Operacija vena laserom

Draga Sofija, molim te za savet. Vidim da si bila pre godinu dana kod dr Srdjana Babica i da nisi operisana. Ja sam isla kod njega pre par dana na pregled i rekao mi je da treba sacekati jos sa operacijom i dao mi je neke lekove na biljnoj bazi i da malo oslabim i da dodjem na kontrolu za godinu dana ili ako primetim prosirene vene. Ja nemam vidljive vene ali su mi noge kao olovo teske uvece. Buni me sto su mi jos prosle godine na drugom mestu rekli da mi je potrebna intervencija. Stvarno mi je posvetio paznju i sve detaljno objasnio ali je rekao da ne zna da li ce mi se vene pogorsati i kad ce to biti.
Izvini ako sam preopsirna ali me zanima sta se sa tobom desilo, da li si se operisala do sad i da li ti se pogorsalo stanje. Sta se desilo sa tvojim venama u proteklih godinu dana? Malo me je zbunilo razlicito misljenje a strah me od neizvesnosti.
Hvalaaa

Извињавам се, нисам улазила ми на форум, ни на тему. :)
Нема ту пуно мудрости, ако је др Бабић рекао да ниси још увек за операцију, то значи дословно то. Значи да ти вене нису још увек критично проширене.
Веома је важно скинути вишак килограма јер они додатно оптерећују ноге тј. вене. ;)
Кад буду вене још више оштећене, онда операција.
Није ни код мене критично, и мени је рекао да нисам још индикована.
Наредних месец/два ми следује контрола па ћемо видети где сам сад.
 
Blago tebi, kod mene je situacija sa venama bila zeznuta i pokazalo se na kolor dopleru da je za operaciju.Pregled su mi stvarno uradili onako detaljno.Ne radi on dr Dragic preglede nego njegova doktorka ali bas onako kao sto sam cula da rade sve naj-naj .Intervenciju su mi najavili za kraj februara (daleko malo vremena je ostalo sto kaze ona mala reporterka sa Studija B) ali kad sam cekala do sada ovo nije strashno.Naravno da imam tremu kao i svako zivo bicje ali brate kad ih je doktor uradio njih 8000 tom metodom pre mene ili koliko vec necu da brinem.Sve bolesti treba na vreme poceti leciti.Ja sam bila kao noj o tom pitanju - glavu u pesak, proci ce samo. Malo sutra.
 
Slazem se sa Olgicom i Sofijom, Milla P samo pusti da te dr Babic prati i vodi.Jednostavno ga poslusaj.Kao sto navedosmo u ranijim postovima,covek prosto vidi i zakljucuje o stanju vena i pre ultrazvuka.UZ mu je samo potvrda.Vremenom kojim se posveti pacijentu,on licno,kao lekar i kao covek,dovoljno pokazuje posvecenost i strucnost.Ako si u bilo kojoj nedoumici,slobodno ga pitaj opet,rascisti dileme i strahove.I veruj mu.Zaista je vrhunski strucnjak,sa velikim iskustvom.
 
Operacija vena lepkom- nikako.
Ja cu vam iz svog iskustva reci. Prvi put mi je radjena intervencija u inostranstvu, sa tim da me je doktor upozorio da mogu da se vrate. Ja sam pristala, jer mi je zvucalo komotnije, procedura se lakse podnosi, i carape se krace nose. I lepo je proslo. Vec nakon godinu dana su mi se pocele vene vracati, da bi nakon dve godine to izgledalo puno gore nego prvi put kad sam dosla na intervenciju. I u cilju kao da se sto pre oporavim ja sam ponovo otisla na zatvaranje vena lepkom, ali estetski rezultat je bio katastrofa. Sve sa kvrgama ispod koze i sa venama koje su se ponovo javljale. Onda sam se raspitala o toj ‘jednostavnoj i bezbolnoj’ proceduri i shvatila da krv moze da odnese taj lepak u pluca i da nije uopste tako bezbedna. Na kraju mi je uradjena klasicna operacija vena u jednoj poliklinici u Beogradu. Komplikovanije jeste nego ovo sa lepkom, ali nosila sam carape 21 dan, i sad stvarno nemam nikakvih problema. Malo sam se zaletela, racunajuci da ne boli i da je brze. Iskreno, najmanje me je bolela prava operacija.
Ne mogu da gresim dusu, doktor mi je rekao da je moguce da se ponovo jave nakon lepka, ali nisam dugorocno razmisljala, posle sam shvatila u pricama da nije bas dobra metoda.
Najbolje prolaze ljudi posle klasicne ili laserske intervencije. Nemojte da se zalecete.
Nadam se da sam nekom pomogla, uzasno je kad vidis da mislis da si resio nesto, a uz to platio, postaje sve gore i gore svaki dan.
 
Operacija vena lepkom- nikako.
Ja cu vam iz svog iskustva reci. Prvi put mi je radjena intervencija u inostranstvu, sa tim da me je doktor upozorio da mogu da se vrate. Ja sam pristala, jer mi je zvucalo komotnije, procedura se lakse podnosi, i carape se krace nose. I lepo je proslo. Vec nakon godinu dana su mi se pocele vene vracati, da bi nakon dve godine to izgledalo puno gore nego prvi put kad sam dosla na intervenciju. I u cilju kao da se sto pre oporavim ja sam ponovo otisla na zatvaranje vena lepkom, ali estetski rezultat je bio katastrofa. Sve sa kvrgama ispod koze i sa venama koje su se ponovo javljale. Onda sam se raspitala o toj ‘jednostavnoj i bezbolnoj’ proceduri i shvatila da krv moze da odnese taj lepak u pluca i da nije uopste tako bezbedna. Na kraju mi je uradjena klasicna operacija vena u jednoj poliklinici u Beogradu. Komplikovanije jeste nego ovo sa lepkom, ali nosila sam carape 21 dan, i sad stvarno nemam nikakvih problema. Malo sam se zaletela, racunajuci da ne boli i da je brze. Iskreno, najmanje me je bolela prava operacija.
Ne mogu da gresim dusu, doktor mi je rekao da je moguce da se ponovo jave nakon lepka, ali nisam dugorocno razmisljala, posle sam shvatila u pricama da nije bas dobra metoda.
Najbolje prolaze ljudi posle klasicne ili laserske intervencije. Nemojte da se zalecete.
Nadam se da sam nekom pomogla, uzasno je kad vidis da mislis da si resio nesto, a uz to platio, postaje sve gore i gore svaki dan.

Bas sam procitala vase iskustvo pa vi ste se proveli kao bosonoga po trnju. Ne znam sta reci za tu lepak metodu vama su ocigledno ubacili neku hemikaliju koja nije ni najmanje naivna niti bezbedna.Uostalom kada je laser precizan i bezbolan,zasto eksperimenisu sa novim necim sto je neistrazeno i rizicno samim tim? Klasicna operacija je prevazidjena sa mnogo nedostataka i posledica. Da li ste videli razlike izmedju laserske i klasicne operacije ? Mi smo odavde sve znanje o obolelim venama skupile www.dr.dragic.rs/rs/vene Tu dole imate jednu tabelu u kojoj su napravili poredjenje.
 
Poslednja izmena:
Uh, kad neko vidi ovu tabelu ne bi uradio klasicnu operaciju. U sustini nije tako bas kao sto je ovde napisan. Ja nisam imala ovih problema sta pise ispod. Imam jedan mali rezic iznad butine koji je u pregibu i jedan iznad stopala i nekoliko malih po nogama. Ne prija carapa 30 dana ali sam to vreme lako prosla. Raspitala sam se ja mnogo pre poslednje operacije. Tu gde sam se ja operisala radi i laser ali mi je doktor objanio da je vena ispod same koze pa da nije bas prihvatljivo da se uradi laserska intervenvija na venama. A cula sam da ovaj doktor sto si stavila sajt voli nas iz inostranstva, pa nam daje cene koje su kao kod nas a ne u Srbiji, posle tolikog maltretiranja nisam mogla toliko da platim. Stvorno se ne mojte plasiti i klasicne intervencije, raspitajte se dobro.
 
Uh,u pravu si @Jessy82,ne samo da niko ne bi radio klasicnu operaciju,vec bi potrcao samo na lasersku :) Salim se naravno.
Ja prosto,opet moram da ponovim,sve je individualno.Ali zaista. Nemojte da verujemo u bajke,mada je lepo,ali ne i realno.Prag tolerancije bola je kod svakoga razlicit.I nacin oporavka.Ja bih prva itekako zamerila doktoru da mi je rekao da nema bolova,da sutradan mogu na posao,da nema otoka itd. Jer sve to nije istina,ali nije ni nepodnosljivo ili uzasavajuce. Ustvari je sasvim je prihvatljivo i uz podrsku doktora ohrabrujuce i nekako normalno.
Sto se tice laserske operacije.I oporavak je kraci i funkcionalni ste brze nego posle klasicne operacije.Znam jer sam imala i klasicnu i lasersku operaciju,jedne,pa druge noge.Trajanje klasicne operacije (kao i laserske) zavisi od stepena oboljenja,primljena sam u prepodnevnim satima ,radjena operacija (trajala oko sat vremena) i sutradan ujutru sam otpustena kuci.Posle laserske sam odmah isla kuci,ali nije bas da sam trcala.Anestezije jesu razlicite,jaca je prilikom klasicne operacije,jer je spinalna.Redovne kontrole iste kod obe operacije (meni je to normalno i za jednu i za drugu operaciju bilo,ne znam da li je ok da se pacijent otpusti i nema kontrolne preglede narednih 7- 10 dana uopste ili citav mesec?).A sto se oziljaka tice,ja ih nemam ni na jednoj nozi,bilo da je radjena klasicna ili laserska operacija.Bilo bi zanimljivo,cak,pogadjati koja noga je kojom intervencijom radjena.Dr Babic je tu fenomenalno uradio i estetski deo.Kao sto rekoh,vec mnogo puta,sve je do strucnosti,posvecenosti i zelji da se coveku pomogne i olaksa,a ne samo rutinski odradi posao.
 
Poslednja izmena:
Jeste, jako su bitne sve te kontrole nakon operacije. Nama je to puno znacilo kako smo prihvacene na klinici kod dr Dragica pa smo ih mogli nazvati za svaki od saveta posle. Takve se stvari ne mogu platiti niti nadoknaditi. Jednostavno da se ne strahuje zbog nekih pojava koje su normalne posle takvih operacija a covek jednostavno ne zna. Zato su oni medicinski strucnjaci tu da nam ukazu na sve i pomognu.
 
Tanja Lukic, molim te za savet. Kao i svi ovde imamo slicne probleme i dileme. Vidim da si imala i klasicnu i lasersku operaciju. E sad sam se ja konacno odlucila da resim moj problem da i ovo leto ne provedem u mukama. Ono sto me zanima je klasicna operacija. Bila sam kod istog doktora koji je tebe operisao, Srdjana Babica koji mi je uradio ultrazvuk i rekao da je vena previse siroka i da ne bi radio lasersku intervenciju vec mi predlaze klasicnu ali bez epispinalne anestezije nego u nekoj drugoj anesteziji. On insistira da mi radi klasicnu intervenciju, kaze da je glavna vena toliko siroka i da ne garantuje da ce se dobro zatvoriti i kaze ce me boleti. Vena mi je siroka 28 milimetara. E sad mi drugarice kazu da je bolja laserska operacija i da se lakse podnosi,ja sam kriva sto sam se neckala vec 15 godina.
Kazi mi kako si ti prosla klasicnu operaciju, imas li oziljke i koliko te bolelo ili da idem kod nekog drugog doktora.
 
Tanja Lukic, molim te za savet. Kao i svi ovde imamo slicne probleme i dileme. Vidim da si imala i klasicnu i lasersku operaciju. E sad sam se ja konacno odlucila da resim moj problem da i ovo leto ne provedem u mukama. Ono sto me zanima je klasicna operacija. Bila sam kod istog doktora koji je tebe operisao, Srdjana Babica koji mi je uradio ultrazvuk i rekao da je vena previse siroka i da ne bi radio lasersku intervenciju vec mi predlaze klasicnu ali bez epispinalne anestezije nego u nekoj drugoj anesteziji. On insistira da mi radi klasicnu intervenciju, kaze da je glavna vena toliko siroka i da ne garantuje da ce se dobro zatvoriti i kaze ce me boleti. Vena mi je siroka 28 milimetara. E sad mi drugarice kazu da je bolja laserska operacija i da se lakse podnosi,ja sam kriva sto sam se neckala vec 15 godina.
Kazi mi kako si ti prosla klasicnu operaciju, imas li oziljke i koliko te bolelo ili da idem kod nekog drugog doktora.

Није ствар да ли је боља, већ је комфорнија, ради се у локалној анестезији, одлежи се у ординацији и иде се кући на ногама.
Класична операција подразумева резове и шавове и постоперативни опоравак који је дужи.

Али без обзира, ширина вена јесте нешто што хирурга детерминише за ласер или скалпел.
Тако да, мислим да треба да послушате шта Вам је рекао.
 
Није ствар да ли је боља, већ је комфорнија, ради се у локалној анестезији, одлежи се у ординацији и иде се кући на ногама.
Класична операција подразумева резове и шавове и постоперативни опоравак који је дужи.

Али без обзира, ширина вена јесте нешто што хирурга детерминише за ласер или скалпел.
Тако да, мислим да треба да послушате шта Вам је рекао.

Sofka htela sam da te pitam znas li gde u drzavnoj bolnici radi dr Srdjan Babic i kolika je sansa da se zakaze pregled kod njega?
Mene bole vene ili ja samo mislim da je taj bol do vena, ne znam naravno, a imala sam problem jos kao devojka sa upalama vena i prosirenim, ne previse ali ih ima, kao i kapilara koliko hoces. Htela bi da odem na pregled i da vidim sta bi mogla da uradim da bi mi bar malo bilo bolje. Pretpostavljam da sad ne bi smelo nista posebno da se radi zbog hemo, ali mozda bar neki lekovi ili neki gelovi, a da to nije obici Hepatrombin.
Hvala ti puno.
 
Operisao sam prosirene vene na obe noge kod Prof. Dr Srdjana Babica, laserom u opstoj anesteziji i prezadovoljan sam dosadasnjim rezultatima. Posle samo 4 nedelje otok se znatno smanjio, a tragovi operacije su skoro neprimetni. Sada mogu dugo stojati i sedeti sto mi znatno pomaze pri obavljanju poslova na kompjuteru. Doputovao sam iz Australije da obavim operaciju kod Dr. Babica jer nisam mogao naci hirurga sa slicnim znanjem i iskustvom u Australiji. Ovom prilikom zelim da ga peporucim i drugim pacijentima iz Srbije i inostranstva koji imaju probleme sa venama. Njegova Klinika je moderno opremljena i hirurski tim izvanredno saradjuje sa pacijentima. Po potrebi angazuju se i specijalisti iz drugih oblasti medicine u interesu bezbednog hirurskog zahvata. Pracenje pacijenata je odlicno organizovano i vrlo brzo se reaguje na svaku promenu stanja posle operacije. Dr. Babic posvecuje pacijentu dosta vremena da objasni detalje intervencije na narazumljiv i lak nacin i uvek je pristupacan za dodatna objasnjenja.
Ovom prilikom zelim da se ponovo zahvalim Dr. Babicu na izuzetnoj paznji, strpljenju (da po nekoliko puta ponovi savete u vezi lecenja pre i posle operacije) i odlicnim postignutim rezultatima.
 
Pozdrav Anka!
Zao mi je sto ste u takvoj situaciji,ali nije beizlazno i sto je najbitnije pregledao vas je i posavetovo odlican doktor.Moj savet je da verujete doktoru Babicu.Definitivno.Kako vidim,vec vam je objasnio zasto,sta i kako.Covek je specijalista,uradio je veliki broj operacija na klinici,susreo se sa koje cime i shodno iskustvu je to predlozio.Verujte mu i prihvatite operaciju,a sve ostalo prepusti njemu.Naravno,, oporavak i od vas zavisi,ja vec pisah o tome,boli,prodje.Sigurna sam da ce doktor Babic uciniti sve da vam pomogne na najbolji nacin,da se krecete sa mnogo manje opreznosti i normalno zivite.Jeste malo duzi oporavak,ali opet ponavljam,sve zavisi od organizma.Ja ni posle laserske nisam bila potpuno u formi posle mesec dana kako se to javno prica.
Moje vene su takodje bile velike u predelu od prepona do kolena,ustvari siroke i imala sam dva prosirenja sa strane ispred kolena,na obe noge.Na uz je to izgledalo uzasno.I tu se morala raditi klasicna intervencija,upravo zbog sirine.Vazno je da sve bude dobro,a hoce,oporavak ide potom.Za oziljke ne brinite,kod mene su isti na obe noge,a sada vec i osecaj u obe noge,bez razlike koja je vrsta intervencije radjena.Imate u mojim ranijim postovima detaljniji opis,da ne ponavljam opet.
Tako da,prihvatite savet,jer doktor Babic uvek otvoreno govori sa pacijentom,znate na cemu ste,a imate njegovu sposobnost,specijalnost,posvecenost i ljudskost u koju nemojte sumnjati uopste.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno na podrsci i savetu. Operisala sam se kod dr. Srdjana Babica, divan covek. Koga zanima kako izgleda klasicna operacija sve cu da vam opisem. Ja sam operisana u lokalnoj anesteziji i jos sam neke lekove dobila u venu od anesteziologa. Kad sam se probudila, sve je bilo gotovo. Imam jedan rezic iznad stopala, jedan u preponi, oba su duga oko 1,5 cm. Nemam nekih podliva kao sto pricaju da se javljaju posle klasicne operacije. Imam jos par tackica na listu. Nisam imala bolove, popila sam samo jedan lek ujutru. Sad normalno setam samo sto ne preterujem, ali se normalno ponasam. Stvarno nije strasno i tabele na nekim sajtovima o operacijama vena nemaju blage veze, ali ajd, mozda sam ja super prosla pa sam izuzetak.
Hvala vam na podrsci.
Prijatan dan.
 
Ne znam kako mozes tako nesto da me pitas, ja sve vreme pitam za klasicnu operaciju koja je zahtevnija od laserske, zato sam se obratila ljudima koji su imali klasicnu a ne lasersku hirursku intervenciju. Ono sto mi je moj doktor Srdjan Babic rekao da je osnovni uslov tokom operacije da pacijenta ne boli. Ja nisam imala onu cev u ustima kao u filmovima, niti sam dobila injekciju u kicmu. Ovo sta sam ja imala je jedan prijatna dremka. A jeste li vi operisani ili ste samo culi sta ko prica o operacijama i sto mi niste dali neki savet pre operacije? Svi kao nesto znaju ili su svi nesto culi kao i vecima mojih komsinica i drugarica, koji su mi napravili komfuziju u glavi pa sam se uplasila i nisam godinama smogla snage da resim problem. Sad sam prezadovoljna. Ne propitujem, samo zbog merodavnosti?
Ako nekom treba jos neki savet, rado cu svima pomoci, ili ovde ili na mejl.
 
Mozes da je zoves kako god hoces, to je intervencija koja je bila najbezbednija za mene. A imas da procitas i na drugim mestima odnosno stranim sajtovima kad moze laserska intervencija a kada ne moze. Problem je kad imas doktora koji radi samo jednu vrstu operacije. A evo gledam tvoje postove, nije mi jasno, nisi se operisala, pratis forum, pises o nekom doktoru, cak i kako on prica sa ljudima dok ih operise. Zbog cega to radis?
 
Hvala ti puno na podrsci i savetu. Operisala sam se kod dr. Srdjana Babica, divan covek. Koga zanima kako izgleda klasicna operacija sve cu da vam opisem. Ja sam operisana u lokalnoj anesteziji i jos sam neke lekove dobila u venu od anesteziologa. Kad sam se probudila, sve je bilo gotovo. Imam jedan rezic iznad stopala, jedan u preponi, oba su duga oko 1,5 cm. Nemam nekih podliva kao sto pricaju da se javljaju posle klasicne operacije. Imam jos par tackica na listu. Nisam imala bolove, popila sam samo jedan lek ujutru. Sad normalno setam samo sto ne preterujem, ali se normalno ponasam. Stvarno nije strasno i tabele na nekim sajtovima o operacijama vena nemaju blage veze, ali ajd, mozda sam ja super prosla pa sam izuzetak.
Hvala vam na podrsci.
Prijatan dan.

Divno Anka,bas mi je drago da se vec oporavljate i da ste kroz sve prosli dobro.A kako i ne bi,doktor nam je vrhunski.Tako da se drugacije i ne moze. I te tackice ce izbledeti,tokom vremena,tako da cete ih traziti po secanju.I ja sam imala ta dva rezica,ni oni se ne repoznaju sada. Upravo i na nozi koja je klasicno operisana.Posle laserske operacije se to i ocekuje koliko sam cula,ali eto kod dr Babica je i to vazno i prilikom klasicne operacije.Tako da ce suknjice moci da leprsaju vec tokom leta.
Potpuno vas razumem,jer sam i ja imala strah od operacije,slusavsi pojedine.Da sam znala kako je i koliko covek moze osetiti poverenje u doktora,mnogo bih ranije resila taj problem.Kako god,sve ima svoje zasto.Mnogo znaci kada iz necijeg iskustva dobijemo prave i proverene informacije iz licnog iskustva.Moze uvek pomoci nekome sa slicnim ili istim problemom. To sto se po tabelama pise ili sto nam izdeklamuju kao pesmicu,ne treba uzimati zdravo za gtovo.Cak ni isti lek ne deluje isto kod dva razlicta pacijenta,a kamoli operacija.
I u pravu ste,naravno da postoji razlog zasto se radi klasicna,a zasto laserska operacija. I jos nesto,ne zele svi da znaju sve detalje tokom operacije.Ja sam jedna od njih.Moja koleginica je sve do detalja ispitala svog doktora.Tako da je ta ,nazovi,dremka u lokalnoj anesteziji sasvim ok.
Samo napred Anka,zelim vas sto brzi totalni oporavak i vracanje obavezama,uzivanjima i kako to nas doktor Babic uvek napominje - normalnom zivotu.
Pozdrav!
 

Back
Top