Skupštinska kafana 7

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sretan ti put kod Akakija...:lol:
očito je da ti fali teološka podloga, čim tako lako gaziš po Crkvi u kojoj se još uvek nalaziš...ono jeste da si iz komunističke porodice, ali ipak...:sad2:

Ne lupaj, pročitaj pažljivo šta sam napisao. Da mi je pravoslavna (bilo koja) Crkva bliža nego bilo koja druga, pa makar i ona zapadna u koji ti tako rado pogledavaš.
Bolje biti iz komunističke porodice (svi mi koji smo živeli u to vreme jesno iz komunističkih porodica) nego iz onih koji su se kod koza skrivali.
 
Ne lupaj, pročitaj pažljivo šta sam napisao. Da mi je pravoslavna (bilo koja) Crkva bliža nego bilo koja druga, pa makar i ona zapadna u koji ti tako rado pogledavaš.
Bolje biti iz komunističke porodice (svi mi koji smo živeli u to vreme jesno iz komunističkih porodica) nego iz onih koji su se kod koza skrivali.

Paradoksalno je da po internet forumima po Titu pljuju oni koji su od Tita dobili stan pa u njega uneli kompjuter sa internet priključkom.
Ovi što su se kasnije rodili ne da nemaju vremena za internet baljezganja koliko se umore kod privatnika
nego nemaju ni gde da unesu kompjuter jer firme više ne daju smeštaj za radnike.

A i zgradama ide vreme pa sve da se nasledi stan od roditelja
A onda kad dodje vreme za rušenje...
 
Ne lupaj, pročitaj pažljivo šta sam napisao. Da mi je pravoslavna (bilo koja) Crkva bliža nego bilo koja druga, pa makar i ona zapadna u koji ti tako rado pogledavaš.
Bolje biti iz komunističke porodice (svi mi koji smo živeli u to vreme jesno iz komunističkih porodica) nego iz onih koji su se kod koza skrivali.

Odakle tebi da je Crkva u kojoj se ja Bogu molim zapadna ili nije?
Ako si ti živeo u komunističko-vojnoj porodici, ja nisam. Uostalom, nikada nisam delio ljude na komuniste i četnike.
 
Ako misliš da ćeš me ubediti kako živiš u Srbiji a poznaješ one koji uz protok vremena stiču korisna iskustva - neće ti uspeti :D
Suviše sam dugo na ovom forumu :D

Ja živim u Republici Srpskoj, poznajem dosta naroda, a imam i rodbine u Srbiji
- i nemam namjeru da te ubjeđujem u bilo šta - kad upoznaš dovoljno ljude i dovoljno ljudi - shvatićeš sam.

Forum je nešto drugo.
 
Paradoksalno je da po internet forumima po Titu pljuju oni koji su od Tita dobili stan pa u njega uneli kompjuter sa internet priključkom.
Ovi što su se kasnije rodili ne da nemaju vremena za internet baljezganja koliko se umore kod privatnika
nego nemaju ni gde da unesu kompjuter jer firme više ne daju smeštaj za radnike.

A i zgradama ide vreme pa sve da se nasledi stan od roditelja
A onda kad dodje vreme za rušenje...
Niko od Tita nije dobio stan.Odbijalo se od plata,a ti stanovi su posle dodeljivani na korištenje,ali su i dalje bili u državnom vlasništvu.Kasnije,početkom 90.-ih ponajviše,je došlo do otkupljivanja tih stanova za par hiljada maraka.
 
Odakle tebi da je Crkva u kojoj se ja Bogu molim zapadna ili nije?
Ako si ti živeo u komunističko-vojnoj porodici, ja nisam. Uostalom, nikada nisam delio ljude na komuniste i četnike.

Nisi? A malopre napisa nešto za komuniste? :think:
Nije reč o Crkvi, u istoj smo, već o idejama koje imamo. o tome da je neko spreman da prihvati novotarije, neko nije. Da neko ima snage da ukaže na greške u Crkvi, neko nema. Nadam se da si čitao Domanovićevog "Vođu"?
 
Ja živim u Republici Srpskoj, poznajem dosta naroda, a imam i rodbine u Srbiji
- i nemam namjeru da te ubjeđujem u bilo šta - kad upoznaš dovoljno ljude i dovoljno ljudi - shvatićeš sam.

Forum je nešto drugo.

za sada sam upoznao samo ološ
onaj samoljubivi, svinjski, lešinarski zgrabni
koji se malo prisebi kad upropasti šta je imao
al ne zna da počne ništa novo
o započinjaju novog nikad nije razmišljao
samo je razmišljao kako da se okorisiti o postojeće
a ne kako da napravi novo


takvih sam se nagledao i u mladost nervirao
znao sam još onda da se tako ne može funkcionisati
žao mi je što sam bio u pravu

ja u svoj CV mogu da napišem da su skoro sve firme sem jedne u kojima sam radio - propale
a ta jedna što se veštački održava u životu je delom na budžetu, akcionarsko društvo
 
Niko od Tita nije dobio stan.Odbijalo se od plata,a ti stanovi su posle dodeljivani na korištenje,ali su i dalje bili u državnom vlasništvu.Kasnije,početkom 90.-ih ponajviše,je došlo do otkupljivanja tih stanova za par hiljada maraka.

Ne zaboraviti da su cele porodice odvajale za stanove ceo život, a dobijale su jedan stan. Zanimljiva matematika. ispada da imamo ili preskupe stanove, ili nas je neko negde zeznuo? A naivni i dalje veruju u priče o besplatnim stanovima.
 
Niko od Tita nije dobio stan.Odbijalo se od plata,a ti stanovi su posle dodeljivani na korištenje,ali su i dalje bili u državnom vlasništvu.Kasnije,početkom 90.-ih ponajviše,je došlo do otkupljivanja tih stanova za par hiljada maraka.

A sad da odeš iz Beograda u Kragujevac (mada koj ćeš tamo kad je puklo) A JEL ĆEŠ DOBIJEŠ STAN NA KORIŠĆENJE?
Ajd recimo u Jagodinu da radiš kod Palme, da hraniš žirafe... ni on ti neće dati stan na korišćenje
 
Ne zaboraviti da su cele porodice odvajale za stanove ceo život, a dobijale su jedan stan. Zanimljiva matematika. ispada da imamo ili preskupe stanove, ili nas je neko negde zeznuo? A naivni i dalje veruju u priče o besplatnim stanovima.
Baš tako.A ne treba ni zaboraviti da su prvi soliteri pravljeni na radnim akcijama,za džabe.Pa ceo NS je dignut na noge,da bi se isušila kaljuga ,nasula zemlja i podigli soliteri u najvećem gradskom kvartu-Limanu (Liman-blato).Pola Beograda je gradilo NBG,a niko nije plaćen za to.Sva sreća pa se nisam ni rodio tada,inače bi nekome yebao mamu,pa bi me ćorkirali...:poludeo:
 
A sad da odeš iz Beograda u Kragujevac (mada koj ćeš tamo kad je puklo) A JEL ĆEŠ DOBIJEŠ STAN NA KORIŠĆENJE?
Ajd recimo u Jagodinu da radiš kod Palme, da hraniš žirafe... ni on ti neće dati stan na korišćenje
Nema ništa za dž danas,a nije bilo ni onda.Uzeli smo kredu od Amera da napravimo "most Slobode" u NS-u.Pošto nismo imali da im vratimo kintu,oni nam ga srušiše 1999.(igrao sam basket u blizini kada je odleteo,pa je i mene digla detonacija)
 
za sada sam upoznao samo ološ
onaj samoljubivi, svinjski, lešinarski zgrabni
koji se malo prisebi kad upropasti šta je imao
al ne zna da počne ništa novo
o započinjaju novog nikad nije razmišljao
samo je razmišljao kako da se okorisiti o postojeće
a ne kako da napravi novo


takvih sam se nagledao i u mladost nervirao
znao sam još onda da se tako ne može funkcionisati
žao mi je što sam bio u pravu

ja u svoj CV mogu da napišem da su skoro sve firme sem jedne u kojima sam radio - propale
a ta jedna što se veštački održava u životu je delom na budžetu, akcionarsko društvo

Tako je kad radiš za gazde.

Jesi li ikad probao da budeš sam sebi gazda, poslodavac i shef?
 
Baš tako.A ne treba ni zaboraviti da su prvi soliteri pravljeni na radnim akcijama,za džabe.Pa ceo NS je dignut na noge,da bi se isušila kaljuga ,nasula zemlja i podigli soliteri u najvećem gradskom kvartu-Limanu (Liman-blato).Pola Beograda je gradilo NBG,a niko nije plaćen za to.Sva sreća pa se nisam ni rodio tada,inače bi nekome yebao mamu,pa bi me ćorkirali...:poludeo:

Jeste se pravilo "za džabe" ali se i davalo
A danas radiš za džabe a nije nikakva akcija nego je uslov da dobiješ posao, a na kraju ti niko ništa ne da?
Pa ni lek preko doma zdravlja...

eeeeeeeeeeeeee

A VILICE PREKO DOMA ZDRAVLJA NA KNJIŽICU? :D
Još se ljutili na stomatologa što kasni dve nedelje sa izradom :D
 
a sad ne zna šta plaća i da li je pokraden na onome što zovu plata
pošto je nerealno da neko sa platom od 22.000 unosi u budžet sredstva za penzije od 17.000, 27.800, 32.600
ali i više stotina hiljada dinara

NEŠTO NE ŠTIMA AKO SE NA SVE DODA ARMADA NEZAPOSLENIH...

Сад нас лихвари држе ко мртваца на леду, док нас не гурну у раку.
 
Nisi? A malopre napisa nešto za komuniste? :think:
Nije reč o Crkvi, u istoj smo, već o idejama koje imamo. o tome da je neko spreman da prihvati novotarije, neko nije. Da neko ima snage da ukaže na greške u Crkvi, neko nema. Nadam se da si čitao Domanovićevog "Vođu"?

A ti imaš teološko znanje, pa ćeš da upadaš u oltare i držiš pridike sveštenicima...:lol:
drži se ti svog komunizma...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top