Teritorijalni opseg turskog carstva - 4 kontinenta?!

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Više puta sam nailazio na podatak da se tursko carstvo "prostiralo na ČETIRI kontinenta" ( u serijama, na emisijama, literaturi, tekstovima na internetu, poslednji put malopre)! Da li neko zna nešto više o tome, jer ne znam koji bi to četvrti kontinent mogao biti, pored Evrope, Azije i Afrike?

I koji je bio maksimalni teritorijalni opseg osmanskog carstva? Da li teritorije koje su bile u vazalnom odnosu, koje nisu bile pod direktnom vlašću Carigrada možemo smatrati sastavnim deloviam teritorije? Recimo Crna gora, Vlaška, Moldavija, Krim i tome slično, koje se ponekad navode kao nezavisne, ponekad kao zavisne teritorije, a ponekad su navedene i prikazane kao sastavni deo turskog carstva u punom smislu reči
 
ottoman-empire-1580.gif


ExpansionOtomanaMejorado.gif




otomansko carstvo je imalo oko 20ak provincija + 4 vazalne države (dubrovnik, vlaška, moldavija, krimski kanat), koje su imale određeni nivo samostalnosti, ali su generalno bile njegov sastavni deo...

Crna Gora se na mapama uglavnom crta kao samostalna teritorija, a što se Dubrovnika tiče sumnjam da se za njega može reći da je bio sastavni deo Turske. Moldavija, Vlaška i Krim često se na mapama označavaju odvojeno i drugom bojom, kao zavisne teritorije, za razliku od mape koju si priložio,pa sam se zbog toga pitao

A ona teza o 4 kontinenta?
 
Crna Gora se na mapama uglavnom crta kao samostalna teritorija, a što se Dubrovnika tiče sumnjam da se za njega može reći da je bio sastavni deo Turske. Moldavija, Vlaška i Krim često se na mapama označavaju odvojeno i drugom bojom, kao zavisne teritorije, za razliku od mape koju si priložio,pa sam se zbog toga pitao

A ona teza o 4 kontinenta?

Једино овако:Европа,Африка,мала и велика Азија.:D
 

Back
Top