Hiljadu bogataša beži od poreznika?

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.422
Po poslednjim podacima, do sada se prijavilo njih oko hiljadu, ali je začkoljica u tome što realne procene kažu da otprilike još toliko treba da ih se javi Poreskoj upravi. Ma nije valjda da u celoj Srbiji nema više od 1.000 ljudi koji poseduju imovinu vredniju od 350.000 evra, piše novosadski Dnevnik.

Ti neažurni bogataši imaju deset dana vremena jer im rok ističe poslednjeg dana juna. Ko do tog datuma ne prijavi svoje bogatstvo, a poreznici ga otkriju, može očekivati da će platiti porez od tri posto na celokupnu imovinu koju poseduje.

Ni oni koji porez redovno prijave neće u pojedinim slučajevima proići besplatno: oni će platiti porez od 20 posto na razliku između onoga što poseduju i onoga što su zaradili, nasledili ili stekli na drugi način legalnim putem. Ono što imaju bez dokaza o legalnom sticanju biće osnova za pomenutu stopu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=19&nav_id=724538

Harac harac rajo treba :rtfm:

Bas da vidim dal ce da oporezuju beogradjane sa desetinama stanova koje izdaju.
 
Ti neažurni bogataši imaju deset dana vremena jer im rok ističe poslednjeg dana juna. Ko do tog datuma ne prijavi svoje bogatstvo, a poreznici ga otkriju, može očekivati da će platiti porez od tri posto na celokupnu imovinu koju poseduje.

Moze on mocnike koji imaju lovu da jednostavno povuce za *****. Imala je ova drzava vremena od prvog septembra 1918te da uredi stanje, pa vidimo sta se desilo nakon 100 godinica... Ili da damo ovima na vlasti jos godina 100 da se konsoliduju? :tambalamba:

I zasto se ovo sve desava? Pa evo zasto: vidis, batice, postoje zle cike ECB i IMF bankari, koji su za ovih proteklih 13 godina drzali budzetlije i domace cika poljiticare i domace izdajnike na svojoj sisi, a ta sisa je iskapila 27 milijardica euritja, a to, shvatices vec, nisu bas male paritze. E, sve bi bilo lepo, divno i krasno da te iste cika bankari nisu uFatili mooda nasim poljiticarima i poceli da ih stezu i zavtju... A krenuli su da stiskaju zestoko, kao u zastavinim presama za lim. Posto poljiticari nemaju da vrate te paritze, imaju pojas za spasavanje, a taj je?

Pa i ova mera... Ocajnici! :mrgreen:

_nobody_
 
Poslednja izmena:
Po poslednjim podacima, do sada se prijavilo njih oko hiljadu, ali je začkoljica u tome što realne procene kažu da otprilike još toliko treba da ih se javi Poreskoj upravi. Ma nije valjda da u celoj Srbiji nema više od 1.000 ljudi koji poseduju imovinu vredniju od 350.000 evra, piše novosadski Dnevnik.

Ti neažurni bogataši imaju deset dana vremena jer im rok ističe poslednjeg dana juna. Ko do tog datuma ne prijavi svoje bogatstvo, a poreznici ga otkriju, može očekivati da će platiti porez od tri posto na celokupnu imovinu koju poseduje.

Ni oni koji porez redovno prijave neće u pojedinim slučajevima proići besplatno: oni će platiti porez od 20 posto na razliku između onoga što poseduju i onoga što su zaradili, nasledili ili stekli na drugi način legalnim putem. Ono što imaju bez dokaza o legalnom sticanju biće osnova za pomenutu stopu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=19&nav_id=724538

Harac harac rajo treba :rtfm:

Bas da vidim dal ce da oporezuju beogradjane sa desetinama stanova koje izdaju.

Dakle, ukradem sto hiljada, država me izreketira za dvadeset a onih osamdeset ostaje mi čisto k`o suza?
Il` je novinar nešto pozbrčk`o, il` ja nemam riječi.
 
umesto da salju finansijsku i cesljaju poslovanje onih koji ne placaju porez a zna se da imaju i zna se i da zakidaju na porezu i na sve moguce nacine izbegavaju da plate oni traze iglu u plastu sena....

ali realno, nije to nista novo, to se tako radi vec 60 i kusur godina kod nas....zato cemo sacekati jos neko vreme da deficit ode u PM a onda kiparski scenario i udar na bankarske depozite stedisa
 
Тихи јел си се пријавио :D

Који Београђани издају десетак станова, јел знаш иједног ?

ja nemam toliku imovinu.

Pa svi vi beogradjani sto imate dvosobne stanove i vece ili kuce potpadate pod ovaj porez.

Narocito vi sto imate vise nekretnina

Inace bas me zanima dal ce Vucic i Dinkic - da oporezuju sami sebe z:D

- - - - - - - - - -

Dakle, ukradem sto hiljada, država me izreketira za dvadeset a onih osamdeset ostaje mi čisto k`o suza?
Il` je novinar nešto pozbrčk`o, il` ja nemam riječi.

nisi nista pogresio - tako je.

Ovaj je tekst vise puta objavljivan tako da nema greske.
 
ja nemam toliku imovinu.

Pa svi vi beogradjani sto imate dvosobne stanove i vece ili kuce potpadate pod ovaj porez.

Narocito vi sto imate vise nekretnina

Inace bas me zanima dal ce Vucic i Dinkic - da oporezuju sami sebe z:D

Ха ха ха хвала за ово Narocito vi sto imate vise nekretnina :worth:

Да ли ће бити опорезовани политичари и певаљке, па они највише имају :think:
 
Ха ха ха хвала за ово Narocito vi sto imate vise nekretnina :worth:

Да ли ће бити опорезовани политичари и певаљке, па они највише имају :think:

pevaljkama treba davati subvencije da ugradjuju sise. to im je radno sredstvo, kad prska cvekla po svadbama... mislim da bi se i narod onda manje bunio zbog raspadnog stanja u drzavi, bitno je samo da se uvede grand parada 24/7
 
Po poslednjim podacima, do sada se prijavilo njih oko hiljadu, ali je začkoljica u tome što realne procene kažu da otprilike još toliko treba da ih se javi Poreskoj upravi. Ma nije valjda da u celoj Srbiji nema više od 1.000 ljudi koji poseduju imovinu vredniju od 350.000 evra, piše novosadski Dnevnik.

Ti neažurni bogataši imaju deset dana vremena jer im rok ističe poslednjeg dana juna. Ko do tog datuma ne prijavi svoje bogatstvo, a poreznici ga otkriju, može očekivati da će platiti porez od tri posto na celokupnu imovinu koju poseduje.

Ni oni koji porez redovno prijave neće u pojedinim slučajevima proići besplatno: oni će platiti porez od 20 posto na razliku između onoga što poseduju i onoga što su zaradili, nasledili ili stekli na drugi način legalnim putem. Ono što imaju bez dokaza o legalnom sticanju biće osnova za pomenutu stopu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=19&nav_id=724538

Harac harac rajo treba :rtfm:

Bas da vidim dal ce da oporezuju beogradjane sa desetinama stanova koje izdaju.

jedini koji u beogradu imaju desetine stanova su kosovari,bosanci i crnogorci.
beogradjanima je tito uzeo vishak!
 
Baš o tome i ja razmišljam. Ovde kao da se radi o podeli opljačkanog plena.

ja nemam toliku imovinu.

Pa svi vi beogradjani sto imate dvosobne stanove i vece ili kuce potpadate pod ovaj porez.

Narocito vi sto imate vise nekretnina

Inace bas me zanima dal ce Vucic i Dinkic - da oporezuju sami sebe z:D

- - - - - - - - - -
nisi nista pogresio - tako je.

Ovaj je tekst vise puta objavljivan tako da nema greske.

Ludilo.

Normalno bi bilo da se sva nelegalna imovina oduzme
a onda na nju obračunaju porez i kamate koji se naplate
iz legalnog dijela imovine.
 
Po poslednjim podacima, do sada se prijavilo njih oko hiljadu, ali je začkoljica u tome što realne procene kažu da otprilike još toliko treba da ih se javi Poreskoj upravi. Ma nije valjda da u celoj Srbiji nema više od 1.000 ljudi koji poseduju imovinu vredniju od 350.000 evra, piše novosadski Dnevnik.

Ti neažurni bogataši imaju deset dana vremena jer im rok ističe poslednjeg dana juna. Ko do tog datuma ne prijavi svoje bogatstvo, a poreznici ga otkriju, može očekivati da će platiti porez od tri posto na celokupnu imovinu koju poseduje.

Ni oni koji porez redovno prijave neće u pojedinim slučajevima proići besplatno: oni će platiti porez od 20 posto na razliku između onoga što poseduju i onoga što su zaradili, nasledili ili stekli na drugi način legalnim putem. Ono što imaju bez dokaza o legalnom sticanju biće osnova za pomenutu stopu.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=19&nav_id=724538

Harac harac rajo treba :rtfm:

Bas da vidim dal ce da oporezuju beogradjane sa desetinama stanova koje izdaju.

Bravo za Vučića!
 
Ma bogatasima Vucic i Dinkic mogu samo da se sagnu

zato udaraju po sirotinji iz svih orudja.

Sto ne odu da oporezuju Dedinje?

Pa ne smeju

Nisu smeli da oporezuju advokate i stomatologe PDV-om a kamoli sta drugo

И мени се тако чини.

п.с. Они који поседују десетине станова НИСУ Београђани........
 
Inace svi koji imajau stanove od preko 70 kvadrata ili kuce treba da budu u strahu ovde narocito u Beogradu i Novom Sadu

dovoljno ce biti da vam republicka/gradska vlast proceni kvadrat 2000-2500 evra i automatski 2 stana dvosobna i jednom kucom dolazite pod udar ovog poreza
 

Back
Top