Masinstvo u Nemackoj

Hvala pocetniku sto je otvorio ovu temu.

Prvi put pisem na ovom forumu pa se unapred izvinjavam ako bude gresaka.

Zavrsila sam Bachelor studije na Masinskom u Beogradu i hocu da upisem Master u Minhenu smer motorna vozila.
Zanima me kad ja posaljem dokumenta na fakultet u Minhenu,sta oni treba da mi posalju od papira da bi ja s tim papirom i ostalim mogla u ambasadu.Napominjem da ja ne znam Nemacki pa cu kad odem tamo uciti.
Znam da mi fakultet ne moze poslati potvrdu da sam primljena dok ne polozim jezik,nije mi bas jasno kako onda da trazim vizu bez te potvrde,jel ima neka zamena za to,recimo prijava ili tako nesto dok ne polozim jezik?:dontunderstand:
Ako neko nesto zna pisite svaka pomoc mi je dobrodosla.Odgovor na ovo mi je najbitniji,ako neko zna nesto o Masinskom u Minhenu ,neka pise.

Hvala unapred!
 
Verovatno bi trebalo da za ovu temu otvorim novi thread, ali interesuej me da nisi možda preko DAAD-a dobio stipendiju za studije tamo? Ja se upravo prijavljujem za DAAD i muči me do bola pisanje motivacionog pisma, tj najviše onaj deo o mojem konkretnom planu za budućnost i sl, kad niko ne zna šta će se desiti za pet godina i kojoj če firmi biti potrebno koliko zaposlenih tada.
Otvoriću i novi thread s ovim pitanjem. Hvala ako znaš odgovor, izbriši ovaj post ako ti smeta . Pozdrav
 
TUM mene interesuje studiranje u Nemackoj..na trecoj sam godini masinskog fakulteta u Bg u,pa me zanima da li mogu tamo da prebacim studije ili moram da zavrsim Bachelor ovde?Da li je za gradjane Srbije studiranje besplatno?(nacuo sam to) Sta je potrebno za dom,za njihovu stipendiju?
 
steau,

htela bih samo da te pitam, da li si nesto uspeo po pitanju DAAD stipendija? Da li mozes da mi posaljes neki primer motivacionog pisma da bi imala ideju kako da ga napisem.

Hvala unapred!

Verovatno bi trebalo da za ovu temu otvorim novi thread, ali interesuej me da nisi možda preko DAAD-a dobio stipendiju za studije tamo? Ja se upravo prijavljujem za DAAD i muči me do bola pisanje motivacionog pisma, tj najviše onaj deo o mojem konkretnom planu za budućnost i sl, kad niko ne zna šta će se desiti za pet godina i kojoj če firmi biti potrebno koliko zaposlenih tada.
Otvoriću i novi thread s ovim pitanjem. Hvala ako znaš odgovor, izbriši ovaj post ako ti smeta . Pozdrav
 
Zanimaju me doktorske studije u Nemackoj, ali nigde ne mogu da nadjem koji fakultet nudi koji program? Ja zavrsavam vojno masinstvo,ili sisteme naoruzanja..

Zanimaju me istraživanja u Nemačkoj tj. da deo doktorskih uradim tamo. Pa ako imaš korisni savet molila bih te da se oglasiš jer ne mogu da nađem nikog za savet, najviše me interesuje da li si rešio svoj problem: ˝Koji fakultet nudi koji program?˝ i kako tj. gde to da nađem?
 

Back
Top