Gledam nesto forumase... pa racunam...

Tinar:
Ma samo da se ne bude zavisnik foruma i da se ne izgubi konakt sa spoljashnjim svetom, i sve je ok. :wink:
Zbog takvog razmisljanja sam i pokrenuo ovu temu, biti zavisnik od BILO cega je ogroman problem. Ne mislim da je bilo ko zavisnik ovde, svi zasluzujete mesto na Krstarici, prijatelji se ne sticu samo u skoli, na ulici, u kaficu... ovde je sjajno mesto za razmenu misljenja, naravno. Samo da ne preteram, bila mi je ideja da kazem i da se pitam.
 
Nekako mi nelogicno ovo tvoje "mjerenje porukama"vremena provedenog na forumu...Ti svojih 5 poruka mozes napisati za pet minuta,a isto tako i 50... narocito ako pises na "asocijacijama"... :)
Cini mi se da je bitnija "frekvencija",tj.ucestalost... 8) A i to nije mjerodavno,jer ima i samo "čitača"...
Mada,u stvari,nista nije bitno... :lol:
Jednostavno,kao i sve druge stvari,nekad je manje,nekad vise zanimljivo biti na forumu...a svako sebi bira vrijeme kad mu odgovara i koliko...
 
naravno, sve je relativno, mogu se 30 poruka iscukati u roku jednog sata, na pojedinim temama :)
Poenta je bila da skupimo po 50 poruka dnevno u toku nekog, cesto dugogodisnjeg perioda, pa sam se nad time malo zamislio, ne zapostavljamo li nesto vazno, mozda vaznije...
ALi, dok imamo vremena za ostalo, dok ne zaboravljamo da se druzimo van neta, dok nismo zaboravili kako nam se devojke/zene ljube, dok znamo kako nam se drugar iz kraja provodi i ko je u polufinalu lige sampiona, sve je ok :)
 
codemaker:
naravno, sve je relativno, mogu se 30 poruka iscukati u roku jednog sata, na pojedinim temama :)
Poenta je bila da skupimo po 50 poruka dnevno u toku nekog, cesto dugogodisnjeg perioda, pa sam se nad time malo zamislio, ne zapostavljamo li nesto vazno, mozda vaznije...
ALi, dok imamo vremena za ostalo, dok ne zaboravljamo da se druzimo van neta, dok nismo zaboravili kako nam se devojke/zene ljube, dok znamo kako nam se drugar iz kraja provodi i ko je u polufinalu lige sampiona, sve je ok :)


Cek...cek...sad nesto izracunah...50 dnevno *30 dana je 1500 mjesecno ...puta 12 mjeseci...to je 18000 godisnje... :shock: Niko jos nema toliko... :D
 
xpajamacax:
evo ja se osecam prozvanom-
da odgovorim na temu :wink:
dakle,jedng dana sam toliko blejala na forumu da nisam uradila poslovnu korespondenciju koja mi je jeko vazna,rucak nisam skuvala,zapravo, nisam ni primetila, da je vec uveliko proslo vreme za odlazak po sina u vrtic...nisam imala strpljenja za telefonske pozive,pa ukljucila sekretaricu...i tako. to je bio jedan dan. jednostavno sam imala diskusiju,danas se vise i ne secam koju...koliko je bitna :roll: ... :arrow: :?

ali to je bilo i poslednji put. :lol:
stalno sam na netu,i posao mi je da sedim za kompjuterom...ali ne na forumu.
mislim da si to hteo da kazes?
dangubimo? mislim da da. :arrow: :? kapiram klince,proci ce ih,a mi matori bi trebalo da znamo kada je bilo dosta igranja. :wink: btw danas nisam imala posla,i gle...opet sam izmedju setnje,banke..sastanka popila kafu uz forum :oops:
mislim da cu morati na odvikavanje.. :arrow: :lol: .

8) :x
 
Tinar:
Ma samo da se ne bude zavisnik foruma i da se ne izgubi konakt sa spoljashnjim svetom, i sve je ok. :wink:

:? :lol: :arrow: :arrow: :arrow: :idea:

pishem bez veze. mene je udarila slava u glavu. ovaj red ne bi trebalo da bude ovde. ja bih se pitala shta je to shto ljude odvlaci od "pravog" zivota da moraju da traze ovde, i verujte mi braco ne ide nistha na silu, ovo je gore od cigara, dok ne lupite o plafon necete se skinuti. mozhda. mozda i ne. ovo su vrata u drugi svet a cim ti 3D postavljas kao obavezu "jao nisam danas poljubio devojku jer sam visio na forumu" onda je to hmmmmm. da ti vise zelis da ljubis devojku ne bi bio ovde. e sad ostalo je red rad i disciplina. e toliko.; ja ne znam za cigare ali se chachkam i prozdrljiva sam :(
e lupam ono da se necete skinuti ali neki smor vas je ovde naterao. mada lepo je i bez svadja po forumu.

sta sam sad rekla, nishta :) cao h77 : ))
 
I ja previse vremena provodim na netu...na jednom forumu imam oko 1600 poruka za godinu i nesto dana...Pokusavam da smanjim, ali tesko ide :))
Na netu provodim PREVISE vremena ( bar po nekoj mojoj oceni ) kada ne radim, tacnije preko vikenda, kada sam na bolovanju, na odmoru ili kada su neki praznici.
Slazem se da su forumi mnogo, mnogo bolji od pricaonica ili nekih drugih sajtova. Naucimo dosta od drugih, i drugi nauce nesto od nas.
I mislim da je za " net zavisnost " kriv brzi tempo sadasnjeg zivota.Kada u pravom -real life nailazimo na barijere u komunikaciji sa drugim ljudima ( ljudi su danas zavidni, prisutna je mrznja i zavist zbog besparice i loseg zivota...) utehu mozda trazimo na netu, tacnije na forumima. A mozda smo " net zavisnici " i zbog danasnje moderne komunikacije? Kada smo poslednji put dobili ili poslali nekome PRAVO PISMO? Saljemo mejlove, komuniciramo sa rodjacima i prijateljima preko web kamerice..:) Tehnika je cudo:)
 
E, pa meni je pre dve nedelje bila prva godisnjica na forumu :)

I eto, imam oko 1100 poruka za god dana... prosecno - oko 3 dnevno... naravno, velikog uticaja na to ima ona veeeeelika pauza koju sam napravio od oktobra do januara, kada sam ukupno poslao mozda 30-50 poruka... nisam imao komp, jbg...

U vezi sa temom, sve je vec receno, da se ne ponavljamo...
 
november child:
Sonatica:
Saljemo mejlove, komuniciramo ....preko web kamerice..
:cry:

e050.gif
 

Back
Top