Za Pravljenje Setup-a

Nemkec

Zainteresovan član
Poruka
122
Treba mi programcic koji pravi Setup, znaci radi posao da od instalirane igre njene foldere i fajlove prebacim u setup za install. Pa bas kao Setup Factory 7.0 za kojeg mi je propala verzija nisam nasao kod za registraciju.
kakvi programi postoje na taj nacin rada a da nisu malo poveci za Download ma moze da 15MB.
Hvala Unapred!
 
stormbringer:
slazem se za innoSetup, fantasticna stvarcica. ja sam imao to par godina ali me mrzelo da otvorim help i potrosim 10 minuta da provalim kako se pisu skripte. sad samo to koristim

E, skinuo sam InnoSetup, i stvarno je odlicna alatka...
Al imam dva problema, pa te molim, posto si rekao da ga koristis vec duze vreme, da mi pomognes:

1. Program za koji pravim instalaciju ima .ini fajl, ali kada InnoSetup napravi precice u StartMenu-ju i na Desktopu, ne pronalazi lepo .ini fajl. Elem, u programu je receno da se .ini nalazi u "CurrentDirectory", ali ovaj to vidi kao Desktop ili StartMenu/MyProgram. Ako "rucno" napravim precicu, sve bude OK. Kada odem na Properties od precice koju je napravio InnoSetup, polje "Start In" je prazno, a ne bi trebalo da bude...Moze li to da se resi nekako, ili da ne pravim precice uopste, ali to je malo bez veze... :?:

2.Postoji par pratecih programa koji treba da se instaliraju automatski(.NET FRAMEWORK, Driver za bazu podataka,...), i trebalo bi da se restartuje sistem posle instalacije. Ja uspem da napravim ili jedno ili drugo. Elem, kada postavim parametar "AlwaysRestart=yes" u [Setup] delu, on lepo pita da restartuje komp, ali preskoci pokretanje ovh pratecih programa...Kako da postavim da se pokrenu instalacije ovih programa, pa po njihovom zavrsetku da pita za restart???

Nadam se da si me razumeo...
Hvala unapred...
Pozdrav...
 
Bosko:
stormbringer:
slazem se za innoSetup, fantasticna stvarcica. ja sam imao to par godina ali me mrzelo da otvorim help i potrosim 10 minuta da provalim kako se pisu skripte. sad samo to koristim

E, skinuo sam InnoSetup, i stvarno je odlicna alatka...
Al imam dva problema, pa te molim, posto si rekao da ga koristis vec duze vreme, da mi pomognes:

1. Program za koji pravim instalaciju ima .ini fajl, ali kada InnoSetup napravi precice u StartMenu-ju i na Desktopu, ne pronalazi lepo .ini fajl. Elem, u programu je receno da se .ini nalazi u "CurrentDirectory", ali ovaj to vidi kao Desktop ili StartMenu/MyProgram. Ako "rucno" napravim precicu, sve bude OK. Kada odem na Properties od precice koju je napravio InnoSetup, polje "Start In" je prazno, a ne bi trebalo da bude...Moze li to da se resi nekako, ili da ne pravim precice uopste, ali to je malo bez veze... :?:

2.Postoji par pratecih programa koji treba da se instaliraju automatski(.NET FRAMEWORK, Driver za bazu podataka,...), i trebalo bi da se restartuje sistem posle instalacije. Ja uspem da napravim ili jedno ili drugo. Elem, kada postavim parametar "AlwaysRestart=yes" u [Setup] delu, on lepo pita da restartuje komp, ali preskoci pokretanje ovh pratecih programa...Kako da postavim da se pokrenu instalacije ovih programa, pa po njihovom zavrsetku da pita za restart???

Nadam se da si me razumeo...
Hvala unapred...
Pozdrav...

za prvi deo, u programu (ne instalaciji) trebas da stavis da ti postavi current directory na folder gde je exe, u delphi-ju je SetCurrentDir(ExtractFilePath(ParamStr(0))) valjda
za drugi deo napravi u
Kod:
 sekciji novu proceduru i iz nje izvrsi instalaciju tih dodatnih komponenti. tu proceduru pozovi posto iskopiras neki fajl. to se radi tako sto u [Files] sekciji kod tog nekog fajla dodas AfterInstall: MojaProcedura, pogledaj malo examples koji stizu uz njega i one na sajtu pa ce ti biti jasnije
 
Svi programeri idite u SOFTWARE pa procitajte temu MOJ PROJEKAT SVI UCETSTVUJU ! Dakle pravimo program u kome cela krstarica ucestvuje ! Ja sam napravio glavni deo programa imate i link za download na toj strani !
 

Back
Top