(ne)roditelj i (ne)covek

gost 237967

Veoma poznat
Poruka
13.188
Na temu me navela diskusija sa druge teme, dakle, da vidimo kakvi ste ljudi i roditelji...
Postoji li nesto, i sta je to, sto nikada ne biste oprostili svojoj deci jednoga dana? Cime bi vas to isterali potomci iz koloseka, da ih se odreknete, prekinete kontakte i zatvorite vrata srca i kuce/stana/vile zauvek?
Ako niste bas toliko radikalni, sta je to preko cega biste tesko presli?
samo da smislim naslov :neutral:
 
pa povredi drugog coveka i da ukrade..da je lenstina i narkoman..da se breca na roditelje i trazi izgovor za dzabalebarenje

Može ubiti drugog čoveka u samoodbrani, afektu, kao vojnik u ratu.
Može ukrasti hleb jer je gladan.
Lenj je jer si ga vaspitao da bude neradnik.
U narkomaniju nije baš tako teško skliznuti, i taj deo zavisi od delom od roditelja, delom od okolnosti.
Deca se brecaju na roditelje onda kada im roditelji to dozvole.


Elem, preko čega ne bih prešla? Ne znam. Nemam decu. Biće koje volim najviše na svetu je moj brat. Razmišljam šta je to što mu ne bih oprostila i jedino što mi pada na pamet je da ispolji čisto, elementarno zlo, onu vrstu zla koje ide pod ruku sa nesposobnošću empatije.
 
meni bi npr, najteze palo, kad bih imala sina, da bude silovatelj, i nedajboze pedofil... kad je zensko dete u pitanju, ne bih volela da ne upozna majcinstvo, kad ne bi rodila bar jedno detence( manje zbog mene i unucadi a vise zbog nje same)... i onako u globalu, se plasim narkomanije, sve drugo bih mogla da razumem, cini mi se
 
...imam dve odrasle cerke i do sad me nisu povredile toliko da bih prekinula sa njima na takav nacin kontakt...desava se da se posvadjamo, a gde se ne desava,
to mi je sasvim normalna stvar....ali..
...kad su odrastale plasila sam se droge najvise od svih zala koja su vrebala....

...sta bi moglo da nas razdvoji totalno ne znam mozda kad bi zastranile i bavile se prostitucijom, to mi je bas dno, da ubiju u samoodbrani ne, svako brani svoj
zivot, da ukradu ako su gladne i to mi je nekako normalno mada se nadam da nikad do toga nece doci...da su rodjene kao gej, ne bi mi bilo pravo, gadno mi je
da o tome i mislim, ali ne bih im zatvorila vrata, okrenula ledja....
....ne znam sta bi jos moglo da bude tako strasno da bih rekla ne zanimate me vise u zivotu, stvarno ne znam i ne bih ni volela da saznam....
 
Da je narkoman naravno da bih bila tu za dete :s
Smesno mi je odricanje zbog sexualnog opredeljenja
Odrekla bih se deteta u slucaju da uradi nesto jako zlo (pobije narod iz obesti,siluje, mene ili nekog iz porodice ugrozi bez potrebe...)
Da postane verski fanatik ne bih se odrekla Ali bih se udaljila
Sve ostalo- bila bih tu kao majka
 
Dok roditelj ne dodje u takvu situaciju,ne moze unapred govoriti o svojoj granici!
Ima mnogo gorih situacija od homoseksualizma sopstvene dece,koja je svakome bar u pocetku neprijatn,ali ne vidim sta se tu ima oprastati!
Narkomanija i tu ne vidim sta je za oprost,sem preispitavanja sebe da li smo kao roditelji ipak mogli to spreciti.
Mislim da nema nista gore od izdaje nekog ko je tvoj i po krvi i po dusi!Kada ti radi iza ledja te ti napravi cirkus od zivota,a roditelju ni na kraj pameti odakle vetar duva.
 
Pre svega, ako Bog da, nadam se da ću kad-tad da pronađem žensku dušu, srodnu svojoj; da će međ' nama da se stvori iskren i čvrst odnos Ljubavi, Poštovanja, Prijateljstva i Odgovornosti i jedino iz takvih polaznih tačaka i naših velikih i iskrenih za potomstvom, bi zaista vredelo da se razmišlja o proširivanju zajednice !!
Jer deca treba da budu naš Blagoslov; naš put ka radosti i sreći; naši doktorski i magistarski radovi; konačan oblik i suština nas samih i naše misije na ovom svetu, A NE elementarne nepogode, nužna zla, predmeti ostavinskih sporova itd !!
Uz, gore navedeni, međusobni odnos dvoje životnih sapu(a)tnika i njihov sličan, STALAN odnos prema svojim naslednicima, drastično se umanjuje rizik da isti ti potomci učine neki VELIKI greh tj, teže zlo !!
E sad, to ne mora ništa da znači, ljudi (pa i okolnosti) mogu da budu veoma promenjivi(e), ali, jedno je sigurno - ONOLIKO KOLIKO SMO ODGOVORNI, POŠTENI, DOBRI, SVESNI, SAVESNI, MUDRI RODITELJI I SA KOLIKO ŽELJE, LJUBAVI I PAŽNJE SE ODNOSIMO PREMA SVOJOJ DECI, TOLIKO ĆEMO BITI SPREMNI DA IM OPROSTIMO SVAKO (ČAK I NAJGORE MOGUĆE) ZLO !! Jel, hteli mi da priznamo ili ne, to je i naše zlo !! A odreći se svog deteta, nije ništa drugo nego najobičnije kukavičko "pranje ruku" !!!
Dakle - i Pokajaću se i Oprostiću, jer težim da budem i ostanem Čovek ...
 
Пуф, па не би их се никад одрекао. Да су силоватељи? Али то је психолошки проблем, као и наркоманија, тако све почиње код великог броја зависности, социопатија, ја сам сигуран да то не могу да буду..немају такав, погодан "старт". Ако се деси - увек бих био уз њих, увек....
У сл. женидбе са неком тамо, види ову Стелу где наброја то, онда не бих баш распоредио имовину на једнаке делове :злизеленко:
Не заебавам се уопште.. Увек и заувек уз своје са мало ту разлике. Поколебало би ме једино да буду силеџије, насилници, да ме туку и мајку своју, а жену моју, али их се никад не бих одрекао. Значи никад, само бих преусмерио средства :) И то би била нека краајња мера, мада је питање у пракси да ли бих и то урадио.
 
nevjerujem da bi ikad bila u stanju da izbacim moju djecu ili da ih se odreknem ali ima nekih stvari koji bi be porazili kao roditelja jer ako se to desi znaci da sam ja kao roditelj mnogo pogresila i nisam ispunila svoju ulogu, neke od tih stvari je silovanje, pedofili, narkomanija, homoseksualnost, ubistvo ( ne u samooodbrani)... ima jos ali se u principu sve vrti oko ovog.... iza svakog uspjesnog djeteta stoji posvecen roditelj/staratelj i svaki neuspjeh djeteta je roditeljev promasaj
 
ih bre nikodija, ajde sve, ali kako ti kao roditelj mozes da utices na to hoce li tvoje dete biti gej kad poraste? mislim, kako se to vaspitavaju gejevi a kako strejt deca? da li stvarno mislis da je roditelj kriv ako mu dete bude gej kad poraste? :confused:
i jos nesto, uopsteno... da li stvarno mislite da sva zla ovog sveta poticu od loseg roditeljstva, da li je stvarno svaki ludak, psihopata, ubica, to postao jer je klecao na kukuruzu kao dete, ili precesto stajao u cosku kad ga kazne roditelji?
 
ih bre nikodija, ajde sve, ali kako ti kao roditelj mozes da utices na to hoce li tvoje dete biti gej kad poraste? mislim, kako se to vaspitavaju gejevi a kako strejt deca? da li stvarno mislis da je roditelj kriv ako mu dete bude gej kad poraste? :confused:
i jos nesto, uopsteno... da li stvarno mislite da sva zla ovog sveta poticu od loseg roditeljstva, da li je stvarno svaki ludak, psihopata, ubica, to postao jer je klecao na kukuruzu kao dete, ili precesto stajao u cosku kad ga kazne roditelji?

Како би се мој однос према деци, један на један, променио ако ми је дете бисекс или геј?
Деца морају да имају слободу избора.
Затим ту је увек и важеће наука која каже да се ствари баш не дешавају случајно.
Углавном долазе, неке болести су чак наследне - шизофренија, просто је таква историја случаја, не обавезно, али злостављања у детињству, занемаривања, занемаривање је и кад испалиш дете да ћеш са њим ићи на утакмицу, па не одемо, нека су осетљивија, то да, а знам код неких да су превелика очекивања и тортура довела чак и до самоубистава деце. Једноставно су пукли, а родитељи нису имали појма зашто им је дете, савршен дипломац са 10-ама, у стабилној вези, пажено и мажено, скочило кроз прозор....Нешто није испраћено како треба.
Има оних који су сјајни људи, па роде злотвора, али то је јако ретко..а и не верујем да их се ни тад одричу.
Ма, ја не мислим по шаблону успешан род-успешно дете, толико има одступања, нарочито у породицама са више деце која се разликују и као да су неке вукови одгајали.
Али негде има грешке..
 
ih bre nikodija, ajde sve, ali kako ti kao roditelj mozes da utices na to hoce li tvoje dete biti gej kad poraste? mislim, kako se to vaspitavaju gejevi a kako strejt deca? da li stvarno mislis da je roditelj kriv ako mu dete bude gej kad poraste? :confused:
i jos nesto, uopsteno... da li stvarno mislite da sva zla ovog sveta poticu od loseg roditeljstva, da li je stvarno svaki ludak, psihopata, ubica, to postao jer je klecao na kukuruzu kao dete, ili precesto stajao u cosku kad ga kazne roditelji?

ja ipak mislim da negdje postoji caka u vaspitanju u nedostatku ljubavi, paznje ko zna cega .... nisam pametna zasto se to desava ali mislim da sama spoznaja da mi djete nikad nece biti roditelj je dovoljno porazavajuca o ostalim aspektima da ne pricam... ne osudjujem nikog ali je pitanje sta nebi volela e ja to nebi volela da mi se desi a naravno da se nebi odrekla svog djeteta samo bi nebi bilo svejedno
a za psihopate sam ubjedjena da je greska u vaspitanju i da sve to sto rade je nacin da bi se izborili sa nekim psihickim problemima koji vuku korjene ko zna od kada... ako je urodjeno roditelj mora biti tu da pomogne u ranoj fazi ako je steceno onda je obicno roditelj uzrok tih problema zbog nekih svojih postupaka ili ne postupaka
 

Back
Top