DZIP / SUV





 
range%20rover%20455.jpg


Nakon novog Range Rovera, koji je predstavljen u septembru prošle godine, Britanci pripremaju i novi Range Rover Sport čija će premijera biti održana krajem ovog meseca. Ipak, slike i ovog modela su se u javnosti pojavile i pre njegove zvanične promocije.

I novi Range Rover Sport će zahvaljujući upotrebi aluminijuma biti lakši od svog prethodnika, i to za oko 300 kg (Range Rover Sport sa V6 dizelašem će recimo imati 2160 kg)

94910-range%20rover%2045.jpg


Od motora se (nezvanično) pominju benzinci i dizelaši sa rasponom snage od 275KS do 510KS (ovaj potonji je 5.0L V8 benzinac sa kompresorom), kao i osmostepeni automatski menjač.

Takođe, kupci će po ranijim najavama moći da dobiju i model sa hibridnim pogonom, odnosno sa kombinacijom dizelaša i elektromotora (kombinovana snaga će navodno iznositi 333KS).

Vizuelno će se Sport od standardnog Range Rovera između ostalog razlikovati po obliku zadnjeg dela krova i kraćem zadnjem kraju, kao i po sportskijoj unutrašnjosti.

Više informacija će biti saopšteno 26. marta u Njujorku.
 
Pozdrav svima.:bye:



Tek se upoznajem sa forumom pa reko da se prikljucim :rumenko:
Ovaj post me je privukao

...a ovo mi je nekako "vise terenac" nego recimo pomenuti Ignis 4x4

:per:








































































Uffff... Brate, LR Defender... lep je majke mi, kao i wrangler... Ali koliko trose + registracija, samo to pa da se zavti u glavi... Znaci ako sam dobro razumeo, ako zaveje, npr na Kopu ili ako je blato Grand Vitara me nece izvuci ? Cinimi se da sam procitao da trosi oko 7-8l benzinac (ako sam u pravu ili bese dizel?) i jos ako mu se rokne plin da je milina ?
 

Back
Top