online imidž

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
primećujete li ovu fascinantnu pojavu
kako ljudi vrlo ozbiljno shvataju svoje bivstvovanje u virtuelnom svetu
i bržljivo grade svoj imidž bilo na fb, tw, forumu (komgod) isl.
to su filtrirane poruke, filtrirane slike, svaki detalj, profilne slike, avatri, klipovi...
a sve u stvaranju nekog odredjenog profil
čak i ozbiljni ljudi
da li ljudi imaju neki osećaj izloženosti javnosti i paze na svoje vladanje
ili je to pokušaj samoprezentacije i kreiranja nekog makar imaginarnog lika
 
Naravno da imaju filter, dajem glavu da pola ljudi ne bi pisali ono sto pisu ovde da im stoji prava slika ime i prezime.

To filtriranje ime i dobru stranu, jer smo poprilicno odgovorni za ono sto pisemo, ne mislim sada na neku zloupotrebu i sl, vec eto, da ja na Face-u opsujem odredjenu partiju javno, a radim u firmi u kojoj su doticni vladajuca vecina sutradan ostajem bez posla.

Ja filtiram malo svoj recnik ovde, jer nisam na ulici neka online kultura mora da postoji, a gledam da ne stanem nekog na zulj, jer ne volim dramu i prozivanje.
Gde sam pod pravim imenom i okruzen poznanicima, filtiram koliko je moguce, jer ne moraju da znaju sta mislim i sta osecam, jer ce mi se to obiti po glavi.
 
Naravno da imaju filter, dajem glavu da pola ljudi ne bi pisali ono sto pisu ovde da im stoji prava slika ime i prezime.

To filtriranje ime i dobru stranu, jer smo poprilicno odgovorni za ono sto pisemo, ne mislim sada na neku zloupotrebu i sl, vec eto, da ja na Face-u opsujem odredjenu partiju javno, a radim u firmi u kojoj su doticni vladajuca vecina sutradan ostajem bez posla.

Ja filtiram malo svoj recnik ovde, jer nisam na ulici neka online kultura mora da postoji, a gledam da ne stanem nekog na zulj, jer ne volim dramu i prozivanje.
Gde sam pod pravim imenom i okruzen poznanicima, filtiram koliko je moguce, jer ne moraju da znaju sta mislim i sta osecam, jer ce mi se to obiti po glavi.

ti bi na primer ostao obezglavljen kad je moj personality u pitanju. pravilo je - citaj me kao sto je napisano, ili prepisuj ono sto iz svoje glave citas.
ne filtriram svoj recnik ali filtriram misli, bavim se samo onim sto me trenutno zanima jer vreme ne treba traciti na besmislice koje u principu ipak zivot znace. dakle, i besmislice su prihvatljive ali koliko im dozvolim da polete. sto se poznatih tice...da, cinjenicno je da ih ne zanima ni sta mislim ni sta osecam, tako da je virtuality super izmisljotina.
 
primećujete li ovu fascinantnu pojavu
kako ljudi vrlo ozbiljno shvataju svoje bivstvovanje u virtuelnom svetu
i bržljivo grade svoj imidž bilo na fb, tw, forumu (komgod) isl.
to su filtrirane poruke, filtrirane slike, svaki detalj, profilne slike, avatri, klipovi...
a sve u stvaranju nekog odredjenog profil
čak i ozbiljni ljudi
da li ljudi imaju neki osećaj izloženosti javnosti i paze na svoje vladanje
ili je to pokušaj samoprezentacije i kreiranja nekog makar imaginarnog lika

trudim se da ne primecujem previshe, al ponekad upada u ochi koliko ima onih koji ovaj forum zive...
od mog prvog dana ovde postoje stvari o kojima ne pricham ili teme koje izbegavam... to su moja pravila a mogu se svrstati u filtriranje jer su granice onoga shto iznosim o sebi jako dobro odredjene pa su samim tim odgovori na neka pitanja isfiltrirani... ovo nema veze sa imidzom ali ima sa svrhom mog dolaska ovde i upravo jasnom podelom onoga shto je za net i onoga shto nije...
s ovim poslednjim se uopshte ne smaram...:p
 
primećujete li ovu fascinantnu pojavu
kako ljudi vrlo ozbiljno shvataju svoje bivstvovanje u virtuelnom svetu
i bržljivo grade svoj imidž bilo na fb, tw, forumu (komgod) isl.
to su filtrirane poruke, filtrirane slike, svaki detalj, profilne slike, avatri, klipovi...
a sve u stvaranju nekog odredjenog profil
čak i ozbiljni ljudi
da li ljudi imaju neki osećaj izloženosti javnosti i paze na svoje vladanje
ili je to pokušaj samoprezentacije i kreiranja nekog makar imaginarnog lika

Naravno da shvatam ozbiljno. Jer iza svakog monitora je neko srce. Ljudi, koji su možda kao i ja. Znači, potrebna je puna ozbiljnost, pažnja i sve što uz to ide. Korektnost. Takva sam i realu, među ljudima koji su kao ja, takva sam i tu, u odnosu na drage mi ljude. To je prirodno i spontano , jer su to osobe slične meni .

Ono na šta sada i danas više pazim, je da sam svesna u kolikoj i kakvoj meri postoji loš svet, pa dobro pazim, kada i šta pričam, kada o nekim osetljivim temama postujem. U komunikaciji s ljudima, koji su mi bitni, važni, dragi i dobronamerni, takve stege ne postoje, jer znam da mi žele dobro. Za ove druge, znam da nije tako i tu sam sada maksimalno oprezna. Znači, ne pružam i ne dajem materijal, za ono šta bi oni voleli da im ide na ruke. E, trt.

Nemam potrebu za tim. Kome se sviđam ovakva, ok. Kome ne, od volje im da produže.

To sam, što sam. U punoj silini i jačini. Baš ovakva kakva pišem da jesam.

Bez fola. Bez šminke. Bez maske.

Ja drugačije niti umem niti znam.

:bye:
 
Poslednja izmena:
primećujete li ovu fascinantnu pojavu
kako ljudi vrlo ozbiljno shvataju svoje bivstvovanje u virtuelnom svetu
i bržljivo grade svoj imidž bilo na fb, tw, forumu (komgod) isl.
to su filtrirane poruke, filtrirane slike, svaki detalj, profilne slike, avatri, klipovi...
a sve u stvaranju nekog odredjenog profil
čak i ozbiljni ljudi
da li ljudi imaju neki osećaj izloženosti javnosti i paze na svoje vladanje
ili je to pokušaj samoprezentacije i kreiranja nekog makar imaginarnog lika
ma jok brate pruzas sta se trazi ne bi li dobio satisfaction guaranted
 
primećujete li ovu fascinantnu pojavu
kako ljudi vrlo ozbiljno shvataju svoje bivstvovanje u virtuelnom svetu
i bržljivo grade svoj imidž bilo na fb, tw, forumu (komgod) isl.
to su filtrirane poruke, filtrirane slike, svaki detalj, profilne slike, avatri, klipovi...
a sve u stvaranju nekog odredjenog profil
čak i ozbiljni ljudi
da li ljudi imaju neki osećaj izloženosti javnosti i paze na svoje vladanje
ili je to pokušaj samoprezentacije i kreiranja nekog makar imaginarnog lika

Ne stavljam slike a avatar pa to mora da bude nešto što se meni dopada a za druge baš me briga. Verovatno i taj avatar nešto znač,i nesvesno biramo nešto što ide uz našu ličnost ali o tome se ne zamaram puno. Ako stavimo po strani komentara tipa zezanja, zaostale komentare koje sam napisala stojim iza svakog slova. Tamo gde se iznose naša razmišljanja stavovi to sam jednostavno ja. Ne mora to svima da se dopadne neko će reći da sam površna neko da sam glupa a neki da su mi razmišljanja lepa i pametna. Ne uzbudjujem se previše zbog mišljenja drugih o meni. Što bih se ja sada trudila da gradim neki imidz kad i ovakva kakva sam ja za sebe vredim. Ljudi koji su slični prepoznaju se i preko pisane reči i stvore neku vrstu prijateljstva.
Tačno je da je ispred mene samo monitor i slova na ekranu ali što reče Jeca iza svakog tog ekrana kuca neko srce. Da smo baš toliko inferiorni ne bi bilo toliko rasprava, svadja, prijateljstva, šala, ne bi nas ništa zanimalo ni doticalo. Ako je kompjuter mašina ja nisam i ne mogu reći da kada pišem nešto da ne pišem srcem, a to ne smatram gradjenjem imidza već iskrenošću mojih misli.
 
Poslednja izmena:
Naravno da shvatam ozbiljno. Jer iza svakog monitora je neko srce. Ljudi, koji su možda kao i ja. Znači, potrebna je puna ozbiljnost, pažnja i sve što uz to ide. Korektnost. Takva sam i realu, među ljudima koji su kao ja, takva sam i tu, u odnosu na drage mi ljude. To je prirodno i spontano , jer su to osobe slične meni .

Ono na šta sada i danas više pazim, je da sam svesna u kolikoj i kakvoj meri postoji loš svet, pa dobro pazim, kada i šta pričam, kada o nekim osetljivim temama postujem. U komunikaciji s ljudima, koji su mi bitni, važni, dragi i dobronamerni, takve stege ne postoje, jer znam da mi žele dobro. Za ove druge, znam da nije tako i tu sam sada maksimalno oprezna. Znači, ne pružam i ne dajem materijal, za ono šta bi oni voleli da im ide na ruke. E, trt.

Nemam potrebu za tim. Kome se sviđam ovakva, ok. Kome ne, od volje im da produže.

To sam, što sam. U punoj silini i jačini. Baš ovakva kakva pišem da jesam.

Bez fola. Bez šminke. Bez maske.

Ja drugačije niti umem niti znam.

:bye:

Potrebno je da drugima dodelite itd.
 

Back
Top