Klamidija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ida,
ako je majka zarazena, a porodila se prirodnim(vaginalnim) putem, postoje velike sanse da se inficiraju oci( jedan dosta ozbiljan,da nekazem opasan konjuktivitis) kod bebe!
Ako dodje do konjuktivitisa kod bebe, on bi trebao da bude dosta buran(lako se uocava).Znaci,obavezno pregled u oftalmoloskoj ordinaciji s biomikroskopom.
Idealno bi bilo kad bi se uradio bris oka bebe na predlog oftalmologa.Takav se bris salje u specijalizovanu mikrobiolosku laboratoriju,jer hlamidija ne raste na obicnim hranljivim podlogama!!!
Ne znam da li Subotica raspolaze sa takvom laboratorijom, mozda Zavod za virusologiju u Novom Sadu.Mislim i da su Institutu za mikrobiologiju u Beogradu,ovladali tehnikom zasejavanja hlamidija na specijalne podloge!
Alternativno, odredjivanje antitela iz bebine krvi na hlamidiju trahomatis pomocu ELISA testa ili cak da se uradi superioran PCR test iz brisa oka bebe na Chlamidia trachomatis!
Raspitajte se o svim mogucnostima dokazivanja hlamidije kod Vaseg oftalmologa.
 
Kladimija moze da utice kod zena na poldnost komplikacije u trudnoci i sl,to znam ali me interesuje kakve posledice ostavlja kod muskog pola i da li i muskarci mogu imati takve probleme? Danas mi je decko saopstio da je zarazen(ja moram da proverim)molim neki odgovor?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top