Beograd: Pas izujedao dete

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...-vlasnik-psa-koji-je-napao-decaka/43526.phtml

Udruženje "Proanima" vlasnik psa koji je napao dečaka


Pas koji je na beogradskoj Karaburmi napao i povredio jednog dvanaestogodišnjeg dečaka pripada udruženju za zaštitu životinja "Proanima" i protiv tog udruženja će biti pokrenute zakonske mere, saopštio je danas Gradski sekretarijat za komunalno stambene poslove.



U saopštenju se ocenjuje da pojedina udruženja za zaštitu životinja nastavljaju nezakonitu praksu, usvajanja pa puštanja pasa na ulice grada i time iskazuju lažni humanizam, ali i ugrožavaju bezbednost građana.


"Udruženje 'Proanima' na koje je registrovan pas koji je sinoć u Uralskoj ulici na Karaburmi napao dečaka, ima sve obaveze kao i svaki vlasnik psa i s toga će protiv njega biti pokrenute zakonske mere - istakla je gradska služba.


Navedeno je i da je kažnjavanje neodgovornog vlasništva ključ za rešenje problema uličnih pasa.


Psa, koji je sinoć povredio dečaka na Karaburmi, uhvatila je "Veterina Beograd" koja je i utvrdila da pripada udruženju "Proanima".



dete u zatvor !
 
"Udruženje 'Proanima' na koje je registrovan pas koji je sinoć u Uralskoj ulici na Karaburmi napao dečaka, ima sve obaveze kao i svaki vlasnik psa i s toga će protiv njega biti pokrenute zakonske mere - istakla je gradska služba.

Ахахахахахах!

Стаде трка дебелијех жена, стаде вриска нероткиња лудих

Сад ће те несрећнице да искијају за све :D
 
Beograd: Psi izujedali dvoje dece

NEKOLIKO pasa lutalica, oko 20 časova, povredilo je dečaka Vladimira Marinkovića (12), ispred Uralske 11 na Paliluli. Ubrzo posle incidenta, dete je prebačeno u Dečju kliniku u Tiršovoj ulici, gde mu je pružena neophodna lekarska pomoć.

Kako za "Novosti" kaže Vladimirova majka Milica, do nesreće je došlo kada je Vladimir otišao u šetnju sa njihovim psom.

- Lutalice su osetile drugo kuče u blizini, pa su ga u čoporu napali. Tom prilikom su i povredile mog sina koji je pokušao da razdvoji životinje - kaže Milica Marinković. - Vladimir je zadobio tri rane. Jedna je obiljna poderotina kože na listu i ona je veoma duboka. Stavljeni su mu šavovi i na potkolenicu.
Prema njenim rečima, dečak je srećom pre škole primio tetanus, pa nema bojazni da može da dođe do komplikacija. Vladimir se posle intervencije dobro osećao, a kako je pričao, ove rane ga neće sprečiti da i dalje voli sve životinje.


Nekoliko sati ranije, odnosno oko 16 časova, osmogodišnje dete je povređeno u Šantićevoj ulici na Starom gradu, kada ga je izujedao pas. Prema prvim informacijama reč je o zlatnom retriveru, a dete je, kako smo nezvanično saznali, izujedano po rukama.

Ekipa Hitne pomoći je povređeno dete prevezla na Odeljenje hirurgije Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj i nije životno ugroženo.


u novinama pise da ce roditelji tuziti grad
 
Druže, jel' zahebavaš- pre neko veče šetam kera, mala, drčna, napaljena sponzoruša na 300 metara od nas(doba je 2 sabajle)urla na nekoga preko mobilnog što joj nije obezbedio prevoz, prolazi pored nas, i dalje urlajući u to doba i ker je pogleda, a ona me napadne iz sve snage i najružnijim rečima, počev od toga"Šta me gleda ta tvoja džukela"- šta sam joj sve rekla, neću ti ni prepričavati, kad sam joj rekla da ću pripustiti džukelu na nju, pobegla je glavom bez obzira.
Niti sam je ičim izazivala, niti je ker i pogledao, a napala nas je kao manjake, verovatno nezadovoljna dečkom, i sad te pitam, šta bi bilo da sam dijabola i da sam pustila kera na nju, da je ker bio pušten, a ne na povodcu, ne verujem da bi smraduša uopšte smela da mi se obrati.

pa dobro to se desilo ali niiko nije povredjen, taj tvoj incident je nebitan i maleni
 
ne.
moja retriverka je vaspitan pas..u stvari to i nije pas, nego necija reinkarnacija..
nas dve se telepatski razumemo..
malo mi pravi problem usvojeni ulicar koji ima puno od terijera u sebi, al ne stavljam ni njemu..on ima obicaj da na adi na pesackoj stazi juri djubretarski kamion sa namerom da mu pojede gumu ..
i juri po nekog biciklistu kojeg mora da capi za patiku..ali je simptomaticno sto ne juri sve!!!
kad su na stazi za bicikliste onda ne reaguje..
ubedjena sam da u stvari zavodi red..

ni kad sam imala staforda nisam mu stavljala korpu..
i nikad ni jedan od njih nije ni ujeo ni napao ni pokazao makar mali mig da bi povredio bilo koga..

Vidim da si jako odgovorna vlasnica :neutral: Jedan pas reinkarnacija, a drugi zavodi red jer kapira koja je staza za bicikliste, a koja za pešake :eek:
 
Vidim da si jako odgovorna vlasnica :neutral: Jedan pas reinkarnacija, a drugi zavodi red jer kapira koja je staza za bicikliste, a koja za pešake :eek:

[/U]B]]Prošlu nedelju vozim bicikl i na stazu [/B]istrčalo neko malo kuče, pušteno s lanca. Da nisam prikočio ostali bi od njega samo dugmići.
Ja prikočim, a vlasnica opušteno "Vasilije jesmo li rekli da ne ideš na stazu za bicikle..." i onda neko tepanje buci buci buci :eek:

aaaaa u tom grmu lezi zec :lol:
 
Možda jednog dana ljudi i ukapiraju da pitanju pasa lutalica treba da pristupaju kao procesu... sterilizacija i kontrolisan broj populacije. Najjeftinije, najefikasnije i najjednostavnije rešenje kojim bi svi bili zadovoljni. Manje zahtevno za organizaciju od rada komunalaca ili obezbeđenja utakmica na primer...
 
Možda jednog dana ljudi i ukapiraju da pitanju pasa lutalica treba da pristupaju kao procesu... sterilizacija i kontrolisan broj populacije. Najjeftinije, najefikasnije i najjednostavnije rešenje kojim bi svi bili zadovoljni. Manje zahtevno za organizaciju od rada komunalaca ili obezbeđenja utakmica na primer...

Јес' мајку му, ево од 2002. откад су увели стерилизацију, тј. CNR, и напустили старе добре методе одстрела и тровања траје процес, а резултате видимо на сваком кораку и читамо о њима сваки дан...
 
Јес' мајку му, ево од 2002. откад су увели стерилизацију, тј. CNR, и напустили старе добре методе одстрела и тровања траје процес, а резултате видимо на сваком кораку и читамо о њима сваки дан...

pa da, sve dok je takvih umova sa takvim rezonom ne treba ni da se iznenadjujemo zbog bombardovanja iz cistog mira, zbog unistavanja citavih drzava zato sto nekome na ovoj planeti treba malo vise vode, hrane i goriva..
tako je i hitler rezonovao 39-e..
visak na ovoj planeti su bili srbi, cigani, jevreji i psi..
 
Sva sreća da smo sad imali rukovodstvo koje je obezbedilo štake za pse pa nas ne bombarduju :roll:
STOP NACISTIČKOM TERORU NAD DŽUKCIMA! :lol:

Koliko puta treba reći da psi nisu ljudi. Psi su životinje i kad su domaće služe svojoj svrsi, a kad nemaju vlasnika onda su divlje, a šta će divlje životinje u gradu? Sutra će neka budala da traži da imamo i medvede i tigrove lutalice i da im prinosimo žrtvu u vidu male dece :neutral:
 

Back
Top