Lepo pitanje o Raju i Paklu

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
Dosadno mi,pa opet zapocinjem teme (priznajte da su mi teme dobre).

Pretpostavili smo da Raj i Pakao postoje.
Ako postoji jedan covek,koji je krsten,ide u crkvu,govori da je Hriscanin,a mrzi,cini zlocine,ode kuci i prebije zenu i decu.I plus cini jos mnoge grozne stvari,gde ce on zavrsiti?
A,sa druge strane,tu je i jedan mnogo bolji covek,ali on nije Hriscanin i nije krsten!Gde ce on zavrsiti?


p.s. Ne provociram nikog,ideju za temu sam dobila sa jednog drugog foruma (vrlo slicna tema)
 
Теме су ти више него лоше постављене.
Није проблем шта питаш већ како и због чега.
По логици здравог разума, била хришћанка или не, јасно је као дан да неко не може бити крив због нечега што не зна.
Греси које си поменула су у старту увек тежи ако је хришћанин у питању док неко ко је апсолутно неупућен у хришћанство, јер једноставно не зна о чему је реч, никада не може исто бити третиран.
Тако долазимо до закључка да ће поменути добити своје место у рају без обзира што није хришћанин, ту чак није ни битно да ли је он упознат са постојањем хришћанства.
Питање ти је продукт крајње доконости.
Чисто да те предухитрим, дете не може бити осуђено за убиство јер нема представу шта је оружије као што ментално поремећена особа неће ићи у Пакао због самоубиства јер није свесна својих поступака, чак је недужнија и од новорођенчета.
 
Теме су ти више него лоше постављене.
Није проблем шта питаш већ како и због чега.
По логици здравог разума, била хришћанка или не, јасно је као дан да неко не може бити крив због нечега што не зна.
Греси које си поменула су у старту увек тежи ако је хришћанин у питању док неко ко је апсолутно неупућен у хришћанство, јер једноставно не зна о чему је реч, никада не може исто бити третиран.
Тако долазимо до закључка да ће поменути добити своје место у рају без обзира што није хришћанин, ту чак није ни битно да ли је он упознат са постојањем хришћанства.
Питање ти је продукт крајње доконости.
Чисто да те предухитрим, дете не може бити осуђено за убиство јер нема представу шта је оружије као што ментално поремећена особа неће ићи у Пакао због самоубиства јер није свесна својих поступака, чак је недужнија и од новорођенчета.
 
Obersturmfuehrer:
PAC-PAC:
Теме су ти више него лоше постављене.
Није проблем шта питаш већ како и због чега.

namerno izbacujem ostatak tvog teksta....
sad bi nas kolega BL rekao, ubio bih svoju zenu da zapali mirisljavi stapic koji je kupila u India shopu :)))

Неби убио! МОЈА ЖЕНА НЕБИ КУПИЛА ТАКВУ ГЛУПОСТ.
 
Бл:
Obersturmfuehrer:
PAC-PAC:
Теме су ти више него лоше постављене.
Није проблем шта питаш већ како и због чега.

namerno izbacujem ostatak tvog teksta....
sad bi nas kolega BL rekao, ubio bih svoju zenu da zapali mirisljavi stapic koji je kupila u India shopu :)))


Неби убио! МОЈА ЖЕНА НЕБИ КУПИЛА ТАКВУ ГЛУПОСТ.



Get a life man.....to je glupavi mirisljAvi stapic ne obrnuti krst..........
 
Pac-Pacu, Bog, ako je verovati dogmi (a mora se, jel) ne oprašta onima koji ne znaju šta rade. I ako te neko u životu nije poprskao vodicom i nazvao krštenim, jedini Raj kojeg ćeš videti biće onaj na slikovnicama koje dele J. Svedoci. God forbid... :roll:
 
..........i mene interesuje...........neko ko nije krsten kada umre manje vredi u bozijim ocima nego neko ko je pravio gluposti, ali sagradio crkvu???
+ kako se odredjuje ko ide u pakao> kada uradis glupost(prekrsis neku recimo zapoved) ti platis crkvi pa je sve ok, ili se mere dobra i losa dela???? ili ides u pakao jer si jednom u zivotu nesto zgresio(kao u filmu "u kini jedu pse")????
moze li to neko malo detaljnije(npr. znam da se razlikuje od religije do religije, cak i u pravcima hriscanstva)
 

Back
Top