobiđe.
ne bih rekla da je alimentacija trica, baš zato što je podložna nizu manipulacija,
od određivanja, preko sprovođenja do trošenja. svaki aspekt njene svrhe i namene bude, tj. često bude obojen međusobnom netrpeljivošću i trajnim nepoverenjem bivših supružnika.
onaj ko to uspe da reguliše bez drame je srećnik.
 
manje više svi samohrani roditelji na kraju pokušaju da život prihvate takav kakav jeste, da se hrabro suoče sa problemom i realnošću, bla bla, ali nekad je zaista težak teret kada onaj koji bi trebalo da pokaže minimum odgovornosti to jednostavno nonšalantno zaobiđe.
ne bih rekla da je alimentacija trica, baš zato što je podložna nizu manipulacija,
od određivanja, preko sprovođenja do trošenja. svaki aspekt njene svrhe i namene bude, tj. često bude obojen međusobnom netrpeljivošću i trajnim nepoverenjem bivših supružnika.
onaj ko to uspe da reguliše bez drame je srećnik.

A sto alimentaciju ne ostavite da kada dete napuni 18 godina ne tuzi drugog roditelja? Sudovi na tuzbu deteta, gde dete utuzi roditelja za neizdrzavanje i ne placanje alimentacije gledaju mnogo bolje nego kada se (najcesce) bivsi supruznici tuze, Majka moje drugarice, koja nije placala alimentaciju 11 godina je na kraju bila primorana da proda stan da bi isplatila sve zaostatke. Mislim da joj je to bila veca kazna nego da je redovno placala alimentacije 'na kasicice'.
 
A sto alimentaciju ne ostavite da kada dete napuni 18 godina ne tuzi drugog roditelja? Sudovi na tuzbu deteta, gde dete utuzi roditelja za neizdrzavanje i ne placanje alimentacije gledaju mnogo bolje nego kada se (najcesce) bivsi supruznici tuze, Majka moje drugarice, koja nije placala alimentaciju 11 godina je na kraju bila primorana da proda stan da bi isplatila sve zaostatke. Mislim da joj je to bila veca kazna nego da je redovno placala alimentacije 'na kasicice'.


da, čula sam za takve slučajeve, ali se ne uzdam previše u efikasnost srpskog pravosuđa.
ne ja lično, jer srećom nemam takav problem, govorim uopšteno .


ipak, to dete (decu) treba othraniti do osamnaeste godine.
 
da, čula sam za takve slučajeve, ali se ne uzdam previše u efikasnost srpskog pravosuđa.
ne ja lično, jer srećom nemam takav problem, govorim uopšteno .


ipak, to dete (decu) treba othraniti do osamnaeste godine.


A posle osamnaeste drzava im isplacuje na racun 400 eura mesecno?

Dete se hrani dok se redovno skoluje a to je do dvadeset i druge, to tada je roditelj u obavezi da placa alimentaciju, drzava da dodeli zdravstveno osiguranje ili penziju od umrlog ili poginulog roditelja i tako... Osamnaesta godina vise nije merilo nicemu osim da je dete odgovorno za svoje postupke.
 
A sto alimentaciju ne ostavite da kada dete napuni 18 godina ne tuzi drugog roditelja? Sudovi na tuzbu deteta, gde dete utuzi roditelja za neizdrzavanje i ne placanje alimentacije gledaju mnogo bolje nego kada se (najcesce) bivsi supruznici tuze, Majka moje drugarice, koja nije placala alimentaciju 11 godina je na kraju bila primorana da proda stan da bi isplatila sve zaostatke. Mislim da joj je to bila veca kazna nego da je redovno placala alimentacije 'na kasicice'.

tuziti ga mozes samo 3 god unazad a potrazivati i do 10 god dok ne zastari....tuzba se sigurno dobija a advokat mi za sada nije savetovao potrazivanje do 10 god....tako da tvoja teorija ne stoji...
 
A posle osamnaeste drzava im isplacuje na racun 400 eura mesecno?

Dete se hrani dok se redovno skoluje a to je do dvadeset i druge, to tada je roditelj u obavezi da placa alimentaciju, drzava da dodeli zdravstveno osiguranje ili penziju od umrlog ili poginulog roditelja i tako... Osamnaesta godina vise nije merilo nicemu osim da je dete odgovorno za svoje postupke.


komentar se odnosio na padreov predlog da se batalimo alimentacije i da sačekamo dečije punoletstvo kako bi ono samo naplatilo sredstva koja mu pripadaju.
zato sam pitala a šta do te osamnaeste?
 
A posle osamnaeste drzava im isplacuje na racun 400 eura mesecno?

Dete se hrani dok se redovno skoluje a to je do dvadeset i druge, to tada je roditelj u obavezi da placa alimentaciju, drzava da dodeli zdravstveno osiguranje ili penziju od umrlog ili poginulog roditelja i tako... Osamnaesta godina vise nije merilo nicemu osim da je dete odgovorno za svoje postupke.

Sada si lupio.
Roditelj je duzan da izdrzava dete do 18. odnosno zavrsetka redovnog skolovanja. Redovno srednjoskolsko obrazovanje se zavrsava sa 18 odn. 19 godina u zavisnosti da li je upian III ili IV stepen. Ukoliko dete studira na visokoj strukovnoj skoli (nekadasnje vise), fakultetu ili radi master to pravo se produzava ali samo dok je redovan ucenik i najdzue do 26. rodjendana (ne 22 godine kako si napisao).

- - - - - - - - - -

tuziti ga mozes samo 3 god unazad a potrazivati i do 10 god dok ne zastari....tuzba se sigurno dobija a advokat mi za sada nije savetovao potrazivanje do 10 god....tako da tvoja teorija ne stoji...

Citaj porodicni zakon. Ovo sto ti je rekao advokat vazi za slucaj kada tuzi majka. Dete moze da tuzi tek od 18. godine. Isto vazi i za priznavanje roditeljstva - drugi su parametri do kada npor. majka moze da tuzi muskarca za utvrdjivanje ocinstva, a dete to moze da ucini kada postane punoletno.
 

Back
Top