Operacija vena laserom

Niko ne opravdava skupocu neke usluge, ali kada su u pitanju medicinske usluge malo nam se menja percepcija.Pretpostavljam da zivite u Srbiji i znam da nije lako, ali sta mislite koliko bi vas pregled i tretman na ovakvoj klinici kostao bilo gde u inostranstvu http://www.profitmagazin.com/izdanja/broj_100.863.html !!?? Malo sam bolje upucena, verujte mi. a nije pristojno da poredim evropske cene sa ovima kod vas.Mislicete da sam neka bogatasica, ali verujte mi sasvim sam prosecnih prihoda i prohteva da se ne zavaravamo.Ne zivim kao Dragana Mirkovic u Bechu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,ako mogu nekome da pomognem svojim iskustvom u odluci gde operisati vene laserom,preporucicu doktora Srdjana Babica. Nisam isla kod drugih doktora,samim tim ne mogu ni da ih procenjujem,niti potcenjujem.Meni je doktor Babic,kao pacijentu,jednostavno svojim profesionalizmom i ljubaznoscu ulio poverenje,na prvom pregledu i to mi je bilo dovoljno. Da vam ne detaljisem stanje mojih vena,operacija je bila potrebna.Sto se same operacije tice,kako je opisao,tako je i bilo.Svako od nas manje ili vise ima strah od noza ili lasera i svega sto sledi,svako se oporavlja na svoj nacin,ali uz profesionalnu podrsku i posvecenost ,svakako da je nama pacijntima lakse.Mislim da doktor Babic ima sirinu i profesionalno i kao covek.
 
Dr Babic je isto tako posvecen pacijentima i na IKVB Dedinje,a i citavo osoblje ovog odeljenja. Mladi ljudi,sposobni,vredni i vedri,a pacijenata mnogo.Prilaze sa osmehom,tu su da pomognu i olaksaju boravak na odeljenju.To je moje iskustvo sa njima.
Jos cu dodati,da sam od studenata,sasvim slucajno, cula da je dr Babic i sjajan profesor.
 
Poslednja izmena:
sve se to uvazava svaki doktor mora da pridje pacijentu sa smeskom pa nece pobogu da ga grdi kad treba da ga operise i naplati uslugu ? taman posla ! ama ako je kod dr Dragica proslo 8000 pacijenata o cemu mi pricamo ? pa neradi se tu samo o ljubaznosti i pristupu pacijentu znam ja za mnogo finih profesora da nisu bas neki prakticari a ovo je ljudi hirurgija gde praksa cini strucnjaka
 
Ne znam zasto tako pises, vidim i da si aktivan na forumu Ana sa istim predlozima, vec dugo pratim oba foruma, ali mrzim nepravdu.
Svaka cast doktoru koga pominjes, sigurna sam da radi lepo svoj posao.
Mene je operisao dr Srdjan Babic, i pored osmeha i ljudskog pristupa, super sam prosla. Sve je bilo kako je rekao, i bio mi je sve vreme na raspolaganju posle intervencije.
A nemoj da mislis da se nisam doobro raspitala pre nego sto sam odlucila ko ce me operisati. Moja komsinica je instrumentarka na Dedinju, i kaze da je covek rodjeni hirurg, i da njegovi pacijenti odlicno prolaze. Ej, uradi sam vise operacija na arterijama i venama vise nego jedna bolnica, kad spominjes cifre.
A sto se tice njegovih profesorskih postignuca, pogledaj sta je sve napisao o o problematici kojom se bavi. Na zalost, to se bas u Srbiji ne postuje, ali da je negde na zapadu ili USA citao bi o njemu svaki dan.
Ne vredjam ni omalovazavam nikog, ali mislim da treba da dodje vreme kad ce se znanje i trud ceniti.
Raspitaj se malo, imas internet pa pregledaj.
A srecu zelim svima, kog god doktora izabrali, bilo Babica ili Dragica.
A vidim i da se obrusavate na pominjanje bilo kod drugog lekara, takonda vas molim da moje iskustvo i dojam shvatite ljudski. Negde sam procitala da ne mozes biti dobar doktor ako nisi dobar covek.
Pozdrav svim dobronamernim forumasima.
Maja
 
sve se to uvazava svaki doktor mora da pridje pacijentu sa smeskom pa nece pobogu da ga grdi kad treba da ga operise i naplati uslugu ? taman posla ! ama ako je kod dr Dragica proslo 8000 pacijenata o cemu mi pricamo ? pa neradi se tu samo o ljubaznosti i pristupu pacijentu znam ja za mnogo finih profesora da nisu bas neki prakticari a ovo je ljudi hirurgija gde praksa cini strucnjaka

Slazem se sa Vama da ima i takvih.Toga smo svi svesni.Iz iskustva i vremena provedenog u jos nekim privatnim ordinacijama mogu reci da ima razlike u pristupu pacijentu bez obzira na to sto placamo pregled ili intervenciju.O njima ne bih. Ali smatram da ono sto je dobro jednostavno treba podeliti.
O broju pacijenata dr Babica ne mogu da govorim,ali je evidentno da ljudi imaju dobra iskustva sa njim (bar koliko sam ja saznala,nakon operacije) sto ide u prilog njegovom nacinu lecenja.I mislim da iskustva sa drzavnih klinika takodje daju jedan drugaciji ton svemu,jer u danasnje vreme kada sve vise postajemo ''termin'' itekako nam je vazno da nam se doktori i osoblje posvete koliko mogu,kao sto je na IKVB Dedinju.A da u sustini ne promene svoj nacin rada,gde god bili.Moze se racunati i taj broj pacijenta i razlicitih operacija,zar ne?
Kao sto pomenuh ranije,ne potcenjujem ovim druge lekare,niti mogu,jednostavno iznosim svoje misljenje,a ljudi mogu sami da izaberu i odluce.
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

Ne znam zasto tako pises, vidim i da si aktivan na forumu Ana sa istim predlozima, vec dugo pratim oba foruma, ali mrzim nepravdu.
Svaka cast doktoru koga pominjes, sigurna sam da radi lepo svoj posao.
Mene je operisao dr Srdjan Babic, i pored osmeha i ljudskog pristupa, super sam prosla. Sve je bilo kako je rekao, i bio mi je sve vreme na raspolaganju posle intervencije.
A nemoj da mislis da se nisam doobro raspitala pre nego sto sam odlucila ko ce me operisati. Moja komsinica je instrumentarka na Dedinju, i kaze da je covek rodjeni hirurg, i da njegovi pacijenti odlicno prolaze. Ej, uradi sam vise operacija na arterijama i venama vise nego jedna bolnica, kad spominjes cifre.
A sto se tice njegovih profesorskih postignuca, pogledaj sta je sve napisao o o problematici kojom se bavi. Na zalost, to se bas u Srbiji ne postuje, ali da je negde na zapadu ili USA citao bi o njemu svaki dan.
Ne vredjam ni omalovazavam nikog, ali mislim da treba da dodje vreme kad ce se znanje i trud ceniti.
Raspitaj se malo, imas internet pa pregledaj.
A srecu zelim svima, kog god doktora izabrali, bilo Babica ili Dragica.
A vidim i da se obrusavate na pominjanje bilo kod drugog lekara, takonda vas molim da moje iskustvo i dojam shvatite ljudski. Negde sam procitala da ne mozes biti dobar doktor ako nisi dobar covek.
Pozdrav svim dobronamernim forumasima.
Maja
Da,Majo,slazem se sa vama.Malo je strucnjaka koji su dobri i teoreticari i prakticari,ali ih srecom ima,kao sto je doktor Babic.Kao sto covek ne moze da vidi ono sto ne zeli,tako i iz coveka ne moze da izadje ono cega nema.Ljudi su skloni omlovazavanju umesto da budu srecni sto takvi strucnjaci postoje. Svako od nas iznosi svoja iskustva, a to treba donekle da olaksa onima koji se odlucuju na operativni korak,ne da oteza.Nista se ne postize nipodastavanjem drugog lekara,pride jos, ako nismo imali kontakt sa njim.
Istina da nam sve vise strucnjaka odlazi u inostranstvo,a zar se ne bi mogli zapitati zasto ustvari nas sve vise ne bi lecili takvi strucnjaci?
Svako se oseca sigurnije kada je u rukama dobrog doktora. Taj osecaj je najvazniji u odluci svakog pacijenta. Poverenje. To je bilo presudno u mojoj odluci da me operise doktor Babic.A to definitivno ide od coveka koji je siguran u svoj posao,strucan i posvecen.Ne povrsan,rutinski,vec detaljan,temeljan i prilazi pacijentu osobno,ne po sablonu. Da se ne ponavljam,napisah u ranijim postovima.
Za promenu valjalo bi postove shvatati kao iznosenje svojih iskustava,a ne kao mogucnost napada nekog lekara. Iza svakog od njih stoji njihov rad,nece ga umanjiti hvalisanje i mahanje brojkama drugih lekara, niti uvecati. Ko zeli umece da proceni i iskustva i kao sto ste naveli,postignuca koja se mogu naci na internetu.
I naravno,sve je stvar izbora i odluke,svako ima pravo da bira.I lekara i ono sto zeli da vidi - sustinu ili sta drugo.
Pozdrav!
 
Ne znam zasto tako pises, vidim i da si aktivan na forumu Ana sa istim predlozima, vec dugo pratim oba foruma, ali mrzim nepravdu.
Svaka cast doktoru koga pominjes, sigurna sam da radi lepo svoj posao.
Mene je operisao dr Srdjan Babic, i pored osmeha i ljudskog pristupa, super sam prosla. Sve je bilo kako je rekao, i bio mi je sve vreme na raspolaganju posle intervencije.
A nemoj da mislis da se nisam doobro raspitala pre nego sto sam odlucila ko ce me operisati. Moja komsinica je instrumentarka na Dedinju, i kaze da je covek rodjeni hirurg, i da njegovi pacijenti odlicno prolaze. Ej, uradi sam vise operacija na arterijama i venama vise nego jedna bolnica, kad spominjes cifre.
A sto se tice njegovih profesorskih postignuca, pogledaj sta je sve napisao o o problematici kojom se bavi. Na zalost, to se bas u Srbiji ne postuje, ali da je negde na zapadu ili USA citao bi o njemu svaki dan.
Ne vredjam ni omalovazavam nikog, ali mislim da treba da dodje vreme kad ce se znanje i trud ceniti.
Raspitaj se malo, imas internet pa pregledaj.
A srecu zelim svima, kog god doktora izabrali, bilo Babica ili Dragica.
A vidim i da se obrusavate na pominjanje bilo kod drugog lekara, takonda vas molim da moje iskustvo i dojam shvatite ljudski. Negde sam procitala da ne mozes biti dobar doktor ako nisi dobar covek.
Pozdrav svim dobronamernim forumasima.
Maja

Koji covek uopste zeli da cita biografije i uspehe nekih hirurga? I koji su to casopisi koji bi objavljivali " svaki dan" kao u nekom Velikom bratu
kako i koliko taj covek operise?

Takvih lekara ima svuda, te laserske operacije su rutina, ovaj je lekar asistent na fakultetu, cemu ovoliki hvalospevi?


@Afro

a to ne ide preko normalnog zdravstvenog osiguranja, to se placa?;)
 
Koji covek uopste zeli da cita biografije i uspehe nekih hirurga? I koji su to casopisi koji bi objavljivali " svaki dan" kao u nekom Velikom bratu
kako i koliko taj covek operise?

Takvih lekara ima svuda, te laserske operacije su rutina, ovaj je lekar asistent na fakultetu, cemu ovoliki hvalospevi?


@Afro

a to ne ide preko normalnog zdravstvenog osiguranja, to se placa?;)

Ako imas dobru vezu moze i preko uputa verovatno. Mada verujem da se dosta oeegleda i obavi u bolnici, a sama operacija privatno.
Inace koliko sam razumela radi se o Vaskularnom Dedinje ili bese Banjica, svejedno, to je ona ista bolnica gde je mene dr Lozuk pregledao nekoliko puta, davao mi terapije za tromboflebit, a meni je utvari rastao tumor. Da li nije znao da vidi sto je trebalo i pored UZ koji je radjen kod njih na klinici, a on se smejao ili je nesto drugo u pitanju necu ni da mislim. Moja greska je bila jedina sto sam smatrala da mi veza nece trebati i da smo za lekare (prave), svi isti.
 
Ako imas dobru vezu moze i preko uputa verovatno. Mada verujem da se dosta oeegleda i obavi u bolnici, a sama operacija privatno.
Inace koliko sam razumela radi se o Vaskularnom Dedinje ili bese Banjica, svejedno, to je ona ista bolnica gde je mene dr Lozuk pregledao nekoliko puta, davao mi terapije za tromboflebit, a meni je utvari rastao tumor. Da li nije znao da vidi sto je trebalo i pored UZ koji je radjen kod njih na klinici, a on se smejao ili je nesto drugo u pitanju necu ni da mislim. Moja greska je bila jedina sto sam smatrala da mi veza nece trebati i da smo za lekare (prave), svi isti.

Setila sam se ja svega toga, izgubila si dve-tri godine zamlacujuci se sa tim venama i objasnjavanju tog lekara da to sve nije nista.
Ne, nije nista drugo u pitanju, taj je lekar stvarno smatrao da su vene u pitanju ili ga nije ni zanimalo sta bi eventualno drugo moglo da bude.
Iance mi ovi hvalospevi za ovog doktora zvuce malo kao reklama, a pravo da ti kazem za moje je pojmove ta vrsta intrvencije ( operacija vena laserom)
kao i kad ides kod stomatologa da ti napravi lepe zube ili kod hirurga za plasticnu hirurgiju da ti koriguje nos ili tako nesto.
 
Setila sam se ja svega toga, izgubila si dve-tri godine zamlacujuci se sa tim venama i objasnjavanju tog lekara da to sve nije nista.
Ne, nije nista drugo u pitanju, taj je lekar stvarno smatrao da su vene u pitanju ili ga nije ni zanimalo sta bi eventualno drugo moglo da bude.
Iance mi ovi hvalospevi za ovog doktora zvuce malo kao reklama, a pravo da ti kazem za moje je pojmove ta vrsta intrvencije ( operacija vena laserom)
kao i kad ides kod stomatologa da ti napravi lepe zube ili kod hirurga za plasticnu hirurgiju da ti koriguje nos ili tako nesto.

Da, da, to upravo i jeste to, mada nemam nista protiv da se reklamira dobar lekar, samo na klinikama gde su nam svima dostupni, a ne po privatnim klinikama gde obicni
stanovnici nase drzave to ne mogu ni da sanjaju. Znam ja da ima ljudi koji dolaze iz inostranstva kod njega, ali oni to sebi mogu da priuste, kao sto mogu da priuste i najbolje
stomatoloske intervencije, koje opet mi na zalost ne mozemo.
Zato i rekoh ironicno, da ne znam iz kog dzepa da izvadim pare za to.
 
Da, da, to upravo i jeste to, mada nemam nista protiv da se reklamira dobar lekar, samo na klinikama gde su nam svima dostupni, a ne po privatnim klinikama gde obicni
stanovnici nase drzave to ne mogu ni da sanjaju. Znam ja da ima ljudi koji dolaze iz inostranstva kod njega, ali oni to sebi mogu da priuste, kao sto mogu da priuste i najbolje
stomatoloske intervencije, koje opet mi na zalost ne mozemo.
Zato i rekoh ironicno, da ne znam iz kog dzepa da izvadim pare za to.
Ne verujem da iko iz recimo Nemacke, Francuske, Svedske dolazi u Srbiju da bi ga taj lekar operisao jer i u svojoj zemlji ima i to uvek besplatne
operacije. Koliko sam ja razumela postoje 4 vrste i nacina tih " operacija" vena, u zavisnosti od dijagnoze jer nije sve za taj laser.

Nije ni za stomatologe tako, jeste jeftinije u Srbiji, ali je meni bolje ( iako na prvi pogled skuplje) da idem kod stomatologa preko puta kuce
( tacno je da platim 300-400 evra vise za recimo 6-8 zuba)), ali sta da radim ako se vratim iz Beograda, a nesto nije u redu?
Da putujem ponovo? Uostalom to covek ( sa zubima) radi jednom u zivotu.
 
Ne verujem da iko iz recimo Nemacke, Francuske, Svedske dolazi u Srbiju da bi ga taj lekar operisao jer i u svojoj zemlji ima i to uvek besplatne
operacije. Koliko sam ja razumela postoje 4 vrste i nacina tih " operacija" vena, u zavisnosti od dijagnoze jer nije sve za taj laser.

Nije ni za stomatologe tako, jeste jeftinije u Srbiji, ali je meni bolje ( iako na prvi pogled skuplje) da idem kod stomatologa preko puta kuce
( tacno je da platim 300-400 evra vise za recimo 6-8 zuba)), ali sta da radim ako se vratim iz Beograda, a nesto nije u redu?
Da putujem ponovo? Uostalom to covek ( sa zubima) radi jednom u zivotu.

Ti mozda ne, ali ja znam da su moje slolske drugarice koje su u Otavi i Torontu, dolazile specijalno da to odrade u Bgd. Rodjaka kad je pre dve godine posle 20, dosla iz Australije isto je to radila, zet takodje. Puno ih bas poznajem koji specijalno zbog toga dolaze, pa uz to uklope i odmor. Nisam mislila da dolaze stranci iz tih zemalja nego isto nasi ljudi, to se vidi i po pisanju na temi. Retko ko, ko zivi ovde moze sebi da priusti tako nesto. Mi vise ne mozemo ni vitamine da kupimo, a ne da placamo laserske operacije.
 
Prosto moram da se ukljucim i to prvenstveno zbog vaseg apostrfoiranja reklamiranja. Da li je reklama svako iskustvo koje iznesemo ovim postovima? Ja cu ponoviti moje reci- iznosim svoje iskustvo.Ne reklamiram nikoga,niti bilo koga nipodastavam. Ovde je tema operacija vena laserom,a koliko znam jos uvek se ne radi u drzavnim bolnicama.Mozda gresim,ogradicu se. Tacno je na zalost da novca imamo sve manje,posebno za ovakve intervencije. Ali,ako se vec neko resava na takav korak,onda nije zgoreg da,ako zeli prosto ima uvud u necija iskustva sa vaskularnim hirurzima.
Imala sam i klasicnu i lasersku operaciju,desna,pa leva noga. Velika razlika je i u operaciji i u oporavku.I iskreno mislim da mi bilo lakse da sam imala mogucnosti da obe budu laserske.
Sto se tice biografija,isticanja uspeha i broja pacijenata,takodje mislim da je nepotrebno meriti hirurge po tome,ali kad se prosto nametne prica o tome,osetis potrebu da odreagujes.Realno gledano,da li iko od nas to zaista moze otpratiti?Koga interesuje moze se uvek raspitati.
Zasto je nemoguce da ljudi iz inostranstva dolaze da ovde urade takve intervencije? Zasto sumnjamo u nase strucnjake? Negde mi to dodje kao ona narodna '' kiselo grozdje,sladak limun''.
recimo da sam pre vise godina razgoarala sa zenom na onkologiji koja je iz Beca dosla u Beograd da je operise dr Markovic. Na moje pitanje - zasto,zar tamo nema dobrih hirurga,odgovor je bio ''Ne,kao dr Markovic". Zasto je onda to neshvatljivo ili neprihvatljivo za jednog hirurga sa Dednja?
I dobro je da ste izneli lose iskustvo koje ste imali sa tim doktorom. Verujem da vam nije bilo prijatno,ali to ne znaci da su svi lekari na Dedinju takvi.I to jeste ono sto je vazno,ljudi ce obici takvog lekara,pa otici kod drugog.Tu se i oni izdvajaju i razdvajaju.O zdravstvu nasem bi mogli na siroko.Al' da se vratimo na temu.
Kao sto se odlucite na popraku zuba,tako se neko mora odluciti na operaciju vena.I kada se odluci valja izabrati hirurga. Sto se mene tice,imala sam dobro iskustvo sa dr Babicem na Dedinju,sa citavim osobljem prilikom klasicne operacije,zato sam se i odlucila da mi on uradi i lasersku operaciju.Ponovicu,nikakvu reklamu ne pravim doktoru,kao sto sam mogla videti,njemu to ne treba. Iza njega stoji njegov rad, verujem i iza drugih hirurga.
Sustina je u tome da sam svoje iskustvo podelila kao mogucnost da onaj ko se odlucuje na takvu vrstu operacije i bira hirurga,prosto ima uvid sta i na koji nacin moze ocekivati i doziveti. Koliko znam,nisam jedina koja je stekla takav utisak o doktoru Babicu. On se ne trudi da bude strucan,posvecen,ljubazan.On to zaista jeste.Kada se pobrinete za svoje zdravlje u situacijama koje se prosto nametnu vremenom,pa se isetate od klinike do klinike,lekara do lekara,umete da napravite razliku izmedju lekara koji odrade svoj posao i onih koji se zaista pobrinu za vas kao pacijenta.
Svima zelim dobro iskustvo,a izbor je uvek vas.
Pozdrav svim forumasima!
 
Poslednja izmena:
Ti mozda ne, ali ja znam da su moje slolske drugarice koje su u Otavi i Torontu, dolazile specijalno da to odrade u Bgd. Rodjaka kad je pre dve godine posle 20, dosla iz Australije isto je to radila, zet takodje. Puno ih bas poznajem koji specijalno zbog toga dolaze, pa uz to uklope i odmor. Nisam mislila da dolaze stranci iz tih zemalja nego isto nasi ljudi, to se vidi i po pisanju na temi. Retko ko, ko zivi ovde moze sebi da priusti tako nesto. Mi vise ne mozemo ni vitamine da kupimo, a ne da placamo laserske operacije.
To je Afro tako u USA, Kanadi i AU, ali u Evropi nije tako. U Nemackoj, Svedskoj, Holandiji itd ziv covek ne bi dolazio u
Beograd zbog jedne najobicnije laserske operacije vena jer to ima besplatno u zemlji u kojoj zivi, a svakako da i u Nemackoj, Holandiji, Svajcarskoj ima i lekara i jel lasera koji umeju da odrade tu jednostavnu intervenciju.
I ponavljam, nije svaki problem sa venama za operciju laserom, ima neke cetiri dijagnoze i metode pa onda sama dijagnoza iziskuje i odgovarajucu " operaciju".
 
Mislite li da su ljudi bas ludi za operacijama? Da onako iz puke dosade ili vec estetike ''trce'' da urade lasersku operaciju? Tesko..
Problem je kada su noge otecene,teske tokom citavog dana,a na nozi vam se ocratava splet vena kao da ste iscrtali odene tokove Evrope.Boja koze vam se na nekim mestima promeni,potamni,pa se plasite da ce puci koza,odnosno vena ispod koze.Zalisci u preponama propustaju vise krvi u noge,pa sta god da cinite ne uspeva...osecate se slabo,umorno,a kad krenu vrucine ne znate kud biste pobegli.E to su problemi koji zahtevaju operativni tretman.Klasican,laserski,ko se na sta odluci i kome se koji tretman predlaze.O tome ovde radi.
I cini mi se da malo olako prihvatamo tu rec ''rutinska'' operacija. Pitam se koliko smo zaista svesni da hirurg ustvari omogucava da nastavimo da funcionisemo sasvim normalno,iako je uklonio deo venskog sistema,procistio ga,ocistio,prespojio ili spojio sve kako treba...Da mozes da zivis,radis ono sto volis,zelis...Jeste li razmisljali o tome? Rutinsko moze biti vadjenje zuba,pa i tu znaju nastati komplikacije,ali ovo ipak ne bih tako nazvala.
U tome je njihova strucnost,mogucnost da funkcionises sasvim kao da imas sve ono sa cime si rodjen,a ustvari nemas,samo je savrseno spojeno,da ne osecas nedostatak.To su ipak umetnici,sa ogromnim iskustvom,strpljenjem i stalozenoscu.Koliko nas pacijenata prodje korz njihove ruke,a oni su i dalje isti.To saznas deleci iskustva sa drugima.
I tu se ne radi o reklamiranju.Reklama je npr. pasta za zube,koju mozes da probas,pa ako ti se ne svidja promenis i nista se ne desi.Ovde biras i zelis da budes siguran da se nesto nece desiti.
 
To je Afro tako u USA, Kanadi i AU, ali u Evropi nije tako. U Nemackoj, Svedskoj, Holandiji itd ziv covek ne bi dolazio u
Beograd zbog jedne najobicnije laserske operacije vena jer to ima besplatno u zemlji u kojoj zivi, a svakako da i u Nemackoj, Holandiji, Svajcarskoj ima i lekara i jel lasera koji umeju da odrade tu jednostavnu intervenciju.
I ponavljam, nije svaki problem sa venama za operciju laserom, ima neke cetiri dijagnoze i metode pa onda sama dijagnoza iziskuje i odgovarajucu " operaciju".

Da logicno, ova moja iz Svedske sve radi tamo.

- - - - - - - - - -

Mislite li da su ljudi bas ludi za operacijama? Da onako iz puke dosade ili vec estetike ''trce'' da urade lasersku operaciju? Tesko..
Problem je kada su noge otecene,teske tokom citavog dana,a na nozi vam se ocratava splet vena kao da ste iscrtali odene tokove Evrope.Boja koze vam se na nekim mestima promeni,potamni,pa se plasite da ce puci koza,odnosno vena ispod koze.Zalisci u preponama propustaju vise krvi u noge,pa sta god da cinite ne uspeva...osecate se slabo,umorno,a kad krenu vrucine ne znate kud biste pobegli.E to su problemi koji zahtevaju operativni tretman.Klasican,laserski,ko se na sta odluci i kome se koji tretman predlaze.O tome ovde radi.
I cini mi se da malo olako prihvatamo tu rec ''rutinska'' operacija. Pitam se koliko smo zaista svesni da hirurg ustvari omogucava da nastavimo da funcionisemo sasvim normalno,iako je uklonio deo venskog sistema,procistio ga,ocistio,prespojio ili spojio sve kako treba...Da mozes da zivis,radis ono sto volis,zelis...Jeste li razmisljali o tome? Rutinsko moze biti vadjenje zuba,pa i tu znaju nastati komplikacije,ali ovo ipak ne bih tako nazvala.
U tome je njihova strucnost,mogucnost da funkcionises sasvim kao da imas sve ono sa cime si rodjen,a ustvari nemas,samo je savrseno spojeno,da ne osecas nedostatak.To su ipak umetnici,sa ogromnim iskustvom,strpljenjem i stalozenoscu.Koliko nas pacijenata prodje korz njihove ruke,a oni su i dalje isti.To saznas deleci iskustva sa drugima.
I tu se ne radi o reklamiranju.Reklama je npr. pasta za zube,koju mozes da probas,pa ako ti se ne svidja promenis i nista se ne desi.Ovde biras i zelis da budes siguran da se nesto nece desiti.

Nikad, ali nikad ne mozes biti sto posto sigurna.
 
Не можеш али постоје људи који су просто бољи у свом послу од других.
Ја сам упознала др Бабића и написала сам и своје искуство овде.
Посветио ми је сат времена.
Рекао да нисам за операцију још увек, да могу још охохо да гурам што значи да није особа која по сваку цену хоће неком да узме новац.
Уосталом, свако може да му се јави и на Дедињу и да закаже преглед и операцију.
У државним установама се ласерске операције не раде, то фонд не покрива.
 
Не можеш али постоје људи који су просто бољи у свом послу од других.
Ја сам упознала др Бабића и написала сам и своје искуство овде.
Посветио ми је сат времена.
Рекао да нисам за операцију још увек, да могу још охохо да гурам што значи да није особа која по сваку цену хоће неком да узме новац.
Уосталом, свако може да му се јави и на Дедињу и да закаже преглед и операцију.
У државним установама се ласерске операције не раде, то фонд не покрива.

...znam Sofka :heart:

..mene je tako u mojim mladim godinama kad sam prvi put imala problem sa venama, a to je bilo u mojih 20 i nesto, pregledao dr Dekleva i tad rekao da prvo
rodim sto mislim pa onda da dodjem da vidimo sta ce mo....secam se da je pregledajuci me, prokomentarisao onako usput, "steta tako lepih nogu":rumenko: bese nekad...
...nisam imala ni toliko izrazene vene koliko sam cesto imala upale vena na obe noge pa sam morala da mirujem i stavljam obloge da se te upale smire...

...od ove moje operacije do sad mi se vene sve vise pojavljuju na obe noge, narocito na ovoj zdravoj, verotano zato sto mi je iz ove operisane, izvadjen prilican komad
vene i to valjda neke od vecih...malo se u to razumem, pa ne znam ni da objasnim pravilno...sve cesce me boli u listu zdrave noge sa spoljen strane na jednom mestu,
tako da ne mogu ni da drzim dugo nogu naslonjenu na tu stranu, moram da pomerim ili promenim polozaj noge...spolja se bas tu skoro nista ni ne vidi...o cemu se radi
i da li je uopste vena u pitanju nemam pojma, moram da uzmem uput i da idem, pa ako uspem da zakazem kod njega bar do proleca, zakazacu....posle toga cu tek moci
nesto vise da kazem....
...to da je strucnjak u svom poslu i da deluje skroz jednostavno i pristupacno je moj zakljucak po onome sto sam videla i procitala...ali licnog iskustva nemam...
 
...znam Sofka :heart:

..mene je tako u mojim mladim godinama kad sam prvi put imala problem sa venama, a to je bilo u mojih 20 i nesto, pregledao dr Dekleva i tad rekao da prvo
rodim sto mislim pa onda da dodjem da vidimo sta ce mo....secam se da je pregledajuci me, prokomentarisao onako usput, "steta tako lepih nogu":rumenko: bese nekad...
...nisam imala ni toliko izrazene vene koliko sam cesto imala upale vena na obe noge pa sam morala da mirujem i stavljam obloge da se te upale smire...

...od ove moje operacije do sad mi se vene sve vise pojavljuju na obe noge, narocito na ovoj zdravoj, verotano zato sto mi je iz ove operisane, izvadjen prilican komad
vene i to valjda neke od vecih...malo se u to razumem, pa ne znam ni da objasnim pravilno...sve cesce me boli u listu zdrave noge sa spoljen strane na jednom mestu,
tako da ne mogu ni da drzim dugo nogu naslonjenu na tu stranu, moram da pomerim ili promenim polozaj noge...spolja se bas tu skoro nista ni ne vidi...o cemu se radi
i da li je uopste vena u pitanju nemam pojma, moram da uzmem uput i da idem, pa ako uspem da zakazem kod njega bar do proleca, zakazacu....posle toga cu tek moci
nesto vise da kazem....
...to da je strucnjak u svom poslu i da deluje skroz jednostavno i pristupacno je moj zakljucak po onome sto sam videla i procitala...ali licnog iskustva nemam...


Tacno da ne mozes biti nikada sto posto sigurna, a o onoj prihvatljivosti da dodam, samo,ipak,posto imas te probleme ( zao mi je zbog toga),pokusaj da uradis uz prvo (opet).Tako ces znati odmah sta je u pitanju,a to je mozes uraditi privatno.Bolji su aparati. Mozes i kod doktora Babica da uradis i znaces sta dalje.Dok pokusavas da zakazes pregled i cekas.

Pokusacu da ti objasnim i ovako zasto ti sugerisem ovo.Pre pregleda kod dr Babica sam bila pet meseci na kontrolama u drugoj drzavnoj klinici. Nije specijalizovana ustanova za vaskularne bolesti,ali ima vaskularnog hirurga. Necu kuditi doktora,jer u tom trenutku,meni je negde odgovaralo da se ne pominje operacija,plasila sam se.Ali sam ga otvoreno pitala sve sto me je interesovalo od toga sta mogu do toga sta smem i koliko sa takvim problemima. Za tih par meseci nije se nesto drasticno promenilo,a kao terapiju sam dobila carape. On se nije udubljivao,a ja sam se nekako tesila da nije strasno.Na prvom uz koji sam radila privatno,doktorka je bila zacudjena da mi niko nije spomenuo operaciju.Po pregledu je insistirala ,iako je znala koji me hirurga vodi kao pacijnta, da odem na IKVB Dedinje i konsultujem se sa nekim vaskularnim hirurgom sta i kako dalje (ja sam se i dalje tesila da to nije tako starsno,ali hajde da probam pomislih). Dodjoh do doktora Babica,vec sam pisala o tome ranije.Taj pregled je zaista bio sok. Kao sto pomenuh vec,potpuno otvoreno, jasno i pazljivo,ljubazno mi je opisao stanje mojih vena. Ne da me preplasi vec da mi pojasni i pomogne.Sve sta mogu da ocekujem ako ih ne operisem i ako ih operisem. Sad se salim da u tom trenutku nisam znala da li da bezim iz ambulante ili da odmah legnem na operacioni sto,u soku i panici.Sa jedne strane je bilo razmisljanje sa kojim sa dosla - ma,to nije strasno,pa i do sad sam funkcionisala tako , a sa druge - ovaj covek zaista govori ono sto jeste,ne sto zelim da cujem,sta sad?Upravo time je izgradio poverenje i moju odluku.Ukljucio mi je venotonik,carape sam trebala da nosim citav dan...imalo je razlike u ponasanju i terapiji u odnosu na prethodnog doktora.Tako do operacije.Klasicne.Zatim sam se odlucila i na lasersku operaciju kod njega.Ta pristupacnost i objektivnost,a nadasve strucnost i posvecenost doktora su mi bili presudni za odluku.Zato nisam ni trazila drugo misljenje.
E to je ta prihvatljivost tretmana,zavisi i od doktora i od nas.Nekada predugo cekamo,pa ocekujemo da lekari budu madjionicari.Deo koze,mali doduse,je ipak ostao malo tamniji,ali kako je bilo modro i delovalo kao jaci podliv ,sad je odlicno Sad mi je zao sto se nisam tim problemom pozabavila pre tri-cetiri godine.Ne zato sto je to ocas posla,''rutinski'',vec zato sto ne bih svoje vene dovela do stanja u kom su bile pre operacije.
Zato mislim da jeste jako vazno doci do hirurga koji ce nas uputiti na pravi nacin,ma koliko nam to bilo strasno u tom trenutku.Ima naprosto ljudi koji su strucniji od drugih,izgrade poverenje kod pacijnata svojom otvorenoscu i sposobnoscu da se pobrinu za pacijenta ne zato sto tako treba,vec zato sto jesu po prirodi takvi ljudi.A time sto su lekari samo su nadogradili svoje osobine i vestine.Ili su nadogradili lekarsku praksu,svojim licnim kvalitetima. Kako god,dobro je da ih ima.
A ima ih koji prosto odrade posao ne udubljujuci se..kao i u svakom poslu.Zato bar mozemo odluciti kod koga cemo otici. Izaberi,odluci,ali nemoj predugo da cekas,zbog sebe prenstveno.To svima preporucujem.I opet cu se ograditi,ne nipodastavam druge hirurge,sa kojima nemam bas nikakvo iskustvo,a koji su pominjani ovde.
Pozdrav i da sto pre resis te probleme i hodas slobodno i opusteno.
Izvinjavam se na duzini posta,mozda ovo moje iskustvo nekome pomogne u odluci.
 
Poslednja izmena:
Не можеш али постоје људи који су просто бољи у свом послу од других.
Ја сам упознала др Бабића и написала сам и своје искуство овде.
Посветио ми је сат времена.
Рекао да нисам за операцију још увек, да могу још охохо да гурам што значи да није особа која по сваку цену хоће неком да узме новац.
Уосталом, свако може да му се јави и на Дедињу и да закаже преглед и операцију.
У државним установама се ласерске операције не раде, то фонд не покрива.
a kakvih ti konkretno problema imas sa venama?
Ovo ne pitam zbog tog doktora nego zbog sebe jer i ja imam problema ( ali se ne vide spolja:D), a i meni je
moja internistkinja rekla da to zaboravim ili odlozim u neki folder za kasnije.

Imam strasne grceve u nogama ( uglavnom desna noga), noga u gleznjevima otice, ali pa opet ne svakog dana i ne nesto
"straobalno", ali leti je to vidljivo, a zimi nekada imam roblem da obujem cizme.
 
a kakvih ti konkretno problema imas sa venama?
Ovo ne pitam zbog tog doktora nego zbog sebe jer i ja imam problema ( ali se ne vide spolja:D), a i meni je
moja internistkinja rekla da to zaboravim ili odlozim u neki folder za kasnije.

Imam strasne grceve u nogama ( uglavnom desna noga), noga u gleznjevima otice, ali pa opet ne svakog dana i ne nesto
"straobalno", ali leti je to vidljivo, a zimi nekada imam roblem da obujem cizme.

Имам почетно проширење кое се код мене још увек не манифестује конкретнијим тегобама осим, понекад, лаким болом. Имам генетску предиспозицију и отишла сам на преглед да видим где сам с тим и како да се владам у будућности.
У сваком случају, осим конкретних тегоба, разлог за операцију може бити и естетске природе. Посебно кад су површне проширене и кад се ружно виде.
Ја то у потпуности подржавам. :)
 

Back
Top