GM proizvodi i misterije


A gde mu je dlaka???
images
 
Ovde možemo postavljati genetski manipulisane proizvode i da postavljamo misteriozne načine pod kojim pokušavaju da ih proturaju ljudima.

Evo jedan slučaj gde je kupljena jabuka iz supermarketa posle pranja za sat vremena se promenila i ispustila neku praškastu supstancu na površini.Jabuka sigurno nije prirodna jer se tako prirodna jabuka ne ponaša. Kako mogla ova misteriozna jabuka da dospe na tezge potrošača u supermarketu?


Kuda ide ovaj svet i kako može da se završi ovaj potez svetskih moćnika?
 
Zajednički eksperiment u sklopu nekoliko instituta i naučnika otkrili su da hrčci hranjeni sa genetski modifikovanom hranom proizvode potomke koji nisu u stanju da proizvedu četvrtu generaciju potomaka.

Naučnik Aleksej Surov je opisao eksperiment gde su posmatrali ponašanje hrčaka,njihovo dobijanje na težini i natalitet u nekoliko generacija. Posle rođenja druge generacije hrčaka, primetili su sporije stope rasta i seksualne zrelosti. Sledeća generacija je bila sterilna.

Tehnički, krajnji rezultat GMO bi bio kraj gladi u svetu, jer ne bi bilo više ljudi.

Ruski naučnici nisu jedini koji su upozorili na zdravstvene efekte koje prouzrokuje genetički modifikovana hrana. Ne zaboravimo na naučnike koji su bili otpušteni odmah nakon što su otkrili serije zdravstvenih bolesti ili simptoma na životinjama hraneći ih genetski modifikovanom hranom.

Verujući u potencijal GM hrane, Ignacio Čapela i Arpad Pustai eksperti za biljke koje su genetski modifikovane, odlučili su da sprovedu prvo nezavisno istraživanje na životinjama koje se hrane genetski modifikovanom hranom.

Istraživanja su pokazala simptome kao usporen rast, oštećenje imunog sistema, krvarenje želuca, abnormalni i potencijalni kancerogeni rast ćelija u crevima, oštećenje krvnih zrnaca, izobličene ćelijske strukture u jetri, pankreasu i testisima, promena na ekspresiji gena i metabolizmu ćelija, jetre, bubrega, delimično atrofirana džigerica, manje razvijene organe, smanjeni digestivni enzimi, visok šećer u krvi, upala pluća, povećana stopa smrtnosti i veći mortalitet potomstva.



Svet posmatra Monsanto i američku vlast kako promovišu rast i kontinuiranu ekspanziju njihovog genetski modifikovanog programa. Oni su patentirali svinje, losose i druge vrste i projektovali njihove gene da se proizvede potomstvo sa više mesa.

75% prerađene hrane u svetu sadrži neki oblik genetski modifikovanih sastojaka. Da li smo spremni da rizikujemo živote naše buduće dece i unučadi da bi otkrili da se ovi simptomi ne pokazuju samo na životinjama? Koja je verovatnoća da ćemo iskusiti iste zdravstvene probleme na nama samima, dok budemo konzumirali još više genetski modifikovanih organizama protiv naše volje?

Da li oni pokušavaju da nahrane svet ili žele da kontrolišu populaciju tako što će redukovati brojnost čovečanstva? Monsanto i FDA mogu da odgovore na ovo. A da li ćemo mi saznati odgovor?

Ruski naučnici su dokazali da genetski modifikovani organizmi ubijaju sisare, tako što životinje hraneći se genetski modifikovanim namirnicama gube sposobnost za reprodukciju.

To su pokazali sledećim eksperimentom:

U prvu grupu nisu dodali ništa, hranili su ih namirnicama koju koriste na farmama, druga grupa je hranjena sa sojom koja nije sadržavala ništa od GM sastojaka, pronađena je sa velikim teškoćama u Srbiji, treća grupa je hranjena sa nekim od sadržaja GM organizama, a četvrta sa povećanom količinom GMO.

Dobro ste pročitali, samo još ponegde u Srbiji, ali ne svuda postoji soja koja nije genetski promenjena.

Pratili su njihovo ponašanje, dobijanje na težini i rađanje mladunaca. Prvobitno, sve je išlo glatko. Međutim, primetili su prilično ozbiljan simptom kada su izabrali nove parove od njihovih mladunaca i nastavili da ih hranimo kao i ranije. Njihova stopa rasta je bila sporija i postigli su svoju seksualnu zrelost znatno kasnije.

Kada su dobili njihove mladunce, opet su formirali parove, sada treće generacije. Nisu uspeli da dobiju mladunce od parova koji su hranjeni genetski modifikovanim namirnicama.

Dokazali su da su ovi parovi izgubili sposobnost da stvore sopstvene mladunce, kaže dr Aleksej Surov.

Samo prestanak korišćenja ovih namirnica može dovesti i do prestanka svih ovih simptoma.

Shodno tome, naučnici sugerišu izricanje zabrane za upotrebu genetski modifikovane hrane, sve dok ne testiraju njihovu sveobuhvatnu sigurnost.

Rezultati ruskih naučnika poklapaju se sa istraživanjima kolega iz Austrije i Francuske. Kada je francuski naučnik dokazao da je genetski modifikovan kukuruz štetan za sisare, Francuska je istog trenutka zabranila proizvodnju i prodaju.

Profesor Nils Skakebek, sa univerzita u Kopenhagenu, opisao je problem toliko važan kao i globalno zagrevanje, upozorava da porast nivoa muškog steriliteta postao toliko ozbiljan. Neki idu još dalje.

Ako se ovako nastavi, muškarci su na putu da postanu potpuno neplodni u roku od nekoliko generacija.

Izveštaji tvrde da čak jedan od pet zdravih muškaraca starosti od 18 do 25 godina proizvodi abnormalne količine sperme.

Samo 5 do 15% njihove sperme je dovoljno dobar da bude klasifikovan kao „normalan“ po pravilima Svetske zdravstvene organizacije. Ovim dokazujemo da neplodnost nije samo ženski problem. I zaista, problem sa muškom plodnošću u poteškoćama začeća kod parova je oko 40% .

Ali žene koje pokušavaju da zatrudne se susreću sa zapanjujućom tvrdnjom: da je osnovni problem muške plodnosti još u materici i za to postoji sve više dokaza.

Faktori koji utiču na plod, između ostalog, ishrana sa puno genetski modifikovanog mesa tokom trudnoće, što znači da konzumiraju hranu bogatu policikličnim aromatičnim ugljovodonicima (PAH) koje su potencijalno štetne hemikalije.

Pa onda je tu problem gojaznosti žena tokom trudnoće, žene izložene duvanskom dimu, pesticidima, saobraćajnim isparenjima, plastici, pa čak i soji, koja ima genetski modifikovane organizme. Naučnici nalaze sve više dokaza da žena još u početku trudnoće, nosi mali muški fetus koji će biti sterilan.

Stručnjaci govore o tome da razvoj spermatozoida u testisima počinje sa rastom ploda u materici, a završava se u prvih šest meseci života. Problem u ovom periodu je taj da beba dečak nikad neće biti u stanju da napravi svoju decu.

autor: Vestinet.rs
 
Stvorene genetski modificirane krave koje proizvode „ljudsko mlijeko“

Čini se da genetski modificirane bebe, majmuni iz laboratorija, genetski modificirani komarci, pa čak i ljudski hibridi nisu dovoljni za neke genetičare koji kontinuirano sve više modificiraju genetski kod prirode. U posljednjoj kreaciji koju su znanstvenici pustili u javnost, ljudski su geni uspješno ubrizgani u genetski modificirane krave zbog čega one sada „mogu proizvoditi ljudsko mlijeko“ – mlijeko koje ima jednaka svojstva kao majčino mlijeko iz dojke.

Hibrid čovjeka i krave se sada stavlja u obzir kao alternativna mliječna formula za bebe dok znanstvenici zamišljaju „krda genetski modificiranih krava“ koje će konačno pružati ljudsko mlijeko potrebno za novorođenčad. Najava podsjeća na Monsantov genetski modificiran goveđi hormon rasta poznat kao rBGH. Sada zabranjen u više od 27 zemalja (iako se prodaje širom SAD-a), to je sintetički hormon stvoren korištenjem molekula i DNK dijelova koji su rezultat molekularnog kloniranja. Velika količina recenziranih istraživanja je rBGH okarakterizirala kao faktor rizika za rak dojke i probavnog sustava, no unatoč tome mnogi američki „službenici“ i „znanstvenici“ nastavljaju tvrditi da je siguran. Sjetite se, zabranjen je u više od 27 zemalja zbog opravdanih zdravstvenih rizika.

Prema vodećem istraživaču profesoru Ning Liju, za ovo se modificirano ljudsko mlijeko očekuje da će se unutar 10 godina naći na stolovima potrošača:

„Namjeravamo komercijalizirati neka istraživanja u tom području u naredne tri godine. Za ovo će mlijeko „slično ljudskome“ biti potrebno 10 ili nešto više godina kako bi se ulilo u potrošačku šalicu.“

Zvuči kao priča znanstvene fantastike u kojoj su moral i razlog stvar prošlosti – ljudsko mlijeko dobiveno iz genetski modificiranih krava – ali to je obeshrabrujuća stvarnost. U prošlosti smo vidjeli, nakon što se saznalo da podzemni laboratoriji u stvari proizvode ljudske hibride – humanzee – koristeći genetski otisak ljudi kako bi uzgojili uznemirujuća i strašna stvorenja, znanstvenici su počeli govoriti iznad ozbiljnih etičkih i moralnih implikacija. Postoji i velika zabrinutost oko očuvanja „genetskog integriteta“ ne samo ljudskih bića i životinja, nego i cijelog okoliša.

mouse-human-ear.jpg

Miš s ljudskim uhom

Kao što je jedna glasnogovornica Kraljevskog društva za zaštitu životinja naglasila, klonirane su životinje u prošlosti pokazale ozbiljne zdravstvene probleme koje su uznemirile istraživače. Zbog čega su onda ti znanstvenici spremni izbaciti modificirano „ljudsko mlijeko“ na police trgovina diljem svijeta? Ona je rekla:
"Potomci kloniranih životinja često pate od zdravstvenih i socijalnih problema što predstavlja veliku zabrinutost.“

Primjer ove genetske prijetnje se može proučiti kroz uvođenje genetski modificiranog lososa. AquAdvantage lososa (modificirani brand) su na tržište gurali USDA (Američka agencija za hranu i lijekove) i velike biotehnološke korporacije i nalazio se pred distribucijom kada je Kongres zaustavio FDA prije nego što je odobrila lososa za konzumaciju zbog ozbiljnih briga za zdravlje i okoliš.

500x_aquadvantage-atlantic-sal-006_01.jpg

Genetski modificirani losos

Činjenica je ne samo da postojeća istraživanja pokazuju da je konzumacija genetski modificiranih prehrambenih proizvoda opasna za ljudsko zdravlje, nego oni ugrožavaju i prirodu u cjelini. I genetski modificirane bebe i losos, ukoliko se puste u javnu upotrebu, mogu učinkovito promijeniti genetsku strukturu budućih generacija – promjene koje mogu uzrokovati dugoročne posljedice koje još u potpunosti i ne shvaćamo.

Pitanje je koliko će dugo znanstvenici nastaviti ugrožavati javno zdravstvo i dobrobit svih živih stvorenja koja su uključena u goropadnu genetsku modifikaciju prije nego što se pokažu posljedice na takav način koji će zahtjevati ozbiljne reperkusije.
http://matrixworld-hr.com/2012/07/2...icirane-krave-koje-proizvode-ljudsko-mlijeko/

Strašna je činjenica da uskoro možemo da sretnemo stvorenja koje postoje samo u najgorim horor filmovima.
Zemlja će bukvalno ličiti na jezivi pakao sa stvorenjima iz pakla.
 
Manipulacija genima: Naučnici pretvorili mišice u lezbijke

Profesor Chankyu Park sa korejskog Instituta za znanost i tehnologiju u Daejonu u Južnoj Koreji predvodio je istraživanje koje je dovelo do jednostavnog postupka kojim se ženke miševa pretvara u lezbijke.
Genetska manipulacija kojom su korejski naučnici natjerali mišice da odbijaju miševe i probudili im želju da se pare samo sa istim spolom jednostavno je onesposobljavanje jednog gena koji kontroliše količinu estrogena u mozgu.
Profesor Chankyu Park iz Južne Koreje predvodio je ovo istraživanje kojim se došlo do genetske veze sa homoseksualnošću u miševa.
http://www.cafe.ba/fun/29944_Manipulacija-genima-Naucnici-pretvorili-misice-u-lezbijke.html

v29944.jpg
 
Poslednja izmena:
Mosanto je inače napravio razne biljne vrste ,poput kukuruza i soje , gde su genetski uneli pesticide pri čemu štetočine koje napadaju te kulture tokom konzumiranja uginu.
Sada normalan čovek treba da se zapita šta se dešava kada mi te iste kulture konzumiramo.
Inače zna se da je monsanto za vreme dugog svetskog rata bio jedan od najvećih proizvođača otrova koje su nacisti koristili za masovno trovanje logoraša.Kasnije po završetku rata vlasnik te fabrike je uz pomoć vlasti prebegao u Ameriku gde je dobio odrešene ruke za otvaranje iste fabrike. Jedan od najpoznatijih njegovih proizvoda je čuveni DDT.
SADA PROIZVODI HRANU POZNATU GMO.
 
Samo da citiram:
75% prerađene hrane u svetu sadrži neki oblik genetski modifikovanih sastojaka.


I? sta sad? Da ne jedemo? ***..evo kazite vi mojoj deci:" nemojte da jedete hranu - umrecete"

Eto, ja sam za akciju...kazite gde i sta da radim, i ja cu raditi..Kako se boriti?

Najlakse je reci kako je sve zatrovano, i da se velike kompanije bore da smanje broj stanovnika na planeti...Ako su to namerili, to ce i uciniti.Pa makar ratom ako ne trovanjem preko GMO hrane...
Evo, cekam da mi kazete kako unistiti Monsanto????
 
Samo da citiram:


I? sta sad? Da ne jedemo? ***..evo kazite vi mojoj deci:" nemojte da jedete hranu - umrecete"

Eto, ja sam za akciju...kazite gde i sta da radim, i ja cu raditi..Kako se boriti?

Najlakse je reci kako je sve zatrovano, i da se velike kompanije bore da smanje broj stanovnika na planeti...Ako su to namerili, to ce i uciniti.Pa makar ratom ako ne trovanjem preko GMO hrane...
Evo, cekam da mi kazete kako unistiti Monsanto????

Pa ti kupuj proizvode iz sveta pogotovo iz Amerike pa kukaj. Ako tvoja ishrana zavisi isključivo od proizvoda iz sveta,ondak ti je već presuđeno i nema ti pomoći.
Ja jednom nedeljno odem na selo,kupim prirodnu hranu od seljaka unapred za čitavu nedelju od poznatih proizvođača ma koliko da su skuplje od komercialnih proizvoda iz gradova i ja miran. Ništa lepše od domaćih jaja od kokošaka na selu, sireva,kajmaka i slično na selu od krava koje su na prirodan način hranjene bez raznih hemikalija,koncentrata, turbo dodataka i slično. Da ti ja nešto kažem. Ja inače pre jako puno sam jeo kokošja jaja bez problema.Pa od pre nekoliko godina u gradu iz marketa kada sam kupovao jaja,mene je uvek bilo strašno zlo i imao grčeve. Bio sam ubeđen da sa jajima nešto nije u redu a ne samnom. Od kada uzimam prirodna jaja sa sela,ma ni najmanje probleme nemam koliko god da pojedem. Mogu samo da pretpostavim šta je to bilo i kakva su to jaja bila.
 
Ne znam...nikada nisam jeo nista osim proizvoda iz Amerike...jel' ti procitas , ponekad sta pises?

Srbija , kazes , spada u onih 25% drzava koje nisu Monsantu u dzepu? Blasgo nama...odakle ona jaja od kojih ti se povraca? Iz Amerike? Nije ni cudo sto su pokvarena....

Eto tebe, eto mene...rat Americi i njenim proizvodima...kako?
Pa MK (Miodrag Kostic) i Matijevic su potpisnici codex alimentariusa...a oni su najveci u Srbiji...i sta mislis, odakle seljacima koncentrat za pilice? Sta? ne daju im koncentrat? cime ih hrane? kuuruzom? Odakle im seme? Jedino ako hoces da mi kazes da gaje i seme i da su potpuno nezavisni od agroprivrede Srbije...ali to , malo sutra. Nema takvih...i najbolja zemlja trazi djubrenje i to ne samo stajsko vec i NPK i KAN i sl...A osim toga, pitaj ih, kad vec mi ne poznajemo nijednog seljaka, cime okopavaju useve? Motikom? ili hrbicidima...?
Vakcinisu li ovce, krave i ostale zivuljke? Ne? onda si u opasnosti da neke od zaraznih bolesti preneses na sebe konzumacijom mesa takve stoke.....

Ajde ponovo: jeste, kvalitetnija je hrana "sa sela" , ali ni iz daleka dovoljna da je priusti svako iz grada.A ako seljak hoce da proizvodi vise, onda mora da primenjuje neku od modernih metoda obradjivanja zemljista, inace nista vise nece moci da uradi.
I tu je problem: ima supstanci koje su stetne po zdravlje ljudi, jeste, i te se supstance koriste u p[oljoprivredi...ali postoji zakonom odredjena kolicina istih kako ne bi ugrozavale zdravlje stanovnistva.

Hleb, recimo, se pravi od brasna, brasno od psenice...to pretpostavljam da anas? Pa jel' ti sam mesis hleb i pravis brasno? ne? nisam ni mislio...znaci da i ti koji se toliko cuvas, jedes nekim delom hranu koja je "sumnjiva"

Ponovo te pitam: KAKO izbeci GMO, kada je vec trideset i vise godina na nasem stolu.?
 
Šta je zapravo Codex?

Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljoprivrede i potpunu kontrolu hrane od semena do konačnog proizvoda. Pokušaću na što jednostavniji način napisati šta znači njegova primena:

Pod Codex-om više nije potrebno obeležavati životinje koje su genetski modifikovane, što je do sada bilo obavezno. Na taj način će se životinje ukrštati i time će se uništiti prirodni potencijal postojećih rasa, što je i cilj Codex-a.
Svo povrće i seme će biti izloženo zračenju. Trenutno se to radi samo kod semenja i povrća koje je dugo u transportu, kako bi ostalo sveže što duže. Pod Codex- om će to biti obavezno za svo povrće, seme, životinje i meso.
Uvođenjem Codex-a će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mleko, morati da dobiju Monsanto hormon rasta i Monsanto antibiotike. Inače, kompanija Monsanto je najveći proizvođač genetski modifikovanih životinja na Svetu. Vrlo podla, jedna od najpodlijih kompanija na Svetu.

Ljudi će oboljevati zbog upotrebe genetski modifikovane hrane. Kada se dogodi tu uskače farmacija, koja će im nuditi pomoć u obliku svojih lekova. Gotovo svi prirodni lekovi će biti zabranjeni i označeni kao opasni, a dozvoljeni će biti samo farmaceutski proizvodi. Pa neka mi neko kaže da je hemija zdravija od prirodnih proizvoda, kako hrane tako lekova. Prirodni lekovi su konkurencija farmaciji, pa ih zato žele ukinuti. Vitaminski dodaci će moći da se dobiju samo na recept. Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno organsko ratarstvo.
 
Poslednja izmena:
Sticem utisak da je lova u pitanju, i da se obilato koristi masovan strah sirokih masa...

Jedni su za to da se globalizuje agrokultura, zarad sticanja profita na "jedno mesto", a drugi da su uplaseni sto ce morati da rade po pravilima koja im ne obezbedjuju slobodno sticanje kapitala. Ako procitate Codex, i pogledate sta smeta ljudima koji su protiv, videcete da su u igri velike grupacije i veliki kapital.

Licno, nisam video ni jedan dokaz da Monsanto zeli da smanji broj stanovnika na planeti...oni zele samo da zgrnu sve pare od poljoprivrede...nehumani su, ne postuju pravo coveka na slobodnu volju i slicno...da.

Isto tako, ZNAM da se covek mesa u genetiku i prirodnu selekciju vec vekovima. I to nikome ne smeta.

Pa nije genetski inzenjering muckanje u epruveti celija svinje i pomorandze, pa da se dobije nesto sto bi samo dolazilo sa drveta kad ga pozoves.Odabir semena, vestacko oprasivanje,kalemljenje...to su metode koje su poznate stotinama godina, ako ne i duze...Vec vekovima jedemo biljke i zivotinje koje evolucijom nikako ne bi mogle postati takve kakve jesu...ali to je ok i to prhvatamo...
Cim neko vikne: " oni se bogate na nasem zdravlju!" odmah krenu price kako laboratorije (a ko bi drugi?)rade na tome da uniste poznate vrste biljaka i da nam daju otrove.

To se, ako mene pitate, kosi sa osnovama logike: Zele da smanje populaciju koja ce za dvadeset godina dostici cifru od 9.000.000.000., metodom koja ce CETVRTU GENERACIJU da ucini sterilnom????? Cetvrta generacija, ako bi svi u punoletstvu pravili decu, je za nekih 80 godina....e, pa tada ce biti suvise ljudi na planeti da bi se smanjivala populacija...prosecni zivotni vek je oko 80 god, znaci cetiri generacije, sa preklapanjem od 3x20 god, iznosi 320 - 60 = 260 godina da poumiru svi oni koji su u tih cetiri generacije... znaci, pripremaju nesto sto ni u ludilu nece smanjiti populaciju(bar u sledecih cetvrt MILENIJUMA), upravo sa tim ciljem...?!
drugo:Monsanto je najveci svetski proizvodjac SEMENA a ne zivotinja.
trece:Americki zakon je dozvolio Monsantu da legalizuje i ostvari patent na seme koje proizvodi.Znaci li to da je demokratija losa? Ne. znaci da su ljudi potkupljivi i pohlepni.

dalje:
U tim laboratorijama rade ljudi koji su zavrsavali neke skole, visoke, rekao bih...mislite da bi jedna takva kompanija zaposlila ljude koji pojma nemaju sa tim poslom? Ne bi.Zaposlili su vrhunske strucnjake.Mislite da vrhunski strucnjaci ne znaju da bi "unistavanjem prirodnog potencijala" unistili i buducnost sveta?Koja je logika da svesno unistim buducnost covecanstva i svoju zarad para koje necu imati na sta da potrosim. Ili mislite da ce oni kad nas pobiju, da vrate sve biljke na staro??? Logika.

Vise bi efekta imao globalni rat ili zakon o dva deteta max.Vakcine koje sterilisu itd...konsultujte teoreticare za ideje...

Znaci, ne sirite bespotrebnu paniku i pazite koga birate na kljucne funkcije u zemlji.

Moram ovde da podvucem: Ne branim Codex, ne branim Monsanto...ali trazim od ljudi da prvo nauce i prouce neprijatelja, pa tek onda da napadaju. Jeste, neprijatelji su nam, jer su spremni na svakakve manevre da bi ostvarili profit, nehumani su, unistavaju male i srednje proizvodjace...ali to je NWO...ko prezivi pricace...I ja sam za to da se treba odupreti bilo kakvom vidu globalizacije.Recite mi : KAKO?

Ja vec godinama ne kupujem meso u slobodnoj prodaji, imam sopstveni stocni fond, dovoljan za mene i porodicu. Imam i povrce, i voce...ali neke stvari moram da kupujem: Banane, brasno, hleb, lubenice (moje kasno stizu i nisu uvek slatke), Vakcinisem zivotinje koje drzim, jer je zakon takav a i zelim da budem siguran da necu pretrpeti gubitak u stocnom fondu zbog, recimo, slinavke ili sapa.
Imam cetvoro dece i nadam se da nije potrebno da vas ubedjujem da ih volim i da im sve najbolje zelim? U isto vreme, imam bar deset sorti grozdja koje sam sa ocem ja licno kalemio...


Na kraju, lako je pobediti: bojkot!



Ajmo, Matijevic nece izdrzati ni tri meseca ako bojkotujemo njegove proizvode.
Ne kupujte od MK grupe proizvode...koliko god da je bata-Kole jak, na kraju ce zatvoriti...
Miskovic ne bi bio tu gde jeste da smo ga bojkotovali na vreme..
Kakav bi to problem imali u politici da smo Tonija, Botu i kompaniju proterali preko grane...?


Eto, ja dadoh i neke konkretne predloge...kolege forumasi samo vicu: eno ga vuk!
 
Ne znam...nikada nisam jeo nista osim proizvoda iz Amerike...jel' ti procitas , ponekad sta pises?

Srbija , kazes , spada u onih 25% drzava koje nisu Monsantu u dzepu? Blasgo nama...odakle ona jaja od kojih ti se povraca? Iz Amerike? Nije ni cudo sto su pokvarena....

Eto tebe, eto mene...rat Americi i njenim proizvodima...kako?
Pa MK (Miodrag Kostic) i Matijevic su potpisnici codex alimentariusa...a oni su najveci u Srbiji...i sta mislis, odakle seljacima koncentrat za pilice? Sta? ne daju im koncentrat? cime ih hrane? kuuruzom? Odakle im seme? Jedino ako hoces da mi kazes da gaje i seme i da su potpuno nezavisni od agroprivrede Srbije...ali to , malo sutra. Nema takvih...i najbolja zemlja trazi djubrenje i to ne samo stajsko vec i NPK i KAN i sl...A osim toga, pitaj ih, kad vec mi ne poznajemo nijednog seljaka, cime okopavaju useve? Motikom? ili hrbicidima...?
Vakcinisu li ovce, krave i ostale zivuljke? Ne? onda si u opasnosti da neke od zaraznih bolesti preneses na sebe konzumacijom mesa takve stoke.....

Ajde ponovo: jeste, kvalitetnija je hrana "sa sela" , ali ni iz daleka dovoljna da je priusti svako iz grada.A ako seljak hoce da proizvodi vise, onda mora da primenjuje neku od modernih metoda obradjivanja zemljista, inace nista vise nece moci da uradi.
I tu je problem: ima supstanci koje su stetne po zdravlje ljudi, jeste, i te se supstance koriste u p[oljoprivredi...ali postoji zakonom odredjena kolicina istih kako ne bi ugrozavale zdravlje stanovnistva.

Hleb, recimo, se pravi od brasna, brasno od psenice...to pretpostavljam da anas? Pa jel' ti sam mesis hleb i pravis brasno? ne? nisam ni mislio...znaci da i ti koji se toliko cuvas, jedes nekim delom hranu koja je "sumnjiva"

Ponovo te pitam: KAKO izbeci GMO, kada je vec trideset i vise godina na nasem stolu.?

A jeli ti pročitaš ponekad šta pišeš? Po tekstu koji si pisao stvorio si ustisak kao da ne postoji druga vrsta hrane samo ova svetska komercionalna da ne citiram tvoje reči valjda znaš šta si napisao.

Više me ne iteresuje odakle su ta jaja niti bilo kakvi proizvodi iz marketa.Jer ništa više ne kupujem od njih.

Jeli ti čitaš ponekad šta ja pišem. Ja sam rekao uzimam jaja i mlečne proizvode od ljudi koje poznajem.Budi siguran da neki nemaju para za koncentrat.Jes da daje nešto manje jaja ali su barem zdravi.Takođe nemaju pare za kupovinu kukuruza jer ponovo seju od prethodnog roda kao naše babe i dede.Stajsko đubrivo im stoji u dvorište,i time đubre zemlju.I naravno ne prskaju pesticidom jer nemaju para za to,već okopavaju jer gledaju maksimalno da uštede.Tavi ljudi nemaju puno zemlje pa da žive od toga.Već malo zemlje pa sve mogu stići da odrade,a od prodaje viška mlečnih proizvoda i jaja imaju prihod da pokriju kućne troškove kao pre što su radili.Meni žao što ti takve ljude ne poznaješ pa misliš da svi koriste pesticide,veštačko đubrivo, kupljeno seme ko zna odakle.To su ogromne troškovi koje neki sa malo zemlje mogu izbeći i uštediti.Što se tiče vakcine,mnogo je opasnija GM hrana nego vakcina. A GM hrana je opasna dok se redovno konzumira.Da si pročitao sve tekstove na ovoj temi znao bi da posle poremećaja kod miševa od konzumiranje GM hrane,kada su prestali davati GM hranu sve se stabilizovalo.Znači eksperiment na miševima pokazalo da do neke granice nema nepovratno oštećenje u organizmu. To svetski moćnici znaju i upravo zato hoće da stvore uslove da trajno zavisimo od GM hrane.

To što si ti izbirljiv pa su ti nužni komercialni proizvodi iz gradova je tvoj problem.Pre ljudi nisu imali markete sa toliko proizvoda i sasvim prikladno i zdravo su živeli od domaćih proizvoda.Ti bi se začudio koliko i kakave ukusne stvari može da se pravi od domaćih proizvoda.

Što se tiče hleba ja poznajem privatnog pekara.Znam kako dolazi do brašna,sam nosi na mlevenje i pravi hleb.Tako da nema misterije ni sumnje oko toga.Inače postoje jeftini uređaji sa kojim mogu mleti pšenicu i da pravim brašno,a drugi uređaj sam mesi hleb i peče hleb.Može da se programira da noću krene sa mešanjem i do ujutro ima svež pečen hleb.A pšenicu isto mogu nabavljati od ljudi koji to prirodno uzgajaju bez đubriva i pesticida i od svoje pšenice.Baš mi je žao što ti sve to nije poznato.

Znači ne moraš ponovo da me pitaš.Na sve ti je odgovoreno.Samo je pitanje dali to možeš sve shvatiti ili dali sve to hoćeš shvatiti.
 
A eksperimente namisevima si ti licno radio i poznajes bas naucnika koji je to radio? Daj link publikovanog rada i verovacu ti.
Ti kazes da se sasvim lepo moze ziveti od malo zemlje i postenog napornog rada...zasto onda prodaju proizvode? Trebaju im pare za sta?
Posto je kilogram brasna? Koliko hlebova mozes da napravis od jednog kilograma bez upotrebe aditiva i kojecega?Posto je hleb...?
Nisam ja toliko izbirljiv, koliko ne umem da nadjem zamenu za banane koje ne uspevaju kod mene..i jos ponesto..hemija npr za kucu, praskovi, deterdzenti itd..ipak zivimo u 21-om veku?
"Nemam pojma kakve sve ukusne stvari mogu da se prave..." jok, tebe cu da pitam...sa tobom istorija kulinarstva i pocinje i zavrsava...
Objasni mi logiku po kojoj ce plan da se smanji populacija za 10-20 godina metodom koja (da je tacno to sto pricas) ce dati rezultat tek posle 250 godina?
I najzad: pitanje na koje ne dajes odgovor zato sto si samo gledao filmove i video pokazanog neprijatelja: Kako svetski mocnici i vlasnici Monsanta, misle da izbegnu unistenje svih vrsta biljnih, i sopstvenu propast? ili mislis da idu onom logikom" nek bude sta bude samo ja da prozivim ovo vreme kao covek...ostali nek' crknu"

Internet je najbolja i najgora stvar koja se mogla desiti covecanstvu. Najbolja jer cini dostupnim sve znanje ovog sveta, a najgora jer je to znanje "instant" karaktera, pa ga mnogi nakaleme na postojece(?) koje im je u glavi i onda misle da je dovoljno da vicu "eno vuka!"
Sta ti , konkretno cinis, i sta predlazes u borbi protiv zlih Monsantovaca? Valjda si do sada pogledao film ili dva na tu temu...imas youtube prepun toga...
 
Druže,izgleda da ništa ne razumeš što ti se piše pa se ponavljaš.Tako ne može da se diskutuje.Ja tebe ne ubeđujem da ne konzumiraš GM hranu,neka ti je uzdravlje.Ali mene u to nećeš ubediti to je sigurno.
Pozdrav.
 
Evo citam sve tvoje postove i nigde ne videh tvoje misljenje, samo gomilu linkova. Tvog odgovora nema ni na jedno od mnogih pitanja....tako se ne moze diskutovati. Tebi odgovara samo da ti neko kaze:"slazem se sa tobom"
Predlazem ti da stanes ispred ogledala pa ces naci jednog (barem) istomisljenika....
 
Japanski modificirani miš cvrkuće kao ptica

Genetski eksperimenti na životinjama sve više uzimaju maha. Ovaj slučaj je tipičan primjer za koji se teško može naći znanstveno opravdanje.
Laboratorij Univerziteta u Osaki objavio je studiju u kojoj se kaže kako su stvorili genetski modificiranog miša koji cvrkuće i pjeva kao ptica. Zapravo su proizveli preko 100 miševa s raznim mutacijama, uključujući miša s kratkim nogama i repom poput jazavčara. Izjavljuju kako je to dio velike studije u kojoj proučavaju kako je utjecaj mutacija mogao djelovati na evoluciju i stvoriti različitost kao posljedicu "grešaka" u DNA.
Japanski znanstvenici zapravo nisu imali namjeru stvoriti miša koji cvrkuće kao ptica, već je do toga došlo nakon serije genetskih mutacija, poslije čega se pojavio takav primjerak. Znanstvenici i ornitolozi već duže vremena znaju kako ptičji pjev nije potpuna slučajnost, već poštuje određena lingvistička pravila po kojima dolazi do mreže zvukova. Drugim rječima, ptičji pjev je kontrolirana šema glasova, poput ljudskog govora. Znanstvenici sad razmišljaju na koji način bi postanak ovakvih miševa mogli iskoristiti za proučavanje razvoja ljudskog govora, jer miševi su nam biološki i po inteligenciji puno bliži od ptica. Sada zasigurno slijede protesti grupa za očuvanje prirode, prava životinja, te protivnika eksperimenata genetskih mutacija na životinjama i ljudima. Hoćemo li uskoro dobiti psa koji mijauče, konja koji rokće ili čovjeka koji laje? Postoji li uopće smisao ovakvih eksperimenata? Vođa ovog projekta, profesor Takeshi Yagi uopće nema moralnih dilema, jer smatra kako su i današnji ljudi nastali kao posljedica pogrešaka u DNA.
 
Poslednja izmena:
I ovaj filmic je naucno dokumentarna emisija?
Genetika i modifikovanje genetskog materijala je prednost novog doba.
Njena zloupotreba je problem.
Isto kao sa nuklearnim reaktorom. Kada se koristi u mirnodopske svrhe, nema jeftinije struje ili boljeg tretmana odredjenih bolesti...ali kada krene po zlu, kao u Cernobilju i Fukusimi..
Tako i ove price za malu decu: Pa nemojte mi reci da verjete da su to sve ludaci sa epruvetama u rukama, koji jedva cekaju da naprave kravu sa krilima ili pticu koja daje mleko???
To su experimenti, i ako neki od njih dovede do pronalazenja leka za razne bolesti i mane coveka, onda su opravdani...sama potraga za lekom od raka opravdava ovako nesto...
 
NO, THANK YOU to GMO in SERBIA

GENETSKI MODIFIKOVANA HRANA JE VELIKA OPASNOST PO ZDRAVLJE LJUDI I CELOG EKOLOŠKOG SISTEMA. OVAKVE GENETSKE MANIPULACIJE UGROŽAVAJU NE SAMO ČOVEKA VEĆ I SVE ŽIVOTNE FORME. GENETSKA ZAGADJENOST KADA SE JEDNOM DOPUSTI, VIŠE SE NIKADA NE MOŽE OČISTITI.

GMO MOŽE DA UZROKUJE NEOČEKIVANE, TRAJNE PROMENE U PRIRODI HRANE, KAO PORAST NIVOA PROTEINA KOJI PREDSTAVLJAJU RIZIK ZA ZDRAVLJE. INŽINJERINGOM SE UKLONI NEŽELJENA OSOBINA IZ JEDNE BILJKE, ALI NOVONASTALA FORMA IMA NEPREDVIDLJIVA SVOJSTVA. LJUDSKO TELO NIJE PROGRAMIRANO ZA OVAKVE FORME HRANE.

POSTOJI VELIKA OPASNOST OD ALERGIJSKIH I TOKSIČNIH REAKCIJA. PRAKSA DA SE UKRSTA GENETSKI MATERIJAL BILJAKA I ŽIVOTINJA, KREIRA VISOK NIVO TOKSINA. MOGUĆE JE DA SE ŠTETNI EFEKTI GODINAMA NEĆE OTKRITI, MI NEMOŽEMO PREDVIDETI POSLEDICE OVAKVIH GENETSKIH MANIPULACIJA NA ZDRAVLJE. UNOŠENJEM OVAKVE HRANE U NAŠE TELO, STRANI GENI KOJI SU U LABORATORIJAMA UBAČENI U SEME, SADA IMAJU MOGUĆNOST DA SE UGRADE, PRESKOČE U GENETSKI MATERIJAL ŽIVOTINJA KOJE SE HRANE OVAKVIM SEMENOM. KONZUMACIJOM MESA POREKLA OD OVAKVIH ŽIVOTINJA HRANJENIH SA GMO ILI KONZUMACIJOM VOĆA, POVRĆA, ŽITARICA KOJE SU MODIFIKOVANE GENETSKI NAŠ GENETSKI MATERIJAL JE IZLOŽENA META: STRANI GENI MOGU DA PRESKOĆE NA NAŠ GENETSKI KOD I DA GA IZMENE. OVO NIJE BEZ POSLEDICA. JAVLJAJU SE KARCINOMI, NEPLODNOST, EPIDEMIJA NOVIH BOLESTI.

OPRAVDANJE KOJE SE NAMEĆE JAVNOSTI KAO IZGOVOR ZA UVODJENJE GMO JESTE POTREBA DA SE NAHRANE GLADNI. OVO ZVUČI KAO SUROVA ŠALA, GM USEVI PROIZVODE ZAPRAVO MANJE NEGO KONVENCIONALNI.
SRBIJA IMA USLOVA DA PROIZVEDE DVA PUTA VISE NEGO ŠTO JE POTREBNO DA BI SE PREHRANILO NJENO STANOVNIŠTVO.

PROIZVODJACI HRANE POTPUNO ĆE POSTATI ZAVISNI OD KORPORACIJE KOJA PRODAJE GM SEME. "KO KONTROLIŠE HRANU, KONTROLIŠE I SVET"

AKO KAO POJEDINCI NE MOŽEMO ISTOG TRENUTKA UTICATI NA TO KAKO SE PONAŠAJU MOĆNE KORPORACIJE, MOŽEMO SAD ODMAH UTICATI NA SVOJ IZBOR. POČNIMO DA UZGAJAMO SAMI SVOJU ORGANSKU HRANU NA SVOJOJ NJIVI, U SVOM DVORIŠTU, BAŠTI, NA KROVU SVOJE ZGRADE I KUĆE, NA BALKONU, U PROZORIMA. ČUVAJMO ORGANSKO SEME.

OVOM PETICIJOM ZAHTEVAMO:
1. DA SE OTVORI JAVNA RASPRAVA I POZOVE TIM NEZAVISNI STRUČNJAKA
DA BI SE UTVRDILA OPRAVDANOST UVODJENJA NOVOG ZAKONA KOJI BI ODOBRIO PROIZVODNJU I PROMET GMO U KOMERCIJALNE SVRHE U SRBIJI.

2. DA SE OBUSTAVI UVOZ GENETSKI MODIFIKOVANOG SEMENA

3. UKIDANJE EKSPERIMENTALNIH USEVA POD GMO JER ONI PREDSTAVLJAJU IZVOR KROS-POLINACIJE

4. DA SE SVA HRANA U PRODAJI KOJA SADRZI GMO PRAVILNO I JASNO OBELEŽI DA BI POTROSAČI BILI OBAVEŠTENI O TOME!

SEME SADRŽI ČITAVU ISTORIJU NARODA I ZEMLJE. SEME NIJE KREIRANO DA BI SE NJIME KONTROLISALA POPULACIJA. SEME JE KREIRANO DA PRUŽI ŽIVOT. NE, HVALA, ALI MI NE ZELIMO GMO U SRBIJI.
http://www.thepetitionsite.com/2/no-thank-you-to-gmo-in-serbia/
 

Back
Top