crni ili beli hleb

hteo bih da predjem na crni hleb u poptunosti,pa zanima me ako neko moze da kaze u vezi crnog kako se on uopste proizvodi ,dobija i to ...i koliko je zapravo zdraviji ..:confused:

Zdraviji?! Zavisi, ako gledas kolicinski, jednostavno nije. Tako da, sve dok je umereno, dobro je, tako da, i beli je zdrav! A ako zelis da predjes na kvalitetnu ishranu, definitivno Tonus hleb, ja ga jedem vec duuuugo. :)
 
ne privatne pekare ne farbaju beli hleb jer se vidi po njemu da je od integralnog /razanog brasna, celih zrna itd..mislim jel imate vi oci ono ukus ustima da provalite razlike od zilion ponuda..a ne kao jeste svaki je isti sve su to farbe
 
Zdrava su oba jer su od istog pšeničnog zrna.
Crni se pravi od cijelog zrna sa ljuskom a bijeli bez ljuske.
Kažu doktori, da je sa ljuskom zdraviji jer crijeva bolje rade i cio sistem varenja bolje funkcioniše.
 
ne privatne pekare ne farbaju beli hleb jer se vidi po njemu da je od integralnog /razanog brasna, celih zrna itd..mislim jel imate vi oci ono ukus ustima da provalite razlike od zilion ponuda..a ne kao jeste svaki je isti sve su to farbe

I privatne pekare farbaju belo brašno samo bace po malo zrna da bi izgledalo da je crni .Po ukusu nemožeš da poznaš između crnog i belog hleba ako je čist bez primesa.
 
volim kakao i zdrav je a ovo nema veze ni sa ukusom ni sa texturom belog leba
beli-i-integralni-hleb.jpg


- - - - - - - - - -

ovi tamniji su verovatno kafom bojeni
integralni-hlebovi.jpg
 
hteo bih da predjem na crni hleb u poptunosti,pa zanima me ako neko moze da kaze u vezi crnog kako se on uopste proizvodi ,dobija i to ...i koliko je zapravo zdraviji ..:confused:

Crni hleb = beli hleb + farba

Kod nas nema pravog crnog hleba ako ga je uopšte ikad i bilo. Bilo je polubelog pre 10-15 godina

Pre godinu - dve je jedan pekar hrabro rekao za novine:"Crni hleb? On se pravi od brašna tog i tog tipa a pokažite mi da li igde u Srbiji postoji mlin koji melje takvo brašno!"
 
Poslednja izmena:
dzordz jel ti vidis da je to isti hleb samo ofarban i dodate semenke
da je od celog zrna i grubog brasna, onaj seljacki sto bi rekli, ne bi bio tako pufi i mekan

- - - - - - - - - -

a jeli u zdravoj hrani sto se prodaje integralno i razano brasno,jel i ono obojeno,pa kad dodjem kuci i umesim taj crni opet sam dobio sarenu lazu?koji vrli znalci:lol:

ja slusala u par domacih emisija da mi nemamo mlinove za te integralne hlebove, bilo za vreme tita zadnji
 
ja ne pominjem seljacki nego vi tvrdite da je sve varijacija sava belog hleba,ja taj niti slican nisam okusio 20 godina..dakle ne postoji sava beli obojeni u crni hleb..nego je sve ostalo crni hleb sa raznim nazivima
hleb%201.jpg
 
a jeli u zdravoj hrani sto se prodaje integralno i razano brasno,jel i ono obojeno,pa kad dodjem kuci i umesim taj crni opet sam dobio sarenu lazu?koji vrli znalci:lol:

Ne znam šta se prodaje u zdravoj hrani, možda oni uvoze neko posebno brašno, ali sam probao ruski crni hleb.
Prvo što je teži 2-3 puta, drugačije miriše i ima totalno drugačiji ukus ( blago kiselkast) a sve to veze nema sa ovim našim "crnpurastim" hlebom koji po meni ima isti ukus kao i beli.

- - - - - - - - - -

pa poenta je da ako cemo o zdravlju treba da jedes bas seljacki, da gajis, i imas svoj mlin pa mesi....
a ne industriski "crni" ili iz pekare u bg....to nije videlo integralno brasno ni na reklami

Mislim da pekara u Bg pravi crni hleb tako što umesi beli pa otvore prozore da pocrni od smoga i prašine :mrgreen:
 

Back
Top