Molim za procenu konfiguracije!

daredare

Početnik
Poruka
23
Imam ponudu za novi racunar koji izgleda ovako
HDD MAXTOR 80 GB
DVD RW LG Multi level
MAticna AMD+,LAN,USB 2x4;saund
AMD Athlon 64 2800+ Sempron
512 mb 400 Mhz
Kuciste Chevtec 400w
tas standardna,mis opticki Genius
MOnitor Samsung 17
Flash memory 128 MB
Izadje oko 650 e dali je mnogo ili se to moze dobiti i za manje para
HVALA unapred!!!
 
Krak je u pravu,ili je Sempron ili Athlon 64.Nasi prodavci komp. opreme ne bi bili to sto jesu kad ne bi mesali babe i zabe.
Postoji serija Sempron procesora(palermo jezgro) predvidjenih za Socket 754 ali oni su sve samo ne 64-bini procesori.Znaci nemaju podrsku za 64-bitni set instrukcija(nista od WinXP x64),imaju samo 128k L2 kesa i za razliku od atlona 64(939 pinska verzija)nemaju podrsku za DualChannel komunikaciju sa memorijom.
To naravno ne znaci da je Sempron 2800+ los procesor,naprotiv,samo treba znati kojoj kategoriji pripada.

A sto se tice procene konfiguracije o kojoj nisi naveo dosta bitnih podataka(koji samsung 17?,koja ploca?,proizvodjac memorije?...itd),pazari primerak halo oglasa,prelistaj deo o kompjuterima i sve ce ti biti jasno.
Pozdrav
 
Ajmo da razmotrimo ovaj deo = cena/stabilnost/mogućnosti

Cena = VELIKA greška današnje omladine je što cenu Apple računara porede sa MHz-no sličnom konfiguracijom u PC svetu. GREŠKA

Po meni top lista komponenti za udoban rad glasi ovako:
1. monitor
2. miš i tastatura
3. jedno mesto prazno (zavisi za šta će se mašina koristiti pa treba ubaciti na pr. za grafičke dizajnere, grafičku tablu)
4. ostalo (pod ovim se podrazumeva operativni sistem, programi i hardware.)

Pojašnjenje:
1. Kao što znamo svi mi gledamo u monitor sve vreme rada sa računarom. Ako pritom radimo pripremu za štampu monitor je sigurno na prvom mestu. Još jedan statistički podatak = monitoru cena najsporije opada za razliku od procesora (pričam za PC)

Uzmimo na primer Apple eMac od 63.300,00 dinara http://www.applecentar.co.yu/pages/prodavnica_eMac.html
u njemu je ravn monitor 17" koji radi 1280*1024 na 75Hz što bi reklo da se u PC svetu takav monitor košta sigurno 150 eura ako ne i više a da i ne pominjem da na PC-ju nikada nećete znati da li ste "pogodili" boju. Verujte, na Mac-u koji boju vidite na monitoru ta će biti u štampi, a da ne pominjem kvalitet današnjih monitora... setite se samo broja reklamacija na toliko hvaljene Samsung monitore, lično nemam ništa protiv Samsunga ali onog pravog a ne one divljake što se prodaju kod nas... raspitajte se koliko košta jedna profi 17"-tica od ViewSonic-a

2. Apple tastatura i miš koštaju 5400 dinara pojedinačno u PC svetu samo valjaju Microsoft i Logitech (ali samo ono skuplji) ostalo je Đubre Ne želim da slušam komentare od ljudi koji otkucaju 0,1 Kb texta dnevno i miš im sliži samo za Solitaire u Windozi Kupite za PC Logitech MX 500 ostalo je sve užas... sem Apple miša sa jednim klikom

3.
4. Kanta Sad počinje prava stvar...
STABILNOST šta je to... Sad će neko da mi priča kako je Windoza Ha Pe (tako pojedini čitaju XP) stabilan... treba mu 15 sekundi interneta da ga poklopi Sasser... toliko o stabilnosti sramota za Microsoft.
CENA saberite profi monitor, miša, tastaturu, ... i to bi se izjednačilo sa cenom eMac-a u poređenju sa nekom konfiguracijom koji sklapaju naše, nazovi, kompjuterske firme. A GDE JE TU na pr.

NAPAJANJE (sa bubašvabama) koje na PC reklamiraju da ima 300W... AHA ima kao što ima Genuis zvučnici od 100 grama i od 10 eura 2000 WATI... ljidi ne nasedajte na gluposti, napajanje je najznačajnija komponenta računara. IBM u A50p ima napajanje koje ima 230W a po pojedinačnim voltnim snagama prevazilazi Chiftech od 300W A ŠTA DA PRIČAMO ZA G5 KOJI IMA 450W

OPERATIVNI SISTEM OS X je bolji od XP Pro, a kao što znate XP Pro košta 150 eura svaki dalji komentar je suvišan. (tačka)

PROGRAMI koji se dobijaju uz OS X su vredni još gomile para... na pr ako imate super drive (DVD rezač) možete vaš kamkorder (DV) priključiti na IEEE 1394 (FireWire port koji je Apple izmislio pre skoro deset godina i koji radi kao 400MB mreža... još nešto USB 2.0 je kao tu negde ali u praksi kopiranje fajlova na externi hard disc preko USB 2.0 ide 35 Mb/s a preko firewire 45Mb/s prebaciti snimke u besplatni iMovie (Premiere za Mac... tako ga zovu) i napraviti sopstveni film (ubaciti muziku iz iTunes-a ili komponovati svoju iz GarageBand-a) i sa iDVD-om ga narezati na DVD Tako nešto na PC-u može uz gomilu programa i jakog hardware-a i još jačih živaca, a ovo je nešto što na Mac-u postoji godinama Da ne pominjem iPhoto koji jede sve preglednike slika za doručak... na pr. u jednom folderu može da indeksira (preview) 25000 slika i da ih skroluje u realnom vremenu... kad smo već kod preview-a Apple-ov Preview otvara PDF ma koliko pdf-ova da imate ne morate da otvarate svaki da biste našli nešto, jednostavno prelistavate pdf ko slike A DA još jedna SITNICA, pdf jednostavno kreirate od bilo kog fajla tako što umesto štampača u print dijalogu odaberete pdf štampač

Zaključak,
CENA je kao što smo videli na strani Apple računara jer za te pare u PC svet-u ćete se napatiti da nađete kvalitetne komponente pa da to spakujete u neku kantu čiji je radni vek 3x manji (sem ako bubašvabe iz napajanja ne crknu pa dotično pusti malo veći napon i sprži vam sve osim flop, ovaj, disketne jedinice),
STABILNOST je sinonim za UNIX a kao što znamo OS X je najveća distribucija UNIX-a (pri tom računam i Linux distribucije) ali stabilnost nije samo software nego i hardware a tu Apple tek razvaljuje PC jer probrati komponente i strpati ih u limenu kantu ne obećava, VERUJTE mogao sam sebi priuštiti bilo šta ali moja trenutna mašina je jedini original u PC svetu sve sem IBM-a su kopije muka mi je više od mašina tipa: tajvanac sklepo ja sklopio.
MOGUĆNOSTI zavise od dva faktora, prvi je mašina drugi je čovek. Ako čovek zna šta hoće i zna da radi onda mu je mašina smor i uzrok nervoze i nerviranja koje zna da ide dotle da vas iznervira da bacite vaš PC kroz prozor a može da bude i sasvim druga priča a to je da kada sednete ispret vašeg Mac-a svakoga dana prvo se ozarite jer vas njihov dizajn svakoga dana u svakom pogledu sve više i više oduševljava prvo svojim kvalitetom a posle i PERFORMANSAMA (mogućnostima) jer kada shvatite da Vaš legalni Photoshop (ako nemate para za Photoshop a bavite se pripremom za štampu onda vam preporučujem da radite nešto drugo) na G4 mašini od SAMO 1GHz radi brže nego kod komšije na Blentijumu 4 na 2,4 GHz (obratite pažnju, ne pominjem celeron to nije ni procesor, to je gomila MHz koji ničemu ne sluče... hm, možda bi i nešto radio samo kad bi mi stizali neki podaci iz keša koga skoro i da nema) koji ima ultra super deluxe HLADNJAK koji je bučniji nego HLADNJAČA (izgleda da mora da hladi kao hladnjača jer se procesor topi, setite se kako se opisuje brzina PC-a....... To to je spust pečenog praseta na klizaljkama niz zaleđenu planinu, pa samo malo brže ) to ja zovem igračka.


Text by my friend Darko Selakovic Apple Centar Cacak!
Tekst je se nalazio na www.icmreza.co.yu/forum, forum je srusen (hakeri) i nece se podizati :oops: :evil: a tamo ste imali sta pametno da cujete siguran sam! Ovaj tekst je sada kod mene na racuanru!
Ako Darko naidje i vidi ovo, veliki p0z za njega!
 
daredare:
Imam ponudu za novi racunar koji izgleda ovako
HDD MAXTOR 80 GB
DVD RW LG Multi level
MAticna AMD+,LAN,USB 2x4;saund
AMD Athlon 64 2800+ Sempron
512 mb 400 Mhz
Kuciste Chevtec 400w
tas standardna,mis opticki Genius
MOnitor Samsung 17
Flash memory 128 MB
Izadje oko 650 e dali je mnogo ili se to moze dobiti i za manje para
HVALA unapred!!!
Od mene plafon 400 e ni evra vise. A ako neko da vise onda se mnogo zayebo
 
Red_Zmaja:
daredare:
Imam ponudu za novi racunar koji izgleda ovako
HDD MAXTOR 80 GB
DVD RW LG Multi level
MAticna AMD+,LAN,USB 2x4;saund
AMD Athlon 64 2800+ Sempron
512 mb 400 Mhz
Kuciste Chevtec 400w
tas standardna,mis opticki Genius
MOnitor Samsung 17
Flash memory 128 MB
Izadje oko 650 e dali je mnogo ili se to moze dobiti i za manje para
HVALA unapred!!!
Od mene plafon 400 e ni evra vise. A ako neko da vise onda se mnogo zayebo
hmmm
ja bih dao 450 eura .
 
daredare:
Imam ponudu za novi racunar koji izgleda ovako
HDD MAXTOR 80 GB
DVD RW LG Multi level
MAticna AMD+,LAN,USB 2x4;saund
AMD Athlon 64 2800+ Sempron
512 mb 400 Mhz
Kuciste Chevtec 400w
tas standardna,mis opticki Genius
MOnitor Samsung 17
Flash memory 128 MB
Izadje oko 650 e dali je mnogo ili se to moze dobiti i za manje para
HVALA unapred!!!

A gde je ovde graficka ? :roll: integrisana ? ipak 400 eura.
 

Back
Top