Restartuje se...

nolle

Obećava
Poruka
96
Imam matoru konfiguraciju,Matsonic 9107c,Celeron 1.7,2x256 PQI,GeForce2 mx400 64mb.Do skoro je radio super,i odjednom poce da se restartuje na obicne gluposti,npr.klik na neku sliku ili na neki web site,u igrama,programima,filmovima radi normalno.Radio sam reinstalaciju XP-a,koristim Panda Platinum 2005 i AdAware 1.5 redovan update.Zna li neko sta moze da bude u pitanju?
 
Кулиража:
Ako se to ponavlja i nakon instalacije windowsa, mozda pregrejanost procesora moze da bude uzrok.
Slazem se sa Кулираж-om...otvori kuciste ocisti cooler...ako uopste i radi
Mada je ne moguce da se ne gasi u igrama ako je pregrejavanje problem...

neledr:
Ma meni to lici na onu zivotinjku Blaster-a.....hmmmmm mislim da si ti mij druze potkacio neku domacu zivotinju :wink:
VEOMA MOGUCE
 
i meni je bilo nešto slično ali meni se gasio i na igrice filmove..... mislio sam da je napajanje ali je problem bio u ventilatoru(pregreje se)
Probe V2.22.04 je program koji ima mnogo toga ali možeš i proveriti temperaturu ventilatora.Pa pokušaj s njim.
 
I ja da vam se požalim: Athlon XP 1700++, Shuttle ak35gtr, 512 pqi ddr, geforce 3 ti200... Restartuje se maltene bez ikakvog razloga, kako kad. Prođe i po nekoliko meseci bez i jednog restarta, a sad je opet ušao u fazu. Probao sam sa izduvavanjem (imao je dosta prašine), ali nije rešen problem. Restartovao se jedno vreme kada sam imao 256 mb ram. Onda sam uzeo 512. Sada se opet restaruje. Prva logična pomisao je da je memorija u kvaru, ali verovatno ipak nije, jer se restartovao i sa 256 (inače, modul od 256 mb sam zamenio modulom od 512). Juče sam reinstalirao sistem i opet se restartuje, ali ređe. Inače, Imam Zone Alarm i AVG, i kablovski internet - znači dosta sam online... I nije do temperature procesora, jer sam komp kupio 2002. a prvi put je počeo da se restartuje pre pola godine.
 
Ako se restartuje sasvim iznenada i odjednom, to može da bude falična memorija, procesor, ali i oštećen drajver.

Bitno je isključiti opciju "restart automatically" u My Computer - Properties - Advanced - Startup and Recovery i pročitati koji je STOP error u pitanju.

Ukoliko se i dalje restaruje sasvim neočekivano, odjednom, bez plavog ekrana, onda je svakako hardver u pitanju, najverovatnije memorija, napajanje ili CPU.
 

Back
Top