Slanje novca iz inostranstva u Srbiju preko western union?

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
260
Pozdrav drustvo. Treba da posaljem neke pare iz inostranstva (austrije) u Srbiju. Zeleo bih poslati preko western uniona zato sto tako najbrze pare stignu posto mi treba brzi transfer, ranije sam slao samo sa konta na konto pa nisam nikada slao preko wu... E sad, moje je pitanje: sta ja treba njima tamo u filijali da kazem (sta od podataka). Koje podatke o sebi i koje podatke o osobi koja prima? I sta dalje? Dobijam neku sifru ako sam dobro upucen, koju ta osoba treba da zna kad podize pare, i treba joj licna karta jos? Ako je neko imao iskustva sa transferima preko westerna (narocito iz inostranstva, neke zemlje EU) molim neka napise. Hvala unapred.

P.S: zaboravih jos pitati: da li osoba koja prima pare u srbiji dobija eure ili joj prekonvertuju u dinarsku protivvrednost, i ako neko zna koja je provizija ili procenat koji oni uzimaju?
 
Poslednja izmena:
@georgejune: wow, svaka cast na ovako brzom odgovoru... znaci u posti nemoze bas nikako, nego mora u banku? mada to i nije veliki problem... Znaci, moje podatke ne moram da dajem bas nista? Reci mi mozda, da li znas jel prave problem ako osoba ima u imenu i prezimenu slova s (kao sisarka) ili z (kao zbun), ili mogu samo jednostavno izdiktirati s i z bez kvacica? Da li moram navesti grad u kojem je ta osoba ili moze dici na teritoriji cele Srbije? I da te pitam jos za kraj ovo zadnje sto sam pitao, jel se vrsi konverzija valute i znas li mozda koji procenat uzimaju? Hvala ti puno na informacijama.
 
Moze i u posti da dize. Samo mora da se pojavi sa licnim dokumentima, da kaze iznos koji prima, ko salje, iz koje zemlje i na cije ime. Onda kaze verifikacioni kod i to je to. Mozes i bez kvacica. Ja sam primao dosta puta tako da nikakav probelm nije bio. Moze da dize u svakoj banci koja ima WU mogucnosti i mozes da primis u valuti u kojoj ti osoba salje. Ja sam primao u evrima...
 
@georgejune: wow, svaka cast na ovako brzom odgovoru... znaci u posti nemoze bas nikako, nego mora u banku? mada to i nije veliki problem... Znaci, moje podatke ne moram da dajem bas nista? Reci mi mozda, da li znas jel prave problem ako osoba ima u imenu i prezimenu slova s (kao sisarka) ili z (kao zbun), ili mogu samo jednostavno izdiktirati s i z bez kvacica? Da li moram navesti grad u kojem je ta osoba ili moze dici na teritoriji cele Srbije? I da te pitam jos za kraj ovo zadnje sto sam pitao, jel se vrsi konverzija valute i znas li mozda koji procenat uzimaju? Hvala ti puno na informacijama.
u posti dobijas samo dinare i to do 200 000..znaci banka...sta uplate to i podizes..ili preko zahtevas u kojoj valuti podize i cao
 
A da li postoji neki limit, kad lično uplaćujem novac ?

Ko uplaćuje uopšte nije važno.Možeš bilo koga da povedeš sa sobom i da taj ti uplati novac jer povraćaja nema ,važno je ime i prezime i mesto stanovanja toga kome uplaćuje neko,mislim na ime kada pokaže u Srbiji ličnu kartu jer taj novac možeš da podigneš u celoj zemlji .Do 500 € plaća se 27 € poštarina.
 

Back
Top