Ukucavanje eksera u zid

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Zaista ne znam gde grešim :(

Već pola sata pokušavam da ukucam ekser u zid da bih okačila sliku i ne ide mi, nikako... :(

Iskrivi se i tu je kraj, pa ga onda ispravljam, pa pada,...imam već 6 rupa :sad2: i mrvi mi se zid...

Da li je moguće da ne umem da ukucam ekser :eek: postoji li neka posebna tehnika ili se jednostavno ekser ne da ukucati na moj zid i mojom rukom :aha:

Mnogo sam se iznervirala i rastužila :(
 
Jeste, verujem... :aha:

Ali ja ne nemam ni bušilicu ni tiple (mada imam mnogo šrafova)...:(

Zamisli, probala sam čak i šraf da ukucam :roll: :zcepanje:

ps. Izgleda da ću morati da zamolim nekog muškarca da mi pomogne :aha: a nervira me to jer smatram da je to jedna od stvari u kući koje i ja treba da znam da uradim...
 
Ako je zid betonski onda se ekser ne moze ukucati vec mora da se busi i stavi tipl.
Ako je zid od cigle onda moze da se ukuca. Ako ekser pocne da se krivi pomeri
ekser levo, desno i pronaci ces mesto gde nece biti problema da se ekser ukuca.
To je moje iskustvo jer sam na skoro pola zida ukucala eksere i okacila saksije sa cvecem.:D



:eek:
Toliko hrabrosti, ne bih vole sedeti u blizini tih...okacenih saksija sa cvecem:D
 
Ja nista ne radim povrsno. Ekseri su stabilni, cak i zagipsirani...
...A oni koji se plase ne igraju u mom timu :)

Ne sumljam u doslednost:aha: samo, fizika je jedna nauka koja ima svoje mesto i u...problematici o kojoj se diskutuje;)
U mom prilicno dugom zivotu sam mnogo toga imao videti, povrsno znanje je gore od neznanja:cry:
Ali...u mojoj dragoj domovini ima puno vecih cuda za videti od ove u kojoj zivim:D
 
Ne sumljam u doslednost:aha: samo, fizika je jedna nauka koja ima svoje mesto i u...problematici o kojoj se diskutuje;)
U mom prilicno dugom zivotu sam mnogo toga imao videti, povrsno znanje je gore od neznanja:cry:
Ali...u mojoj dragoj domovini ima puno vecih cuda za videti od ove u kojoj zivim:D
]

Nauka je nauka a prakticne potrebe, kao sto je jedno zakucavanje eksera, je nesto drugo i smatram da oko toga ne treba suvise filozofirati.:)
Ako devojka nema alat i strucnu osobu da u skladu sa zakonima fizike zakuca ekser, onda treba improvizovati. Vazno je da je slika ili saksija na zidu.
A stradao niko nije, niti ce .:D
Ja bih jos nesto dodala. Nauka ima raznih. Postoji i nauka o jeziku ;) Bez ljutnje ali ocigledno je da dugo zivite van " drage vam domovine" pa ste zaboravili
neka jezicka pravila. Jeziska konstrukcija "cuda ZA videti" nikako nije u skladu sa nasim jezikom. :bye:
 
]

Nauka je nauka a prakticne potrebe, kao sto je jedno zakucavanje eksera, je nesto drugo i smatram da oko toga ne treba suvise filozofirati.:)
Ako devojka nema alat i strucnu osobu da u skladu sa zakonima fizike zakuca ekser, onda treba improvizovati. Vazno je da je slika ili saksija na zidu.
A stradao niko nije, niti ce .:D
Ja bih jos nesto dodala. Nauka ima raznih. Postoji i nauka o jeziku ;) Bez ljutnje ali ocigledno je da dugo zivite van " drage vam domovine" pa ste zaboravili
neka jezicka pravila. Jeziska konstrukcija "cuda ZA videti" nikako nije u skladu sa nasim jezikom. :bye:


Hvala na ispravci:hvala:
A sto se boldovanog tice, jako ste u zabludi. Statistika govori sasvim nesto drugo:sad2:
Posto imam sagovornicu koja je informisana bolje nego ja, iskljucujem se iz diskusije:D
 
Poslednja izmena:
Za zid se mora primeniti odgovarajući ekser (čelični) i odgovarajući čekić (dovoljno težak).
Ukucavanje na jednom objektu ne mora biti isto kao na drugom jer se materijal zida može znatno razlikovati.
Za stabilno držanje najpouzdanije je izbušiti rupu, ubaciti plastični umetak ("tipl") i zavrnuti zavrtanj. To može lako i brzo(!!!) da uradi bilo ko ako ima odgovarajuću bušilicu.
Ne treba improvizovati - naročito ako u kući ima male dece.
 
Za zid se mora primeniti odgovarajući ekser (čelični) i odgovarajući čekić (dovoljno težak).
Ukucavanje na jednom objektu ne mora biti isto kao na drugom jer se materijal zida može znatno razlikovati.
Za stabilno držanje najpouzdanije je izbušiti rupu, ubaciti plastični umetak ("tipl") i zavrnuti zavrtanj. To može lako i brzo(!!!) da uradi bilo ko ako ima odgovarajuću bušilicu.
Ne treba improvizovati - naročito ako u kući ima male dece.

majstore, iz kog si zenskog casopisa ovo prekopirao? :think:

:hahaha1:
 
silikon vrti gde burgija nece :cool:


za obicne slike koje ne prelaze 1 kilogram sa lakocom se mogu prihvatiti silikonom ;)

:rotf: :evil:

imam iskustvo da ne moze!
prosle godine sam se jedva izborila sa majstorima u poslovnom prostoru..
imala neku adaptaciju dela prostora, posle prekrecila ceo..prostor od 800m2 i desetak majstora desetak dana..
kad sam ih sve izbacila posle krecenja na pamet mi nije pali da zovem nekog da mi ukucava eksere da bih okacila licence na zid..
lucenca u laganom ramu, a zid betonski..
jedna rupa, druga, treca..onda pamet kaze zalepi kukicu koju imas u fioci..
kukicu zalepim duplom lepljivom trakom koja je fabricki zalepljena, a ona padne zajedno sa licencom..
zalepim je super lepkom (lazu na reklami!!!:evil:) a super lepak odvali glet masu velicine dlana..
bila sam srecna sutradan dok je majstor prvo popravljao shebani glet, a onda busilicom pravio rupu za tipl..:aha:
 
:rotf: :evil:

imam iskustvo da ne moze!
prosle godine sam se jedva izborila sa majstorima u poslovnom prostoru..
imala neku adaptaciju dela prostora, posle prekrecila ceo..prostor od 800m2 i desetak majstora desetak dana..
kad sam ih sve izbacila posle krecenja na pamet mi nije pali da zovem nekog da mi ukucava eksere da bih okacila licence na zid..
lucenca u laganom ramu, a zid betonski..
jedna rupa, druga, treca..onda pamet kaze zalepi kukicu koju imas u fioci..
kukicu zalepim duplom lepljivom trakom koja je fabricki zalepljena, a ona padne zajedno sa licencom..
zalepim je super lepkom (lazu na reklami!!!:evil:) a super lepak odvali glet masu velicine dlana..
bila sam srecna sutradan dok je majstor prvo popravljao shebani glet, a onda busilicom pravio rupu za tipl..:aha:

ok sinki, to zavisi i od fasade... msm kod mene je u kupatilu bilo zalepljeno ogledalo vec godinama. ono veliko sa policom za cesalj, sapun i piicke materine.
sve zajedno ima sigurno 3 kile.a ne dao ti bog da skines sa zida :lol:

doduse ono je bilo zalepljeno za plocice, ne za krec i glet...
i nije moglo ogledalo da se skine bez cekica :lol:
 

Back
Top